Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-16 18:01

Тове е резултатът от шуробаджанащината...

https://500px.com/photo/137152929/bushuissluis-by-isidoro-m?ctx_page=1&from=popular

Хубаво ли ви е?!?!?... Дано ви сгрее сърцата...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: axlastro   
Дата:   23-01-16 18:12

Може ли да обясниш, че нещо не разбрах. Този е свързан със сайта по някакъв начин ли?



Публикацията е редактирана (23-01-16 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: EvaJor   
Дата:   23-01-16 18:14

Резултатът от шуробаджанащината е снимка на велосипед в Амстердам ?[smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: colorphoto   
Дата:   23-01-16 18:15

Не е ясно този кадър в каква връзка е показан и от какво трябва да ни се сгряват,или не сърцата?!

Мойто сърце примерно не се сгрява от кадри на пилци,но пък се сгрява от снимки на самолети,макар и едните да са летящи и другите и да е еднакво забавно за снимащите - та това за сърцата е различно.

А и по това колко от народните маси са харесали даден кадър в някой сайт не може да се направи реална преценка за кадъра.

Никой не обича шуробаджанащината ,даже и тези,които я ползват.



Публикацията е редактирана (23-01-16 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Marillion   
Дата:   23-01-16 18:32

Това пък е най-голямата глупост! И като има 1600 лайка какво? Ще му ги осребрят някъде? Единствето нещо, което се качва с броя на лайковете е... егото на тоя, дето му помпят снимката. И накрая... некадърника си остава некадърник, независимо колко точки има.

Въобще, какво обръщаш внимание на такива неща? Във всички фотографски сайтове, в които има гласуване, това е нещо нормално. Дефект на системата е. И тук се наблюдават такива неща. Аз на теб, ти на мен + фейсбук + скайп и т.н.

Помня, как по време на един конкурс на ФФ, получих СМС от уважаван автор в този сайт, за да гласувам за негова снимка. Бях получил ЛС и тук и във фейсбук, но не съм ги видял. Ако знаеш как ми падна в очите този човек. Наградата беше нещо, което мисля, че спокойно можеше да си купи.

Има сайтове, където се споделят снимки без гласуване, но не са толкова популярни. То и не всеки може да качва снимки там.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 11:42

Автор: colorphoto
Дата: 23-01-16 18:15
"Мойто сърце примерно не се сгрява от кадри на пилци,но пък се сгрява от снимки на самолети,макар и едните да са летящи и другите и да е еднакво забавно за снимащите - та това за сърцата е различно."


На времето, когато бях малък не обичах да ям кьопоолу, чушки и чесън...
с годините обаче вкусът ми се промени и сега ги обожавам...
Идеята ми е че "вкусът" е променлива величина приятелю... Човек трябва да е търсещ и задълбочен ако иска да намери силно скрити но и невероятни светове поне за себе си...
Няма лошо да харесваш самолети... Лошо е ако не си задаваш въпроси!
Защо една машина дело на човека, ме згрява повече от живота и природата около нас и най великото творение на Господ... ???
Как се снимат птици и как самолети..? Кое изисква повече труд, знания, отдаденост пък ако щеш и талант...
Кое можеш да контролираш а кое не... И тн и тн...
Не ме разбирай погрешно! Аз не се засягам от твоите думи... Но ако наистина една машина те сгрява повече дари от едно врабче, мога само да те съжалявам без грам жал...

Marillion сигурно си прав за себе си ! Много бих искал и аз да имах този подход и виждане за нещата но уви не съм бил късметлия явно !
Проблема не е в това, че поредния некадърник е получил многото лайкове...
Точно през оная работа ми е... Системата в която живеем обаче започва все повече да възпроизвежда бездарие... Това в дълъг период от време ще бъде пагубно! В исторически план за липсата на справедливост винаги се е плащала висока цена и сега няма да е по различно!
Най тъжният резултат не са надутите егота а скритите таланти, които никога няма да видим...
На времето си мислех, че това е някакъв български патент но се оказа, че целият свят така функционира...
Консуматорското ни ежедневие ни е довело почти до дъното...
А Цукерберг сигурно ще бъде личност на века успял да събере достойнствата на този свят в една платформа...


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 11:47

Ето още един автор с хиляди почитатели... https://500px.com/ipsen

Enjoy...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: moto12   
Дата:   24-01-16 12:58

Не виждам връзка с "шуробаджанащината". Успокой се. Снимките не се гледат от жури фотографи. Същото е като в музиката, кои са Майлитата и подобните с милиони почитатели. Лигли някакви.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Evolve   
Дата:   24-01-16 13:15

Във фото-форум е по-зле,защото фотографите си виждат снимките първо във фейсбук,а после гласуват 'справедливо' във форума.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: boni   
Дата:   24-01-16 13:59

Айде като почнете - във ФФ е по-зле...Фото Форум , месец декември'2015 :

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=RATING_HISTORY&Y=2015&M=12




Публикацията е редактирана (24-01-16 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: colorphoto   
Дата:   24-01-16 15:04

pumabg:Не съм имал за цел да те засегна.

Уважавам снимането на дива природа и имам идея колко проблеми и неудобства има в него за снимащия и колко майсторлък е нужен.

Този въпрос за който пишеш да си задам,всъщност си задавам и аз покрай фотографията,защо имам фетиш и филия към авиационната и военна техника и оръжията,а птиченцата просто са ми симпатични,без да ме заинтриговат да се интересувам от тях и да ги снимам.

Доста по-интересни животни има по моему.

Но има и нюанси,примерно мразя хладното оръжие - ако ще правим психопортрети.....?!

Хората са различни.[smilie3]

Ходил съм само до Южния с 55-300ВР да видя като как е и мога да кажа че въпреки че нямам читав кадър е много релаксиращо да снимам пилци,ама пак не съм се заинтригувал от птичия род - един самолет ми е много по-интерсен а и той е пак призводно на Господните дела,както и всичко.



Публикацията е редактирана (24-01-16 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: kvakioh   
Дата:   24-01-16 15:34

Имаше наскоро една класация топ 10 кадъра в сайте 500рх, едната беше от офиса им.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Marillion   
Дата:   24-01-16 16:31

pumabg, при цялото ми уважение, талантливите фотографи не оставят незабелязани. При тези средства за масова комуникация и все по-достъпната фотографска техника, талантливите хора се изразяват достатъчно добре и това се вижда. Проблемът е, че това е сайт за масова фотография, където всеки може да си изпразни картата и някой да му "налайква" снимките. Има хора, които буквално живеят в тези сайтове. За тях това е някаква болна цел - да имат точки и да се чувстват харесвани. Същото е и с лайковете във фейсбук. Дори смятам, че се това дължи на някакво психично отклонение, което ще ескалира и ще се наблюдава все по-често в дигиталния свят, в който живеем, и все рядката нормална комуникация между хората, но за това си има психолози и психиатри.

В крайна сметка трябва да решиш ти какво искаш. Ако не ти е достатъчно само да гледаш качествени кадри, а имаш нужда да чувстваш някаква справедливост в това да те да са оценени подобаващо, то трябва да се бориш да промениш системата. Констатирането на проблема е началото на това.

Само запомни - каквото и да се промени по правилата, нищо не може да промени "мат'риала". Хората са тези, които оценяват. Колкото по-масово е едно нещо, толкова по-посредствено става то, тъй като броят на посредствените оценяващи е по-голям. Много малко от истинските фотографи стоят по сайтове да лайкват снимки. Те снимат и знаят какво правят. Тяхната оценка я дава клиента, а не масовката. Масовката е консуматор и "цъка лайкове", защото не се изисква никакво усилие да харесаш снимка, дори и тя да е на котенце.

За мен е удоволствие да разглеждам хубави кадри. Навсякъде ги има. Точно в 500px има какво да се види, но не липсва и плявата. Няма как.

п.п. Бони, откакто направихте тази галерия с история на най-добрите снимки по години и месеци, за мен е голям кеф да ги разглеждам. Дори мога да кажа, че имаме автори, които са тръгнали от тук и са на световно ниво.
За съжаление липсват високо оценени кадри на някои автори, които изтриха снимките си заради простотии, караници и често за обвинения, че се помпят рейтинги.

Да сме живи и здрави. Всичко е преходно.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 16:53

Качествена фотография може да се види при автори израсли и живели в среда като фотографска школа създавана с десетилетия от безброй безименни и именити автори в България освен драматизация по темата няма какво друго да се види с малки изключения ... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Slivenski   
Дата:   24-01-16 17:15

В 500px има тонове качествена фотография.

Това, че някакви бози имат по 1000 лайка, нищо не значи.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: sherbit   
Дата:   24-01-16 17:20

На къде е тръгнал света, Плейбой няма да има цици. Ако върви така света скоро човек може да стъпи на луната.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 17:43

Автор: Slivenski
Дата: 24-01-16 17:15

В 500px има тонове качествена фотография.


Хм в света има няколко килограма качествена фотография и нито грам в 500 ...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: swqaz   
Дата:   24-01-16 17:57

Slivenski [smilie24]

pumabg, не ти ходи направо да се ядосваш или обръщаш внимание на такива неща. Това са платени платформи за реклама. Споделяш от 500 във фейсбук, там чукваш подсилване 1,10,100,колкото си искаш $ и после правиш уоркшоп, семинар или каквото си искаш. Всеки има право на реклама нали? Тези сайтове не са с конкурсен характер, че да търсиш справедливост. Фейсбук и подобни сайтове дават възможност и на не толкова талантливите да се изхранват с фотография, но не подценявай хората, дори да минат през обучението на такива, рано или късно проглеждат и отиват където трябва. Такива помагат за старта и дават някакви минимални умения, с които да отидеш при гения за доусъвършенстване. Както ти каза, не могат вечно да не харесват кьопулу, или само него да харесват [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   24-01-16 18:04

1x?

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 18:20

Вижте какво се продава като фотография на световният пазар и къде седят смехотворните галерии на ФФ ... да ок ФФ е сайт за любители но те имат претенция за артисти със световно значение едва ли не ... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: realnoncho   
Дата:   24-01-16 18:26

fotograf123,

Какво се продава за милиони.

Я сега пак сега кво викаш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 18:43

там е проблема realnoncho трудно можеш да формираш тема защо това изображение \ заснето с техника непозната във ФФ \ струва тези пари ... и се намира кой да го вземе ..


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: swqaz   
Дата:   24-01-16 18:51

Ето нещо скъпо и яко излязло от ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: kvakioh   
Дата:   24-01-16 18:56

Toва е най-абсурдното и страшно плащещо дори:
http://petapixel.com/2016/01/21/this-photo-of-a-potato-sold-for-over-1000000/

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: realnoncho   
Дата:   24-01-16 19:21

Да формирам тема? Ето, формирам я - в света в момента се продават и лайкват всякакви неща по различни причини. Айде да не превъзнасяме нещата, които нямаме и да не принизяваме това, което имаме.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »