Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 каравана или кемпер?
Автор: Lycan   
Дата:   30-04-16 01:24

Много обикаляне се очертава това лято и се чудя е по-удобно. С кемпер веднъж изкарахме едно лято и мога да кажа, че хич не е най-удобното нещо. След 5-6 хил км ти идва да вземеш да се скриеш :)

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: vkk1   
Дата:   30-04-16 01:28

с каравана предполагам ще е далеч по-зле.

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: Lycan   
Дата:   30-04-16 01:45

Не е точно така. Закотвяш я и обикаляш с колата свободно където ти скимне. Основното предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: eewf   
Дата:   30-04-16 02:03

Кемпера предполага повече разходи. Реално погледнато поддържаш още един автомобил + данъци, ГО, каско (евентуално). За да идеш до някъде (било и на 2км от къмпинга) трябва да събираш всичко, докато с караваната - зае*аваш я и си обикаляш с колата. За караваните съм чувал ( не знам колко е вярно), че можеш да спиш в нея само ако си на къмпинги или други уредени за тая цел места, докато с кемпера можеш и на някой паркинг на магистралата да нощуваш.

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: kiten   
Дата:   30-04-16 02:04

С кемпера си вземаш велосипед или мотоциклет и с тях обикаляш.

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: nyamago   
Дата:   30-04-16 02:09

Велосипеди с кемпера? [smilie11]

Въпросът ми не беше към предния пост (писали сме едновременно), а към автора на темата. Предлагах му го като алтернатива на "Закотвяш караваната и си обикаляш с колата" -> "Закотвяш кемпера и си обикаляте с коуеуетата..."

Иначе точно мене това не би ме учудило, защото велосипеди на кемпери виждам твърде често. И на каравани, и на леки коли. И особено - на лодки (тях ги виждам всеки ден). Случвало ми се е и да ги ползвам, макар да не ми е педпочитан стил [smilie3]

[beer]



Публикацията е редактирана (30-04-16 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: eewf   
Дата:   30-04-16 02:13

nyamago, няма странно. В Германия съм виждал кемпер, на него закачена платформа, а на платформата - Smart [smilie5] [cool] (2 еднакви кемпера с еднакви Smart-чета[smilie25] )

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: asahi   
Дата:   30-04-16 02:17

Ше спиш на паркинг ако можеш да влезеш в него. Нещо не ги долюбват гратисчиите.

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   30-04-16 02:27

лошото на тия работи е смяната на атмосферата. Все някой се немари в блян по пълнолуние, че му е тясно, а на сутринта си пие кафето се едно нищо не е бълнувал [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: Lycan   
Дата:   30-04-16 03:55

Паркингите и места за нощувка с кемпери или каравани са едни и същи

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: jino   
Дата:   30-04-16 07:28

Аз имам кемпер и право да ти кажа никога не ми е идвало да се скрия след 5-6 хил км.

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: imitev   
Дата:   30-04-16 07:30

Това си е религия - не е за всеки.

Сега поне има варианти да наемеш, пробваш и разбереш дали ти харесва...

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: jino   
Дата:   30-04-16 07:41

Автор: HTML
Дата: 30-04-16 03:55

Паркингите и места за нощувка с кемпери или каравани са едни и същи

Ха глей си работата.[smilie18]
От няколко години в Гърция доста затегнаха забраната за свободно къмпиране, въпреки това с кемпер не съм имал никога проблем да спра и да преспивам общо взето където реша.
Виж с каравана само на къмпинг, но това е леко казано проява на лош вкус, струва си само да надзърнеш в гръцки къмпинг през лятото и ще разбереш за какво става дума.
Кемпера е удобен за по интензивна почивка.[smile]
Миналата година за месец отскокнахме до Финландия, като пропътувахме около 8000 км през цяла Източна Европа, спяхме по паркинги понякога и плащахме за паркиране но това навсякъде бяха жълти стотинки.
С каравана това не мож го направи.
Относно велосипедите отзад на багажника мога да кажа че са незаменим атрибут.
В Талин ни ги пооткраднаха и на връщане без тях беше жива мъка.

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: jino   
Дата:   30-04-16 07:48

Автор: imitev
Дата: 30-04-16 07:30

Това си е религия - не е за всеки.
Много си прав.

Аз например, както и цялото ми семейство сме такива че повече от 4-5 дни на едно място не можем да стоим.
Виж Мара също има кемпер и с тях ходим най-често до Гърция ама те като се закотвят за по месец некъде /не помня къде беше/ по българското черноморие докато не им се напукат гъзовете не се прибират в София.
Аз това посмъртно не мога да го направя.Тя Мара ми казва че имам пиратка в гъзъ.[smilie18]
Така че решението ти за кемпер или каравана изцяло трябва да зависи от темперамента.
Те така приятелю.

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: jino   
Дата:   30-04-16 07:59

Учудва ме искрено първия ти пост, явно не си за този тип пътуване защото аз мога да кажа че по-удобна, романтична, и вс. което можеш да се сетиш няма от почивката с кемпер.

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: jino   
Дата:   30-04-16 08:02

Само на ски не можах да притръпна и да отида с кемпера.
Някак не мога с нищо да заменя вечерите с приятели пред камината.



Публикацията е редактирана (30-04-16 08:02)

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: imitev   
Дата:   30-04-16 08:04

Бодни една LCD камина в кемперо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: jino   
Дата:   30-04-16 08:18

Между другото го продавам моя кемпер.
Искам да взимам по-нов.

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: Lycan   
Дата:   30-04-16 09:24

Кемпера смърди - газ от хладилника, изпарения от кабината, химия от тоалетната.
Много малко обаче постоянно. Затова ми идваше да се махна. Впечатленията ми са от нов такъв, нает от немско, нямаше 15 хил навъртени още.

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-04-16 09:29

Имам приятел сноуборд учител - Стахо (Freaky), та той цяло лято е на морето, а зимата е в планината и не съм чул да се оплаква, че е с каравана. Разбира се е само един човек и най-много да му гостува приятелката, но в общия случай е щастлив с караваната си. Сега може и той да се включи в темата и да сподели преки впечатления, че напоследък се е зарибил и да снима, но не знам дали има профил тук... На мен ми харесва повече варианта с кемпера и смятам, че би бил по-удобен, но реално не съм ходил с такъв никъде, само се кефя като видя някъде по пътя такъв [smilie3] Т.е. Мнението ми да не се брои, кефя се и на Мазерати, като видя някъде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: quazimodo   
Дата:   30-04-16 10:08

Не съм ползвал нито каравана, нито кемпер, но мога да кажа, че за тегленето на каравана на дълъг път се искат много повече умения и яко дупе от това да пътуваш с монокомпозиция[smilie5]. Да не споменавам, че за да е удобна караваната, трябва да е от по-големите, което води и до имането на подходящия влекач, разбирай джип 4Х4 поне 2 тона празен[smilie5] [smilie5]. Аз изповядвам друга "религия"[cool]:


https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/sjyn7907.JPG


http://files.offroadsz.com/LUBASHKI777/Expedicia%202011g.-Za%20FTP/P7060209.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: axlastro   
Дата:   30-04-16 10:24

Каквото и да вземеш, гледай интериора да е готин, че имам една идея ...

П.П. Джип с покривна палатка е доста добро решение !



Публикацията е редактирана (30-04-16 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: da.fo   
Дата:   30-04-16 11:02

Аз бих избрал караваната:
- След 3/4 годнини няма да остарее толкова , че да искаш да я сменяш за разлика от кемпера.
- Оставяйки караваната на къмпинг , можеш с автомобила си да пообиколиш по спокойно района.
- Много по голямо пространство можеш да имаш с караваната.
- С караваната може да сте 2 семейства(заради пространството) и да става по весело.
- Ако караваната е лична, можеш да я предлагаш по спокойно под наем, докато кемпера - може да му скапе някой двигателя от недоглеждане.
- С годините облужването на кемпера става по голямо - я някой макуч ще остарее и ще се напука(само от стоене), я акумулатора му ще се скапе, я дисковете на спирачките ще са ръждясали толкова, че ще отлепят накладките ... а бе това си е още една кола за потдръжка.
- С караваната минаваш преглед на 2 години а с кемпера - всяка.



Публикацията е редактирана (30-04-16 11:21)

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: jino   
Дата:   30-04-16 11:03

Автор: HTML
Дата: 30-04-16 09:24

Кемпера смърди - газ от хладилника, изпарения от кабината, химия от тоалетната...

[smilie18]

Човече ти в какво живееш ?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: каравана или кемпер?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   30-04-16 12:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »