Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за покупка на апарат. LUMIX FZ1000 ?
Автор: DaveBG   
Дата:   30-11-15 17:27

Здравейте,
Това е първата ми тема тук. [smile]

Искам да купувам Фотоапарат като основната характеристика е снимането на 4к ВИДЕО.

Тъй като бюджетът ми е малко ограничен, гледам че от по евтините в Б-я се продава Panasonic LUMIX FZ1000. Дали това е добър избор и можете ли да ми препоръчате друг ако правя грешка? Бюджетът ми е около 1300-1500лв.

Нищо не разбирам от апарати.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на апарат. LUMIX FZ1000 ?
Автор: mixmike   
Дата:   30-11-15 17:56

Специално за 4К си купих LX100.

По светъл - понеже е 24-75мм приравнено, и е с 4/3 матрица (според ревютата е със същия сензор като на GH4), същевременно изключително компактен, особено сравнено с FZ1000, който си е бая топуз.
FZ1000 e с голям зум, но тъмен и с малка матрица.
Имат още хиляди разлики сигурно, но тези поне за мен бяха от най-важните и предопределиха изхода.

Т.е. с две думи, едното е ултразум сапунера с плюсове и минуси произтичащи от това, a LX100 e повече безогледалка с вграден доста качествен обектив.

Има още няколко тела на панасоник които предлагат 4К, но са безогледалки и там бюджета е друг, включително за допълнителни обективи. Съответно размера е друг и т.н.

Ако едно от изискванията ти е голям зум, мисля че нямаш друг избор. Ако обаче искаш по-добра картина (заради матрицата), светло варио и компактност - LX100

P.S. С FZ1000 ще изглеждаш повече "Pro" https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonWhisper.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на апарат. LUMIX FZ1000 ?
Автор: DaveBG   
Дата:   30-11-15 21:42

Аз и LX100 гледах но е доста малко мегапиксели. Освен това по ревютата му намират разни недостатъци които леко ме притесняват.
От друга страна FZ1000 казват че е по лесен за ползване и можеш да си го ползваш все в автоматичен режим което аз като непрофесионалист ще правя.
Иначе и за двата пише че ползват Venus processor-а от GH4.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на апарат. LUMIX FZ1000 ?
Автор: mixmike   
Дата:   30-11-15 22:20

Радвам се, че съм помогнал в избора[smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »