Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-16 18:01

Тове е резултатът от шуробаджанащината...

https://500px.com/photo/137152929/bushuissluis-by-isidoro-m?ctx_page=1&from=popular

Хубаво ли ви е?!?!?... Дано ви сгрее сърцата...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: axlastro   
Дата:   23-01-16 18:12

Може ли да обясниш, че нещо не разбрах. Този е свързан със сайта по някакъв начин ли?



Публикацията е редактирана (23-01-16 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: EvaJor   
Дата:   23-01-16 18:14

Резултатът от шуробаджанащината е снимка на велосипед в Амстердам ?[smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: colorphoto   
Дата:   23-01-16 18:15

Не е ясно този кадър в каква връзка е показан и от какво трябва да ни се сгряват,или не сърцата?!

Мойто сърце примерно не се сгрява от кадри на пилци,но пък се сгрява от снимки на самолети,макар и едните да са летящи и другите и да е еднакво забавно за снимащите - та това за сърцата е различно.

А и по това колко от народните маси са харесали даден кадър в някой сайт не може да се направи реална преценка за кадъра.

Никой не обича шуробаджанащината ,даже и тези,които я ползват.



Публикацията е редактирана (23-01-16 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Marillion   
Дата:   23-01-16 18:32

Това пък е най-голямата глупост! И като има 1600 лайка какво? Ще му ги осребрят някъде? Единствето нещо, което се качва с броя на лайковете е... егото на тоя, дето му помпят снимката. И накрая... некадърника си остава некадърник, независимо колко точки има.

Въобще, какво обръщаш внимание на такива неща? Във всички фотографски сайтове, в които има гласуване, това е нещо нормално. Дефект на системата е. И тук се наблюдават такива неща. Аз на теб, ти на мен + фейсбук + скайп и т.н.

Помня, как по време на един конкурс на ФФ, получих СМС от уважаван автор в този сайт, за да гласувам за негова снимка. Бях получил ЛС и тук и във фейсбук, но не съм ги видял. Ако знаеш как ми падна в очите този човек. Наградата беше нещо, което мисля, че спокойно можеше да си купи.

Има сайтове, където се споделят снимки без гласуване, но не са толкова популярни. То и не всеки може да качва снимки там.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 11:42

Автор: colorphoto
Дата: 23-01-16 18:15
"Мойто сърце примерно не се сгрява от кадри на пилци,но пък се сгрява от снимки на самолети,макар и едните да са летящи и другите и да е еднакво забавно за снимащите - та това за сърцата е различно."


На времето, когато бях малък не обичах да ям кьопоолу, чушки и чесън...
с годините обаче вкусът ми се промени и сега ги обожавам...
Идеята ми е че "вкусът" е променлива величина приятелю... Човек трябва да е търсещ и задълбочен ако иска да намери силно скрити но и невероятни светове поне за себе си...
Няма лошо да харесваш самолети... Лошо е ако не си задаваш въпроси!
Защо една машина дело на човека, ме згрява повече от живота и природата около нас и най великото творение на Господ... ???
Как се снимат птици и как самолети..? Кое изисква повече труд, знания, отдаденост пък ако щеш и талант...
Кое можеш да контролираш а кое не... И тн и тн...
Не ме разбирай погрешно! Аз не се засягам от твоите думи... Но ако наистина една машина те сгрява повече дари от едно врабче, мога само да те съжалявам без грам жал...

Marillion сигурно си прав за себе си ! Много бих искал и аз да имах този подход и виждане за нещата но уви не съм бил късметлия явно !
Проблема не е в това, че поредния некадърник е получил многото лайкове...
Точно през оная работа ми е... Системата в която живеем обаче започва все повече да възпроизвежда бездарие... Това в дълъг период от време ще бъде пагубно! В исторически план за липсата на справедливост винаги се е плащала висока цена и сега няма да е по различно!
Най тъжният резултат не са надутите егота а скритите таланти, които никога няма да видим...
На времето си мислех, че това е някакъв български патент но се оказа, че целият свят така функционира...
Консуматорското ни ежедневие ни е довело почти до дъното...
А Цукерберг сигурно ще бъде личност на века успял да събере достойнствата на този свят в една платформа...


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 11:47

Ето още един автор с хиляди почитатели... https://500px.com/ipsen

Enjoy...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: moto12   
Дата:   24-01-16 12:58

Не виждам връзка с "шуробаджанащината". Успокой се. Снимките не се гледат от жури фотографи. Същото е като в музиката, кои са Майлитата и подобните с милиони почитатели. Лигли някакви.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Evolve   
Дата:   24-01-16 13:15

Във фото-форум е по-зле,защото фотографите си виждат снимките първо във фейсбук,а после гласуват 'справедливо' във форума.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: boni   
Дата:   24-01-16 13:59

Айде като почнете - във ФФ е по-зле...Фото Форум , месец декември'2015 :

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=RATING_HISTORY&Y=2015&M=12




Публикацията е редактирана (24-01-16 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: colorphoto   
Дата:   24-01-16 15:04

pumabg:Не съм имал за цел да те засегна.

Уважавам снимането на дива природа и имам идея колко проблеми и неудобства има в него за снимащия и колко майсторлък е нужен.

Този въпрос за който пишеш да си задам,всъщност си задавам и аз покрай фотографията,защо имам фетиш и филия към авиационната и военна техника и оръжията,а птиченцата просто са ми симпатични,без да ме заинтриговат да се интересувам от тях и да ги снимам.

Доста по-интересни животни има по моему.

Но има и нюанси,примерно мразя хладното оръжие - ако ще правим психопортрети.....?!

Хората са различни.[smilie3]

Ходил съм само до Южния с 55-300ВР да видя като как е и мога да кажа че въпреки че нямам читав кадър е много релаксиращо да снимам пилци,ама пак не съм се заинтригувал от птичия род - един самолет ми е много по-интерсен а и той е пак призводно на Господните дела,както и всичко.



Публикацията е редактирана (24-01-16 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: kvakioh   
Дата:   24-01-16 15:34

Имаше наскоро една класация топ 10 кадъра в сайте 500рх, едната беше от офиса им.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Marillion   
Дата:   24-01-16 16:31

pumabg, при цялото ми уважение, талантливите фотографи не оставят незабелязани. При тези средства за масова комуникация и все по-достъпната фотографска техника, талантливите хора се изразяват достатъчно добре и това се вижда. Проблемът е, че това е сайт за масова фотография, където всеки може да си изпразни картата и някой да му "налайква" снимките. Има хора, които буквално живеят в тези сайтове. За тях това е някаква болна цел - да имат точки и да се чувстват харесвани. Същото е и с лайковете във фейсбук. Дори смятам, че се това дължи на някакво психично отклонение, което ще ескалира и ще се наблюдава все по-често в дигиталния свят, в който живеем, и все рядката нормална комуникация между хората, но за това си има психолози и психиатри.

В крайна сметка трябва да решиш ти какво искаш. Ако не ти е достатъчно само да гледаш качествени кадри, а имаш нужда да чувстваш някаква справедливост в това да те да са оценени подобаващо, то трябва да се бориш да промениш системата. Констатирането на проблема е началото на това.

Само запомни - каквото и да се промени по правилата, нищо не може да промени "мат'риала". Хората са тези, които оценяват. Колкото по-масово е едно нещо, толкова по-посредствено става то, тъй като броят на посредствените оценяващи е по-голям. Много малко от истинските фотографи стоят по сайтове да лайкват снимки. Те снимат и знаят какво правят. Тяхната оценка я дава клиента, а не масовката. Масовката е консуматор и "цъка лайкове", защото не се изисква никакво усилие да харесаш снимка, дори и тя да е на котенце.

За мен е удоволствие да разглеждам хубави кадри. Навсякъде ги има. Точно в 500px има какво да се види, но не липсва и плявата. Няма как.

п.п. Бони, откакто направихте тази галерия с история на най-добрите снимки по години и месеци, за мен е голям кеф да ги разглеждам. Дори мога да кажа, че имаме автори, които са тръгнали от тук и са на световно ниво.
За съжаление липсват високо оценени кадри на някои автори, които изтриха снимките си заради простотии, караници и често за обвинения, че се помпят рейтинги.

Да сме живи и здрави. Всичко е преходно.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 16:53

Качествена фотография може да се види при автори израсли и живели в среда като фотографска школа създавана с десетилетия от безброй безименни и именити автори в България освен драматизация по темата няма какво друго да се види с малки изключения ... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Slivenski   
Дата:   24-01-16 17:15

В 500px има тонове качествена фотография.

Това, че някакви бози имат по 1000 лайка, нищо не значи.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: sherbit   
Дата:   24-01-16 17:20

На къде е тръгнал света, Плейбой няма да има цици. Ако върви така света скоро човек може да стъпи на луната.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 17:43

Автор: Slivenski
Дата: 24-01-16 17:15

В 500px има тонове качествена фотография.


Хм в света има няколко килограма качествена фотография и нито грам в 500 ...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: swqaz   
Дата:   24-01-16 17:57

Slivenski [smilie24]

pumabg, не ти ходи направо да се ядосваш или обръщаш внимание на такива неща. Това са платени платформи за реклама. Споделяш от 500 във фейсбук, там чукваш подсилване 1,10,100,колкото си искаш $ и после правиш уоркшоп, семинар или каквото си искаш. Всеки има право на реклама нали? Тези сайтове не са с конкурсен характер, че да търсиш справедливост. Фейсбук и подобни сайтове дават възможност и на не толкова талантливите да се изхранват с фотография, но не подценявай хората, дори да минат през обучението на такива, рано или късно проглеждат и отиват където трябва. Такива помагат за старта и дават някакви минимални умения, с които да отидеш при гения за доусъвършенстване. Както ти каза, не могат вечно да не харесват кьопулу, или само него да харесват [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   24-01-16 18:04

1x?

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 18:20

Вижте какво се продава като фотография на световният пазар и къде седят смехотворните галерии на ФФ ... да ок ФФ е сайт за любители но те имат претенция за артисти със световно значение едва ли не ... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: realnoncho   
Дата:   24-01-16 18:26

fotograf123,

Какво се продава за милиони.

Я сега пак сега кво викаш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 18:43

там е проблема realnoncho трудно можеш да формираш тема защо това изображение \ заснето с техника непозната във ФФ \ струва тези пари ... и се намира кой да го вземе ..


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: swqaz   
Дата:   24-01-16 18:51

Ето нещо скъпо и яко излязло от ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: kvakioh   
Дата:   24-01-16 18:56

Toва е най-абсурдното и страшно плащещо дори:
http://petapixel.com/2016/01/21/this-photo-of-a-potato-sold-for-over-1000000/

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: realnoncho   
Дата:   24-01-16 19:21

Да формирам тема? Ето, формирам я - в света в момента се продават и лайкват всякакви неща по различни причини. Айде да не превъзнасяме нещата, които нямаме и да не принизяваме това, което имаме.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 19:31

за мен плашещи са галериите с тонове претенция без никакво покритие реално някакви хора живеят в интернет и се ласкаят взаимно дори не е оргия за да консумираш кефа напълно [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Saxon   
Дата:   24-01-16 19:38

По-страшна е агресивната неграмотност, която демонстрира fotograf123 и други подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 19:54

и кое е агресивно неграмотно фф е сайт за явни хобисти и да позволявам си да го натвърдя за да няма неразбрали ... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   24-01-16 20:38

123 е ясен и недвусмислен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 20:43

ами ти htmlел ,.... си ми в топ 3 и ви следя с вашият ментор какви пакости правите е така от любопитство ...


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Saxon   
Дата:   24-01-16 20:46

Кое ли? Неграмотен си, явно си бил двойкаджия в училище и тук сега избиваш комплекси, а на живо вероятно си мънкащ чичка. "Натвърди" си го.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Marillion   
Дата:   24-01-16 20:50

fotograf123, чакай сега, неправилно намесваш ФФ в тема, в която се обсъжда друг сайт.
Някъде да виждаш надпис: "Фото-форум е сайт само за професионалисти"?
Влизаш тук и даваш акъли без никой да ти ги искал. Аз идвам ли у вас, за да ти казвам как да спиш с жена си? Ако не ти харесва отиваш "у лево" и си правиш собствен сайт за елитарно изкуство, където ти и феновете ти да си гледате снимките, да се друсате и да се смятате за велики откриватели на светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: realnoncho   
Дата:   24-01-16 20:55

На мен ми напомня на този виц:

Човек, пътуващ в балон, осъзнава, че се е загубил. Той намалява височината си и забелязва мъж на полето отдолу. Снижава още малко балона и извиква:
- Извинете, може ли да ми кажете къде се намирам?

Мъжът отдолу казва:
- Да, Вие сте в балон на около 30 фута над това поле.
- Вие трябва да сте инженер – отбелязва човекът в балона.
- Да, така е. Как познахте?
- Всичко, което ми казахте е технически вярно, но не е от полза за никого.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 21:07

Marillion

Ми сори ама пак не съм съгласен с теб...
На времето когато се регистрирах в 500px имаше толкова добри и завладяващи фотографи... А категория диви животни гъмжеше от автори, които те оставяха без дъх...
С времето обаче повечето от тях започната да си тръгват... И то не защото не бяха оценявани... Просто някак не изглеждаше нормално до уникални снимки от изгреви и залези на саваната и биещи се до кръв лъвове да стоят кадри на някакви домашни котки гълъби и подхранени синигери...
Този, както и други такива сайтове рано или късно ще пропаднат ! Просто системата им за гласуване е изключително слаба... Ситуацията в 35photo.ru е същата...
На фона на тия сайтове Фотофорум се представя доста добре... Бони и останалите от години бутат добрите кадри на горе... Това не е тайна за никой!
И мисля, че почти са създали перфектната сис-ма... Друг е въпроса, че така и не успяха местните герои да научат на малко повече доблест и отговорност... Но това е една друга тема..
И за второто не съм съгласен, че тъй като има много поле за изява в днешни дни, всеки талант ще блесне...
Точно обратното е ! Всекидневното заливане с помия и бездарие ни прави все по малко чувствителни и все по опошлели...
Без значение дали става въпрос за художествени изображения, музика или театър...
Как един млад творец да се развива правилно при условие, че всички търсят изпълнители и копирачи... Има две предавания - "Мюзик Айдъл" и "България търси таланти"... И двете основно наблягат на визия и изпълнение... А твореца? Къде е той? Гледайки тоя цирк по телевизията мислиш ли, че някога би се престрашил...?
Вчера бяхме се събрали с приятели и нещо стана въпрос за Queen...
Не можах да повярвам и на очите си и на ушите си... С какъв вокал ще е последното им турне... https://www.youtube.com/watch?v=DUef6VzJJw8

Моля ви вижте го...
И какво сега? Браян Мей го прави заради пари? Та той не знае сигурно колко има... А може би иска да е в крак с модата и младите... Страхува се че е остарял? Жалко... Наистина жалко когато виждаш такива пародии от хора, които си боготворял...
Иначе този Адам е добра извадка на младото поколение "таланти", които ще ни превземат... Черно ги виждам нещата но дано греша...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: caspin   
Дата:   24-01-16 21:12

Е Фреди си бе хомосексуален.Адам Ламберт е педал на квадрат.Предполагам си търсят атрист в определена рамка.Но като гласови данни си е слаб Ламберт[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 21:18

Едно е да си хомосексуалист друго обикновен педал... Но на този Адам педерастията му е най малкият проблем...



Публикацията е редактирана (24-01-16 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: sayman   
Дата:   24-01-16 21:23

puma, това, че един "автор" има xxxx на брой гласове не го прави Фотограф с главно "Ф" а го прави по-скоро добър маркетолог с неясно 'м'. Във всеки случай това се вижда от публиката, а в повечето случай се осъзнава и от самия "автор".
Да. Прав си за последствията от това предимно върху неопитната публика, но какво е решението? Да сигнализираш за драма е все пак нещо, но какво от това след като драмата си остава.
Тук във форума има също много такива кадри, но определено отсяването което се направи през годините върши работа.
Имаш ли решение на казуса?

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Marillion   
Дата:   24-01-16 21:31

pumabg, всъщност говорим за едно и също нещо. Колкото по-масово става, толкова повече плява! Няма как - сайтът е с такава насоченост. В крайна сметка хората печелят пари.
"Колкото повече, толкова повече!" е казал Мечо Пух

Хората са проблема, не системата.
И като пропаднат сайтовете, ще се появят нови.

А темата за queeen и т'ва недоразумение хич да не я започваме, че.... ще ме баннат.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   24-01-16 21:36

Според мен е неизбежно това което се случва с пикселите, шеър-джедайте полагат сериозни усилия за да плуват, но си личат, лесно се игнорират и в интерес на истината не са чак толкова много.

1x.com е друга бира ..за него попитах по-горе


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 21:36

Нямам решение разбира се... Но се чудя как е възможно след толкова години от както съм тук във форума да няма една тема, една едничка за това що е то добра фотография...
Не говоря за даване на примери! Говоря за критерии... Елементарни критерии, които човек трябва да използва за да си тренира и ностройва по-добре сетивата и съзнанието...
Дори ще отида по далеч и ще кажа, че във всеки жанр си има специфики и е нужна добра обосновка за да може младото поколение или младите автори да се учат и да знаят къде и как да гледат...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 21:39

В 1x.com имам регистрация но винаги ми е била някак странна тяхната сис-ма... Плюс това подхождам с голям респект, тъй като това е сайтът на сайтовете във фотографията и не знам въобще дали ми е там мястото...
Но ще трябва да отделя малко време за него прав си!

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Stereoburn   
Дата:   24-01-16 21:40

Просто има хора, които много са си повярвали, но аз не виждам как 500px е по-различно от други сайтове. Някой по-горе го беше казал - тук, във фото-форум е като в една затворена общност, която си лайква помежду си. Същата история. Много от котираните автори във фото-форум не се различават от тези линкове в 500px. За сметка на това в 500px наистина има тонове фотография. Повечето от снимките с най-висок пулс найстина са много добри. Но там се котира основно landscape, още по-добре ако има и вода с отражения на светлини. 99.9 пулс ти е гарантиран.
Аз лично харесвам много Unsplash, хем е перфектен фрий фото сток, за който желае, хем има достатъчно публичност. На всичко отгоре, има шанс снимката ти да попадне в някоя от техните колекции, които се избират от разни почетни творчески субекти всяка седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 21:44

Като гледам в Unsplash, също са основно пейзажи...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   24-01-16 21:48

Разбира се в 1x ти е мястото, Марто. А преди време имаше какво да се прочете тук... Ще цитирам Никсъна: "Медиите са прости защото трябва да са на нивото на читателите си"

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 21:50

[smilie24] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Stereoburn   
Дата:   24-01-16 21:51

Не са само пейзажи. Стрийма им е по колекции, има и пейзажи, има и друго. Малко е хипстърийка до голяма степен, но има много добри неща. Особено, ако искаш да си сваляш с оригиналната резолюция, за да закачаш на стената.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 21:55

Автор: Saxon
Дата: 24-01-16 20:46

Кое ли? Неграмотен си, явно си бил двойкаджия в училище и тук сега избиваш комплекси, а на живо вероятно си мънкащ чичка. "Натвърди" си го.

за това обичам ФФ нямате представа за кого говорите ...


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: swqaz   
Дата:   24-01-16 22:01

pumabg, аз черпя ЦЪК . Това го няма в 500 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   24-01-16 22:05

ухаа

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   24-01-16 22:07

скромно линкче [smile]
http://www.bbc.com/culture/story/20160112-when-mistakes-make-the-art

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 22:07

Как да го няма... Георг е там![smile] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: swqaz   
Дата:   24-01-16 22:16

Набързо прегледах последните най-нагласувани животни и не видях кадъра там :) Явно съм го пропуснал :) Значи дължиш добра дума и за 500 :)

ПП: проблема ти има решение донякъде :) Забрави за всички секции освен "едиторс чойс" и няма да виждаш лъв до чиуауа :)))



Публикацията е редактирана (24-01-16 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-01-16 23:02

fotograf123 написа:
"за това обичам ФФ нямате представа за кого говорите ..."

Ама то няма нужда да знаем кой си, за да преценим, че си неграмотен! Достатъчно е да прочетем какво си написал.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: iliyanb   
Дата:   24-01-16 23:28

.



Публикацията е редактирана (25-01-16 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: dilomski   
Дата:   25-01-16 09:13

Проблемът с 500пкс е точно мързелът на собствениците на сайта да разделят категориите като хората.Какво е това "Animals", домашни котки до Чапли и Орли?И после съотвентно портретът на котката с 1000 лайка, а този на дивото животно с 50.Да ги разделят, да си направят wildlife и pets категория, а най-добре и птиците отделно и работите ще се пооправят малко.Другото, което е, че системата да си платиш, за да те видят дразни много.Но да го духат от 500пкс, да го духа и системата, дето утре ще ни кара да си платим, за да може Супер Марио да скача по-високо в играта.

Качествената фотография или я можеш и се стремиш към нея, или не.Лайковете няма да направят от хора, които си нямат идея от цветове,композиция и прочие фотографи, пък било то и любители.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   25-01-16 18:55

Диломски, какво имаш в предид със "системата да си платиш, за да те видят дразни много"???
Не знаех, че плащането дава предимства в този сайт... По скоро имаш възможност да качваш повече снимки, нищо повече... Освен ако не вземеш най скъпия абонамент, тогава получаваш Фотошоп безплатно [smilie24] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: dilomski   
Дата:   25-01-16 22:43

В началото като си направих акаунт получих безплатно awesome профил, сигурно стандартно за новаците.Качих 20 снимки и имаше много гледания, като снимки поотделно.Снимките не бяха мега мега, сега качвам снимки, които според мен, ест. са по-добри от тогава, но пък имат много малко гледания.Оттам заключавам, че има нещо между платените профили и гледанията.Може и да греша.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Idoru   
Дата:   28-01-16 14:12

Като гледам фото-форум добре се справя по следите на 500пикс - тоз шедьовър като написах, че обработката е кошмарна и автора направо ме блокира... Директно е за първа страница според него явно :D

https://photo-forum.net/i/1961031




Публикацията е редактирана (28-01-16 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: m.djorov   
Дата:   28-01-16 14:18

И толкова зле ли има? [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: colorphoto   
Дата:   29-01-16 01:15

Idoru: Да,не е особено удачен ефекта от обработката на кадъра,но хора: КАКВО ВИ ВЛИЗА В РАБОТАТА на кой какви са му снимките не мога да разбера?!

И що за колегиалност Idoru, да изтипосаш за присмех нечий кадър щото след критиките ти те бил блокирал?!

Има толкова много и различни автори,че не може всички да са им хубави кадрите,а е нормално да има и лоши кадри ,даже и ужасни.

Ако гледаш само идеални снимки ще изгубиш представа за това що е хубаво всъщност.

Също така е напълно в реда на нещата авторите да си харесват кадрите,били те и кьопави даже.

Ако всички са талантливи и всички кадри във всички сайтове са шедьоври то би било ужасно!



Публикацията е редактирана (29-01-16 01:21)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-01-16 01:56

Защо ще публикуваш снимки, ако критиката не ти понася?
Да блокираш някого е като да си заровиш главата в пясъка. Не бъдете шрауси!

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Idoru   
Дата:   29-01-16 06:59

Колорфото, мисля, че нещо хич не сме се разбрали. Далеч съм от мисълта, че аз снимам шедьоври или пък имам право да раздавам критика.

Въпреки това смятам за напълно нормално когато нещо в моя снимка не се хареса на някого той да ми го каже или напише - примерно тъмна е, кофти е обработена, има хало, и т.н. и т.н. Благодарение на това мога да видя има ли проблем или няма, нещо съм залитнал в кофти посока при обработката или каквото и да е друго. Смятам получаването на критика за нещо напълно естествено.

В този ред на мисли абсолютно не смятам за естествено тенденцията в този сайт (а гледам явно не само тук) да се пускат снимки единствено за да се оценяват с "Уха!" или "!!!" и всякакви други такива изблици на въодушевление. Дори не зачеквам темата с групичките дето си гласуват на принципа "ти на мене - аз на тебе".

Отделно от това - що реши, че съм го "изтипосал за присмех"? С тези си думи косвено потвърждаваш тезата ми, че кадъра е обработен зле - което макар да е само мое мнение, за да кажеш, че е "за присмех" явно и на теб не ти се струва особено читав?

И да се върнем пак на началото - да, смятам, че в този сайт се пускат снимки за да бъдат оценявани, а не само за да се прекланяме пред невероятния гений на автора.

И една закачка - обърнете внимание на това кои са някои от авторите прехласващи се по невероятния кадър, баращи се за "капацитети"...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   31-01-16 10:40

Липса на шуробаджанащина...
https://photo-forum.net/i/1938880&USER_ID=



Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: colorphoto   
Дата:   31-01-16 17:46

Igoru: Разбира се критиката е от полза повече от "Уха!" и подобни възторзи,просто трябва да е внимателно написана.

Не съм казал никога че трябва само суперлативи да пишем за да сме колегиални.

Който не приема критика обаче само времето евентуално може да му отвори сетивата,затова не е чудно че доста хора реагират остро.

Абе снимайте си и се забавлявайте - това е важното в живота,иначе всеки има различен капацитет и се развива с различни темпове - това не може да се промени.

Цифровото оценяване на кадрите не ме вълнува особено понеже в него не могат да се отчетат емоциите усетени по време на заснемането от снимащия.


А,какво стана с Иван Иванов - той не търпеше критика хич?



Публикацията е редактирана (31-01-16 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-01-16 17:53

35photo.ru


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: colorphoto   
Дата:   31-01-16 17:56

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   01-02-16 01:10

Автор: chrisnoch
Дата: 24-01-16 23:02


Определено Дора има право да те обвинява в не до там завършените образи от Граница те си остават висящи карикатури и нищо друго .


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-02-16 04:14

Ти се научи да пишеш грамотно, пък тогава се напъвай с "филмова критика"!
Обущарю, не по-горе от обущата!

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Evolve   
Дата:   01-02-16 18:54

Защо хора без поне 5 снимки в профила си дават импотентно мнение? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Idoru   
Дата:   01-02-16 19:32

Щото пич навремето (впрочем преди ти дори да си знаел за тоя форум) имах пет страници снимки, но ги изтрих щото тук върлуват групички гласуващи си една на друга. Това е грозната истина и нищо не се е променяло. A ти продължавай да си мислиш, че като си качил повече от една-две снимки някой те бръсне за слива [beer]

EDIT: Ааа, видяях... Ти си от тия с групичките. Ясно :)



Публикацията е редактирана (01-02-16 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: iliyanb   
Дата:   01-02-16 20:26

Idoru, групичките заслужават всичко друго, но не и да си триеш снимките. Това е тежко решение. Вчера едно групарче от нежния пол ме беше налазило. Едно такова нищо никому не харесващо, само на приятелите. Там мило, мило се държи[smilie18]. А под чуждите кадри едно нахакано, сърдито, претенциозно[smilie18]. Шут в дупето и им даваш свободно.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Idoru   
Дата:   01-02-16 20:45

Ее, не бива да пропускаме и вероятността просто да не умея да снимам :)

Да сметна - имам две снимки в профила, ето още три, вече са пет - би трябвало да имам вече право на "потентни" мнения [smilie18]


http://s13.postimg.org/523y3lep3/16495_10200113169945309_1570059863_n.jpg




http://s10.postimg.org/v7ygfv8ux/1780802_10202453329607838_360480391_n.jpg




http://s22.postimg.org/xqnvkpamp/1400264_10201613894062474_1162554181_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-02-16 04:04

Evolve написа:
"Защо хора без поне 5 снимки в профила си дават импотентно мнение?"

Защото има хора, на които не им пука за А/Б точки, а още по-малко за "!!!" или ":)" в полето за коментари.
Ти като си наредил един след друг цели 36 шедьовъра ...
Явно си много потентен!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   10-01-17 22:28

Падението на фотографията...[cool]
Шедьовър 1
Шедьовър 2
Шедьовър 3
The best one....

На този фон, ФФ е цвете, което трябва да се полива всекидневно...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: demiman   
Дата:   10-01-17 22:34

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Pac   
Дата:   10-01-17 22:54

"Шедьовър 3" на мен ми харесва

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   10-01-17 23:19

За тия трябва да има наказание да са си гледат собствените творби някак целодневно
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-01-17 23:26

Съгласен съм с pumabg, вече все по-трудно намирам в някой сайт само качествена фотография. Имах няколко любими сайта където по-трудно се докарваха точки и обикновено като цъкнеш да сортира по рейтинги беше супер. Вече е пълно с талаш, не знам на какво се дължи. Можеби все пак широката достъпност на техника и инфо ще доведат до все повече боза и размиване на понятията. Забелязвам и скъпо платени фотографии в реклами и т.н. как вече бият на хдр, додж&бърн и други. Ами това е :) оплаках се. Трудно намирам галерии с кадри, които да ми харесват и вдъхновяват да се развивам в някаква посока. Притеснен съм след 20-30 години какво ще се харесва и какво ще се гледа като фотография масово, аз съм вече изкривен и се отвращавам от някои модерни трендове... ако надделеят какво ще правя...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   10-01-17 23:33

board leader [cool]
https://500px.com/rteg

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: murrey   
Дата:   11-01-17 09:41

Щом близо 2000 човека "следват" този последния TARIK и черпят вдъхновение от него, ясно е защо нещата западат...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   11-01-17 09:56

Какво значи "фотографията запада"?
Днес техниката е с по-големи възможности и по-достъпна, фотографията изисква много по-малко усилия (ако щеш с по-лесно придвижване от точка до точка, онлайн пазаруване и т.н.), а интернет и множеството платформи прави възможно достигането до по-широка публика на всякакви кадри. 500 пкс и прочие са сайтове, създадени с идеята да носят приходи. Как биха носили повече приходи - с 200 000 снимащи елитарна фотография или с 5 000 такива и 20 000 000 любители, огромната част от които посредствени? Самата платформа на оценяване от страна на любители със съмнителни критерии е рецепта за надценени/недооценени кадри. И все пак няма кой да ви направи филтъра вместо вас и да ви "скрие" пълнежа.
За мен истината е такава - днес все повече хора снимат, количествено ( а според мен и качествено) се увеличават и снимащите стойностна, и снимащите котенца/кученца/цветенца с неоправдани претенции и префърцунени заглавия. Трибуната обаче на всички е многократно по-голяма. Допреди 15 години къде сте виждали чужди кадри - на изложби / списания / вестници / албуми / реклами - еми там ситото си е свършило работата. Днес ситото трябва да си го направите вие. Не виждам кой-знае каква драма.
Това е лично мнение на снимащ посредствена фотография, без да има претенции да е нещо друго. Вие си решавате дали да го вземете предвид [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: bg2014   
Дата:   11-01-17 10:30

Като продължение на предходното мнение:
В днешно време всички имат равно начало.
Няма езикова бариера (особено във фотографията), няма политически пречки
( стената рухна). Няма ограничения нито морални, нито технически.
Ами какво ви пречи да качвате стойностна фотография и да продавате?
Давайте!
Или е по-лесно да принизяваме усилията на другите до собствения мързел....

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Jk.freeman   
Дата:   11-01-17 10:35

Подкрепям последния пост, но тъй излиза...за жалост...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Sauron69   
Дата:   11-01-17 11:00

В днешно време всички имат равно начало.

Мдаа, няма разлика дали си от Ню-йорк или някое забутано село в Африка [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: CDman   
Дата:   11-01-17 11:19

Лафа за "равното начало" много ме кефи. [smilie24]

В комбинация с лафа "всичко съм постигнал сам" казан от отроче на богати родители. [smilie5]

Глей кви яки теми имало тук преди година [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: bg2014   
Дата:   11-01-17 18:44

Няма странно в "равното начало". Вие вероятно (дано ) сте по-млади и не помните, а сигурно не сте били родени, когато нямаше равно начало.
Едните бяхме ТУК зад стената, а другите бяха там - в Ню Йорк и Виена.
Ние имахме апарати Киев и Зоркий, а те снимаха с Канон и Практика. Който от нас си намираше западен апарат направо вдигаше банкет.
Проявявахме филмите в мазета и правихме изложби само в квартала, в училището, предприятието или университета. И кадрите трябваше да носят определен "заряд".
Сега какво е?
Всеки може да снима дори с телефон, или всеки може да си позволи един среден/висок клас апарат.
Няма цензура, а само правила.
Няма забранени дестинации, а само самолетен билет и време.
Няма връзки, а единствено добри идеи и кадри.
Никой не те пита дали си член на партията или комсомола, просто се регистрираш и качваш снимки.
И каквото още се сетите. Няма граници. Освен вашите собствени страхове. Преди страховете бяха по-лоши и повече.....просто го приемете за вярно.
Затова от опит ви препоръчвам - слушайте професионалистите (аз не съм такъв) и правете невероятните снимки. Въпреки, че няма да са с висок рейтинг днес.... утре може да ги продадете.
Ех... защо не съм на 20 ......?
Да сте живи и здрави! Благодаря!



Публикацията е редактирана (11-01-17 18:45)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: serjy   
Дата:   12-01-17 09:38

във фотографията сега има "равно начало". но оценката за добра фотография се свежда до брой лайкове, или брой последователи и усилията на "фотографите" са насочени точно към трупането на това. важно е да имаш що-годе прилични снимки, другото е активност в мрежата за максимална размяна на гласове. определено вече това се осребрява, ставаш известен и доказан "фотограф". ето защо фотографията наистина страда.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Jk.freeman   
Дата:   12-01-17 13:04

Страда или се развива...?

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: serjy   
Дата:   12-01-17 13:16

за мен страда. бахти развитието, влизам в якия 500пикс да видя малко фотография, да ме вдъхнови нещо, да се зачудя как е уловен момента, емицията, светлината... а то, хдр чалга, портрети с бокета, нелепо нагласени "уловени моменти", тъжна работа...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Jk.freeman   
Дата:   12-01-17 13:33

Може би просто си сменя концепцията...знам ли?

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: BXMarkov   
Дата:   13-01-17 13:01

Светът не се е променил, лоша и добра фотография, в същата степен е имало и преди десетилетия. В ерата на дигиталната фотография и интернет комуникацията, всичко излезе на показ и се получи "преяждане" и с добра и с лоша фотография и това е реален проблем за много хора, сериозно казано. Стремя се да гледам на нещата по-простичко, има много наглед обикновени и клиширани снимки, които искат по-сериозно вглеждане, отучихме се да гледаме, с показалец и мишка прехвърляме тонове снимки, това изморява и изхабява, сетивността и умението да се получава удоволствие от фотографията се губят.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: gbrain   
Дата:   13-01-17 13:07

Марков, това беше добро [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: gbrain   
Дата:   13-01-17 13:13

Нещо като парфюмите, като помиришеш два-три и се опиташ да се съсредоточиш в тях, другите вече не можеш да ги усетиш в дълбочина. Така и със снимките , като преглеждаме тонове снимки една след друга спираме да вникваме в съдържанието им, а гледаме дали си цветни и контрастни и с хубава светлина [smilie5] После що се хвърляме на чалгата, лайк, лайк, лайк като хваща на пръв поглед.



Публикацията е редактирана (13-01-17 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: serjy   
Дата:   13-01-17 13:47

за мен нещата стоят така. в съвремието техниката е много по-добра, възможностите за обработка са много по-достъпни и с много повече възможности и фотографията, която наблюдаваме наистина е с изключително високо техническо ниво. НО защо не ни грабва тази фотография? защото навремето фотогравът е разполагал с далеч по-скромни технически възможностти и основното на което е залагал е максимално да улови емоцията и духа във фотография. сега това потъва като изразно средство в морето от напудрен кич.


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   14-01-17 20:19

ШедЬовър...
и още един...
.......[smilie5]

Но най много ме радват коментарите под снимике....

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lorena   
Дата:   16-01-17 12:56

От две години се боря с 500PX и не мога да пробия (дет се вика) Имам около 800 follower-и, които събрах без шуробаджанащина и фейсбук, но като цяло не вървят. В същото време гледам един сладур сега около мен в точките https://500px.com/photo/193353953/smile-for-life-by-miloud-guellabi?ctx_page=1&from=popular
. Всичките му снимки са такива и пак е пред мен... Как става тази работа и аз се чудя[smile] Ако има схема казвайте и аз да я приложа[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: kalynsky   
Дата:   16-01-17 13:19

Плащат си хората! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   16-01-17 13:27

Чувам ,че от ISIS отвличат добри фотографи и видеооператори да им снимат пропагандата и в замяна на това им дават девици,калашник и копие от Корана [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: catandgoddess   
Дата:   16-01-17 15:23

Хах, ем шедьоври, хем и принтове продават от тях. Тоест, предлагат за продан :)

Даже не ми се влиза да разгледам


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: zeromx   
Дата:   16-01-17 16:37

Преди не беше така в 500px.......

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   16-01-17 21:24

http://fineartamerica.com
продава много по-добре от 500px
въобще не се среща класиката бръмбар на сламка

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   16-01-17 22:41

Masterpiece Никога не съм имал толкава точки за нито един кадър...[smilie5] Това обаче, което прави впечатление са над "13 500 views"....


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: demiman   
Дата:   16-01-17 23:59

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Това сигурно заради исото [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pachok   
Дата:   17-01-17 01:48

Фотографията не само, че не запада, но и се развива. Има в пъти повече добри и качествени снимки от преди. Проблемът е, че и броят на пишман фотографите расте със светлинна скорост, а знаем че на една читава снимка се падат поне 1000 посредствени. Та от всичката тази плява малко трудно се достига до най-добрите попадения.
Относно 500px - забелязвам разни чичковци, които като ти станат последователи, дори и снимка, на която си бършеш задника да качиш, пак ти я лайкват или добавят в любими, Други които ти пишат мили коментари под снимките и трети, които ти лайкват по 5-10-15 снимки наведнъж. И това го правят непрекъснато, не само с вас, но и със стотици други потребители в сайта. Та тези 3 типа персонажи използват следния психологически принцип - 'Направи ли някой нещо добро за теб, се чувстваш длъжен да отвърнеш на акта му на щедрост', а актът не остава скрит, ако са ти гласували за 10 снимки на веднъж, а не за една-две както обикновено прави нормалният човек.
Като чичката въпроската процедура 50 пъти през деня, дори и 40 от 'клиентите' му да не отвърнат на жеста, останалите 10 го правят. Та така 'пробиват' въпросните индивиди с посредствени снимки, и не те са виновни, а тези които им се хващат на въдицата. Средноинтелигентният човек лесно може да разпознае профилите на подобни автори (няма как да имаш 1 000 000 гледания и 100 хиляди лайка от снимки на гълъби пред входа или на моста срещу увас), та съветът ми е като видите такива - нито един лайк, дори и да качат 1 хубава снимка на фона на бозата им - пълен игнор. Нека да си знаят място и да няма спекулации. Оставе ги, че си чешат егото, техен си проблем, въпросът е да не им позволяваме да излизат напред в класациите, за сметка на други колеги, които са хвърлили много повече труд и предлагат по-качествени изпълнения, но остават незбележими назад, заради въпросните тарикати.
(Разбира се човек трябва да се съобразява и с вкуса на масата, а не да хейтва, само защото на него не му допада определен стил на работа или защото не харесва котенца :-))

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: CDman   
Дата:   17-01-17 09:34

pachok

Разбира се човек трябва да се съобразява и с вкуса на масата, а не да хейтва, само защото на него не му допада определен стил на работа или защото не харесва котенца


Това е абсолютна истина. [smilie24]

Всеки има пристрастия към собствените си снимки защото знае колко труд е вложен, но обществата са доста инертни и вкусовете трудно се превъзпитават. Решението според мен е автора да се нагоди към вкусовете на срeдата, а не да се мъчи да обясни на всички колко хубави са неговите снимки.

Накратко - вижте кое се харесва (портрети и будоар на секси мацки, котенца, екзотични пейзажи па ако ще и "бръмбар на трънка") и сложете подобни снимки в профила си. Тези снимки ще ви донесат популярност, а покрай тях ще забележат и другите.

Не приемайте това за 100% истина. Както каза един по-умен човек от мен - нямам акъл за да давам. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: gbrain   
Дата:   17-01-17 10:26

Автор: CDman
Дата: 17-01-17 09:34
...
"Накратко - вижте кое се харесва (портрети и будоар на секси мацки, котенца, екзотични пейзажи па ако ще и "бръмбар на трънка") и сложете подобни снимки в профила си."

Е това е много грешно, извинявай [smilie5] Нито ще бъдеш себе си, нито щастлив от това което правиш [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: batsali   
Дата:   17-01-17 10:32

Екстремните металисти трябва да правят поне по една балада с Лейди Гага на албум.... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: bg2014   
Дата:   17-01-17 10:38

Интересно тълкуване на фотографията като бизнес: "Вижте кое се харесва."
Колкото и точки да имате вижте НЕ кое се харесва, а кое се продава. Защо иначе сте там ( в сток сайтове )?
Колега pumabg, след 13 хил. прегледа КОЛКО продажби имаш на този кадър (дано да са много естествено). Красиво е!



Публикацията е редактирана (17-01-17 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: CDman   
Дата:   17-01-17 11:13

Реално колегите, които се оплакват от липса на внимание са себе си т.е. снимат в свой собствен стил, но пък не са щастливи, че други са по-вървежни. [smilie8]

Ако търсиш да се продадеш няма друг начин освен да направиш компромис и да потърсиш начин да се харесаш на повече хора. Иначе може цял живот да чакаш някой, който да те оцени.

Всеки си решава сам. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   17-01-17 15:12

> Masterpiece
> Никога не съм имал толкава точки
> за нито един кадър...[smilie5] Това
> обаче, което прави впечатление са
> над "13 500 views"....

Всеки месец нова клавиатура щот се изтриват копчета :)
Този случайно го барнах, че пуска безогледно коментари под всякакви снимки. Просто ми беше във фийда и такива неща изплуват.
Иначе има добри неща и въпреки това не може да стигне горния маг

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: viara123   
Дата:   17-01-17 18:10

Едно питане: някой нещо във Файн Арт продал ли е, щото аз нищо

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   17-01-17 21:11

bg2014 две неща за протокола ! 500px не е сток сайт ! Това е сайт за фотография с възможност за закупуване на определени снимки. Но само ако автора желае и при условията на сайта.
Шедьоварът с 13 500 гледания за съжаление не е мой... Знам, знам далеч съм от нивото на този скрит талант но какво да се прави не може всички да сме толкова добри...[smilie3]

update:
Сега погледнах, гледанията са вече почти 34 000.... [smilie5]



Публикацията е редактирана (17-01-17 21:22)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »