Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Nikolas666   
Дата:   19-04-16 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: studiopetrov88   
Дата:   19-04-16 11:46

Честито на Стоян! Няколко пъти сме снимали заедно футбол в Ловеч на мачове на Литекс в Лига Европа и на стадион "Васил Левски" срещи на националите! Продължавай все напред и нагоре!

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: J0R0   
Дата:   19-04-16 11:58

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: steeens   
Дата:   19-04-16 12:01

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: ishootraw   
Дата:   19-04-16 12:02

Браво! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: ZED   
Дата:   19-04-16 12:54

Браво и честито!!![shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: pstoev   
Дата:   19-04-16 13:24


http://www.clubz.bg/ckfinder/userfiles/images/%D0%98%D0%9A%D0%9E%D0%9D%D0%9E%D0%9C%D0%98%D0%9A%D0%90



ако тази снимка се пусне за гласуване тук, няма да мине 20Б...И бих се съгласил[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Nikolas666   
Дата:   19-04-16 13:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: GZS   
Дата:   19-04-16 13:31


http://www.dw.com/image/0,,18657810_304,00.jpg



[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   19-04-16 14:29

Честито, но 80% от наградата е за политкоректност и 20% за фотографско майсторство.
Не му завиждам на човека, нито пък оспорвам качествата му на фотограф.
Искрено се надявах, че с падането на старата система ще забравим и за политизирането на изкуството, но не би.
Просто съм сигурен, че наградата нямаше как да бъде спечелена от снимка на мигрант, замерящ полицай например.

За да спестя епитети и догадки, ще уточня, че не ловя бежанци по границата, не бия беззащитни роми и не си получавам заплатата в рубли.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Gecata   
Дата:   19-04-16 14:31

20Б във ФФ означава кадър с не-голяма художествена стойност. В случая обаче не художествената стойност е важна, а изключително точната интерпретация на обществената ангажираност към проблема.
*Наградата Пулицър (на английски: Pulitzer Prize) е престижна американска награда за журналистика. Мисля, че е ясно :)[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: J0R0   
Дата:   19-04-16 14:49

Щях да кажа почти същото като Гецата.
Пулицър е награда за журналистика. Не за АртЪ, не за художественост и оригиналност, в смисъла който влагат концептуалните артисти :)
Пулицър е свързана със повече значимостта на събитието, с позицията на автора, с медията дори, отколкото с чисто фотографските параметри на кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: M_D   
Дата:   19-04-16 14:52

Аз никакви проблеми не виждам във фотографските параметри на тоя кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с
Автор: J0R0   
Дата:   19-04-16 14:56

Не, не съм казал че има проблеми. Супер си е снимката. Казах по принцип че по-определящо за наградата е значимостта на събитието.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: nyamago   
Дата:   19-04-16 15:07

Нито познавам фотографа, нито съм компетентен да съдя журналистическата му работа - но всеки български успех ме радва и го аплодирам.

Браво и честито! [smilie24]

А националният характер не можеше да не се прояви и тук с толкова нашенското "Кой бе, тоя ли бе? Какво толкова е заслужил?!.."

Живи и здрави!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: koleto.spasov   
Дата:   19-04-16 15:08

За мен снимката е страхотна и бих гласувал за нея абстрахирайки се от случващото се в момента !Браво! jonkobg, покажи някоя твоя снимка с повече фотографско майсторство?! Че зад клавиатурата е лесно, но с апарата на улицата май всичко е брак [smilie3] Как така смятате проценти, като не знаете в каква ситуация и как е снимано това [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: mitpis   
Дата:   19-04-16 15:38

и за мен снимката е страхотна:има динамика, сюжет и персонажи, ако можех да раздавам Б-та с кеф бих и дал.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   19-04-16 15:42

Коле, казах, че не оспорвам качествата на автора като фотограф. Нямам претенции и за международни награди по фотография.
За сметка на това зад клавиатурата и в реалния живот спазвам някакви мои си принципи - да не бъда част от духащия в "правилната" посока вятър и конформизма. Спазвал съм го преди четвърт век, спазвам го и сега.
Не очаквам всеки да ме разбере.
Междугалактически шедьовър да беше снимката, ако беше отразила кьолнското новогодишно "забавление" на новите немски гости, шансът да види награда
щеше да е колкото на научна дисертация през соца, в която не се споменава ръководната роля на Партията.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: colorphoto   
Дата:   19-04-16 16:35

pstoev;jonkobg: [smilie24]

Това е като наградите в Евровизията.

Нищо му няма на кадъра,нито нещо впечатляващо,нито нещо грешно има в него.


Да, тук наистина щеше да бъде подминат в точкуването,не че ме интересуват точките.

Поздравления за Ненов че снима в горещи точки и дано има снимки от всички аспекти на случващото се и да ги покаже и тях!

Политиката е НАВСЯКЪДЕ - това го казва един наш скандален политик и е ИСТИНА.



Публикацията е редактирана (19-04-16 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: GZS   
Дата:   19-04-16 16:49

Ето още един кадър на автора от същата серия:










http://85.14.28.164/d/images/slideshows/0000155670.jpg













Както виждаме няма място за сравнение на този кадър и кадъра донесъл наградата. Просто са различна категория. И още веднъж поздравления за автора [cool] .

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-04-16 17:08

Автор: nyamago
Дата: 19-04-16 15:07

Нито познавам фотографа, нито съм компетентен да съдя журналистическата му работа - но всеки български успех ме радва и го аплодирам.

Браво и честито! [smilie24]

А националният характер не можеше да не се прояви и тук с толкова нашенското "Кой бе, тоя ли бе? Какво толкова е заслужил?!.."


Тук всичко е казано само в три-четири изречения! Няма смисъл да преповтарям, 100% мнението ми съвпада с това по-горе! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   19-04-16 17:51

nyamago и PhotoBo, произволните интерпретации на чужди думи и нежеланието да се вникне в същността на казаното от събеседника и тях ли да ги броим към чертите от националния характер?
Никой не оспорна таланта на автора, нито положеният труд за развитието на този талант. Нито поста ми беше срещу автора, а срещу тенденцията изкуството да се впряга за конюнктурни политически цели или направо са манипулации.
Защото на политиците по презумпция не се вярва, докато внушенията правени от артистите много по-безпрепятствено се възприемат от хората. Оттук и голямата отговорност пред артиста, пред собствената му съвест най-вече.
Тук във форума има поне още 10 човека, които могат да спечелят подобна награда стига да решат на работят по актуалната за журито тема и най-важното - да носят удобните внушения.
Съвсем случайно наградата на една от големите фотографски фирми беше на същата тема и внушението беше същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: snooper   
Дата:   19-04-16 18:13

Браво, напълно заслужено!

Не бъркайте арт-фотографията с фотожурналистиката - двете понякога се кръстостват, но това далеч не е задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: lamerko   
Дата:   19-04-16 18:15

И от мен браво на автора.

Между другото той има ли профил тук?

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: asahi   
Дата:   19-04-16 19:07

Браво и от мен! Бих и дал моите 4 точки.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: pstoev   
Дата:   19-04-16 19:11

дотук написаното, щом е фотожурналистика няма нужда да има художествени качества? Важното е да отговаря на определена ситуация, в случая политическа?



Публикацията е редактирана (19-04-16 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: geokar   
Дата:   19-04-16 19:23

Ами на гара пред влак и готино маце може да се снима: с високи художествени качества за много Б точки по тукашните критерии - имаш време всичко да си нагласиш и най-важното - няма опасност някой да ти счупи апарата в главата.
Пък за Ненов - Голямо браво![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: MikeDimit   
Дата:   19-04-16 19:55

Честито признание!
[beer]
И да се повтори!!

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: DesoRG   
Дата:   19-04-16 21:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Nikolas666   
Дата:   19-04-16 21:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: ЧЕПАТ   
Дата:   19-04-16 21:32

Поздрави за автора, постижението е голямо! Желая му успешна работа и нови награди!

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Shael   
Дата:   19-04-16 21:39


" Автор: jonkobg
Дата: 19-04-16 14:29

"Честито, но 80% от наградата е за политкоректност"

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   19-04-16 21:53

Ще дам жокер за следваща печеливша тема:
"Човешкото лице на нереализирания кандидат за Човек на годината".

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: caspin   
Дата:   19-04-16 22:01

Браво.Българите трябва да се подкрепят.Не да се плюем само и да се мерим кой е по-, най-....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: bg2014   
Дата:   19-04-16 22:03

Човекът работи и това дава резултати. От многото кадри, които е снимал този е впечатлил журиращите. Освен радост и гордост, че Българин се е добрал до признание извън нашите си рамки друго няма какво да се каже.
Дай Боже всеки му такава награда!
Поздравления за автора!
А това, да си в центъра на световните събития (това да ти е работата) няма нищо общо с политиканството. Преместването на големи групи хора от един континент на друг, от една държава в друга си е политика. Журналистите и фотографите, отразяващи тези събития си вършат работата. Това не е тяхна политика, а е тяхна професия. Затова смесването на този кадър с политика или политиканстване е грешно според мен.
Хубав кадър с много заряд. Заслужава си наградата.
Поздравления!

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   19-04-16 22:41

bg2014, с най-добри чувства към тебе, понеже мнението ти макар да се различава от моето, си има своите аргументи, без да съдържа грубо противопоставяне - за всичко си прав, но пропускаш най-важната подробност - важна в случая е интерпретацията и внушенията.
Днес (всъщност не само днес, но днес сякаш забравяне на това) в глобален план още преди да сме се добрали до фактологията на събитията ни се задават ролите на добрия и лошия, на палача и жертвата, на диктатора и революционера и т.н. Можеш да пробиеш само, ако се съобразиш с предварително определените роли.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: dtangelov   
Дата:   19-04-16 22:46

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: GZS   
Дата:   19-04-16 22:47

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: BXMarkov   
Дата:   19-04-16 22:48

Браво![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: bg2014   
Дата:   19-04-16 23:15

jonkobg,
Аз съм готов за градивен спор по всяко време. Това е лоша черта, но такъв съм си. Какво да правя? За да имам мнение си представям, аз какво бих направил, ако това ми е професията - да отразявам подобни събития.
Бих снимал без значение коя партия е на власт, бих публикувал снимките без да очаквам похвали и бих се радвал, ако някой оцени моя труд или творение. И да ме обвиняват, че политиканствам .... всеки може, но няма да е истина.
И ще продължа да си работя професионално до следващата оценена снимка и каквото е там. Това влагам в моето мнение по твоето мнение. Нито за миг не съм мислил нещо негативно за теб или мнението ти.
Пиша за да вдигам темата и все повече колеги да са информирани за този успех.



Публикацията е редактирана (19-04-16 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-04-16 23:51

Политика...това е последното нещо, което би ми хрумнало да намесвам в кадъра на Ненов! Или аз съм супер тясно скроен или някой търси под вола теле в случая...
На кратко: имаме ли кадър - имаме, имаме ли жури - имаме, имаме ли БЪЛГАРИН спечелил "Пулицър" - имаме! Радваме ли се от събитието - едни да, други не. А защо - това вече е субективно и индивидуално мнение, разграничаващо се от фактите по-горе и никой не пита за него. Точка! Да се похвали другия с Пулицър,...като я вземе [smilie3]
Живи и здрави! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: bobihot   
Дата:   20-04-16 01:48

И от мен браво. Не знам до колко е политкоректна, но е добра.
Благодаря му за хубавите кадри и ако може му дайте галерията :)

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Nikolas666   
Дата:   20-04-16 07:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: klun4o   
Дата:   20-04-16 10:34

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   20-04-16 10:45

Именно за това говорех и преди. С изкуството ни се пробутва политика, точно където най-малко хора очакваме да я видим, затова е перфектно средство за манипулация.

Относно наградите. Има хора, чиято цел не е непременно да печелят награди.
Хора, занимаващи се с изкуство, журналистика или каквото и да е, които даже напротив - работейки са наясно, че ще са винаги извън списъка на наградените. Не защото работата им е лоша.

Сигурно си спомняте филма "Равновесие" и онзи дълъг диалог на героите на Константин Коцев и Гец - за образцовите хора, спящи в образцовите си домове.
За това става дума.
- или продължаваш да снимаш филма и да участваш в лъжата, обирайки наградите и аплодисментите на публиката, или
- хващаш влака с риска да не се впишеш в образцовото общество.
Ще се радвам да има повече хора от последните - които откачат табелките с надпис "Образцов дом"...

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: a100   
Дата:   20-04-16 10:50

Браво!!! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: localhost   
Дата:   20-04-16 10:55

Като чета мненията повечето са за награда полЮцър. Човека си е свършил перфектно работата и е награден. Адмирации за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: pabadjiev   
Дата:   20-04-16 11:19

Какво приказват някои излишно? Това е голямо и рядко постижение за един български фотограф! Уважение и поздравления към него с пожелания за още много нови постижения!


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: cTpaHHo   
Дата:   20-04-16 12:36

Отлично.
Без кенефни прозрения.
Браво.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: 798099   
Дата:   20-04-16 19:15

Какво ви става бре, хора?! Защо е тази злоба у някои от вас? Такъв бил, онакъв бил... Ами станете като него, а?!

Нека да започнем от там: г-н Стоян Ненов е фоторепортер на "Ройтерс". Това не става с назначение от мама и тати или с "бутане под масата". Някой в "Ройтерс" го е харесал и избрал за такъв. После са го пратили да отразява събитие, което той е направил по един блестящ начин. Тоест, свършил си е работата както трябва.
И... като дошло време за оценка, взели, че му присъдили... "ПУЛИЦЪР".

Леле, как не ги е срам!!!! Да го направят, без да се допитат до хейтърите във ФФ. ПОЗОР!!! Какво ли разбират тия, дето ги раздават наградите?!

Хайде сега, пребройте му пикселите, посочете грешките в постобработката, пийнете си питието и... си легнете доволни от "добре свършената работа". Под "работа" да се разбира обругаването на човека, спечелил наградата.

Апропо, честит "ПУЛИЦЪР" , г-н Ненов! Пожелавам Ви поне още един!


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: lamerko   
Дата:   20-04-16 19:19

Политика, та политика... ами че то наградата е точно на такава тематика. То имаше един виц за българите в ада - на тях никой не им пазел казана...

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: steeens   
Дата:   20-04-16 19:35

Браво още веднъж! Сега го дават по БТв. [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: idivanov   
Дата:   20-04-16 19:38

Честито на Стоян Ненов!
Наградата е за репортаж от събитие, а не за художествени достижения.
При репортажа важи павилото "да си на точното място в точното време".
Как тук във форума биха оценили тази снимка, може да е много различно от оценката на журито на Пулицър...[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Murnau   
Дата:   20-04-16 21:05

Reuters photographers win Pulitzer Prize for heartbreaking pictures of refugee crisis


по-обективна статия [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   20-04-16 23:01

Честито на автора ,това все пак е победа на българин макар и под друг флаг,но защо или дали тези дето дават наградата са видели само биещият полицай и това ли е новината ? Интересно ,че никой от хората във влака не се опитва да издърпа този дето виси на прозореца ! Единия го сочи с пръст и крещи ,другите зяпат любопитно ,а тези на чиито прозорец е даже са се отдръпнали !!? и сякаш се смеят ! Дали пък именно заради това е ,подчертавам американската награда за кадъра ?

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: val2007   
Дата:   21-04-16 00:55

Без коментар - Пулицър`2014:

http://static6.businessinsider.com/image/53f3a04feab8ea7308a7abc3-1200/ramallah.jpg


http://www.businessinsider.com/pulitzer-prize-winning-photography-2014-8?op=1



Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: ixus   
Дата:   21-04-16 02:11

Честито за наградата !!! Човекът работи за Ройтерс (мисля ,че е на Ротшилдови , не съм сигурен) и е командирован да покаже драмата, страданието и отчаянието на бягащите от ужаса на войната "Майки с Бради", а не окървавени македонски полицаи ,защитаващи родината си (ако такъв случайно попадне в кадър ,картата да се форматира три пъти !!!) И той отлично си е свършил работата ,за която е нает. Това го казвам ,не за да дърпам Стоян Ненов обратно в казана български , а да ви обърна внимание на това как манипулативно се номинират и избират "правилните" снимки с "правилните" внушения. Защо аджеба, няма наградени снимки от Мега Якия концерт в зала Батаклан в Париж или палави секси снимки от новогодишната нощ в Кьолн ? И кой определя номинациите и печелившите - гласували са милиони хора от цял свят или ...

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: colorphoto   
Дата:   21-04-16 02:20

ixus:[smilie24]Именно.



Публикацията е редактирана (21-04-16 02:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: colorphoto   
Дата:   21-04-16 02:23

val2007: Не може да е без коментар друже,защото изваден от контекста всеки кадър може да поражда внушения и впечатления коренно различни от действителната ситуация.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: val2007   
Дата:   21-04-16 09:14

colorphoto - прав си приятелю! Написах така, защото не искам някой да си мисли, че произнасям някаква оценка на факта... Просто исках да припомня кой кадър е бил отличен преди година... А покрай него - кои са били най-силните в миналото... [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Nikolas666   
Дата:   21-04-16 09:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   21-04-16 09:56

Nikolas666, не знам кой не може да се надскочи и на кого му е по-лесно да проектира нечии чужди качества върху опонента си вместо са се замисли какво казва.
Не познавам лично фотографа, нито имам нещо против цялостното му творчество, но отзвука от наградата само потвърждава думите ми. Вече фотографията се използва са политически цели, разбира се, маскирани като хуманитарни.
Ако някой не може да го разбере, да търси проблема в себе си, а не да се самозалъгва с някакво собствено интелектуално превъзходство. По някаква случайност някои хора се заниваме повече от 20 години с формиране на обществено мнение и имаме умения да четем посланията.

Каквито и епитети да ми лепнете, фактът си е факт - една информационна агенция, защитаваща определена политика, праща свой човек, който след това печели награда, също свързана с определена политика.
Ефектът от внушението се мултиплицира чрез отзвука по медиите и т.н.
Разбира се, ще слушаме трогателни слова на загриженост по медиите, но снимка показваща защо се е стигнало дотук няма шанс да бъде наградена. Много е по-лесно злото да бъде олицетворено с образа на полицая, пречещ на свободното движение на хора.

В България също могат да се направят много силни кадри. Например сълзите от страх и безпомощност на възрастните хора по селата, които не знаят дали ще осъмнат или ще бъдат пребити за десет лева. Ама нееее - големите агенции не плащат пари за това, пък награди въобще не дават.


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: colorphoto   
Дата:   21-04-16 12:48

jonkobg:[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Nikolas666   
Дата:   21-04-16 13:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: smilen_k   
Дата:   21-04-16 16:10

Първо: Искам да честитя на г-н Ненов за наградата,и му пожелавам да продължава в същия дух.Респект.
Второ: Споделям мнението на 798099 от по предните постове,г-н Ненов ако чете тази тема,се надявам да не обръща внимание на глуповатите ви искзвания за снимката,политиката и т.н. ,както направи преди много години Илко Александров, не обърна внимание на глупостите които му дрънкаха тука за неговите снимки,а сега за мен поне е един от най-добрите фотографи.[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: colorphoto   
Дата:   21-04-16 16:26

Всъщност истината е че никой няма критики към снимането на Ненов,нито към самият Ненов.

Някои хора не можете ли да четете,или да разумявате се чудя.....

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: dtangelov   
Дата:   21-04-16 16:34

"И секиму добро струва,
само, знайте, за парата,
като човек - що да прави?
продава си и душата."

Ако работиш добре за Дявола това прави ли те Ангел?

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Nikolas666   
Дата:   21-04-16 16:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: dtangelov   
Дата:   21-04-16 16:56

Не знаех че още има ТАСС, но знам, че всяка пропаганда има една единствена цел - да скрие истината.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: 798099   
Дата:   21-04-16 17:50

написа:

> Не знаех че още има ТАСС, но знам,
> че всяка пропаганда има една
> единствена цел - да скрие истината.


Е, и? Откри топлата вода ли, що ли? Или може би колелото?

Предлагам на автора да закрие темата.

ПС: Да, щях да пропусна! Спомнете си какво го правехте syr_sky a.k.a. Илко Александров преди години и се засрамете от тесногръддието и егоцентризма си!!!



Публикацията е редактирана (21-04-16 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   21-04-16 20:22

И аз много се радвам на този факт. Пича отвори вратата, сега вие сте наред!

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: fotograf123   
Дата:   21-04-16 22:16

... поне още един , както писаха по - горе [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   21-04-16 23:03

Поне още един ще има, ако успее да изпълни изискванията на Биг Брадър.
Не ви ли притеснява, че дори и да си перфектен като творец не станеш ли проводник на пропагандната машина, шансът да получиш международно признание граничи с нула. Явно не. Хората са по-склонни да приемат една напудрена полуистина и да се нахвърлят срещу този, който им разваля илюзиите.
Сега след злобата и завистта като аргумент виждам, че да призовани ТАСС, Ким Ир Сен, тесногръдието...
Ами, хайде, за да не съм тесногръд ще се съглася, че в информационните агенции и организациите за награждаване работят едни съвсем безкористни чичковци, които съвсем, ама съвсем от добро сърце искат да дадат най-точната и обективна информация на света, да стимулират развитието на таланти, особено от бедните държави и от пари и политика не се интересуват[cool]

Така де - симбиозата от бизнес, политика и медии е открита от Пеевски и никой друг не се е сетил да я приложи [smile]



Сравнението с Илко Александров е неуместно. Да обяснявам ли защо?



Публикацията е редактирана (21-04-16 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: bg2014   
Дата:   23-04-16 21:50

Хубава тема!
Хубава случка и признание. Браво на Стоян Ненов!

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Bumerang   
Дата:   23-04-16 22:15

Браво на Стоян. Да му е честита наградата.Нека да се радваме ,че е българин я е получил.Нещо много рядко за нас -българите.
И все пак -Ройтерс ,имигранти,...политика.А ако беше фотограф в БТА?Това е все едно България да стане шампион по футбол[smilie7]
Още веднъж:Честито на печелившия!!![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: venelinvvv   
Дата:   23-04-16 22:41

Ееее вече ми паднахте в очите още повече... Абе "професионалисти" тръгнала мравката срещу слона... Кой беше, ти, ти или ти, че да оценявате човек който е признат в цял свят и то с награда която дори не може да си позволите и да сънувате ... Егати и "протата" [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: venelinvvv   
Дата:   23-04-16 22:42

"Ако беше във форума нямаше да има 20б" умрел ви е някой за оценката ви. Толкова сте елементарни. Човешката злоба и завист нямат край

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: тьма   
Дата:   23-04-16 22:49

Като българка мога да кажа само:

Гордея се с Вас, Стоян Ненов![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   23-04-16 22:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: MikeDimit   
Дата:   23-04-16 23:02

Досега май само един обърна внимание на самата фотография - перфектен репортажен кадър! Много се кефя , че е оценен. В последните години рядко ще видите в пресата подобни кадри заснети от профи журналисти.
Май много хора пропускат, че Пулицър се дава от гилдията на членове от гилдията. Сиреч ако не сте профи журналист не бихте получили наградата. Дали има политика, тенденция при наградите? Естествено - все пак говорим за новинарски бизнес. Това не е олимпиада! Макар, че и там напоследък режат играчи по национален признак :-).
Та имаме си талантлив, признат от колегите си на световно ниво фотограф. Мога само да му пожелая следващия Пулицер да е индивидуален. Ей така , заради спорта :-)
[beer]



Публикацията е редактирана (24-04-16 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   24-04-16 00:02

Сигурно повече от вас харесвате "Щурците".
Може би не всички обаче знаете, че те са учавствали във фестивала "Ален мак" с една песен, посветена на БКП. Резервираното отношение към това участие и песента, макар чисто музикантски да не е лоша, не означава непременно, че сте отрицателно настроени към тях като музиканти, нали?

Една такава наградена снимка става свидетелство на времето си. Такава снимка трябва да отразява най-истинно събитията, на които е посветена.
Често снимки с такава популярност биват използвани като аргумент за важни действия (войни, революции и т.н.) и бездействия (мълчаливо толериране на противообществени прояви на определени групи).
Затова са моите резерви към перфектността на репортажния кадър - не от фотографска, а от журналистическа гледна точка.
Нямам нищо против младежът да вземе и индивидуална награда, отново ще му я честитя (аз и с честитене започнах първия коментар си коментар по темата, но никой не го забеляза), но още повече ще се зарадвам, ако този път печелившият кадър показва и другата страна на медала, макар последното да е утопия.



Публикацията е редактирана (24-04-16 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   24-04-16 00:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: venelinvvv   
Дата:   24-04-16 00:37

Jonkobg
Когато ти вземеш такава престижна награда или който и да е в тоя форум пълно с "прота" тогава ще имате право да коментирате такива хора като него !!! Нямаш грам право и почва да даваш акъл пич

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   24-04-16 00:56

venelinvvv, виж ся пич (да използвам твоята лексика),
не се стремя към такава награда и въобще към подобни награди, поради причини, които съм изложил по-горе.
Много насериозно се вземаш, но ако не можеш да осмислиш другото, най-малкото да беше успял да вникнеш в първия абзац на предишния ми коментар.
Още веднъж, простичко - коментирам не личност, не дори творчеството и като цяло, а една отделна снимка и в по-общ план... не... другото няма да го уточнявам, докато не схванеш първата част.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: BAT   
Дата:   24-04-16 01:09

jonkobg, стига бе човек, спри се. Не знаеш кога да спреш, от началото на темата все едно и също Радваме се, че българин е спечелил тази награда, просто замълчи, разбрахме ти простичката теза, стига повтаря, стана досадно и неприятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   24-04-16 01:36

BAТ, ами те реалните неща в живота винаги са по-неприятни от лустросаната им обвивка, но се радвам, че има хора разбрали простичката теза. Повечето от репликите обаче, показваха точно обратното.
Наздраве за празника, докато не са го забранили [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: venelinvvv   
Дата:   24-04-16 09:03

Jonkobg
И за теб гроздето е кисело, като на всички българи с Балкански манталитет ;)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: bg2014   
Дата:   24-04-16 09:23

Някой хора от намеци и добро отношение не разбират. Айде "професорите" да си мълчите вече. Разбрахме ви високите критерии и мнение за тази награда. Спрете се. Ставате смешни.
Тази награда е гордост и признание. Браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: nyamago   
Дата:   24-04-16 17:53

Йонко, тази тема е за поздрави към първия сънародник с определена престижна награда. Не е за състоянието на съвременната журналистика и медии за масова манипулация. Единичните коментари като 'тоя и 20 Б гласа няма да събере тук' (към такива ми беше първият коментар) останаха единични и навреме заглъхнаха. Единствено ти продължаваш неуморно да натрапваш 'простичката теза' с повече от един пост на всяка страница.

Ако това не се прави за омаловажаване на успеха (вярвам ти, че не е за това), тогава е просто оф-топик и няма място тук. Има сравнително общо-културни категории - пусни си тема за 'простичката теза' и нека там се води дискусия по нея. Тук досажда.

Разбираме, че имаш непоклатимо становище по въпроса с мигрантите към Европа (не е редно да бъдат наричани бежанци, но това е за другата тема, която предстои да пуснеш) - и явно знаеш ИСТИНАТА (непозната на нас), единствената и неоспорима ИСТИНА за кривата и правата страна в тая непроста картина. Ще сме благодарни да ни я обясниш - но НЕ тук, в другата тема.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: koleto.spasov   
Дата:   24-04-16 20:03

Сега го гледах в БТВ Репортери, от 14 годни отразява от най-горещите точки на свата за "Ройтерс", доста скромен и приятен ми се стори. Показваха негови снимки и една от тях съм я виждал във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-04-16 01:11

Пркрасна работа на автора, също и перфектна журналистическа работа, довела до този кадър. Също и прекрасна работа и развитие в последните десет години.
Тази тема тук очевидно е характерна за новия Фото-форум. Не бях влизал тук сигурно година и виждам, че е било правилно. Аз също няма талант, но това не ми пречи да харесвам и подкрепям успеха на другите. Едно време тук беше място да говориш за фотография. Тази тема е убита от велики критици, които вадят от десет кладенеца вода за да установят какво точно имат предвид, като пишат глупости. Впрягат изкуството за конюнктурни помитически цели? И за кои точно цели е "впрегнат" този кадър? Взема ли той страна в някакъв спор? Манипулира ли? Внушава ли определена теза или определена идеология или определена концепция? Всъщност това е перфектен журналистически кадър, който показва много по находчив и елегантен начин и същевременно с това не внушава изводи, а предоставя на зрителя да си ги направи сам. Какво показва този кадър освен действителността? Или може би трагедиите на хората не са достойна тема за високото изкуство на някой хора тук? Очевидно и "Смъртта на войника лоялист" на Капа няма как да получи тук повече от 25 Б тук, стига да не се знае предварително стойността му... Никакво изкуство няма в него, пък и сигурно е бил впрегнат за някоя плмитическа кауза...


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: dimidumi   
Дата:   25-04-16 03:37

Браво на Стоян Ненов, честито, здраве и успехи му пожелавам, вярвам че ще бъде голяма българска национална гордост...някой ден! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: ixus   
Дата:   25-04-16 13:00

Чак пък национална гордост [smilie11].Национална гордост могат да бъдат велики умове и личности, чиито идеи и дела са променили света за по-добро. Представям си ,ако изберат онази кранта Бокова за председател на ООН в каква горда политкоретна нация ще се превърнем [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: val2007   
Дата:   26-04-16 22:51

Още малко инфо за "Пулицърите":
"Истината за една снимка, спечелила "Пулицър""
http://www.lentata.com/page_8629.html


http://www.lentata.com/cache/page/8629_big.jpg





Публикацията е редактирана (27-04-16 01:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: radomarinov   
Дата:   26-04-16 23:22

написа:

> Представям си
> ,ако изберат онази кранта Бокова
> за председател на ООН в каква
> горда политкоретна нация ще се
> превърнем [smilie5]

Ма верно е кранта.. Ixus ако баба ти е по-секси, дай да номинираме нея бе, или Сашка Васева[smilie5]
Ама верно на българите никой не им пази казана в Ада[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Nikolas666   
Дата:   28-04-16 08:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »