Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: Bupe   
Дата:   21-01-16 13:14

то това е ясно, че с един курс уменията ми ще се развият. Но първо ми трябва апарата и тогава умението :)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: Mytronix   
Дата:   21-01-16 16:15

Вземи си канон 100д няма да съжаляваш . [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: hrup   
Дата:   21-01-16 16:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: bg2014   
Дата:   21-01-16 19:04

Ето последен съвет от мен по темата:
Кеф цена няма. Купете 3300 на изплащане. Има много добри условия без оскъпяване. Мисля, че тогава с половината бюджет ще се вместите в нов и хубав апарат с добър обектив. Иначе отивате на този.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: metobull   
Дата:   21-01-16 19:24

Ако избираш между d3200 и d3300, вземай d3200 без да се замисляш.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: vkk1   
Дата:   21-01-16 19:35

Bupe, когато човек сам желае да се нахендри, никой не може да му помогне.
Почети малко и виж колко чутовна е разликата между предлаганите в темата камери и разните bridge боклуци.
Не знам що за човек трябва да си, за да купиш нов със сензор колкото нокът, спрямо втора ръка aps-c.
Като цяло съжалявам, че изобщо се включих в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: Pavlov   
Дата:   21-01-16 19:55

Тези "Bridge камери", както ги наричаш, са си същите сапунерки, за които в първия пост твърдиш, че не задоволяват нуждите ти. Същите малки матрички, само дето са в по-големи кутии [smilie5] .
Не знам в каква бедна държава живееш, че не можеш да си позволиш един горе-долу свестен апарат. Но да приемем, че е така. Избери си тогава нещо в бюджета, каквото и да е, може и по цвят. Няма да има разлика.
И темата става безсмислена.



Публикацията е редактирана (22-01-16 06:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: jonkobg   
Дата:   21-01-16 22:34

Да ти дам съвет от собствената си камбанария.
Потърси в по сайтовете (ибей, продавалници и т.н) някой Canon S100, S110, S120. Ще ти трябва и доза късмет да уцелиш добра сделка.
Така ще имаш истински солидно изработен компактен фотоапарат, който ще можеш да ползваш и когато събереш пари за ДСЛР.
Освен това ще имаш приличен обектив, по-голяма матрица от останалите "бриджори", ръчни настройки, тъч скрийн (за последните два модела) и т.н. Хем ще е постоянно у тебе, хем имаш достатъчно поле за обучение, хем снимките никак не са лоши.
Срам ме е да кажа моя S110 за колко го купих, защото като се замисля човекът направо си ми го е подарил :) Но така е хората търсят големи машини и много зум, та на мене ми излезе късметът :)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: jonkobg   
Дата:   22-01-16 11:24

Пропуснах да спомена, че и RAW формат има.
Междувременно излезе едно никонче J1 в базара. Офертата също ми прилича на подарък.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: m.djorov   
Дата:   22-01-16 11:47

До колкото разбрах, не са в България и ще се пазарува от чужбина, като ще се търси нещо, което тук е препоръчано като модел техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: hrup   
Дата:   22-01-16 11:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: vladihg   
Дата:   22-01-16 13:31

При орязан бюджет има и по-добри варианти от Канон SX120. За екскурзии Fujifilm F31 си остава незаменим апарат - класика в жанра до 1000 снимки с едно зареждане на батерията ако е нова. Качеството е в пъти по-добро от масовата ширпотреба. Fujifilm F50 също е ОК обаче с 2 пъти по-слаба батерия... Не знам какво е състоянието на тия , но може да попиташ[shtrak]. Може и да са стари модели но предлагат много повече от новите сапунерки...

Опс Редакция
Сега виждам че всъщност колегата горе е писал за Canon S серията, а не SX - да S серията също са със сравнително големи матрици за класа на сапунерките и качествено изображение, но и цената им е като ДСЛР като нови...



Публикацията е редактирана (22-01-16 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: jonkobg   
Дата:   22-01-16 13:47

Само да уточня, че за Канон имах предвид S120, а не SX120 - разлика от земята до небето :)
Не че е променя казаното по принцип...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: Bupe   
Дата:   23-01-16 20:53

Здравейте отново, видях за написаното и благодаря за съветите ви и отделеното време. Спрях се на друг модел и даже вече е поръчан Olympus E-PM2 намерих го на страхотна промоция. [smile] Мисля, че ще ми свърши добра работа, поне по това което прочетох. Направих си труда да прочета за Bridge камерите, доста си почетох даже и общо взето един извънземен зуум, който не прилича на реален няма за какво друго да върже човек. Pavlov явно не си прочел по-нагоре че съм начинаеща и нямам идея да ставам професионалист, както и споменах също че се подготвям за дълго пътуване, което само по себе си говори доста средства, добра екипировка и т.н. Всеки мисля, че сам решава за какво да си похарчи парите. Фотоапаратът не е единственото нещо от което имам нужда, съжалявам ако на някой е било "под нивото" да обсъжда евтина техника или не чак до толкова "луксозна". Помолих за съвети и ги получих, Благодаря и ще се похваля със снимки скоро :)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: colorphoto   
Дата:   23-01-16 21:58

С Олимпус си оставаш с малката матричка без визьор и единствената полза че ще е удобен за пътуване,после ако искаш да снимаш други неща ще те ограничава.....

Никона беше по-добър отвсякъде,освен компактност.



Публикацията е редактирана (23-01-16 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: mmjm   
Дата:   23-01-16 22:09

Малка, малка, колко да е малка, особено пък сравнена с canon s и fujifilm f? Според мен добър е избор за пътуване, а и не само.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: colorphoto   
Дата:   23-01-16 22:15

Тя пита за Д-3300 за сравнение и после пада на 3/4.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: mmjm   
Дата:   23-01-16 22:20

Което беше нелогично, тъй като никъде из темата не се и продума за тази система, въпреки това, не е лош избор. Със здраве и радост да се използува, пък ако отеснее винаги може да се смени.[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: colorphoto   
Дата:   23-01-16 22:21

Цената я е подлъгала.....

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: Bupe   
Дата:   24-01-16 00:57

най-вече цена и удобство ме подлагаха признавам. d3300 изглежда е страхотен, ако нещата се задълбочат един ден тогава ще мисля за него, стъпка по стъпка...

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: jonkobg   
Дата:   24-01-16 01:31

Мисля, че сте взели много добро решение, ако сте се вместили в бюджета.
И по-скъп апарат да бяхте купили, все някога щеше да ви "отеснее" и загубата при продажбата щеше да е по-голяма като абсолютно число.
Олимпусът ще Ви даде достатъчно поле за упражнения и изява и най-вече ще може по-често да е с вас, поради по-компактните размери.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: bg2014   
Дата:   24-01-16 09:03

Прекрасно решение. Успех с пътуването и снимките!

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: Eeyore   
Дата:   06-02-16 14:56

Глупости на търкалета! Хайде не заблуждавайте човека! Разликите между 3200 и 3300 не са малки и са в полза на втория!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »