Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: Bupe   
Дата:   20-01-16 04:12

Привет и от мен. Накратко за мен и моите нужди - до сега съм имала само сапунерки и са доста далеч от идеята да задоволят нуждите ми. Общо взето ме отказаха да снимам, а аз съм си доста надъхан играч като се заиграя. [smilie25] Та това,за което ми трябва апаратът е пътуване. Обичам да снимам - пейзажи, улици, хора в "крачка", заигравам се доста и с макро. Предстои ми няколко месечно пътуване и искам да го заснема, такова каквото ще е - без размазани снимки и прочие. Държа да прави HD видео, да има много ефекти, по възможност с по-високо ИСО, батерия за поне 600 снимки. Половинката ми държи - цитирам "да прави хубави снимки". На мен се падна честа да го избера. Препрочетох сайта и форума за няколко дни, придобих идея, че искам да е огледален, но съм отворена и за безогледалки, но без нужния опит ми е трудно да избера Та въпросът е дали за около 700лв може да си намеря нещо по-добро от д3300? Простете предварително за некадърните изрази...Надявам се съм била изчерпателна.
Благодаря предварително за съветите ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: Serbezov   
Дата:   20-01-16 04:51

За 700 лева няма по добър вариант от споменатият от вас с огледало,но за хубави снимки няма гаранция дори и със апарат за десет бона,та мисълта ми е че хубавите снимки ги прави най вече зад апаратното устройство,апарата и стъклата са на второ място[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: georgioiv   
Дата:   20-01-16 06:54

Колко много информация само в един пост ))

За тези пари няма по-добро, а и не е необходимо, особено ако е комплект с обектив който има стабилизация (за да не да ти размазани снимките при недостатъчно светлина.)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: quazimodo   
Дата:   20-01-16 07:49

Така като гледам офертите, Никоня се продава за тия пари ма без обектив[smilie7] . Та в такъв случай аз бих погледнал и Канон 100Д, нищо, че е малко по-стар. Със стабилизиран СТМ обектив е по-евтин със 100лева.

П.П. А на цената на Никона е 700Д[cool] undefined



Публикацията е редактирана (20-01-16 07:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: bg2014   
Дата:   20-01-16 10:08

За нов или втора ръка става въпрос?
От Никон Д 3300 нов на по-добра цена няма. За втора употреба обаче е друго. Там отиваме на Никон Д5100 и подобни. Тази серия 51..5300 са с една идея по-удобни и по практични най-малкото заради въртящия дисплей, но не е само това. Имам 3200 (той е като 3300) имам и 5100 и говоря от личен опит. За пътуване освен един "туристически" обектив за светли пейзажи 18-55 или 18-105 си трябва и един твърд светъл обектив примерно 35мм на 1.8 или 50мм 1.8. Твърдия се използва за портретните снимки заради хубавото размазване на задния фон. И заради кроп фактора 35 мм е по-удачен избор. Той става 52мм.
И сега най-важното, което и предните колеги казаха:
Преди да тръгнете на екскурзията се научете да снимате в различни режими и на различна светлина, научете кога да ползвате високо ИСО и до колко високо ще ви допаднат резултатите. Ако сте само на AUTO режим едва ли ще бъдете доволни, но зависи от очакванията ви. Всеки от изброените модели има безброй настройки за всяка ситуация. Ето една снимка на 3200 с 50мм 1.8 за визуализация на казаното и въпрос. Това размазване ли не ви харесва или друго?



Публикацията е редактирана (20-01-16 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: pdimitrov   
Дата:   20-01-16 11:09

Според мен по-скоро става въпрос за motion blur.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: ivjordan   
Дата:   20-01-16 11:41

"заигравам се доста и с макро" - за тези пари - мисия невъзможна. Всеки със сменяема оптика е в това положение.Макро обективите са скъпи.
"да има много ефекти" - не се сещам за какви ефекти иде реч, но те са типични за сапунерките.
"батерия за поне 600 снимки" - безогледалните автоматично отпадат.
Според мен, някой турбосапунер ще отговори по-добре на изискванията. ДСЛР или безогледалка с китов обектив ще бъде мъка при тези разнородни изисквания и ограничения бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: io_bs   
Дата:   20-01-16 11:49

Предполагам, че под „макро“ се имат предвид близки снимки на цветенца. В такъв случай китовия 18-55 ще свърши добра работа. Според мен откъм тяло е по-добре да се вземе D5100/D5200 на старо.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   20-01-16 11:51

Подозирам, че някои от изискванията са написани като желание. Примерно това с 600-е снимки. Една втора батерия и снимките се удвояват. Не виждам драма. Още повече, че на студено...? не вярвам да има фотоапарат, който да изкара 600 снимки с една батерия.

Аз на твое място бих взел малко фотоапаратче с по-голяма матрица и късо зарио от сорта на 2-5х. Слагаш го в джоба и снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: vkk1   
Дата:   20-01-16 11:51

Макар че и аз снимам с Никон, ако сега трябваше да купувам система - бих избрал безогледалка.
Виж какво се предлага за тези пари от тях, не ги следя като цени, но все някой некс ще ти е в бюджета вярвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: Bupe   
Дата:   20-01-16 11:58

bg2014 това размазване ми харесва, имах предвид некачествени снимки породени от липсата на добър сензор. Търся чисто нов апарат и като цяло намерих д3300 в един магазин за добра сума и мисля да се възползвам върви с обектив 18-55мм и е VR. ivjordan - мисля че макро за мен и теб за различни понятия [smile] със сигурност имаш доста по-добро оборудване от мен, но не ме разбирай погрешно, апарата е само за удоволствие и макрото в случая също, не мисля да снимам буби или други чак толкова миниатюрни неща, или поне не очаквам да ги виждам със страхотни детайли, както съм ги гледала из галерията тук. Все пак съм само любител, но обещавам да се записвам с по някой снимка и аз [smilie5]

Много Ви благодаря за помощта!

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: hrup   
Дата:   20-01-16 12:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: Hman   
Дата:   20-01-16 15:33

D5200 и D5300 има и излизат често в базара на малко кадри и с гаранция плюс един 18-55мм като за начало. В бъдещо време 40мм за макро и един 50мм за портрети, и четене кое как се прави и за какво е.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: Don_Diego   
Дата:   20-01-16 15:44

Взимай това което си набелазяла, че сега темата ще стане 6 страници, всеки ще ти дава съвет от своята камбанария, в зависимост от това каква техника ползва, ще почнат да се мерят обективи, каквито ти едва ли ще купиш и обърквацията ти е сигурна. Да не се окаже, че ще тръгнеш за пътуване без апарат.
[smilie5]

Майтапа настрана. Купувай набелязаното и щракай. Ако ти хареса, ще се увлечеш, ще търсиш по нататък други обективи, ще смениш тяло и прочие... а ако не те грабне, ще имаш приличен апарат за ползване от дъжд на вятър. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: hrup   
Дата:   20-01-16 15:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: budhabar   
Дата:   20-01-16 21:52

Ползвам в момента D3300 и смея да кажа, че е добър за парите си. За тази цена обаче няма как да се вземе апарат с поне 18-55 -цената му в момента е 830 лв. Виж наистина като опция някой втора ръка във формуа, има достатъчно запазени и качествени. Вариант е да купиш и от чужбина, зависи къде си. Знаем каква е разликата в цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: Bupe   
Дата:   21-01-16 03:14

Много лоши новини - бюджета за апарат е отрязан на половина...налага се и друга техника да закупим за това пътуване. Сега гледам неща от рода на PowerShot ... съжалявам за объркването и отрязания си бюджет[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-01-16 03:36

По-добре си купи ТОВА от базара! Продавачът е изключително коректен, а фотоапаратът е легендарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: vkk1   
Дата:   21-01-16 04:30

PowerShot и подобни са пари изхвърлени на боклука.
Пак ще кажа, че не е зле да погледнеш безогледалките, некс 3 е към 350 лв.
Хиляда пъти е по-добре нещо втора ръка, дори и д3000 ако толкова държиш на дслр, отколкото тези тукмаци с матрица, колкото на телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: hrup   
Дата:   21-01-16 08:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: vkk1   
Дата:   21-01-16 08:57

предлагате му апарат от 2005г. ?!?
Не че нещо, ама ....

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: hrup   
Дата:   21-01-16 09:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: georgioiv   
Дата:   21-01-16 10:44

За половината бюджет - nex3 или 5 - с китов обектив има комплекти около тази цена. КАто големина на матрицата и качество на полученото изображение няма да се различава много от Д3330+китов обектив, също има на китовия си обектив стабилизатор. Има и хубаво видео, въобще всичко необходимо за едно пътуване и като бонус - мъничък. Единственият му недостатък е, че няма визьор и малко е трудно в ярка слънчева светлина да се снима [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: Bupe   
Дата:   21-01-16 12:00

Не живеем в България за съжаление... а и както казах даже и да имаме по-малък бюджет търсим нещо ново, за да го използваме повече, не че ако е 2ра употреба ще се използва по-малко. Просто е различно. В случая за любител като мен мога да направя компромисен вариант с Bridge camera даже се спрях на два модела PANASONIC DMC-FZ72 и SONY Cyber-Shot DSC-H400. Nex 3 го гледах, цената му е почти същата като на д3300 със 50-60лв разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за нещо по-добро от Nikon D3300 за начинаещ?
Автор: asahi   
Дата:   21-01-16 12:36

Проблемите ти в снимките се дължат в поне 90% на (не)умението ти. Изкарай един курс и ще напреднеш рязко и трайно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »