Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: shagy   
Дата:   05-02-16 23:37

Харесал съм си един батериен грип с две батерии и една светкавица в ибей.
Цената на светкавицата обаче е 120 долара, на грипа с батериите е 90.
И двете идват опаковани в кутии. Не вярвам търгашите от базара, които купуват от ebay и препродават всякакви неща да споделят как точно правят врътката с неплащането на ДДС и мито, но ако все пак някой има опит, може да сподели.
Въпреки, че казвам на продавача от ebay да ми напише ниска цена - 20 долара например, отново ми идва писмо, че трябва да плащам ДДС в митницата. Последният път си купих дистанционен спусък за 20 долара, на кутията пишеш 5, но ме привикаха да плащам ДДС - явно лъскавата кутия ги е усъмнила.
Преди време си поръчвах светкавица от ebay, беше някъде към 70 долара и не успях да мина между капките, въпреки че на пакета цената беше $30.
Ще се радвам ако споделите опит и не се заяждате за глупости.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: realnoncho   
Дата:   05-02-16 23:44

Питаш за помощ как да извършиш митническа измама в публичен форум? Не се заяждам.

Ако ти спрат пратката си плащаш, ако минеш между капките си доволен и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: stoikovv666   
Дата:   05-02-16 23:48

shagy, за заяждане и дума не може да става, просто баща ти малко те е шамарил.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-16 00:00

Пазаруваш от Европа и ядове няма

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: colorphoto   
Дата:   06-02-16 00:17

Кой ще ти го пише тука в открит форум бре човек?

Ееех народопсихология.....

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-16 01:27

Гледам да избягвам митниците, понеже там работят изключително неграмотни идиоти с изключително високо самочувствие. А системата е направена така, че да ти докара някой инфаркт.не може да платиш онлайн, през терминал, с карта, през банкиране/банкомат - само през една банка, понеже имали специфичен формат на извлечението... преди време платих 13 лева само банкови такси, понеже ми разделиха митото, ДДС-то (за което платих две такси по 5 лева) и ми сложиха такса "батерия" - 5 ст, за която платих 3 лв. Жената от банката се обажда да пита въпросния идиот дали не е станала грешка... грешка беше да си поръам джаджата от САЩ. Та от тогава гледам да не се занимавам с митници.

И още нещо за митниците.
Поръчка от Китай, Хонгконг (да, в Китай е, но НЕ е Китай), Тайван и Индонезия с "беплатна" доставка DHL = 6 месеца скъсен живот. Тазки комбинация обикновенно е предлагана от търговците на по-скъпа електроника като телефони, таблети и т.н. Маркират като подарък, но заради застраховката - обявяват и реалната стойност.
- Факт първи - от митницата НЕ признават китайските деклараци и разпечатки - изискват от теб да им представиш извлечения за плащането и разпечатка на сайта, от където е поръчано на тази цена.
- Проблем първи - цената на доставката не фигурира (калкулирана е в общата цена), но от митницата искат да сложат ДДС и върху доставката. Класика с идиоти.


Намираш си глезотийка от екзотично място - например оптичен конвертор за сапунерката от Япония. Някаква съвсем скромна цена за доставка, а и самата джаджа струва малко над допустимите граници. Минават около 2 месеца, след което търговеца ти връща известие, че пакета се е върнал при него и той повече няма да изпраща нищо до България.
- Факт втори - пакетите от екзотични страни будят любопитсво от страна на идиота.
- Проблем втори - идиота бъдейки идиот, решава че оптичния конвертор е стока с ДВОЙНО предзнаначение и като такава е задействана съответната процедура. Опс... така и не се разбра защо не е задействана, а стоката е върната в Япония...


Моята рецепта: каквото ми трябва със стойност над ограничението - поръчвам си го дори да е по-скъпо от ЕО. Пристига бързо (за около следмица) и никога не се занимавам с идиоти. Да, по-скъпи са нещата, но така или иначе нямам нерви да се занимавам с простотии. Ако се наложи нещо да си поръчам от САЩ - познати ми го карат.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: georgioiv   
Дата:   06-02-16 06:32

от кога има мито на електрониката ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: cameraman   
Дата:   06-02-16 06:51

И що трябва да не плащате ДДС??? Просто го смятай като част от стойността. Ако евентуално се размине- почерпи близки хора. Мина времето, когато митничарите прочитаха "gift" и прехвърляха устройствата на безнаказаната купчинка. Единият ми се оправдаваше, че Дянков бил опънал юздите и сега от всеки пакет, служителят бил задължен да вкара в хазната някой лев. Извод- или се научаваш да плащаш данъци, или пазаруваш от Европа, или влизаш в най-близкия магазин. Онези 20% вече не са твои.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-16 07:31

gorbi: винаги е имало. Просто върху по-голямата част митото е 0%. И тук е уловката - нула процента мито не значи автоматично, че няма такова. С други думи минаваш през целия класификатор за да се определи. Друга интересна подробност - не всяка електроника е без мито. Най-веселата част - стоката с двойно предзнаначение минава по други пера. Проблема не са парите за ДДС и мито, ако има такова, а бюрокрацията и дразнещите допълнителни такси. Няма проблем да си платя данъците, при положение, че единственото нещо, което трябва да направя е да си подам банковата карта, когато си взимам пакета без никакво чакане, описване и т.н. И без никакви 3-5-10 лева такси за услуги - не съм за парите, а съм твърдо против кожодерството. По-късно ще ви щракна едни интересни банкови извлечения на мое име - не са нови, но от него момент изгубих всякакво уважение и доверие към тези институции!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: bg2014   
Дата:   06-02-16 09:18

Както се казва в една реклама - стига глупости!



Публикацията е редактирана (06-02-16 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: m.djorov   
Дата:   06-02-16 09:53

По повод плащанията - ъе не задължиха ли всички държавни учреждения да може да се плаща през ПОС терминал?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: ecobo   
Дата:   06-02-16 10:44

Последната ми доставка от Щатите (просто нямах алтернатива), на РАМ памет за МакПро ми струваше 2 дни совалки между митницата и офиса на DHL. Митото и ДДС-то изобщо не са проблем, проблем е начина, по който се начисляват и плащат. Съвета ми е, дайте пълномощно на доставчика (DHL и TNT предлагат такава услуга) и не се занимавайте лично - ще се сблъскате с една невероятно закостеняла система.
Аз така и не разбирам до ден днешен защо трябва да се ходи по агенции да ви попълват декларацията, при положение, че това може да стане онлайн директно на сайта на митницата, особено при положение, че имам електронен подпис. Работа са един програмист за месец най-много.
Същата работа е и с ЕОРИ номера, в моя случай на фирмата ми - пишеш заявление на лист, после митничаря преписва от листа в компютъра, а данните са абсолютно същите, които има в Търговския регистър - готови въведени и валидирани.

ЕЛЕКТРОННО ПРАВИТЕЛСТВО му е майката, ама това само се говори. Не се въвежда, защото тогава ще отпаднат много възможности за рекет и рушвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: marto325   
Дата:   06-02-16 11:57

Над каква стойност правят проблем от митницата?


Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-16 12:27

bg2014: Ще ме караш да търся все пак разпечатките,ч е нямам идея къде са. Сега ще приложа процедурата за DHL - пакета документи е на 2 месеца и сава въпрос за настолна игра за $30.

Известието на DHL:

Здравейте,
Тази пратка се очаква да пристигне за вас като физическо лице.Тя трябва да мине през митническо оформяне преди да я доставим.
Моля изберете един от следните варианти и ни информирайте до края на работния ден!

1. Първи вариант е да ни упълномощите.
За целта е необходимо да подготвите следните документи:
1.-Нотариално заверено пълномощно в оригинал –приложена е бланка
2.-EORI номер - унифициран европейски код, който се вади от юридически отдел на митница по съдебна регистрация за фирми. Ще ни трябва копие от бланката за издаден номер. В случай, че прецените ние също бихме могли да извадим еднократен номер, който да се ползва за освобождаването конкретно на тази пратка. Таксата за услугата съобразно Ценоразписа ни е: 36 лева с ДДС. Моля в случай, че решите ние да извадим ЕОРИ номер да го отбележите на заявката.
3.-заявка за митническо представителство - важно е подробно описание на стоката на български език и уточняване на бройката- приложена е бланка
4.- документ доказващ извършено плащане към изпращача - примерно през pay pal, e-bay или извадка от кредитна карта.
Адрес на който да изпратите готовите документи:
Флайинг Карго България
София 1540, ул. Източна тангента 100,За Митнически отдел или
Когато сте готови с документите, моля, свържете се с нашия представител за вашия регион Варна: 052/605516

След като бъде изготвена митническата декларация, ще Ви уведомим какви са митните сборове по имейл и ще очакваме платежните нареждания.
Пратката трябва да бъде освободена в срок от 20 календарни дни от датата на пристигането, след тази дата, ако не са предприети действия по освобождаване не можем да Ви представляваме и по закон ще се стартира процедура за унищожаване/отнемане в полза на държавата от български митници и може да Ви бъде наложена глоба или съставен акт от митническите органи.

2. Втори вариант е да транзитираме пратката до най- близката митница във вашия район, където да получите документите от наш офис и след като приключите митническите формалности и заплатите таксите към нас, пратката ще ви бъде доставена

Таксата за ползване на банкова гаранция за транизит е 30лв без ДДС, съгласно ценоразписа. За всяка митническа пратка се дължат такси за гаранция за Временен склад на стойност 24 лева с ДДС – т.1 от Ценоразписа ни

-В този случай е необходима попълнена бланка- заявка за митническо представителство да изпратите обратно по имейла- важно е подробно описание на стоката, която получавате по фактура на български език и уточняване на бройката.

3. Трети вариант е Вие да си организирате освобождаване на пратката. В този случай трябва да получите документите от нашия офис в София, ул.Източна тангента 100,рецепция

За всяка митническа пратка се дължат такси за гаранция за Временен склад на стойност 24 лева с ДДС – т.1 от Ценоразписа ни
Престоят на пратките в склада е безплатен за първите 3 работни дни от деня на пристигане. След това се начислява магазинаж, съгл т 2: от ценоразписа
За допълнителни въпроси можете да контактувате с митнически отдел на мейл customs@flyingcargo-bg.com и на тел 02/942 94 82
Очакваме вашето решение до края на работния ден, за да стартира процедурата по освобождаване на пратката

Пожелавам Ви хубав и успешен ден!


Самите PDF-и няма да прикачам. Пак казвам, става въпрос за настолна игра от рода на шах за 30-на долара. Та понеже имам нещастието да съм получател на пакет през DHL - компания, която дрори не функционира в САЩ и е малко странно, че цялата простотия идва с нея, имам 3 варианта за освобождаване.

Вариант1, споменат от bg2014 - да оставя DHL да се погрижат. Чудесно. Пълномощно. 15-25 лева, с направата на бланките. И да, разкарване до агенцията. С други думи - няма как да се размине без разкарване все пак. Нямаш ЕОРИ? Чудесно! Понеже е безплатен, само още 36 лева. Аз имам. Но не го знам. Какво правим [smilie11] По т.4 - ха сега. Аз съм бил Бай Ганьо, но някой не вярва на декларацията на търговеца. И нещо интересно - DHL не могат да докажат, че сумата вписана в ТЕХНИЯ протокол е сумата декларирана от търговеца? Разпечатка от плащането - няма начин. Подарък е, не бих изискал подобно от подателя! И не на последно място - такси за доставка на всички бумаги. Та да заключим с вариант1: процедурата е значително по-скъпа от стоката, която ще получа, а за капак на всичко - нямам техническа възможност да я изпълня.

Вариант2: трябва да платя едни 54 лева за две много съмнителни такси, които дори нямам идея за какво са. И ще се оправям сам, този път не с варненската митница, а в шуменската, за която имам печални спомени. Мисля да пропусна.

Вариант3: изглежда, че все пак имало начин да поемеш изцяло "удоволствието" от освобождаване на пратката. Стига да си платя едни 24 лева и приключа всичко до 3 дена, като прибавя и разходки Шумен-Варна-Шумен, защото пратката е във Варна.

Обобщение: процедурата по "отнемането" на пратката в полза на някой митничар вече е завършила.


m.djorov да, имаше. Сложиха в КАТ и паспортния отдел, като вторите (в Шумен) винаги твърдят, че терминала не работи, което не е така. Всъщност ако мине номера, но таксата за комплект документи е 14 лева на касата на място. В КАТ няма проблеми - дори не правят физиономии, но пък там опашките... За митниците - плащане по банка. Точно определена банка. А извлечението не е стандартно - затова и банката е точно определена. Естествено може да идеш в произволен клон на банката, където таксата ще е нормална (като за банката), но трябва да се разкарваш до такъв клон. И не, не може (до последно, когато се занимавах) с банкова карта, банкомат, терминал, електронно разплащане (ePay), "нормален" банков превод от друга банка или електронно банкиране.

И съвсем между другото - всички тези хватки са си изцяло наш проблем. Никой не ни ги налага - в капиталистическа Европа НЯМА подобна бюрокрация. Нито пък в САЩ. Проблема НЕ е в дължимите данъци, а по начина, по който те се събират и тарикатлъка на фирми и банки по цялата схема.

Та... аз съм Бай Ганьо. Признавам и не ми пука - не знам как е в София, но Шумен НЕ е София. И да, за принципа е да не се занимавам с бюрократични издънки, ако има друг вариант. Затова и пазарувам изключително от ЕО (много съм доволен, че европейските разпоредби ПРИНУДИХА някои институции да си свършат работата) с изключение на някои дребни боклуци от Китай като например капачка за обектив за $0.99 с безплатна доставка - нещо, което мога да го намеря в Европа/България, но не винаги ми се храни нечия гуша, при положение, че същата е дошла в Европа/България през същия търговец.



Публикацията е редактирана (06-02-16 12:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: nyamago   
Дата:   06-02-16 13:08

DHL са собственост и съществена част от Дойче Пост, бившите германски държавни пощи. Въпреки, че е 'приватизирана' и търгувана на борсата, Дойче пост е все още с немалко държавно акционерно участие и почти монопол. Нищо в организацията и стила им на работа не се е променило от 'държавното' време.

А всичко държавно, навсякъде по света, си е синоним на бюрокрация. Уж-ефективна Германия не е изключение.

И Deutsche Post и DHL (сега едно и също) са най-голямата организация от рода си на света. (И оперират в САЩ със всичка сила, казаното в горен пост не е вярно). А една най-голяма организация, дори частна - си е гаранция за бюрокрация. Дали е Сити Банк, Тойота или Делта Еърлайнз - то си е все една империя, функционираща като държава, с всички структури, процедури и... манталитет на държавните чиновници.

Та - какво очаквате от най-бюрократичната фирма на света? Когато 'водещият ѝ опит' е пренесен на плодородната почва на бюрократично-малка България? [smilie11]
= = = = =

А нашенският национален манталитет грешно насочва битката срещу бюрокрацията към избягване на мита и данъци [smilie2]



Публикацията е редактирана (06-02-16 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: pachok   
Дата:   06-02-16 16:16

Два пъти съм поръчвал от САЩ стоки на стойност мисля между 100 и 200$ и си ги взех от офиса на Български пощи, на 100 метра от вкъщи. Служителките имаха готови бележки с общата сума, която дължа (мито и ДДС). Дадох парите, разписах и си ги взех. Не съм ходил по никакви митници. Не помня на самите бележки беше ли упоменато какво точно плащам, но помня че си бях калкулирал предварително тези разходи и точно толкова платих. Служителката и тя май не знаеше за какво е таксата, каза, че пратката идва с тази бележка от митница Г.Оряховица и за да ми я даде, трябва да платя при нея посочената сума. Не ми отне повече от 2-3 мин. цялата работа. Едната пратка беше със самурайски меч и няколко ножа, а другата с монети, но без нумизматична стойност :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-16 16:32

И аз дочух, че от известно време БП имат някаква олекотена процедура, но не съм минавал през нея. В момента през тях минават май само пратките от USPS, а останалите са през куриери. За сметка на това имах друг случай, който забравих да спомена. Наложи ми се да поръчам една автомобилна част от САЩ през ebay.com (по простата причина, че само от там я намерих) - сумата не беше сериозна - около 40-на долара. Интересното в случая обаче беше опцията която се появи, след като избрах България за доставка - предварително ми изчислиха сумата за ДДС и мито върху всичко и с един клик на мишока си платих цялата митническа простотия. Пакета си дойде през БП с интересен стикер върху него и не съм плащал нищо. Цепията се нарича "Global Shipping Programme" и имат собствен тракинг, наличен единствено през системата на Ebay (така и не се разбира кой доставя пакета). И което е учудващо - явно работи. Изглежда обаче не са много търговците, регистрирани по тази програма, понеже дори не знаех за нея докато не се наложи да я ползвам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: asahi   
Дата:   06-02-16 17:27

През 2015-та Агенция Митници е събрал повече 2 800 000 000 лева. Как мислите, че става това? Със затваряне на вратички, през които се опитват да се промъкнат дребни и едри тарикати.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: PieroBG   
Дата:   06-02-16 19:08

Да приемем че сме дребни тарикати. Добре са ги събрали тези 2 800 000 000 лева в повече... но къде са отишли? С нещо да са ни били от полза? Просто е било по-лесно да ги откраднат на куп, както са събрани.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-16 19:18

Въобще не са от дребните тарикати. Просто пресякога единия канал за нелегален внос на цигари (до колкото разбирам бивша черна касичка на комунягите). Само един ТИР с цигари без бандерол струва повече от данъците на дребните стоки извън ЕО. Ако изцяло бъде спряна контрабандата, вероятно сумата ще стане 5 милиарда, ако не и повече. Но който е на власт трябва да цоца отнякъде :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: asahi   
Дата:   06-02-16 19:45

PieroBG, от позицията на дребен тарикат (твое определение) не очаквай отговор. И да го получиш едва ли ще го осъзнаеш. Ако можеше да го осъзнаеш щеше да си наясно къде да получиш отговора. Има отчети за всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: Lycan   
Дата:   06-02-16 19:51

В Щатите B&H и Adorama имат услуга митнически такси, просто ги плащате заедно с покупката и тук не се занимавате с олигофрени. В Хонконг много търговци пращат до UK и освобождават пратката там за собствена сметка, разбира се цената е друга, но поне всичко е ясно.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: jonkobg   
Дата:   06-02-16 20:22

Колкото и да е парадоксално процедурата за плащане на ДДС е най-опростена точно през Български пощи. Това извън София, поне доскоро там и за дреболии се ходеше на митницата до аерогарата.
Често поръчвам хранителни добавки от САЩ, ползвам услугите на най-евтината поща и продуктите дори да имат начислено ДДС си пристигат в пощенския клон с една квитанция от митницата за ДДС-то плюс 3.50 пощенска такса.
Веднъж обаче на един приятел му трябваха спешно две опаковки от някаква хранителна добавка с противотуморно действие и поръчах доставката чрез UPS, надявайки се, че както досега съм нямал проблеми с евтиния куриер, сега съвсем гладко трябва да минат нещата. Да, ама не. Документи за митница, хайде митническа агенция, ама дали не трябва да минем през РИОКОЗ... - пари, време, нерви. Оттогава - или от Европа, или с евтината международна поща.
Така че проблемът въобще не е бившата държавна DHL :) Когато поръчвам от ЕС всичко си е точно при тях.
А пък е прекалено оптимистично да мислим, че контрабандните канали са комунистически, а едни добри демократи искат да ги премахнат и да напълнят хазната. Има канали на комунисти, на бивши комунисти и на изявени антикомунисти - според зависи кой е на власт. Така са ми казвали, де. Аз в таквиз работи не участвам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: shagy   
Дата:   06-02-16 22:07

Не ме разбирайте погрешно. Не съм за 20-30лв. Просто на държавата на ПЕЕФ не искам да дам и стотинка. Питат ме мен дали искам да теглят милиарди дълг, дали искам да манипулират протоколите по изборите и прочие.
Отделно цялата бумащина с изпращането на факсове, излечения за транзакции и прочие. Ако всичко мине ок, пак иди дойди. Но ми се е случвало 4 пъти да пращам факс с данните от транзакцията и нищо. В крайна сметка, за да платя 14.63лв си взех отпуск, за да отида до митницата и да си убия цял ден.
Имаше случай, в който ми задържаха една пратка - фар за колело с батерия за него. След като им изпратих данните за превода че съм платил 20 долара за него, получих след 3 дни пакета с пратката, разрязан и залепен нескопосан с тиксо, в който липсваше батерията. Обадих се на телефона от листчето, което получих от пощата и ми казаха учтиво, че това не е тяхна работа и че най-вероятно част от пратката е иззета поради съмнения за нейното съдържание - батерията е голяма, квадратна, увита в нещо като черен скоч, сигурно за бомба са го помислили.
За поръчката конкретно, въпросната марка грип не се продава тук, намерих я в ибей.
Светкавицата също.

Копирам тук, част от съобщение от известен форумен подавач, с който си писах преди седмица по повод желанието ми да купя нещо от него.

Моя си работа не ми се прави на интересен. аз си имам начини да не плащам ддс и мито и мога да поставям каквото си цена искам аз определям дали е реална или не.


Благодаря за проявения интерес и споделеното мнение[smilie24]
Бъдете здрави



Публикацията е редактирана (06-02-16 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбирате с продавачите в ebay за да не плащате ДДС и мито?
Автор: PieroBG   
Дата:   07-02-16 21:25

shagy [smilie24] "Не ме разбирайте погрешно. Не съм за 20-30лв. Просто на държавата на ПЕЕФ не искам да дам и стотинка. Питат ли ме мен дали искам да теглят милиарди дълг, дали искам да манипулират протоколите по изборите и прочие."
За това иде реч!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »