Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет !!!
Автор: Spas90   
Дата:   27-11-15 02:34

Здравей те ! Искам да си купя апарат ,но не разбирам ! кой от тези два модела ще ми препоръчате .... Балгодаря ! Canon или Nicon


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: colorphoto   
Дата:   27-11-15 03:00

От тези двата Никона дава малко повече за парите си.

Мисли и за обективи обаче.....

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: hrup   
Дата:   27-11-15 08:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: quazimodo   
Дата:   27-11-15 09:16

ДСЛР за 500 лева... никога. И второ - не бих си купил апарат с нестабилизиран китак. Никон от 5-та серия нагоре и Канон от 700Д нагоре. Ако не ти достига бюджета, по-добре събери още малко и тогава пазарувай. Може и на изплащане с 0% лихва да го вземеш ако не те е страх от мечки (банки)[cool].

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: Бонд   
Дата:   27-11-15 09:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: bg2014   
Дата:   27-11-15 09:55

Боже, боже..... що е то български форум. Нали знаете .....
Колега, двата апарата са на едно ниво. Превъзходството на Никона е в мегапикселите, които за снимки в ефир или с размер до 50/50 см нищо не значат. Т.е. няма как да го усетиш. Просто Никона ще го продадеш последващо по-лесно на по-добра остатъчна стойност. Самото ти питане (ако е сериозно) показва достатъчно, за да не те питам повече.
Взимай Никона (от тези двата) и започвай да ни радваш със снимките си. И най-голямата радост ще изпиташ самият ТИ!
Обективи - снимай с китовия и се радвай. Стига глупости за обективи и други подобни.Когато усетиш разликата между дълбочина на фокуса и мазане на обектива по края на кадъра - е тогава значи ти е дошло времето за нов обектив. Но сега с това снимане в RAW(NEF) формат и обработването слабостите на обективите се загубват до голяма степен.
Поздрави и успех! Днес Никона (3300) нов е на цена, колкото вървят втора употреба 3200. Така, че според мен си се ориентирал добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: icovalchev   
Дата:   27-11-15 10:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: hrup   
Дата:   27-11-15 10:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: pdimitrov   
Дата:   27-11-15 10:23

"Искам да си купя апарат, но не разбирам" според мен определено не насочва към DSLR. Ако причина за удоволствието ще са обемът и цветът на апарата... ок :)
@bg2014, по принцип си прав, че китовият обектив служи за ориентиране, но е нож с две остриета. Някои хора си купуват тухла с китак и се чудят защо снимките им са по-лоши отколкото със среден клас сапунерка.
Моето предложение е Sony RX100 II или безогледалка от рода на Sony A5100 (него имам, другите не ги знам) - поне се знае, че апаратът ще е много по-често със собственика си и ще си изпълнява функцията :)

Edit: Ако авторът знае какво иска да снима, да ни просветли :)



Публикацията е редактирана (27-11-15 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: axlastro   
Дата:   27-11-15 10:35

E-PL6 с китак за 600 лв ако не е свършил още в Emag

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: bg2014   
Дата:   27-11-15 15:41

Колеги, винаги ще има по-добър избор. По-добър за кого, за какво и защо?
Имаме питане за два апарата. Отговаряте му всичко друго, САМО НЕ и това, което пита. И сега чета - 6 поста с различно мнение не по темата и без отговор на колегата. Това е.
Иначе има такива апарати, че виждаш нещото, снимаш и ПОСЛЕ избираш кое да е на фокус и т.н.Вижте тук: За какво са ви всичките тези апарати, ДСЛР, безогледалки и други. Взимайте най-новото и това е... според вас? ДА ама НЕ!
Не разваляйте удоволствието от първата покупка на хубав фотоапарат на един нов колега.
Едно е сигурно: Тази покупка НЯМА да му е последната.
Поне не се скараха някой колеги в тази тема.....[thankyou]

Иначе тази цена На Никон 3300 е в Емаг днес, без чанта.
За колегата след мен... колега, Serbezov - къде прочетохте това, което пишете?



Публикацията е редактирана (27-11-15 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: Serbezov   
Дата:   27-11-15 16:05

Браво големи сте разбирачи,щом тоя смешен канон казвате че е по добре от никона[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: iasen2   
Дата:   27-11-15 16:17

Spas90 , научи се да пишеш смислени заглавия на темите си във форума !

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: pdimitrov   
Дата:   27-11-15 16:19

Опитваме се да му осигурим дългосрочно удоволствие, а не краткотрайна еуфория от покупката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: quazimodo   
Дата:   27-11-15 16:35

Се нЕкой скача срещу опитите на хората да предпазят някого от поредната глупава постъпка. bg2014, я снимай няколко експоклина с Никоня та да ни отвориш очетата за нашето невежество по въпроса "Що е то елементарен Никон и има ли повод за купуването му?"[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: hrup   
Дата:   27-11-15 16:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: Pac   
Дата:   27-11-15 16:46

За мен големият и необясним минус на никоните 3ххх и 5ххх е липсата на фина настройка на фокуса. Убеден съм, че е въпрос само на софтуер да се добави тази възможност.
Заради липсата на тази възможност в Д5200 се разделих с това тяло и с цялата марка. Иначе сензора е супер!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: quazimodo   
Дата:   27-11-15 16:52

hrup, бате, де прочете, че препоръчвам Канон. Иначе си прав, че се опитвам да дам съвет от гледна точка на това, кое аз намирам за смислена покупка[smilie18]. Нека ....... not war[beer] !


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: bg2014   
Дата:   27-11-15 17:19

quazimodo написа: Дата: 27-11-15 16:35

Се нЕкой скача срещу опитите на хората да предпазят някого от поредната глупава постъпка. bg2014, я снимай няколко експоклина с Никоня та да ни отвориш очетата за нашето невежество по въпроса "Що е то елементарен Никон и има ли повод за купуването му?"

Странно разбиране за помощ на колега.
ЗАЩО и на каква основа определяте кое е глупава постъпка?
И кой ви дава правото да налагате своето разбиране за фотография и техника за нея?
Има хора, които снимат за удоволствие и не са на вашето високо професионално ниво. Аз например. Кеф ми е и снимам за кеф. Не налагам моите разбирания, нито отричам твоите. Просто се опитвам да не изпадам в ситуацията на "слушай ме и няма да сгрешиш".
Защо си мислите, че колегата с тази тема не е разглеждал много модели и различни системи за снимане?
Защо го определихте за глупав?
Човек трябва да опита всичко за да направи верен и убеден избор.
И това не е глупаво, а е удоволствие и натрупване на фотографски опит.
По твоята логика си купи електромобил ТЕСЛА, защо караш на течно гориво?
Освен това, покупка на Никон Д3300 за 600 лева си е инвестиция с печалба. Добре си бъбрим на чужд гръб. Без война..... а на здраве!



Публикацията е редактирана (27-11-15 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-11-15 18:06

"За мен големият и необясним минус на никоните 3ххх и 5ххх е липсата на фина настройка на фокуса." - Pac

Да не би каноните от подобен клас да имат фина настройка на фокуса?


Spas90,
Безогледалките са по-добрия избор за любителска фотографска система.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: quazimodo   
Дата:   27-11-15 18:53

bg2014 написа:

> Боже, боже..... що е то български
> форум. Нали знаете .....
>... Самото ти
> питане (ако е сериозно) показва
> достатъчно, за да не те питам
> повече.
>

Бе, не се натискам винаги да имам последната дума, ма това не се издържа[smilie5][smilie5] [smilie5] !


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: 798099   
Дата:   27-11-15 21:29

Не се заяждам, ама би ли ми обяснил защо си написал "ЗДРАВЕЙ(интервал)ТЕ". Знам, че не е печатна/правописна грешка. Това е някаква ужасяваща форма на безграмотност , разпространена при индивидите на около 35-40 годишна възраст.

Докажи ми, че не съм прав!


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: pdimitrov   
Дата:   27-11-15 22:00

Offtopic: Аз съм се отказал да поправям хора във форумите, тъй като повечето го приемат като кръвна обида и се започват едни... :) А между другото, съдейки по ника на автора, той може и да ми е набор.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: hrup   
Дата:   27-11-15 23:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет !!!
Автор: Don_Diego   
Дата:   28-11-15 00:09

Като не разбираш, който и да вземеш, файда е...

А ако си правиш майтап, да обясня, че никога не съм разбирал хора които си правят специално профили за да се чувстват комици за пет минути... в петък. То бива свободно време и лешперлък, ама, някои съвсем са изперкали от нищоправене.

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »