Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: hrup   
Дата:   02-12-15 14:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: kvakioh   
Дата:   02-12-15 14:22

Има кухи тръби, адаптори за всичко и всички. Според ръчните ще се намери и апарат.
Не бих казал, че има някакви затруднения за Фуджи и адаптори и обективи. Дори и дългофокусни.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: hrup   
Дата:   02-12-15 14:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: icovalchev   
Дата:   02-12-15 14:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: kvakioh   
Дата:   02-12-15 14:24

Focus peaking са ми слаби на Х=Е1 и Х-pro, да.
Значи има една марка, четири букви. Некс-6 според мен е добра идея, 7- също.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: hrup   
Дата:   02-12-15 14:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: kvakioh   
Дата:   02-12-15 14:27

Новите А6000/5100 Сони имат предимствата на бързодействие, но едва ли ще са със свръх голямото предимство пред Некс-6 и 7 при ръчнофокусните. Все пак, по-новото си е по-ново. ЗАвиси и от $$.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: neoneno   
Дата:   02-12-15 14:30

Едно леко сравнение дано малко поне съм бил полезен.
[urlhttps://www.youtube.com/watch?v=rHp0PyBu2CQ] цък
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: kvakioh   
Дата:   02-12-15 14:34

Нещата отиват или на Сонита, или Самсунг. Микро 4/3- по-сложно и леко ограничено, въпреки някакви си там супер адаптори.
За чакане, може да се чака винаги, цените падат доста редовно.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: Pac   
Дата:   02-12-15 14:36

Х-Т1 има доста различни опции за focus assist. Аз лично най-много харесвам червен peaking и черно-бяла филмова симулация. Възможно най-отчетививо се получава така. Екранчето също е с доволно голяма резолюция.
Има опция да зуумва зоната, където ти е фокусната точка, има опция тази зуумната част, когато я гледаш във визьора да не е на цялото екранче а като допълнително прозорче вдясно. Има и симулация на фокусни клинове. Абе... Каквото ти душа ще! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: hrup   
Дата:   02-12-15 14:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: hrup   
Дата:   02-12-15 14:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: Pac   
Дата:   02-12-15 14:52

Въпреки, че съм много по-голям фен на Фуджи, отколкото на Сони, съм склонен да се съглася. За ръчнофокусни стъкла, огромна част от които покриват фул фрейм, А7 е по-доброто решение.
Аз съм на Фуджи най-вече заради страхотните автофокусни стъкла, които има системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: uri64   
Дата:   02-12-15 15:00

ако е за ръчни най-вече - май трябва да е Сони...въпросът е дали кроп от некс или ФФ от А7 модел...май по-добре фф все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: hrup   
Дата:   02-12-15 15:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: uri64   
Дата:   02-12-15 15:03

е що А7 Мк1, бе трябвало да поевтинее още...

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: icovalchev   
Дата:   02-12-15 15:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-12-15 15:14

Ако взимах сега бих се спрял на А6000 и то не само заради ръчните, ами както вече се коментира и за АФ адаптерите, които предстоят. За Никон АФ адаптера вече е факт. Казвам го като фен и собственик на Фуджак [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: hrup   
Дата:   02-12-15 15:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-12-15 20:56

Това, което търсиш е некс 6 :). Съчетава сравнително съвременни екстри с по-добрия визьор за ръчнофокусни обективи. И ще ти останат пари за още обективи. АФ на а6000 можеш да се възползваш само с обективи на Е байонет, с канонски, сонски и т.н. адаптери ще фокусира точно като некс 6цата и всички останали камери без А7II и A7rII, които имат подобрени възможности. С други думи, ако няма да купуваш аф обективи на системата няма никакъв смисъл от аф на а6000, да не говорим че некс 6цата не фокусира зле също...

Фуджи са супер по-новите и скъпи модели, но ако ще си купуваш и фуджи обективите, които също са супер.

А7 - вече изпадат на цени много клонящи към 1000лв... по-добро за ръчнофокусни заигравки няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: lamerko   
Дата:   02-12-15 21:07

На Х-Т10 червения пийкинг върши чудесна работа през EVF. Вчера закачих за първи път един ръчен обектив и съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: hrup   
Дата:   02-12-15 21:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: Pac   
Дата:   02-12-15 21:16

Mен ме радва ленс турбото закачено на фул фрейм каква мазня съзадава по краищата ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-12-15 22:02

Аз обикновенно съм прав [smilie5] разликата между 24 и 16мп ще се усети с много остър обектив на принт. На размер за уеб няма да има разлики. Но при работа с ръчен фокус определено разликата във визьорите е по-голяма. Затова преди време се отказах от а6000 и взех некс 6.
Турбото е готина джаджа и дори и на А7 не я махам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за мирърлес за ръчка
Автор: stef7   
Дата:   02-12-15 22:03

Ако използваш предимно ръчно фокусни обективи А7 за мен е най-добрата опция. Като цена вече е доста добра, виждал съм към то 1400-1450 лв. Като вземеш А6000 + един booster и разликата с А7 става пренебрежимо малка. На А7 ръчно фокусните обективи са си такива каквито са проектирани да бъдат. 50мм са си 50мм, DOF като за Full Frame. Boostera колкото и да е но не може да докара същото качество за APS-C.

А ако си на зор може да ползваш A7 и като APS-C. Така че моят глас е за А7.

А6000 и кроп ти дават малко по-компактна система. Има смисъл ако ти трябва и търсиш това. Но ръчнофокусните с някои изключения не са от най-компактните а и А7 не е много по-голяма.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »