Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: ishootraw   
Дата:   03-02-16 10:57

Бих искал да споделя едно впечатление относно критика, която отправих във 500px днес към един доста популярен и добър руски автор. Той прави невероятни портрети, на които съм фен. На този конкретен кадър, който в момента е на челните позиции в сайта, добавих коментар, че ми харесва, особено очите, но според мен луничките не изглеждат естествено.

https://500px.com/photo/138658743/portrait-by-maxim-maximov

Не очаквах никаква реакция...все пак кадрите там се виждат и коментират от хиляди души. С голяма изненада получих след 10 мин следния отговор:

Plamen Yankov Great portrait! Love the eyes. The freckles do not look so realistic though, especially on the shoulders.
Reply · 1 hr

Maxim Maximov I respect your opinion, thank you!

Той нито каза "нарочно правя разни пропуски", "лесно било да се дава акъл", "кой си ти да ми кометираш кадрите", "подминавай", "така съм си решил", "Къв си ти бе, гласуваш групарски", "ти правиш ужасни кадри", "Абе, тоя дето на теб ти гласува на тъпите кадри приятел ли ти е или гадже?", нито реагира по друг негативен начин.

Мога да си мечтая да правя подобни кадри като въздейсвтие, модели, обработка, може пък дори да не ми харесва тази естетика. Няма значение това!

Големият Автор е и голям Човек!

Мисля, че това може да послужи като една добра практива за доста хора тук.


I respect your opinion, thank you!
 Re: Да приемаш критика или
Автор: kvakioh   
Дата:   03-02-16 11:04

Еми добре са си луничките. Екстра. С подчертаването на очите още по-добре.
 Re: Да приемаш критика или
Автор: ishootraw   
Дата:   03-02-16 11:10

kvakioh, точно в случая всяко едно мнение относно кадъра или който и да е друг кадър (лунички или друго нещо) си е строго субективно. За някой са ок, за други не. Това е нормално.

Идеята ми беше да подчертая как се реагира на критиката...
 Re: Да приемаш критика или
Автор: Havga   
Дата:   03-02-16 11:26

Аз не разбирам защо като видим, че критиката е нежелана пордължаваме да я натрапваме, че дори и се сърдим и най-вече съдим!
Хората са различни, с различна емоционална зралост, разбиране за самите себе си, самооценка и пр.
Да натрапваш критика, въпреки, че другият ти е показал, че не я желае е всъщност проявление на това да наложиш мнението си, заради теб самия, а не в полза на критикувания.
Ако сме малко по-искрени към себи се в разбирането за подбудите си, вероятно бихме могли да бъдем и малко по-толерантни към света като цяло.

Има една приказка : На сила можеш само да вземеш, но не и да дадеш!
 Re: Да приемаш критика или
Автор: Бонд   
Дата:   03-02-16 11:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Да приемаш критика или
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-16 11:31

24. hotsnail
(26.01.2016 | 13:48) Коментарът е изтрит от автора на снимката. [2016-26-01 14:11:42]





ПП Коментарът ми беше доста позитивен....не помня да съдържаше и дума критика.....във ФФ споделянето на снимки и критиката са еманация на националния комплекс за малоценост. Наговаряш се преди да качваш снимка с 20-30 познати, пускаш връзки във фейса и т.н. да се сетят да дойдат да ти гласуват, гледаш дя пуснеш снимката в удобно за познатите ти време и така - първа страница! реайтинг Б над 100 и т.н. тъпи етикети....виж че дори снимките на 1-ва страница са под всякаква критика мазаници някакви без грам композиция или идея - сниман просяк омазан в лайтрум, замазан портрет без фокус и т.н. това е нивото тука.



Публикацията е редактирана (03-02-16 11:32)
 Re: Да приемаш критика или
Автор: iliyanb   
Дата:   03-02-16 11:36

Понеже темата е за мен.
Ще бъда ясен и лаконичен.
Приемам критика. Не приемам действията на въпросната госпожа/госпожица, която се навърта около кадрите ми и търси само и единствено слабости. Не приемам след като въпросът под даден кадър е изчерпан, след като съм признал, че съм допуснал техническа грешка и съм качил погрешен файл, да се изтъква същата грешка, при положение, че въпросът беше повдигнат в предишен коментар от друг потребител. Демек от въпросната госпожа/госпожица не получих нищо ново като информация. Въпросната госпожа/госпожица никога не е показала, че харесва мой кадър. Не в това е проблемът и не това е, което ме притеснява. Прегледах профила на въпросната критичка. Участието й във фф се свежда до това да показва определен вид творчество и да гласува и коментира хвалебствено кадри на въпросния господин отворил темата. При това го прави масово, чак натрапчиво. С което показва, че подкрепата е важна част от приятелството. Той от своя страна не и остава длъжен.
Ishootraw, в собствения си пример за критика първите две изречения изразяват харесване. Критичката никога не харесва. Тя идва от последна инстанция, изфляква се и заминава. Веднъж и го споменах. Продължи... Длъжен бях да реагирам и ще продължа да го правя.
 Re: Да приемаш критика или
Автор: HP   
Дата:   03-02-16 11:46

За последните десет години на този сайт, истинска критика, която има стойност, могат да правят не повече от 40-50 души. Всички останали изразяват собственото си виждане за даден кадър. Всички бъркате понятието, замислете се.
С това, че на вас не ви харесва начина , по който стоят луничките, вие изразявате своето виждане за кадъра, но пък виждането на автора е съвсем различно от вашето и в случая, основавайки се на творчеството му, не бих го репликирал, защото знае какво прави.
Проявил е достатъчна култура да приеме вашето виждане, защото всеки има право на мнение, но в случая вие нямате основание да го наречете критика.
 Re: Да приемаш критика или
Автор: ishootraw   
Дата:   03-02-16 11:58

Havga, според мен след като някой автор е разрешил коментарите под снимка, би трябвало да е ок с това някой да изразява мнение, да пише коментар. Иначе каква е ролята на полето с коментари. По-добре да се преименува на "Дай !!!" или просто Like.

HP, съгласен съм, по удачно е да е коментар, мнение. То и затова полето се казва коментар. Не съм имал претенции, че давам критика в случая за луничките, а личен коментар, мнение.
 Re: Да приемаш критика или
Автор: lili84   
Дата:   03-02-16 12:07

Когато един човек качва кадър във Форум то обикновенно иска да му бъде оценена ,критикувана ,видяна творбата му.Не се навъртам около ничий кадри, коментирала съм точно три такива.Не съм обидила никого за разлика от господина по горе.Незная защо реагира по този начин но е крайно непрофесионално и обидно не само за мен а и др които са направили конкретна критика към кадрите му.



Публикацията е редактирана (03-02-16 12:10)
 Re: Да приемаш мнение или
Автор: ishootraw   
Дата:   03-02-16 12:09

А като говорим за конкретния повод, преди тази госпожица да се включи. Един друг съфорумец, който винаги е добронамерен и последователен в коментарите си, след като изрази лично мнение, веднага беше оплют доста грубо, че също само коментирал приятелски и заклеймен като групар.

НО целта ми не е да се връщам към конретни дискусии, спорове и др., а просто да споделя преживяното днес и това което получих като отговор един голям Автор и ме накара да се усмихна днес.
 Re: Да приемаш критика или
Автор: Slivenski   
Дата:   03-02-16 12:11

Винаги съм казвал, че от критика до критика има разлика. Както някои хора съвсем не могат да търпят критика, така и повечето хора не критикуват – те просто се заяждат. Следва и съответната реакция.

[beer] [beer]
 Re: Да приемаш критика или
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-02-16 12:13

"I respect your opinion, thank you!"-всъщност човекът доста учтиво те е отсвирил и ти е казал, как твоето мнение изобщо не го засяга и друг път да не си правиш труда, да му коментираш кадър.
И да, това е тънък похват, който на нас ни липсва тук. [smile]
 Re: Да приемаш критика или
Автор: zeromx   
Дата:   03-02-16 12:14

HP [smilie24]
 Re: Да приемаш критика или
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-02-16 12:15

НР [smilie24]
Компетентните критикуват. Некомпетентните изразяват лично мнение.
Лошото е, че от 1-2 поста в повечето случаи е трудно да се прецени към коя от двете групи спада пишещият.

ishootraw,
"Луничките не изглеждат толкова реалистично, особено по раменете".
[smilie11] [smilie11] [smilie11]
WTF???
Това не е критика, а лаишки коментар. Какво искаш да кажеш? Че авторът ги е рисувал една по една? Че ги е подсилил? Че се е опитал неуспешно да ги ретушира? Че на мацката не й отиват лунички?
Неслучайно авторът те е "неутрализирал" с амбивалентното "уважавам твоето мнение" и не се е опитал да разбере какво точно имаш предвид.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: bo6o   
Дата:   03-02-16 12:19

"Понеже темата е за мен."

[smilie21] [smilie21] [smilie21]

На мене ми се е случвало даже, когато видя някой кадър, който очевидно има кусури, но му е отредено за 2,5часа да излезе на първа страница с N на брой Б гласа, и драсна в коментар за недостатъците му(от първите коментари), кадърът да бъде изтрит и качен наново след 30 минути(но не и оправен).

Поздрав с "Да настръхнеш от себичност" [smilie21]


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1451382923_DSC05679.jpg

 Re: Да приемаш критика или
Автор: lili84   
Дата:   03-02-16 12:22

Съжалявам ,че те намесиха и теб в цялата тази бъркотия аз съм ти фен много добри кадри имаш.Критикувала съм и твои кадри но не си реагирал така благодаря за което.Тук на критика не носят явно.Аз също имам регистарция в един от най големите сайтове където админите преценяват дали да качат нещо или не и минаваш през две оценки за да публикуват твой кадър там съм била и в ТОП фото и в Едитор чойс.Няма такова нещо като тук и те оценяват големи имена като посочения руснак Мег Битон Адриан Съмелинг и т.н.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: ishootraw   
Дата:   03-02-16 12:25

fast_eyebrow, Максим отговаря почти на всеки кометар и благодари за мнението, дори и само суперлативи да са (които са заслужени). Дори и отсвирване, е много елегантно за разлика от нападки.

chrisnoch, благодаря сега разбрах какво точно е искал да каже Авторът. А за лаишкия ми коментар, разбира се че е такъв. I respect your opinion, thank you!
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: iliyanb   
Дата:   03-02-16 12:33

Айде сега понеже не ме разбрахте ishootraw и lili84, която иска индиректно да си комуникира с мен, тъй като ме е блокирала, но я сърби, ще обясня пак, белким ме разберете. Не съм сигурен, че обяснението ми ще е във ваш интерес, но го търсите:

Идва lili84 на няколко пъти напоследък под мои кадри, за да НЕ ХАРЕСА. И понеже имам и такива, които заслужават внимание, с учудване разбирам, че просто ги е подминавала през последната година, преглеждайки задълбочено профила й. Правя си извод, че не харесва принципно това, което правя, и се успокоявам. Влизам в профила й да разгледам творчество, за да си направя извода за критериите й, фотографските. Преценявам, че с нея трудно ще се срещнем на фотографска тематика, и тактично й подмятам, че не е лошо понякога да се търси и нещо положително, не само отрицателното в чуждите кадри. Не ме разбира [smilie18] .
Горното ме кара да прегледам какъв вкус е проявила последната година. Онемявам. Ниска гласуваемост като цяло, което си е личен избор, но почти 50 % от нея насочена към творчеството на ishootraw. Познат профил, от който съм с добри впечатления. Взех да се замислям няма ли други кадри във ФФ, които да се доближават поне малко до нивото му и които да заслужават внимание и "лайкване" от критичката. Казвам си тук сигурно има някаква връзка, поне роднинска[smilie18] . По-нататък се натъквам на последните 20-30 снимки, публикувани от lili84. Под почти 100 процента от тях стоят коментарите на ishootraw. Ясно, вече не така тактично отсвирвам профил lili84 и спирам да се занимавам с "приятелските кръгове". Интересно е, че тук всеки отрича тези "кръгове", но задълбочен анализ показва, че съществуват, сигурно и при мен. Чест прави, на някои от приятелските кръгове, че понякога си правят труда да си отпуснат душата и пред някой чужд кадър, непознат. Ishootraw е такъв пример. Съжалявам, но човекът зад профил lili84 няма как да буди уважение у мен предвид горното.

ishootraw, другия профил, който визираш, е известен с лакейството си тук, с това че по подразбиране харесва всичко, коментира всичко, с това, че си общува под всяка снимка на всякаква тематика, често и не фотографска. Та единствено ниските критерии на този човек ме накараха да реагирам на критиката му, като съвсем малка част от нея приех.

Поздрави!



Публикацията е редактирана (03-02-16 12:37)
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: nyamago   
Дата:   03-02-16 12:34

Този руснак добре си служи с английския - не само като език, но и като манталитет.

Отговорът му е негативен

Преведено от съвременен английски смислово, това означава 'Глей си работата!' (а на съвременен български - пак смислово - нещо за майката).

Няма да се учудя, ако той го е намерил отнякъде и го праска на всички коментари, с които не му се захваща разговор. Може даже да си има бутон за такъв автоматичен отговор.

Но важното е, че тая 'политическа коректност' (лицемерна, по балкански разбирания) действа като предпазен клапан в социалното общуване. Гаси конфликти преди да са избухнали - и спомага за климата в дадена общност. Тук липсва [smilie2]
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: nyamago   
Дата:   03-02-16 12:45

Мислех, че всички сте виждали из мрежите този тип 'речници' в разни варианти - май ги има дори и на български:
https://onedrive.live.com/redir?resid=440741CDEDA08EAC!3545&authkey=!ANgZa20_EheOlbU&v=3&ithint=phot...

[smilie6] [beer]
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: hrup   
Дата:   03-02-16 12:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: johnny_fx   
Дата:   03-02-16 13:00

Политическата коректност и лицемерие са в основата на западните общества. Така усмихнато да те отсвирят, че да не разбереш. Явно руснакът е прихванал малко от манталитета, за да избегне ненужни дискусии.

Иначе има нещо друго. Трябва човек да знае кога да коментира и кога да "лайква". Не може да се засилиш да критикуваш във фейсбук бизнес страницата на някого, например.
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: igor100   
Дата:   03-02-16 13:00

Всъщност коментарът на ishootraw под снимката - е много на място.
Кадърът е доработван и лично на мен ми допада,като подкрепям забележките направени от него.

Приложената текстура "лунички" стои плоско спрямо формите на модела и основно в областта на лицето, не следи релефа така да се каже. Считам, че тук руснака малко е "преиграл"

А защо Авторът така е отговорил - може да се гадае съобразно всяка персонална гледна точка приемаща или не този шедьовър...Може би просто не иска да пояснява на всеки "критик" кое и защо го е накарало да представи така виждането си за онзи заснет момент с тази допълнителна "манипулация",и поради каква причина е решил да ни обърне вниманието върху "специфичния рисунък" на рижите представители на населението ,което да приемем за даденост.

Сега гледаме пак този модел:

https://www.instagram.com/p/BBQIsaMO6Ce/?taken-by=astr_anastasiya


...ако човек се поразрови из нета - ще открие доста визуални доказателства, че тази красива жена просто няма толкова лунички [cool]



Публикацията е редактирана (03-02-16 13:15)
 Re: Да приемаш мнение или I respect your opinion, thank you!
Автор: uri64   
Дата:   03-02-16 13:04

nyamago[smilie24]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.