Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Монитор 4к или 2к
Автор: kollev3   
Дата:   29-11-15 12:52

Здравейте,според вас има ли голяма разлика снимка гледана на 4к монитор или 2 к.[smilie11] Става въпрос за монитор 24 Inch предимно за обработка на снимки .Какво повече ще получим по-приятна картинка по-приятна работа или...искам да сравним високият клас монитори 4к и 2к[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор 4к или 2к
Автор: icovalchev   
Дата:   29-11-15 12:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор 4к или 2к
Автор: kollev3   
Дата:   29-11-15 13:30

И аз това исках...но къде можете да препоръчате да ги видя...в Техномаркет мисля че нямат...фотосинтезис мисля също...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор 4к или 2к
Автор: kollev3   
Дата:   29-11-15 21:37

Заслужава ли си смяната [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор 4к или 2к
Автор: dimidumi   
Дата:   29-11-15 21:44

Качваш си на 2-ве флашки едни и същи няколко добри кадъра с хубави цветове (в джипег, над 8 мпикс) и отиваш в някой магазин от веригите Техно...имат 4к телевизори и Фул ХД , викаш някой от консултантите и пробвате на няколко ТВ, сравняваш и споделяш във форума дали има разлика [beer] , аз съм пробвал и има разлика [smile] [beer] , а дали си струва е отделен въпрос [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор 4к или 2к
Автор: iliyanb   
Дата:   29-11-15 22:27

По-приятна картинка едва ли. По-приятна работа още повече едва ли. За 24 инча въпросът ти е безсмислен. Убеден съм, че ако цената е сходна, този с по-ниска резолюция ще е по-добър като монитор. Пък това да вземеш флашка и да сравняваш на някакви телевизори въобще няма да го коментирам. Dimidumi, от колко сантиментра и на какъв размер ТВ-екран има разлика? Желая ти успех в обработката на кадри на монитор с размер на телевизор от разстояние, при което забелязваш разлика. Сподели как е като преживяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор 4к или 2к
Автор: dimidumi   
Дата:   29-11-15 22:40

Колегата пита има ли разлика, като гледаш на 2-ва различни ТВ от 3-4 метра има разлика, не става въпрос за обработка на снимки [smile] ...4к ТВ са обикновено от 40" нагоре [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор 4к или 2к
Автор: Konstantinov   
Дата:   29-11-15 23:10

Ако човек не е късоглед няма смисъл, няма да види разликата и 4 к монитор 50 инчов се гледа от 1-2 метра, не повече, има таблици, колкото по-висока резолюция от по-близо се гледа.



Публикацията е редактирана (29-11-15 23:14)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »