Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Работа в Англия
Автор: test1011   
Дата:   03-05-16 16:46

Мислите ли , че е възможно да се изхранва човек с фотография в Англия ако е достатъчно добър , понеже в България са доста малко хората които успяват само с снимане да се издържат, дали шансовете в Англия ще са по големи какво ви е мнението по въпроса [smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   03-05-16 16:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: nyamago   
Дата:   03-05-16 17:10

Не.

- е краткият отговор. По-точно: всичко може, но не е лесно. Не съм виждал по улиците обяви "Набираме Фотографи!", нито във вестниците, предполагам че и в Интернет сайтовете за работа няма да се срещнат такива вакантни места. На свободна практика, като във всяка развита държава, има повече краставичари, отколкото глад за краставици. Не е достатъчно да си (много) добър, за да продаваш успешно краставици на краставичарите в един пазар с преяло от краставици население.

Знам за българи тук, които частично се издържат от фотография, но те само биха потвърдили горното ми твърдение, че не е лесно.

Друга професия имаш ли?



* От 16 години живея и издържам домочадие в тая 'най-смотана' страна и смея да вярвам, че имам известна представа за нея. НЕ СЕ препитавам от фотография.



Публикацията е редактирана (03-05-16 17:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: kvakioh   
Дата:   03-05-16 17:24

Жестока конкуренция.
В Англия, Испания и Германия са най-добрите фотографи.
Иначе- да, може и да стане, но не лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: boni   
Дата:   03-05-16 18:04

Да, може. Ако си добър.
И имай предвид, че в Англия се търси фотографията на непринудения момент. Не се тачи особено позьорството и кича.
Аз лично имам наблюдения от Австрия и Швейцария. Конкуренцията не е особено силна там.
И в България не са чак доста малко хората, които се издържат с фотография:) Аз лично познавам около стотина души...



Публикацията е редактирана (03-05-16 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: burningice   
Дата:   03-05-16 18:30

Toва кралство не е никаква държава.
Фотографията там обикновено е семеен бизнес и рядко допускат външни хора.
Има български фотографи, които работят за английски студия от родината си.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: test1011   
Дата:   03-05-16 18:38

А мнения за америка ? Търся страна в която мога да се оправя с английски. Професията ми е пицар и до някъде готвач но не ми е хубаво да работя това , не ме влече .. Може след време живот и здраве в Англия или Америка да отворя пицария но не искам цял живот или поне голяма част от него да съм забит в няякъде и да готвя и да правя пици ако ме разбирате за това отворих тази тема :)

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: boni   
Дата:   03-05-16 18:38

Айде бе:) Аз пък познавам няколко души, които заминаха от тук и си работят там самостоятелно. Знам и едни пичове, които направиха студия в Лондон и се разрастнаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: boni   
Дата:   03-05-16 18:41

В Щатите ако си добър, ще печелиш много от фотография. 200 000$ на година са постижими. Там имам доста познати, които се развиха сами.
Щеки едно време отиде като асистент в Чикаго, след което стана топ фотограф, даже спечели куп награди там.

Ето ти жив пример от форума, Жоро Анастасов :
http://georgianastasov.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: boni   
Дата:   03-05-16 18:45

Ето ти още един пример, който започна развитието си от първите изложби на ФФ

http://www.nikolaborissov.com

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: vangata   
Дата:   03-05-16 18:59

Ако си добър,амбициозен и имаш ресурс да си преследваш целите няма никаво значение къде ще живееш,защото можеш да работиш навсякъде.
Ако отидеш в Англия и станеш строител,със идеята че по на татък ще станеш фотограф,няма да се получи.
Ако не говориш отличен английски също няма да стане.
Конкуренцията от не доказали се фотографи е огромнаhttps://www.gumtree.com/

на този сайт напиши фотограф и ще видиш колко хора си предлагат услугите безплатно!
ключовата дума е късмет[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: ve_sselin   
Дата:   03-05-16 20:59

Саскo, най-смотаната, защото но ундърграунд инглиш, нали?

По темата: В Англия имаш шанс само ако си добър фотограф, имаш талант и огромен хъс за успех. Конкуренцията е жестока. Както някой спомена, фотографията до голяма степен е семеен бизнес и почти нямаш шанс например да изместиш някой, който от 30 години снима учениците в дадено училище и дори да правиш по-хубави снимки от него. На дъщеря ми в училището съм предлагал на половин цена и дори и без пари да снимам и пак не искат. Има един чичо дето ходи 2 пъти в годината да снима децата с един зелен чаршаф отзад за фон и после продава снимката по 20 паунда и прави няколко хилки за нула време.
Другия момент е, че дори и да имаш талант, само за да навлезеш във фотографските среди и да усетиш горе-долу как стават нещата, ще ти се наложи най- малкото да работиш за без пари като асистент на някой, а тук нямаш ли стабилен доход от поне 2 бона в паунди на месец си жив изгорял!
Можеш да пробваш чрез агенциите за недвижими имоти. Ходиш по празни къщи и ги снимаш за постери или уебсайтове. Хубавото е , че работиш сам, и работата като цяло е на акорд - плащат ти на къща. Тръгваш с един списък сутринта, една топка ключове и когато го изпълниш си отиваш да почиваш доволен. Ако си добър и бърз - Happy days, ако не - погледни по-горе за 2та бона!
За сватена фотография - само отвори обяви за работа за сватбен фотограф и ще забележиш колко много предложения има, обаче уловката е че трябва да имаш стабилно портфолио и ако бъдеш одобрен, ще имаш шанса, забележи, да им снимаш сватбата безплатно!
Въпреки всичко което написах, искрено ти пожелавам успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   03-05-16 21:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: lamerko   
Дата:   03-05-16 21:16

Ако нямаш изградени контакти - според мен ще си на ръба на оцеляването. Масово има фото ателиета (става въпрос за Лондон) - общо взето вървят почти заедно с ключарниците... специализирани ателиета за сватбарски услуги също има, макар и да са за цялостни услуги, но бедна работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-05-16 21:34

Тъкмо щях да кажа, че така като ви слушам живеещите в Англия с коментарите си сте пропуснали да отбележите, че говорите за Лондон! Ама както София не е България, така и Лондон не е Англия! Грешни са ви представите именно защото сте избрали точно столицата за отправна точка, а реално тя доста може да ви ги размие, както за фотография, доходи, социален живот и изобщо пребиваване в чужда страна! Познавам успели наши фотографи и знам за такива и освен, че са добри в това, което правят, смятам, че част от успеха им се дължи на това, че не са мислили посредствено и едновременно с това не са се набитали на мястото, за което говорите! [smilie3]

В Щатите е друго - и там съм живял няколко години и успееш ли в този ще го нарека бизнес (макар, че не е само това...) можеш да си осигуриш един значително добър стандарт на живот! Тук имаше и един колега (не искам да му казвам ника и ако реши сам ще разкаже), който има наблюдения и работа и в двете Държави и може да е от полза със съвети за прохождащите и новите в бранша! От мен успех в начинанието и знай, че няма невъзможни неща!

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: piknik   
Дата:   03-05-16 22:02

Не е точно по темата, но:

Грешката на повечето емигриращи е, че се забиват в Столицата на някоя държава, сякаш други градове не съществуват...
После следват мнения от "последна инстанция" - там е тъпо, скъпо, нищо не става, егаси държавата...

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-05-16 22:09

piknik, за съжаление така е! Това ни е вродено от вътрешната ни миграция, преди от села към градове, сега от градове към столицата. За САЩ пък въобще правилото не важи, Вашингтон е нищо повече от друг голям американски град, освен, че изглежда по-европейски [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: piknik   
Дата:   03-05-16 22:23

"PhotoBo" малко да се пошегувам.
За САЩ - някои хора си мислят, че Ню-Йорк е Столицата. Вашингтон не ги "кефи"...

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: nemchev   
Дата:   03-05-16 22:26

аз пък се пробвах по нета да си намеря работа в Англия, ма не като фотограф /графичен дизайн и предпечат/ и за три дни минах 2 интервюта по скайп. Като изключим проблемите ми с езика, в практиката ме одобриха. И не е в Лондон, а и не съм заминал де. Така че ако наистина искаш, трябва поне да опиташ.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: piknik   
Дата:   03-05-16 22:40

"nemchev" подхвана другата възможна опция, която също е гот.
Има хора, които си бръмчат от Софията с чужбина и си докарват по 1000+ пари - разрови се из другите форуми...

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: ve_sselin   
Дата:   03-05-16 22:43

Точно пък в Лондон му е шанса на човека, ако не е утвърден професионалист с опит. Не ми е ясно как би пробил в малък снобарски град, още повече, че е източноевропеец. Ама може и да се лъжа, вярно аз извън Лондон нямам много наблюдения, въпреки че съм от 10 години тук. В едно съм сигурен, което важи за цяла Англия, а в провинцията и много повече - английския не ти ли е перфектен, шанс нямаш никакъв!

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: boni   
Дата:   03-05-16 23:45

Аз си бръмча редовно, но до по-близки дестинации - Австрия/Швейцария. Тази година обаче заради ранни записвания и заети дати в БГ се наложи да откажа 5 ангажимента - 3 за Австрия, 1 Швейцария и 1 Германия.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: cicomanco   
Дата:   03-05-16 23:48

Аз съм тук от 6 месеца. Мога да кажа, че масовата фотография е на безобразно ниско ниво! Нерядко могат да се срещнат обяви от типа - " Снимам безплатно сватби за портфолио!!!"
Клиентите в масовия сегмент не искат обработени, а бързо предадени снимки, за да не излязат масово снимки от сватбата с айфоните на гостите, преди снимките на официалния фотограф. Пазарът се подбива яко от индийц, които снимат буквално за единия обяд. Читавите клиенти са много трудни за намиране и обикновено се хващат от агенции изпращащи фотографи. Да не говорим за абсурдните им изисквания!! Ако например на груповата снимка някой си не е застанал на еди кое си място или друг бил до еди кой си до когото не трябвало да бъде поради многовековна вражда, искат да отбиват от парите които трябва да платят! Главното е да изглежда професионално това което правиш и начина по който изглеждаш, за да не си помислят роднините, че клиента няма пари за професионален фотограф....пълен цирк!!!
Хубаво е човек, ако разчита да се утвърди с качество, да знае че тук е пълен змиярник!!!
Толкова много отблъскващи хора на едно място никога не съм си представял че може да има! За хигиената им да не говорим!!!
Успех все пак!
Аз започнах със спорт. Футбол, ръгби и бойни изкуства към една агенция и се надявам лека полека да изградя страница с която да мога да се рекламрам с тукашни продукти на тукашния пазар.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: boni   
Дата:   03-05-16 23:51

във WPJA се листвам и в Австрия примерно :)

http://www.wpja.com/wedding-photojournalism/austria-wedding-photographers.html


Освен за сватби ми се обаждат постоянно и за разни по-малки ангажименти и сесии, но малките няма как да ги поема заради разстоянието, не излиза сметката. Скоро ми писаха младоженци от Сингапур, които са на обиколка в Австрия и искаха следсватбена сесия във Виена.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа в Англия
Автор: cicomanco   
Дата:   04-05-16 00:27

Ами браво на теб!!)))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »