Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   25-05-16 14:11

Здравейте, ще помоля за съвет .. търся си фотоапарат, по възможност от по-високия клас, не сапунерка, за около максимум 600 лв (може и малко повече) за лични снимки. Начинаеща съм. Склонна съм и на втора употреба апарат, но не знам на какъв да заложа. (знам че днешните смартфони правят също снимки за с такава цел, но предпочитам фотоапарат). Ще съм благодарна, ако ме насочите към марка, модел дори ако може и онлайн сайт, от който да закупя такъв :D Извинете, ако темата се повтаря и ако задавам много въпроси :D

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: ombre   
Дата:   25-05-16 14:18

Ами тук в базара е пълно с техника,виж раздел "базар".

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Pavlov   
Дата:   25-05-16 14:30

Има различни класове фотоапарати. Преди да те насочим към конкретни марки и модели, сподели какъв искаш - със сменяеми обективи, или не? Ако е със сменяеми - DSLR, или безогледален? Предпочитания към някоя марка?

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: crocodile   
Дата:   25-05-16 21:58

Имате ЛС.



Публикацията е редактирана (25-05-16 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   25-05-16 22:17

за dslr - nikon d3000, d3100, d3200, d3300, d90, d5000, d5100, d5200 - мисля тези са в бюджета и всички стават.
canon не ги познавам до толкова, че да давам акъли - но все пак 1100д, 1200д, 600д, 650д.
За безогледалка: sony a3000, sony nex 3, sony nex 5.
За обектив: всеки един от китовите върши работа: 18-55, 18-105, за сони 18-55, 16-50.
Пиша тези неща преди някой да се е опитал да ти пробута антиките си като върха на технологията.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   25-05-16 22:29

Насочи се към Никон от трета серия Д3200, (не 3300) от пета серия Д5300.
Другото е компромис. Имал съм повечето от изброените. Заставам зад думите си от допира с тези.
За други марки да пишат други колеги.
Все пак си е начално ниво, но достатъчно за красиви и професионални снимки.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: marrio31   
Дата:   26-05-16 00:18

За тия пари..трудно дслр,най-добре сапунерка от по-висок клас.Дори и да вземеш дслр за тая цена най-вероятно няма да оправдае очакванията ти.Само хубав обектив е над 1000лв.Един панасоник lx100 е добър вариянт,но е по-скъп от посочената примерна цена и втора употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   26-05-16 08:13

да, 200 левовия 35 1.8 е просто "ужасен" обектив.
а 250 левовия д5000 не се диша от гадост.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: quazimodo   
Дата:   26-05-16 08:52

А върха на гадостта е Никон Д40, нищо, че е "антика"[smilie5] [smilie5] [smilie5] !

П.П. Чевръстите търговци вече се активираха[smilie18].



Публикацията е редактирана (26-05-16 08:54)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: stalker   
Дата:   26-05-16 09:04

bg2014 ..интересни съвети даваш !
С какво D3200 e по-добре от D3300 ? И какво му е на D5100, че и на D5200 , че ги слагаш в графа "компромис" ?!? Така като даваш съвети само може да се изложиш.Професионални снимки /всъщност какво имаш предвид ?/ може да се правят и с много по-стари камери, примери да не давам.Има много и то в нашия форум.

lori91 ...vkk1 хубаво ти е написал горе-долу за избора.Не е голям за тези парички, но е напълно достатъчен за това, което търсиш.Между другото ми се мярна това :

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=61870


Леко извън бюджета ти е , но камерата е добра за целите ти.Има много добър краен резултат - разбирай jpeg директно от апарата.
Интересно е също дали имаш желание да обравотваш кадрите си или не.

За парите ти си преценяваш принципно, защото ти плащаш.Разгледай базара и питай, ако нещо те интересува.Там ще се ориентираш и за цените на старо, макар тук да са по-височки от обичайното.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: marrio31   
Дата:   26-05-16 09:12

Аз от първият пост на дамата разбирам,че е начинаеща,едва ли ще свикне да снима с един твърд обектив[smile] Иначе да,d3200+35/1.8g са екстра[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: quazimodo   
Дата:   26-05-16 09:26

За снимане в jpeg - Д3000 + стабилизирания китак втора версия.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 09:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   26-05-16 10:10

Който каквото има - такова предлага... без значение колко остаряло е или колко безумно звучи.

lori91: предполам, че вче някой ти го е казал, но тези големи черни апарати не снимат сами. Много е вероятно ако си купиш такъв, първите ти снимки да бъдат абсолютно разочарование. Силно препоръчвам една безогледалка - сензорите са аналогични като на големите апарати и съответно качеството на картината е такова. Добре е да знаете, че всъщност огромно значение има обектива - сменяемия обектив е малко чужда концепция за човек, свикнал със сапунерка, но нещата наистина са сериозни.

Вече са ви споменали за обявата за Фуджи X-M1 с китово обективче, което всъщност оптически не е лошо. Друго от Фуджи в този диапазон е Fuji x100 - за разлика от останалите този модел е с фиксиран обектив, но за сметка на това обектива наистина е страхотен. Само него, ако тръгнете да си го купувате (сменяемия аналог) е по-скъп от апарата. Лошото е, че няма да сте свикнали с фиксирана дължина и в началото ще ви е малко трудно. Близко до ценовия диапазон е също Sony a5100 с китов обектив, което пак не е лош избор.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: roburt48   
Дата:   26-05-16 10:54

Не искам да звуча като амбулантен търговец, но видях темата и се включвам с оферта :) Поради ред причини съм решил да си сменям системата с Pentax.. Мога да предложа на дамата това, с което разполагам в момента, а то е:

1. Nikon D3200 (red body) на 5561 кадъра все още в гаранция до Юли т.г.
2. Nikkor AF-S 18-105VR (перфектен)

При интерес ще отговоря на всички въпроси на ЛС :)
П.П. Всички снимки в профила ми са с тази камера.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   26-05-16 12:08

Здравей,

Моя съвет ще бъде малко по-различен от на колегите. Ще ти говоря конкретно за Никон, защото Канон съм държал само веднъж в ръце и беше най-евтината играчка от Лъки Бой, така че там нямам обективно мнение.
Не те съветвам да взимаш 3000 серията и 5000 серията (това вече е субективно :) ). Според мен трябва да се насочиш към по-стар апарат, но от по-висок клас. Д80, Д90 са апарати, които можеш да вземеш заедно с обектива за пари по-малко от предвидения ти максимум.

Новите апарати от по-нисък клас само ще те спъват в снимането. Когато си вземеш Д90 например вместо Д5000 ще видиш, че на тялото има изнесени повече бутони, което в началото може да ти се струва объркващо или излишно, но в последствие ще видиш, че не е така. Когато дадена настройка е изнесена с директен бутон на тялото можеш да настроиш апарата според конкретната, специфична ситуация за части от секундата. Така печелиш време => повече уловени мигове. По-ниския клас апарати (3000 и 5000 серията) имат същите опции, но трябва да ровиш по менюто за да стигнеш до там => котката отдавна се е шмугнала под дивана, детето отдавна не се смее, целуващите се хора вече са се скарали, ретро автомобила те е подминал, птичката е отлетяла, хората на масата са с идиотски замръзнали усмивки докато те чакат да настроиш "супер скъпия, професионален" апарат, а ти ще бъдеш завинаги изпуснала безценния кадър. Това, че апарата е "само" 10-12 мегапиксела не трябва да те плаши по абсолютно никакъв начин. https://photo-forum.net//i/1985159 Това е снимка с д90 и ръчнофокусен, сравнително евтин широк обектив. Имай Предвид, че форума компресира изображението.
Друго преимущество на по-високия клас апарати е наличието на допълнително дисплейче на горната страна на апарата. Хубавото е, че настройките на апарата се изписват на малкия енергоспестяващ монохромен екран отгоре, вместо на големия, цветен, гладен за атомна електроенергия, екран отзад. Така пестиш 1. време, 2. ток, 3. радиация. Отделно нон стоп следиш какви са ти настройките. Неприятно е батерията да ти се харчи за нещо друго освен правене на снимки :). Имай предвид, че ако се зарибиш и продължиш да снимаш тялото ще влияе по-малко на добрата снимка в сравнение с обектива. Бях изумен как снима един канон за 400 лева (нов) с обектив за 3000 лева. За това не инвестирай много в тяло а се опитай да си купиш най-скъпия обектив, който бюджета ти позволява (разбира се след обстойно проучване).

Ако държиш апарата да е нов - техномаркет в момента правят намаление -

http://www.technomarket.bg/DSLR-foto/canon-eos-1200d-efs-18-55-dc-09142950.

За мен лично покупката на този канон са пари на вятъра, но за теб ти ще си прецениш сама.

Бих те посъветвал да си вземеш един стар апарат д80, д90, един евтин варио обектив 18-55 (който скоро ще запалиш с напалм и ще му се смееш, но с него поне ще влезнеш в света на DSLR фотографията) и един евтин 50мм на бленда 1.8

Варио 18-55

Твърд 50mm

Със твърдия обектив (50мм f/1.8) ще можеш да правиш страхотни портретни снимки с приятно замазан фон. Тогава приятелите ти вече ще си мислят че си про :). Имай предвид, че за една и съща цена твърдите обективи са по-добри във всяко едно отношение от вариото, но вариото е по-универсално, което ти трябва на теб като начинаеща. Ако си се ориентирала изключително към портретната фотография тогава взимаш само един 50мм обектив и щракаш с пръсти. Ако искаш да снимаш и пейзажи ще ти трябва и широката част на варио обектива, т.е. 18-те милиметра от обхвата 18-55. С него, за съжаление на всички ни, няма да можеш да замазваш фона в такава степен в каквато ще можеш с твърдия.

Когато взимаш обектив втора ръка виж предната и задна леща дали имат сериозно драскотини, косми, прах, храна, нокти и всякакви други чужди тела отвътре. Ако имат микроскопични дервания, които едвам, едвам виждаш на микроскоп, а си носиш силните очила - не му се коси, няма това да ти е проблема на снимките :)

http://olx.bg/ad/tyalo-nikon-d80-dslr-ID2WWrf.html#52344c1c09


http://olx.bg/ad/nikon-d90-ID5Qpv6.html#243036ff0e

Тези тела имат около 100 - 150 хиляди гарантирани сработвания на затвора. Има и 1-2 обяви със 100 лева по-ниска цена, но там не пише на колко кадъра са. Като взимаш апарат искай от продавача да ти прати снимка от същия ден в който си говорите и качи снимката в този сайт - https://www.camerashuttercount.com/ . Сайта ще прочете информацията от снимката и ще ти каже кой подред кадър е това (т.е. колко сработвания е направил затвора)

Лично аз съм забелязал на пазара за втора употреба да се продава повече канонска техника пред никонкса такава. Това означава, че имаш по-голям избор от обективи, но от друга страна, не се продава туй що хубаво :). Това отново е субективно мнение, както казах нямам преки наблюдения върху Канон. В крайна сметка не трябва да ставаш роб на техниката а да си намериш читава техника, която да ти е роб докато твориш.

Трябва да решиш върху кой жанр искаш да се съсредоточиш за да можеш да концентрираш средствата си там. Ако се зарибиш хубавите апарати и обективи ще си дойдат с времето (но ще си отидат парите ти ) :)

Успех с покупката и нека имаш много вдъхновяващи моменти!

П.С. Препоръчвам да прочетеш мнението ми в тоалетната, защото го категоризирам като тоалетна сатира (май трябваше да го напиша в началото на текста...)

Поздрави,
Боян.


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 12:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Антивик   
Дата:   26-05-16 12:36

Лори91,
ако тръгнеш да слушаш всички акъли де ще ти ги дадат тук, ще трябва да изкупиш всичко що се продава втора ръка в базара[smilie3] .
Моето мнение, бъркаш в
https://www.photopavilion.bg

примерно/може и в синтезиса/, отиваш на менюто за апарати и задаваш критерия, за всеки вид най-отдолу на страницата има полета за цена /от-до/, пишеш си сумата четеш, сравняваш и си избираш. Още по-добре ако можеш директно да отидеш в магазина и да сравняваш на място различните апарати. Там ако е кадърен продавача може да помогне и на място. Или па да вземеш в магазина някой който разбира и да ти помогне на място.
Туй де ти го приказват втора ръка по-висок клас е доста привлекателно, но си е нож с две остриета, тези съвременни апарати са с определен ресурс на матрицата и да не стане след известно време да се наложи смяна/а това си е почти нов апарат/, освен това тези апарати са доста чувствителни към прах и замърсявания, а при едно некадърно чистене, риска от надраскана матрица си е реален, а от там и последиците. Така че в магазина поне ще имаш някаква гаранция и гаранционен срок освен възможността да видиш, пипнеш и да си решиш дали ти пасва в ръката.
Като натрупаш опит, сама ще знаеш за по нататък какво ти трябва и къде да го търсиш.
Успех в начинанието[smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   26-05-16 12:54

Съгласен съм че е нож с две остриета. И няма как да не е... Но ти гарантирам, че и да вземе апарат на 70к кадъра няма да му стигне лимита, а за парите които ще вземе нов апарат може да си вземе два-три пъти по-качествен на старо. Но както казваш ако слуша всеки само ще се обърка :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: MikeDimit   
Дата:   26-05-16 13:00

Все готини съвети.
Първо - ергономиката и тежестта. Ако не ти "легне" в ръката апарата ще ти събира прах в чантата след няколко месеца. Същото важи, ако ти е тежък.
Второ - многото опции и бутони са ... В крайна сметка се спираш на 2 - 3 режима или на един присет. Не познавам фотографка да си човърка по опциите на апарата - това е по скоро мъжка черта. Макар, че и ние си играем месец два и пускаме на зеленото квадратче.
Трето - каквото и тяло да избереш ще ти е достатъчно.Парите са достатъчни за стандартен апарат. Обектива е по-важен, но не е и фатално да си вземеш китов. По-важно е да се научиш да обработваш файловете до резултат който ти харесва.
Последно - като си избереш апарат и обектив, погледни във Фликър какво са заснели хората с тях. Пишеш примерно Nikon d5000 flickriver в гугъл и , ако ти харесва как изглеждат повечето снимки си готова :-0



Публикацията е редактирана (26-05-16 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 13:41

Не съм толкова навътре с материята, но не слушай тези индивиди, които ти "препоръчват" за тия пари сапунерка да си вземеш... Най-голямата глупост !!! Аз тръгнах от по-ниска сума, но отделих 700 за D3300+18-55 китак и не след дълго, защото мнооого се зарибих се сдобих с 50мм 1.8g и 55-200 другия китак. С 50mm 1.8g стават страхотни снимки. Да вече стъпих на по-голяма сума, но не съжалявам. Ако бях послушал "разбирачите" и да си взема сапунерка само щях да се набутам и да се чудя, какво да я правя... А да не говорим,че вече събирам за по-висок клас, а се занимавам от няколко месеца с това. Няма такова нещо "ще е трудно на начинаещ с твърд обектив" Има ли желание има и начин. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   26-05-16 13:50

Е, въпросната спомената сапунерка вероятно ще извади по-добри кадри на 50% от твоята техника :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:00

Lamerko,
Само името ти ми е достатъчно да не се хващам на хапливия ти тон ;) да не говориме за снимките ти ;)
Аз тука отдавна съм се отказал да качвам всичко точно заради разбирачи като теб ;)



Публикацията е редактирана (26-05-16 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 14:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:03

Пич това е буквално от първите ми снимки ... [smilie5] както казах тука съм се отказал отдавна

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »