Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавици и друго
Автор: test1011   
Дата:   31-01-16 22:11

Здрасти, четох в интернет но някой неща не са ми ясно относно светкавиците.

Значи каква е разликата между портативните светкавици тия малките дето се слагат на апаратите и тия студийните , говорим като цена, сила, качество и т.н.
Защо светкавицата не се насочва директно а нагоре когато се снима, нали същата светлина достига до обекта и не мисля, че се променя по някакъв начин и защо е това бяло листче на светкавицата.
за това 1/64 1/32 и т.н. разбрах, че това е силата но какви са тези мм там зумове , 20мм , 24 мм и т.н. на светкавицата
Студийните светкавици с какво се захранват, до колкото разбрах се води моноблок ако не се лъжа.. и има ли значение примерно какво захранване да взема спрямо светкавиците

Знам, че някой от тези неща ги има в интернет но ще се радвам ако някой ми ги обясни по-подробно как стоят общо взето нещата със светкавиците :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: kvakioh   
Дата:   31-01-16 22:25

3-4-20 Книги и опит и нещата са готови.
Всичко зависи какво се иска да се постигне. Ако ще е бързо и наготово, така лесно ще се отговори като се каже.
Иначе всичко за светкавиците, как действат, защо, големи, малки, блокове, осветление може и цяла година човек дори да практикува, но да не научи нищо. Книжки за начало помагат.
Hot shoe diaries, The moment it clicks, Ligting in layers, някакви такива са началните и не съвсем.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: test1011   
Дата:   31-01-16 22:42

С удоволствие но ме няма много с английския, смисъл мога да разбера що годе за кво иде реч но не мисля, че ще мога да усвоя материала на 100% от тези книги , че ще записвам курсове за английски е ясно но за момента моля някой по на кратко да ми разясни ситуацията, ще съм благодарен за което :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: kvakioh   
Дата:   31-01-16 22:45

Най-напред човек може би трябва да си изясни и разбере дали му трябват и защо му трябват светкавици и после как ще ги ползва.
Tрудно е да се обясни в няколко изречения...

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: GenaDP   
Дата:   31-01-16 23:53

Студийните светкавици с какво се захранват

А ти как смяташ - въглища, мазут или пропан-бутан?

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: Lycan   
Дата:   01-02-16 00:08

биндзин? http://bit.ly/1Sl5ORT

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: bg2014   
Дата:   01-02-16 00:18

Красота.... на майчин език .И разгледай целия раздел.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: test1011   
Дата:   01-02-16 01:09

Леко с хумора да не убиете някой, че големи плаки ще са после :)

Говоря за батерии, генератори или директно захранване от контакта г-н Къци, вече може да завъртиш колелото на късмета , я се падне хумор я два

Мерси bg2014 , жив и здрав :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: colorphoto   
Дата:   01-02-16 05:46

Виж в сайта на Дайнафос има и снимки и си пише кое как се захранва,може и да отскочиш до Студентското да видиш на живо ако си в София.

Така като чета си далече от моноблокове и генератори още,виж за репортажните светкавици първо да научиш туй - онуй.

Попрочети и за СТРОБИЗМА.....

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: quazimodo   
Дата:   01-02-16 09:45

Джеймс, пак ли се прероди[smilie5]? Като те няма с английския, как си с руския? Имам една много добра книжка - "Настолна книга на стробиста" или нещо подобно беше, но е на руски.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: Бонд   
Дата:   01-02-16 09:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: bg2014   
Дата:   01-02-16 10:24

Колега test1011, тук, в този форум е интересно, много забавно, изключително полезно за всеки фотограф. Също така е като в индийски сериал. Във всяка тема си има герои, които си показват непоносимостта един към друг. За да не губиш време просто виж имената(никовете) на хората, които не са от полза за темата и ги научи. Когато видиш техни мнения= не им отговаряй, за да не те нападат и теб с празни приказки. Не се връзвай на подигравки или упреци. Колкото по-рано научиш това, толкова по-приятно ще ти е да общуваш с истинските колеги в този форум. Ако си млад подобно отношение може да те откаже от влизането ТУК . А трябва да гледаш и да попиваш красотата. Долу на много от снимките има EXIF - това е информация как е направена снимката, с какъв апарат и на какви настройки. Все полезни данни. Използвай ги за себе си. Успех и не се притеснявай да пишеш, питаш и споделяш снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: quazimodo   
Дата:   01-02-16 10:26

Ето линкче за тези, които не се срамуват от четенето на руски (естествено ако си го могат)[cool]: http://dox.bg/files/dw?a=ec462ecf54

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: colorphoto   
Дата:   02-02-16 02:00

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и друго
Автор: Антивик   
Дата:   02-02-16 06:56

quazimodo написа:

> Ето линкче за тези, които не се
> срамуват от четенето на руски
> (естествено ако си го могат)[cool]:
> http://dox.bg/files/dw?a=ec462ecf54

[smilie24] [cool] Благодарности за споделената литература, мнго полезна особено за таквиз кат мен де са скарани с ингилизкия[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »