Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Nikolas666   
Дата:   19-04-16 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: studiopetrov88   
Дата:   19-04-16 11:46

Честито на Стоян! Няколко пъти сме снимали заедно футбол в Ловеч на мачове на Литекс в Лига Европа и на стадион "Васил Левски" срещи на националите! Продължавай все напред и нагоре!

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: J0R0   
Дата:   19-04-16 11:58

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: steeens   
Дата:   19-04-16 12:01

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: ishootraw   
Дата:   19-04-16 12:02

Браво! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: ZED   
Дата:   19-04-16 12:54

Браво и честито!!![shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: pstoev   
Дата:   19-04-16 13:24


http://www.clubz.bg/ckfinder/userfiles/images/%D0%98%D0%9A%D0%9E%D0%9D%D0%9E%D0%9C%D0%98%D0%9A%D0%90



ако тази снимка се пусне за гласуване тук, няма да мине 20Б...И бих се съгласил[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Nikolas666   
Дата:   19-04-16 13:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: GZS   
Дата:   19-04-16 13:31


http://www.dw.com/image/0,,18657810_304,00.jpg



[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   19-04-16 14:29

Честито, но 80% от наградата е за политкоректност и 20% за фотографско майсторство.
Не му завиждам на човека, нито пък оспорвам качествата му на фотограф.
Искрено се надявах, че с падането на старата система ще забравим и за политизирането на изкуството, но не би.
Просто съм сигурен, че наградата нямаше как да бъде спечелена от снимка на мигрант, замерящ полицай например.

За да спестя епитети и догадки, ще уточня, че не ловя бежанци по границата, не бия беззащитни роми и не си получавам заплатата в рубли.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: Gecata   
Дата:   19-04-16 14:31

20Б във ФФ означава кадър с не-голяма художествена стойност. В случая обаче не художествената стойност е важна, а изключително точната интерпретация на обществената ангажираност към проблема.
*Наградата Пулицър (на английски: Pulitzer Prize) е престижна американска награда за журналистика. Мисля, че е ясно :)[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: J0R0   
Дата:   19-04-16 14:49

Щях да кажа почти същото като Гецата.
Пулицър е награда за журналистика. Не за АртЪ, не за художественост и оригиналност, в смисъла който влагат концептуалните артисти :)
Пулицър е свързана със повече значимостта на събитието, с позицията на автора, с медията дори, отколкото с чисто фотографските параметри на кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: M_D   
Дата:   19-04-16 14:52

Аз никакви проблеми не виждам във фотографските параметри на тоя кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с
Автор: J0R0   
Дата:   19-04-16 14:56

Не, не съм казал че има проблеми. Супер си е снимката. Казах по принцип че по-определящо за наградата е значимостта на събитието.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: nyamago   
Дата:   19-04-16 15:07

Нито познавам фотографа, нито съм компетентен да съдя журналистическата му работа - но всеки български успех ме радва и го аплодирам.

Браво и честито! [smilie24]

А националният характер не можеше да не се прояви и тук с толкова нашенското "Кой бе, тоя ли бе? Какво толкова е заслужил?!.."

Живи и здрави!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: koleto.spasov   
Дата:   19-04-16 15:08

За мен снимката е страхотна и бих гласувал за нея абстрахирайки се от случващото се в момента !Браво! jonkobg, покажи някоя твоя снимка с повече фотографско майсторство?! Че зад клавиатурата е лесно, но с апарата на улицата май всичко е брак [smilie3] Как така смятате проценти, като не знаете в каква ситуация и как е снимано това [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: mitpis   
Дата:   19-04-16 15:38

и за мен снимката е страхотна:има динамика, сюжет и персонажи, ако можех да раздавам Б-та с кеф бих и дал.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   19-04-16 15:42

Коле, казах, че не оспорвам качествата на автора като фотограф. Нямам претенции и за международни награди по фотография.
За сметка на това зад клавиатурата и в реалния живот спазвам някакви мои си принципи - да не бъда част от духащия в "правилната" посока вятър и конформизма. Спазвал съм го преди четвърт век, спазвам го и сега.
Не очаквам всеки да ме разбере.
Междугалактически шедьовър да беше снимката, ако беше отразила кьолнското новогодишно "забавление" на новите немски гости, шансът да види награда
щеше да е колкото на научна дисертация през соца, в която не се споменава ръководната роля на Партията.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: colorphoto   
Дата:   19-04-16 16:35

pstoev;jonkobg: [smilie24]

Това е като наградите в Евровизията.

Нищо му няма на кадъра,нито нещо впечатляващо,нито нещо грешно има в него.


Да, тук наистина щеше да бъде подминат в точкуването,не че ме интересуват точките.

Поздравления за Ненов че снима в горещи точки и дано има снимки от всички аспекти на случващото се и да ги покаже и тях!

Политиката е НАВСЯКЪДЕ - това го казва един наш скандален политик и е ИСТИНА.



Публикацията е редактирана (19-04-16 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: GZS   
Дата:   19-04-16 16:49

Ето още един кадър на автора от същата серия:










http://85.14.28.164/d/images/slideshows/0000155670.jpg













Както виждаме няма място за сравнение на този кадър и кадъра донесъл наградата. Просто са различна категория. И още веднъж поздравления за автора [cool] .

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-04-16 17:08

Автор: nyamago
Дата: 19-04-16 15:07

Нито познавам фотографа, нито съм компетентен да съдя журналистическата му работа - но всеки български успех ме радва и го аплодирам.

Браво и честито! [smilie24]

А националният характер не можеше да не се прояви и тук с толкова нашенското "Кой бе, тоя ли бе? Какво толкова е заслужил?!.."


Тук всичко е казано само в три-четири изречения! Няма смисъл да преповтарям, 100% мнението ми съвпада с това по-горе! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: jonkobg   
Дата:   19-04-16 17:51

nyamago и PhotoBo, произволните интерпретации на чужди думи и нежеланието да се вникне в същността на казаното от събеседника и тях ли да ги броим към чертите от националния характер?
Никой не оспорна таланта на автора, нито положеният труд за развитието на този талант. Нито поста ми беше срещу автора, а срещу тенденцията изкуството да се впряга за конюнктурни политически цели или направо са манипулации.
Защото на политиците по презумпция не се вярва, докато внушенията правени от артистите много по-безпрепятствено се възприемат от хората. Оттук и голямата отговорност пред артиста, пред собствената му съвест най-вече.
Тук във форума има поне още 10 човека, които могат да спечелят подобна награда стига да решат на работят по актуалната за журито тема и най-важното - да носят удобните внушения.
Съвсем случайно наградата на една от големите фотографски фирми беше на същата тема и внушението беше същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: snooper   
Дата:   19-04-16 18:13

Браво, напълно заслужено!

Не бъркайте арт-фотографията с фотожурналистиката - двете понякога се кръстостват, но това далеч не е задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: lamerko   
Дата:   19-04-16 18:15

И от мен браво на автора.

Между другото той има ли профил тук?

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът Стоян Ненов с "Пулицър" за фотография
Автор: asahi   
Дата:   19-04-16 19:07

Браво и от мен! Бих и дал моите 4 точки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »