Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Дроните и законите
Автор: pmartinov   
Дата:   16-01-15 21:47

Хайде снайперистите !Вие сте !


Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: pif   
Дата:   16-01-15 22:05

Свалям дрона с каквото имам под ръка без да ми пука. Дрона пада в моя двор. Следователно дрона е мой. Джъмбо ми го е подарил в момента в който го е пратил у нас. Като падне мога да си го направя на сол и да го хвърля в кладенеца. Или да го изхвърля в кофата. Престъплението увреждане на чуждо имущество предполага придобиване на това "движимо" имущество. След като деянието е извършено в моя дом следователно движимото имушество е било мое освен ако не съм го отнел противозаконно. А как ще отнема противозаконно чуждо движимо имущество след като то е в моя дом.
Следователно: Джъмбо ми е подарил дрон, донесъл го е доброволно у нас и аз съм го стчупил защото не ме кефи подаръка и много бръмчи.

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: pmartinov   
Дата:   16-01-15 22:08

709 км/ч

Guinness World Record in Ballenstedt Germany on 14.09.2013. 709 Kmh High Speed Record


Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: sherbit   
Дата:   16-01-15 22:08

В Коиловци бой ще яде дрона и тоя който го управлява.

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: falcon   
Дата:   16-01-15 22:10

Не е чак толкова просто, ама ще се натрупа съдебна практика и ще гледаме[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: pmartinov   
Дата:   16-01-15 22:16

Злоупотребите с тези високи технологии са само въпрос на време .


Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: kirilius   
Дата:   16-01-15 22:20

pmartinov [smilie24]

Тук един американец, дето се прави на руснак, е направил прототип на боен дрон от Терминатор:
https://www.youtube.com/watch?v=SNPJMk2fgJU



Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: falcon   
Дата:   16-01-15 22:20

Drone strikes back [smilie18]



Публикацията е редактирана (16-01-15 22:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: ksuhorukov   
Дата:   16-01-15 22:22

Време е българските инженери да завземат една ниша, която ще се отвори в най-скоро време - анти дрон защитата. Всеки дом ще разполага с поне един или няколко "унищожители на дронове", които ще се вдигат автоматично при сигнал за неидентифициран летящ обект. Прихващат дрона "агресор" и на пулта на неговия пилот излиза съобщение, изпратено от управляващия защитата. Ако не се оттегли от охранявания въздушен периметър - хвърчи перушина. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: falcon   
Дата:   16-01-15 22:25

С джамер е най-сигурно, иначе във всеки дом следящи бойни установки..вярно ще стане като в междузвездни войни[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: ksuhorukov   
Дата:   16-01-15 22:27

Ето го решението

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: falcon   
Дата:   16-01-15 22:46

Не стреляйте по това, пишете на лични, ще си го прибера и ще черпя бира [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: papadok   
Дата:   16-01-15 23:22

Мисля, че в повечето бели държави, темата отдавна е надскочила нивото "махленско обсъждане". В първата седмица след Нова година, в Лондон се наложи полицията да припомня закона. Много новогодишни подараци се оказа, че са от малките, управляеми безпилотки. Последваха няколко дни тренировки и дроновете полетяха над лондонските забележителности :)
Та правилата най-общо бяха нещо от сорта: на 50 метра от чужди къщи, далеч от натоварени места и далеч от летища. Вестникът не е пред мен и така по памет цитирам но и кмета Борис Джонсън преди няколко дни също направи обръщение.


Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-01-15 01:39

Много взех да се зарибявам по такова.Наливате масло в един огън в момента :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: falcon   
Дата:   17-01-15 06:55

Много интересно хоби е, завладяващо, като фотографията[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: патаран   
Дата:   17-01-15 10:00

Нека опита някой да ми свали дрона

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/smiley_154414.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: pmartinov   
Дата:   20-01-15 22:47

Игра на дронове


Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: bpavlov   
Дата:   21-01-15 01:04



Дронове над Факултета могат ли да летят и колко килограма могат да носят?

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: falcon   
Дата:   21-01-15 06:07

Даа, дроновете определено ще играят важна роля в бъдещето. Държавните власти скоро ще открият също техните преимущества и ще станат част от специализираните разузнавателни и др.средства.

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   21-01-15 07:40

Патаране пусни го над махалата за проба хахахаха

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: falcon   
Дата:   21-01-15 08:08

Тези там са майстори, няма да усети кога ще му изчезнат перките в полет[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: i_v   
Дата:   21-01-15 09:37

Дрон над Факултета е като експедиция до Бермудския триъгълник, само дето вероятността за завръщане е по-малка(същото важи за която и да е по-голяма „махала”). Всъщност става за състезание „най-дълго оцелял дрон над махалата”(защитни и нападателни системи тип въздух-въздух и въздух-земя, може да се позволят за да имат дроновете шанс). Не знам само колко ентусиасти ще се намерят за този екстремен спорт, имайки предвид цените на дроновете.
По темата предполагам, че след първите няколко инцидента(за съжаление), законотворците ще скочат като опарени, сякаш за първи път чуват за такива неща и след това бързо бързо, за няколко години(освен ако не ни натиснат EU-то), ще се отрегулира със закони.

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: falcon   
Дата:   21-01-15 10:45

Според мен е добре още отсега да се мисли за подобна регулация, а не както често става при нас, в случаите на гасене на пожар[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: pmartinov   
Дата:   26-01-15 21:55

Агент на "Сикрет сървис" е видял малък дрон на територията на Белия дом

26.01.2015

Служител на "Сикрет сървис", намиращ се на поста си, е видял 60-сантиметров безпилотен летателен апарат "квадрикоптер", който влетял на ниска височина на територията на Белия дом и се разбил в югоизточната част, предадоха Ройтерс и Асошиейтед прес.

"Незабавно беше обявена тревога и комплексът беше блокиран, докато устройството не беше разгледано и отнесено", се казва в изявление на "Сикрет сървис". Инцидентът се е случил в 3:08 ч. сутринта (10:08 сутринта по Гринуич).

"Води се разследване, което да определи произхода на това достъпно в търговската мрежа устройство, мотивите, и да се идентифицират заподозрените", добави говорителката.

Квадрикоптерът е безпилотно устройство с четири витла. По времето, когато устройството се е разбило в югоизточната стена на имението, президентът Барак Обама и съпругата му Мишел бяха в индийската столица Делхи.



Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-01-15 21:59

Ала-бала :)
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1387994

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »