Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   23-05-16 11:39

Бих се радвал, ако някой, който е имал, ползвал или ползва тази камера да сподели мнението си..

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: dimidumi   
Дата:   23-05-16 13:10

2010-2011-2012 год. много писахме за тази камера :) , потърси с тъсачката на форума, а по света са изписани тонове страници и ревюта [smilie5] , ето ти един линка за сравнение с другите модели:

http://www.pentaxforums.com/camerareviews/pentax-k-mount-dslrs-c1.html



Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   23-05-16 13:26

Ревюта има много :) На мен са ми необходими лични наблюдения :) Благодаря, все пак..

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: botzi   
Дата:   23-05-16 13:46

Задължително К-5II или K-5IIs, подобрен е алгоритъм за фокуса и по-добро лайв вю, на с версията и повечко детайл заради липсата на лоупас филтъра.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: ZENON   
Дата:   23-05-16 14:23

K5IIs е фотоапарата от изброените.
Още снимам с него. Здраво тяло с добра картина в РОУ. ЖПГ-то не му е сила.
Аз лично снимам на централна - бързината и точноста ме устройват напълно. Меренето понякога не е съвсем коректно и е леко консервативно.
Сравнително използваемо ИСО е до около 3200, но много зависи какво и как е снимано/експонирано.
Общо взето никак не е лошо тялото, но вече има тела с по-модерни матрици и лично аз бих се метнал на някакъв евтин ФФ като А7 на сони, ако трябваше да избирам сега.
Горното обаче е верно само за мен и това което аз снимам

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: peshko5   
Дата:   23-05-16 14:48

И аз снимам с K5II...снимам с два стари ръчно фокусни обектива carl zeiss 135мм 3.5 и 35мм и един Майер Гроитц(не съм сигурен дали така се пише) 50мм 1.8 може да погледнеш тук: https://www.flickr.com/photos/124091088@N03/ [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-05-16 15:28

На човека му трябв за стройт и то предимно в късните часове, където се предполага по-високо исо, та понеже се чуди между Пентакс или Никон Д300с/Д7000 какво ще е по-удачно за целта според вас? Извинявам се на автора, не съм му секретарка или адвокат, но така зададен въпроса може би ще намери по-смислен отговор?!



Публикацията е редактирана (23-05-16 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: ombre   
Дата:   23-05-16 15:42

Вярно,че колегата питаше и за никон,защо не погледнеш едно 7100,мисля,че ще ти е най-удачния вариант от всичко изброено,ако обаче държиш да е Пентакс то определено s-ката,понеже така както си задал темата,/поне аз така я разбирам/,питането ти е за избор м/у първата и последната 5-ца,избора е логичен,но ако имаш вече стъкла,защо ти е Пентакс?

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-05-16 16:59

Идеята е да се смени безмоторно тяло с такова с мотор, за да може да се ползват и безмоторни обективи с АФ, като 50/1.8D, 80-200/2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   23-05-16 17:29

По-скоро (и за това така съм озаглавил темата и не бих искал да правя съпоставки Nikon vs Pentax) ми се иска да получа мнението и отзивите на хора ползващи тази камера. К-5/5II/5IIs не вярвам да имат чудовищни разлики. Тоест всеки, който има директен поглед върху някоя от тях нека го сподели, ако има желание :). Най-вече ме интересува как се държи на тъмно, при високо ISO и отворена бленда..Какви обективи са най-удачни.. и т.н. Желанието ми е да снимам нощен стрийт..Още един път благодаря на отзовалите се :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: botzi   
Дата:   23-05-16 17:29

Измежду другото за малко пари отгоре вариант е и ks2 на пентакс, напоследък го пробвам на уъркшопите си и спрямо никон д7000/д7100 вади доста по-добри цветове и картинка :) Излизат вече на сносни цени и втора ръка К3ки :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   23-05-16 17:51

Е... аз така веднъж отидох да си купя сносен хладилник и се прибрах с хладилник - гардероб [smilie5]. За съжаление обаче сега ми е трудно да се надскачам :) Няма да мога да тръгна да си търся К-5II (примерно) и на финала да си купя К-1 :).....Задачата ми е все пак да успея да започна да снимам и нощем :)... с прилични кадри !

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: ink   
Дата:   23-05-16 17:53

К-5 серията и D7000 са с еднакви матрици на Сони. И като тела са сходни като параметри, с няколко важни разлики. Щом ще снимаш стрийт на тъмно, това значи ниски скорости и вградената стабилизация в тялото ще ти е много полезна. Фокусът, поне при марк 2, на централна точка е отличен на тъмно. Следящия фокус не толкова. Имаш мерене и потвърждаване на фокуса (на центр. точка) с ръчнофокусни обективи. Такива има произведени безброй през годините, относително евтини и достъпни. Много е писано за обективите, виж в темата за К-1. Удобно, ергономично и добре сглобено тяло с прахо и водозащита, със съответните обективи обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: dimidumi   
Дата:   23-05-16 18:03

Когато бюджета е ограничен, няма голям избор, гледам в базара и по др. сайтове К5 върви 500-600 лв, може и Sony NEX 6 или 7 да вземеш за тези пари, даже и А6000, ако изпадне от някъде (имайте ме в предвид, ако някой продава [smile] . Лично аз никога не бих се набутал с Nikon в този клас кроп камери, дори 7000 (7000=К5) и 7100.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: mishelle_m   
Дата:   23-05-16 18:14

Не може да бъде ..... тема за Пентакас и simbon4о още не се е появил да обясни колко са "куци" [smilie3]

По темата - К5IIs, поради по-горе изброените причини. А, ако имаш и подходящите стъкла съвсем ще си доволен.[smilie24]



Публикацията е редактирана (23-05-16 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: botzi   
Дата:   23-05-16 18:17

Мълчи, че току виж ей сега е дошъл наистина, и темата от мнения за К5II отиде на колко по-добри са никон и сони :D
Гледам в базара има две к5II предполагам за 750-800 лв ще се спазариш за една от бройките :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   23-05-16 18:32

Е аз не съм се потрошил от бързане :) Има и OLX .. и разни други места :) Въпроса е да "прогледна" нощем [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: steeens   
Дата:   23-05-16 18:39

Добре де, какво не ти достига в сегашната ти камера? Би трябвало да прави прилични кадри на исо 3200, а и е 24МП. Какви обективи смяташ да търсиш?

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   23-05-16 18:58

Имам жалки опити над 1600 ISO и шума е .. непреодолим.. Дори и на 1600 са много зле. Второ имам само един светъл обектив 35/1,8 и твърде често не ми достига дължина по улиците ! Тялото Д3200 няма мотор и това директно ме вкарва в адски скъп сигмент светли вариообективи :) Стабилизацията в телата на Pentax също ми се струва, че е много сериозен плюс в моя случай ! Може би ще търся един обектив за сега (тоест ако купя Пентакс) и той ще е от порядъка 70-200/2,8..или 50-150/2,8

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: i_v   
Дата:   23-05-16 19:26

Повечето вече е написано, като гледам… добавям само няколко неща.

Първо…. първата К5 я пропусни, разликата в AF-a м/у първата и втората версия е доста голяма в полза на втората. С чистата К5-ца е много вероятно да останеш разочарован.

Относно К5 II и K5 IIs, разликата е в липсата на лоу-пас филтър при вторият, резултатът е, че ще се сдобиеш с малко повече микро детайл и с наличието на моаре… от време на време. Кое на теб би ти харесало…. само ти можеш да си прецениш. На мен лично, резултатът от премахване на лоу-пас филтърът, ми харесва при матрици от 20мп на горе, при теб може и да не е така. Шумът му си е като на другите 16мп…..горе бяха писали до ISO 3200….аз бих казал до 6400(при умел пост-роцесинг, може би… малко повече), ако няма да печаташ повече от А3 формат. Фокусната система е достатъчно добра, като за апарат от неговият си клас и ценови диапазон… и голямото му предимство е -3EV централна фокусна точка, общо взето фокусира докато виждаш през визьора(който е доста добър и светъл) …. а и малко след това. Фокусната система на К5 II има предимства пред D7000 и изостава от D7100, но пък D7100 е редно да се сравнява с К3, където Д7100 изостава с матрицата и някой други детайли.

Следящият фокус на К5 не е интелигентен с екстри, като следене на обекти, освен това при пентакс може да се окаже трудно окомплектовката с обективи способни на хубав следящ фокус, такива са новите 3-4 обектива(не съм ги пробвал още) и до някъде май…. някой от старите твърди моторизирани(има предвид ДФА 200 и ДФА 300, но аз лично не съм ги тествал в такива обстоятелства) и сигмите HSM(пробвал съм).

Основният въпрос е с какви обективи ще го окомплектоваш и как смяташ да ги ползваш, а след това може да се направи предположение дали е подходящо за теб.

При определени изисквания, може да се окаже, че пентакс не е най-доброто като цена/възможности/наличност….. а при други…. може да те изненада приятно.

Като при всички системи и тук си има разни дребни подробности и трябва да се преценява не от гледна точка на самото тяло, а тялото + обективите + начин на ползване

Относно стрийт фотографията…. аз лично не снимам стрийт, но някой предимства и недостатъци…според мен:
Предимства:
1. Здраво, относително компактно и ергономично тяло. Има си доста копчета и горен дисплей, на практика веднъж настроен(по твойте изисквания), няма нужда да ровиш в менюта
2. Стабилизация на матрицата.
3. -3EV на централна точка.
4. Пентакс имат доста обективи тип палачинка, които сякаш са правени за стрийт, някой от FA-тата и DFA-тата също са доста компактни.
5. Ако искаш да го ползваш с относително компактен светлосилен зум, K5II се комплектова доста добре с нестабилизираният тамрон 17-50(който е май най-лекият и компактен светлосилен нормален зум.

Недостатъци:
1. Няма въртящ дисплей.
2. Фокусът в LV не му е сила.
3. Няма фокус пиикинг(к3 има).
4. Следящият фокус не му е сила.
5. Може да се окаже че някоя фокусна дължина, която на теб ти е важна, я няма или излиза скъпо.

…. Със сигурност има и още доста +/-

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: ink   
Дата:   23-05-16 20:38

Напълно подкрепям казаното от колегата.

"Може би ще търся един обектив за сега (тоест ако купя Пентакс) и той ще е от порядъка 70-200/2,8..или 50-150/2,8"

Погледни първо колко струват тези двата ... Вторият е 50-135/2.8 при Пентакс, а не 50-150. По-добре помисли за Тамрона, както каза колегата.


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   23-05-16 20:46

Аз споменах само дължини :) и то евентуални.. Не и марки. А темата за сега е само за тяло :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: steeens   
Дата:   23-05-16 21:26

Има един Тамрон 70-200 2.8 за Никон в базара. Що не го пробваш преди да сменяш системата?

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   23-05-16 21:34

Нищо твърдо и на 100% не съм решил .. Именно по тази причина пускам теми и сондирам мнения :) Аз самия съм твърде "бос" и снимам толкова отскоро, че не бих взел решение ей така, подтикнат само от емоция :) Тамрона бих го пробвал с кеф, ако има вариант само проба :) Без покупка ...

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: sayman   
Дата:   23-05-16 21:40

Колегите достстъчно точно са описали ситуацията. Снимам с Пентакс от над 10 години и им знам всичките +/-. К5 имах до преди две години, а от тогава съм с K5IIs. Разлика между двата има и е осезаема. За стрийт определено последния. Щом ти е важно да прогледнеш на улицата привечер и нощем ... ще прогледнеш. Ако искаш мога да ти пратя и някой Роу.
Аз също чат-пат снимам стрийт, но мога да кажа, че DSLR не е мойта камера за тая фотография ... взимам в тия случай безогледалката.
Чупещия дисплей ми е много полезен за "коремен Стрийт". Пробвах скоро да снимам с Пентакса, ама вдигна ли го хората действително се вцепеняват и губя непринудената ситуация.
От дуга страна за стрийт обичам да ми трудно и чаровно та за това ползвам предимно ръчнофокусни и то не по дълги от 50mm за да съм по близо до случващото се ... та от там и пийкинга ми е много важен.
Това обаче от мойта камбанария, а явно твоя стил е по-различен. Ако нямаш драми с чупещ се дисплей и голямото черно тяло, което малко или много те издава ... то с Пентакса (IIs) ще се родиш на тъмно.
Фокуса на тъмно не ме е лъгал и наистина фокусира в мрак. Стабилизацията ще ти е от много голяма помощ за дължините, които споменаваш, а за ISO-то до 6400 си наистина без никакви терзания.
Пиши ако искаш да ти пратя някой файл [shtrak]



Публикацията е редактирана (24-05-16 00:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »