Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Избор на малък статив
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-01-16 14:04

Здравейте!

Трябва ми статив, който да мога да мъкна в раницата си. За целта трябва да е <40см в сгънато положение и бих искал да е под 1,5кг. Ще се ползва главно с безогледалка (А5100) + максимум 400-500гр, закачени за него. Бюджетът ми е 150€, като с удоволствие бих похарчил по-малко :) Засега съм се спрял на Manfrotto Befree, но докато четох темите за стативи от последните 6 месеца, някъде изкочи и Benro IT15. Освен това в Амазон има доста стативчета, от които хората уж са доволни, а друг е въпросът колко високи изисквания имат :) Моля за съвети и предложения. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: nsirakov   
Дата:   26-01-16 14:08

Препоръчвам и това.. около 100евро са

но пък е идеален за твоята конфигурация

Sirui

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: kvakioh   
Дата:   26-01-16 14:15

Siriu са доста добри.
BeFree има не толкова добра глава, гумите накрая на краката лесно се губят или късат. Няма кука накрая на основната колона, само гумена тапа.
Краката държат на вода и агресивна среда като пясък и лед например.
Polaroid Pro Series 55" e eвтин и с карбон, но врътките му няма много да ииздържат на агресивна среда.
Benro Itrip също са добри стативи.
От странните марки, но понякога със съмнително качество и почти невъзможно да се видят наживо, само онлайн поръчки е Zomei.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: axlastro   
Дата:   26-01-16 14:18

Sirui ако искаш да е наистина добро. Befree го имам - не е лош, даже е много добър, но главата му наистина не е много читава. Лесно се разглобява и почиства - за по-малко от половин час със смазването.



Публикацията е редактирана (26-01-16 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: ZENON   
Дата:   26-01-16 14:24

Velbon Ultra Luxi V

Това е статива ти.
За по-хард изпълнения ползвам него с А6000 или ДСЛР.
Здрав, устойчив, краката могат да се разпъват на адски широко, почти хоризонтално. Средната секция може да се обръща надолу с главата... Абе с две думи съм мн. доволен за парите.
За разходки един горилапод върши работа.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: teodorpk   
Дата:   26-01-16 14:33

Аз си взех ТОЗИ преди няколко месеца, беше намален на $59 - сгъва се до 30см и е много лек. Влиза ми в раниците, ръчния багаж за полет и т.н.
Главата е супер, и е много стабилен (ползвам с Fuji X-T1)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-01-16 14:36

Sirui TX ги изключих, тъй като без глава са близо до границата на бюджета ми. Иначе T-1005X много ми допада. Освен да дебна за такъв на старо... :)
Polaroid-а и моделите на Zomei, които се предлагат в Amazon, мога да ги поръчам и ако не ми харесат, да ги върна. Това няма да е проблем. Това, което не ми харесва в тях, е, че краката се въртят, а не са с щипки. Останах с впечатлението, че щипките са по-добрият вариант в ниския ценови клас. Същото важи и за този Velbon, който пък и не мога да намеря в нормален магазин тук (Австрия).

Edit: Сега забелязах, че и Sirui не са с щипки :)



Публикацията е редактирана (26-01-16 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-16 15:06

Има разни китайци

Аз имам QZSD Q666C не мога да се оплача много - 1.350кг. Главата повечко тежи 350 грама, самия статив е лек сравително 40 сант е сгънат. Карбонче.

Какво не ми харесва и бих искал да променя в него....ами ето тоя статив е точва дето бих искал

това

* По-сериозно зацепване на средната колона - за съжаление в сегмента до 300 Евро не виждам други стативи с добро зацепване. Доста от по-евтините стативи страдат от това вкл. Манфрото -повдигнеш ли централната колона и става едно.......;
* 4 секции вместо 5 - просто най-тънките части на тия с 5 секции са много тънки;
* Цяла не сгъваема колона - това със сгъваемата колона изглежда гот но има поне 2 големи проблема - стбиалността намалява и заради допълнителната врътка минималната височина на статива се вдига с 5 сантиметра (понякога пречи);
* По-висок статив;
* По-висок монопод;
* по-голяма ябълка на главата,
* анодизиран, а не боядисан;
* по-удобен механизъм за краката........


имат и по-лек модел P302C но е с по-малка топка на главата и 5 секции и е 100 евро....за а5100 ще е доста добре. Има пак доста подобрения спрямо моя сегашен. Имат и алуминиев вараинт дето сигурно е 50-60 евро, но по-тежък с малко



Публикацията е редактирана (26-01-16 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-01-16 15:37

Предполагам, че това е твоят статив. За него също съм чел добри отзиви, но мислех, че мога да дам малко повече пари и да взема нещо по-добро. Относно линка - не съм готов да дам толкова пари, без да имам възможността да разгледам статива и да реша дали ми харесва. Освен това е твърде голям. Теглото мога да го прежаля, но дължината в сгънато положение значи, че раницата не го побира. Висящ отвън не е вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: chukov   
Дата:   26-01-16 15:44

Аз бях с Манфрото Befree на -20 с бурен вятър в Пирин, отгоре 6Д с 24-105 и си дойдох със снимки

Каква му била главата, какви му били краката :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: kvakioh   
Дата:   26-01-16 15:49

Като се загубят 2-3 гуми на краката в ледена вода и сняг и след това дере на метал и краищата не стават за нищо, с 2.5 кила отгоре беше. Добре,че има и резервни в БГ краища и гуми. Добре, че нося и по 2 статива. Главата е ок, но не е свръхпрецизна. 6д и 24-105 са нещо по-тежко и допълнително дават стабилност при BeFree, като е леко лесно се мести даже понякога. Истории и вероятности много, това са моите, все още го ползвам усилено Befree, но с друга глава.
Zomei е същия като този на hotsnail.



Публикацията е редактирана (26-01-16 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-01-16 16:08

Май ще се наложи да пробвам няколко в период от 2-3 седмици. Ще поръчам последователно Q666C, Benro IT15 и Manfrotto Befree и ще ги пробвам на ветровито място как се държат. Ако не съм доволен, ще събера малко парички и ще взема един Sirui T-1004X и глава втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-01-16 16:13

BeFree-то е стабилен и може би за класа си, един от най-харесваните, само дето не е много удобен според критериите ти за травъл! Гледам си писал за Benro iTrip IT15, имам IT25 - доволен съм много! Минава като ръчен багаж по летищата, закачен на раницата. Предпилагам IT15 ще ти свърши работа, особено като лекота и размери!


едит: Връщам си думите назад, по забележка на Дани (@Daniel_P), който има BeFree и се събира в раница! Бях останал с грешно впечатление за теглото и особено размера на този статив, но реално е подобен на моя, като параметри.



Публикацията е редактирана (26-01-16 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: chukov   
Дата:   26-01-16 16:56

Виж сега. Идеята на Befree не е да устоява на вятъра, на който устоява само масивният и тежък статив. Идеята му е да бъде именно такъв, какъвто е - лек

За да не изхвърлиш ракията от раницата, щото много тежък става багажът [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-16 17:16

BeFree централната колона как е? Иначе карбоновия ваирант много ми допада ама се триумя доста дълго ...... иначе е по-лек 1100 грама....Дори за тия offroad съм си мислил, но иmаше много негативни отзиви, че вибрира яко ако го пипнеш или го духне вятър. За БЕфрее четох че ако дигнеш централната колона и не е супер стабилно....Има ли как да му окача нещо тежко?

Моя Q666C е стар модел вече китайците правят и по-хубави май тия зомей по амазон са вече по-добре..... разгледай ги. Q666C е удобен и може да се стабилизира ако трябва, но има по-хубави неща на пазара.



Публикацията е редактирана (26-01-16 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: alext   
Дата:   26-01-16 17:24

А gorrila pod не ти ли върши работа

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: chukov   
Дата:   26-01-16 17:34

Къде ще го забодеш Горила подът в снега? Нали трябва да имаш височина, за да не ти влизат в предния план лайната на кравите

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: kvakioh   
Дата:   26-01-16 17:48

BEFree карбоновият хич не си струва, едни 300-400 грама по-малко от оригиналния и цена до небесата.
С централна вдигната BeFree наистина не е стабилно с по-тежко, май има допълнителен аксесоар за края на колоната, или може да се нагоди някакси.
Zomei Z668 И 669 си имат всичко, като са за под 150 евра. Само че трябва както казах да се уцели.
Moже да се видят и от марката TRiopo как са нещата там като модели. Наскоро подарих един лек без глава, който имаше шипове дори на края на краката и добри врътки и захват. Само че събираше много прах във вложките на сглобките на краката и затова го предадох.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-01-16 18:17

Горилапод няма да е, трябва ми нещо по-високо. Ако ще е Befree, със сигурност ще е алуминиевият.
Иначе цената на Sirui T-1004X и 1005Х в България е значително по-ниска... по някаква причина. Та ми хрумна да попитам и каква е цената на една прилична глава (марката няма значение).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: kvakioh   
Дата:   26-01-16 19:21

Една прилична глава е трипозиционната, към 100-200-1000лв. Читави от ябълковидните са Gitzo- 250-300 или някакви екзотични, непознати по БГ ширините американски по 500-2000. Това са лично мои мнения, като съм ползвал над 10 различни глави, но съм си запазил Gitzo, Manfrotto 460 MG 3-D. Eдинствен недостатък на трипозиционните е, че са малко по-обемисти.
ЗА малък апарат и недотам скъпа и без екстри ябълковидна ще свърши работа. Въпросът е основата на статива с краката да е стабилна.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: lamerko   
Дата:   26-01-16 19:34

От малките стативи имам само BeFree (алуминиев) - доста скъпичко стативче, но са вкарали някои пастмасови елементи, които не ми харесват. Главата е някакси "безлична", но издържа 6D + 24-70. Краката не са много добре стабилизирани от пластмасовите ограничители - става малко зор при начупен терен. Като цяло с тежко тяло е сравнително стабилен, но ако се закачи някоя безогледалка на вятър - предполагам, че няма да е добра идея. Все пак това е походен олекотен статив и не бива да се очаква твърде много от него. Но определено е пропуск, че централната колона няма кука за тежест.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: джъмбо   
Дата:   26-01-16 19:53

mefoto нисичък но много компактен и здрав
единствен недостатък... винаги стърчи централната колона

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-01-16 21:31

Ок, към момента вариантите са:

1. Sirui T-1004/1005X + някаква глава, като бюджетът ще се надхвърли с 10-20€, което не е трагично

2. Zomei Z668/669C, който в Aliexpress се намира за по 90-100€

3. Benro Mefoto/Sirui T-005X, като последният идва с глава Sirui C-10X

Befree го изключих, тъй като куката ще потрябва. Местата, на които ще снимам, са предимно ветровити. Моля за коментари по последната точка, тъй като досега толкова нисък статив не съм имал. Имам два броя - един за 50лв, който не ползвам от има-няма две години и един на AmazonBasics, който максимално разтегнат е висок колкото мен, но тежи 4кг. Него обаче си го оставих в България, където щъкам с кола. Та проблем ли ще е височината от около метър, ако приемем, че колоната ще е прибрана при ветровито време. Знам, че всичко зависи от ситуацията, но малко споделен опит би бил от полза :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: E.staneV   
Дата:   26-01-16 21:36

Cullman Nanomax По-добро, компактно в БГ на тези пари и за безогледалка няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: chukov   
Дата:   26-01-16 21:40

Ябълковидната глава е бърза и само пейзажист, който знае какво представлява цената на времето може да оцени предимството пред 3-позиционната глава

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »