Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сниманe нa кръщене
Автор: Lambov   
Дата:   01-05-16 19:56

въпроса ми е основно за техниката
50 1.8 без светкавица или 18-135 със светкавица с TTL. За съжаление тялото е кропка (600D) и ме притеснява шума.
Ако съм с 50-ката хубавото е освен лицата ще се вижда и интериора и ще придава настроение на снимките. Също така на отворена бленда (без значение дали е на max или отива до 2.8) ще мога да снимама на скорост от 60 до 100 и предполагам на сравнително ниско ISO, предполагам до 800 шума ще е задоволителен. Проблема е че на тази кропка трудно ще кадрирам и трябва да тичам постоянно напред назад, а това е ми се вижда много удачно.
18-135 със светкавица. Предимство е кадрирането и композицията. Тук може би идва задължително ползване на светкавица. Ще ползвам TTL, ако се наложи ще коригирам +- от светкавицата. Ако се наложи ще мина на ръчен режим и ще търся правилната сила на светлината.
Последно най-отворената бленда на съответния обектив е препоръчинелна.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимана не кръщене
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   01-05-16 21:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимана не кръщене
Автор: cicomanco   
Дата:   01-05-16 21:33

Тъуркулнало се гърненце, та си намерило похлупачето!!!))))))))))

Отговори на това съобщение
 Re: Снимана не кръщене
Автор: киката   
Дата:   01-05-16 21:59

"ф5 исо-400 100-скорост. светката напред" [cool]
[smilie5]
... и един мармот завива шоколада ..... ! [cool] [cool] [smilie5]

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимана не кръщене
Автор: Lambov   
Дата:   01-05-16 22:07

Светкавицата напред към хората ли имаш в предвид, това няма ли да е кофти за тях

Отговори на това съобщение
 Re: Снимана не кръщене
Автор: steeens   
Дата:   01-05-16 22:21

Lambov , редактирай заглавието, разместил си две букви...
съветите на Саско просто не ги чети, освен ако не си мазохист.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимана не кръщене
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   01-05-16 22:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: Nikolcho555   
Дата:   01-05-16 23:49

Преди време имах почти същата дилема, бях с Канон 40Д и имах само 18-55 и 50/1.8, какво да се прави, беднотия. :)
Снимах цяла сватба на приятели, включително и в църквата, което си е сравнимо с кръщене. Снимах на М, бленда 2.8 и скорост 125, исо 800, с външна светкавица. На мен ми хареса това което се получи:

https://photo-forum.net//i/1565153


https://photo-forum.net//i/1561650


Ако снимаш с 18-135 всичко отпред ще ти е осветено от светкавицата и всичко назад ще ти е тъмно и няма да се вижда, поне при това исо. Ако вдигнеш исото пък ще имаш доста шум. Така че аз бих снимал с 50/1.8 с тези настройки. Ще имаш на места дефокус и кадрирането ще е трудно но картинката ще е по-добра. Поне според мен де. :) И не гледай белия ми баланс че са жълти снимките, нарочно съм го оставил така ми харесва повече, някак си по-топло е.

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-05-16 23:54

Бой на бебето в очите директно със светкавицата ... OMG!!! [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: Станчев   
Дата:   02-05-16 08:51

Имаш всичко необходимо да свършиш работа!
Исото на 600д може и повече от 800.
Светкавицата само за допълване на наличната светлина и по възможност вдигната.
Най-добре предварително си виж условията в църквата/ако може с проби/


Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: ilcoin   
Дата:   02-05-16 09:04

Бях писал доста подробно в една тема преди известно време. Намери я - има писано доста и не само от мен.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: burningice   
Дата:   02-05-16 09:24

Направи повечето снимки преди страшния, черен дядо с брадата да грабне детето, че после следва големия десерт- реване :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: test1011   
Дата:   02-05-16 12:20

Снимал съм кръщене с 1100Д с 50 1.8 и до там... Кадрите станаха много добри , мисля че с скорост 1/60 на 1.8 с исо 1600 дори и 3200 няма да е проблем на клиентите, че има шум а кадрите и придобиват повече не знам как да го кажа емоционалност докато закрепената светка отгоре просто запаметява момента с добро качество но се губи магията .. Стават по репортажни за това прецени какво искаш - артистични кадри или репортажни .. Аз не снимам с светка в църкви губи се всичко .. А и таваните са високи на повечето и по трудно се отразява светлината о трябва да снимаш с директно насочена светкавица и снимката няма да е особено по различна от снимка с вградената светкавица

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   02-05-16 13:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-05-16 14:07

Според мен трябва да забранят светкавиците в църквите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   02-05-16 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-05-16 14:59

Адаш, съвети не давам на никой, най-малко на хора, които не ме питат или не искат да слушат [smilie3]
Не е като да не съм снимал в църква, че да не знам как се снима, а най-малкото със съвременна и подходяща фото техника излишното светкане е ненужно, освен, че е неприятно и неефектно! Понякога трябва да се мисли освен за крайния резултат, ами и за ефекта от снимането... този на гостите, детето, Божите служители и свещенното място! Не е нуждо да се заяждаш, особено като ми е все тая какво и как точно ти ще го направиш [smilie3]
Извинявам се на автора на темата за излишния спам!

Воистина Воскресе! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: boni   
Дата:   02-05-16 15:04

Никога не съм използвал светкавица в църква, не смятам и да го правя, a имам опит в десетки различни църкви в България и извън. Снимал съм и преди 10 години с кропка, без светкавица. Добре е да си намериш един 30 или 35, 50-ката е малко дълга в някои случаи.
Ако искате да уловите атмосферата в църквата, не ползвайте светкавици. За близките портрети 50-ката, за широки кадри можеш да снимаш и вариото на 18, със стабилизация, без светкавица.

Поздрави!


https://photo-forum.net/static/forum/2016-05/tomr6714.JPG


http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD4f193e11976ba/46011.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2016-05/xlss7933.JPG


http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD4f193e11976ba/81871.jpg





Публикацията е редактирана (02-05-16 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   02-05-16 15:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: ivaivalito   
Дата:   02-05-16 15:28

Точно както е казал Бони ,скоро снимах кръщене с 600д използвах 17-50 2,8 и 50 1,8 .ISO 1600 точно така се улавя атмосферата на църквата .Светкавица съм използвам само в една вдинстена арменска църква защото беше изключително тъмна .Светкавицата беше на ръчен режим намалена почти на минимум пак исп 1600 и най птворена бленда .

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: boni   
Дата:   02-05-16 15:54

Да, който както иска да си снима, а авторът на темата да прецени на кого желае да се довери като съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: Lambov   
Дата:   02-05-16 16:53

Благодаря на включилите се особенно на Бони. Събитието мина. За съжаление нямах време да търся други обективи. Резултатите - незадволителни за мен, надявам се че ще се харесат на хората. След една седмица като взема FF и след него едно варио на 2.8 ще си реша проблема с качеството на снимките.
За кръщенето.... пробвях 50-ката преди мероприятието, не става. Нищо не мога да хвана повече от дете + един възрастен. Минах на вариото. Бях решил да снимам на 800 ISO с цел по-малко шум но дойдоха тъмни. Наложи се да мина на 1600. Резултата естествено - за мен плачевен. Ползвах светкавица за сажаление но не насочена към хората а нагоре, разбирам че е неправилно и неприятно но нямах избор. Поиграх си няколко снимки и реших че всички вътре трябва да са на една цветна температура и да да използвам luminance в разумни граници 15-20. Всичко това в camera raw. Сега ще ги поиграя със всяка една снимка с exposure, fill light, Contrast и brightness за всяка една снимка и ще видя разликата с оригиналните снимки. Чудя се нади да не пипна леко шума на всички снимки еднакво в dfine на nik collection но не знам дали може да се направи масово на много снимки.
Благодаря на отзовалите се

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: boni   
Дата:   02-05-16 17:03

Пипни шума в ACR. Можеш да ми изпратиш 4-5 РОУ файла на 1600ИСО да видя какво може да се направи. Качи ги някъде в облак и дай линк на ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: cvetanov95   
Дата:   03-05-16 00:30

Бонито е железен.

Стаматов, познаваш ли Бонд? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Сниманe нa кръщене
Автор: colorphoto   
Дата:   03-05-16 02:50

Стаматов,Боби,Бонд.....то вече стана цяла сага ала "Самоличността на Борн"

Може пък да не знае кой е всъщност.....

Обаче под най-различни никове повтаря едни и същи концепции.[smilie2]



Публикацията е редактирана (03-05-16 03:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »