Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   09-10-15 16:36

Днес ми се обади една позната, шефа й си харесал 2-3 мои снимки и ги искал да си ги разпечата да си ги сложи в рамка в офиса или нещо от този род. Човекът иска да си плати, но понеже не съм продавал никога мои снимки нямам никаква идея, колко да му кажа [smilie11]

Става въпрос за тези и още няколко подобни :

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/q87/s720x720/12122720_1152961188052158_82...


https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/q87/s720x720/12122720_1152961188052158_82...
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/q81/s720x720/12112101_1154159981265612_88...

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: jingov   
Дата:   09-10-15 17:10

Договор за покупко продажба с изрични указания за какво ще се ползват снимките, в какъв вид и размер. Това ще те спаси от последващото им използване някъде в нета от същият господин. Ако иска използване и за друго освен за стената се описва и цената скача.

п.п. Това , което показваш като снимки с това качество и висока резолюция , аз бих искал 150-200 /е-о или лв / за брой или според харесването им, като в цената да влезе и печата.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: moto12   
Дата:   09-10-15 17:25

При такава цена, Шефа да се ориентира към сток сайтовете.
пс. Автора на темата има много приятни снимки между другото.



Публикацията е редактирана (09-10-15 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: chukov   
Дата:   09-10-15 17:44

Аз също смятам, че 150 лева на принт 60x40 за този кадър е добра цена

Тук не говорим, че трябва на всяка цена да си продадем кадрите

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: Gecata   
Дата:   09-10-15 17:58

chukov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   09-10-15 18:02

Оригиналната резолюция на снимките е 4000х2250 някъде около 9 мегапиксела се падат май, понеже са снимани в 16:9, иначе при 4:3 резолюцията е 12мп, но смятам че и така ще са достатъчни за печат.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: compur   
Дата:   09-10-15 18:10

размери не видях никъде...

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   09-10-15 18:37

Не знам в какви размери иска да печата. Ще се срещна с него в понеделник.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: stzz   
Дата:   09-10-15 19:49

.....ами репродукция на коя да е картина в размер 40/60, отпечатана върху канава, може да се закупи за 60-70 лева.
150 за снимка, ....[smilie10] ...............[smilie18][smilie18] [smilie18] ........!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: m.djorov   
Дата:   09-10-15 20:14

Ми... репродукция на картина ще отпечаташ според картината дори в хиляден тираж. Всеки бай мангал на пазара може да си я купи и окачи в колибата -> голям брой продажби и работа с ниска надценка. Докато при снимките ще имаш нещо много близко до уникат, понеже ще са доста малко копията. По-рядко срещано -> по-скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: didesignbg   
Дата:   09-10-15 20:39

Ако можеш да вземеш 150 лева на снимка прекрасно.
За мен лично снимката има проблеми и в показания размер и не би могла да издържи нищо близо до 60/40.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   09-10-15 21:45

Така ли какви точно са проблемите?

Ето роу файл да добиеш представа за необработената снимка :



Публикацията е редактирана (09-10-15 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: didesignbg   
Дата:   09-10-15 22:38

Има дупки в морето, предполагам не си ги забелязал, и не малко лилаво около тях. Пак казвам в това няма нищо лошо, щом можеш да я продадеш за 150 продай я, но по-добре не размахвай файлове наляво и надясно, обикновено за да продадеш снимка за 150 лева се ангажираш че няма да я репродуцираш в 1000 екземпляра.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   09-10-15 22:49

Ясно, никаква идея нямам как се формират цените на снимките понеже се занимавам само с видео, но 150 наистина ми се струват много а и не мисля, че моята снимка е нещо специално и уникално, ако си я иска само за офиса мисля да му взема макс 50-60лв и един подпис, че ще я ползва само да си я гледа там.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: jingov   
Дата:   09-10-15 23:03

dfxos Напротив, твоята снимка е специална и уникална, нали по тази причина господина в офиса я е харесал. Според мен той има и сантименти към мястото инак в стока бол с такива .

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: vkk1   
Дата:   09-10-15 23:11

150 лв за снимка !!!! за да си я окачи човека в офиса !!!
Извинявайте, ама не сте наред!
Ето затова не работя с българи, изобщо.
Аз бих му подарил кадъра, заедно с рамка.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: pif   
Дата:   09-10-15 23:34

И аз клоня към подарък. Все пак се ползва с некомерсиална цел. От тея 50 или 150 лева няма да забогатееш но не знаеш кога някоя врата ще ти се отвори. Ако умираш от глад и ти трябват пари му поискай макс по 50 лева/кадър. Въпроса е колко широко си скроен. Мои авторски кадри правени за кефа никога не бих продал. Подарявал съм много пъти и усмивката на човека който ги получава ми е достатъчна.
Принципа ден година храни е концепция на мизерни душички. Не веднъж сме дъвкали темата за повторно копиране на паспорти от "негатив на клиента" за 5 лева. Според мен ситуацията е същата и затова предлагат да искаш 150 лева и нагоре. Подарявай и си свиркай. Доброто винаги се връща.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: compur   
Дата:   10-10-15 09:16

1-2 за подарък става! но... ако човека иска 20-тина? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   10-10-15 09:45

Май ще са повече от 2-3 преди малко ми писа моята позната, но така и не разбрах за какво конкретно ги иска, в понеделник ще стане ясно.

Предполагам, че ще иска да сложи в офиса
А и да направи нещо като албум със забележителности
има фирма за трансфери и му трябват точно такива снимки


Каквото и да значи това.


Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   10-10-15 11:35

Друг вариант е просто да искаш нещо символично(каса бира, хубава бутилка вино) + разходите за печат;
В офис на една не-малка фирма има 5-6 мои фотографии, благодарение на които се уредих с доста работа + продадох по няколко принта на добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: chukov   
Дата:   10-10-15 12:15

vkk1

Колко апарата и обектива си счупил в природата докато снимаш?
Колко пари си дал за да финансираш пътешествия, от които си се връщал без нито един смислен кадър?
Колко пъти си рискувал здравето си да се докопаш до място, от което да направиш добър кадър?


Като не работиш с българи - в чужбина подаряват ли кадрите? Защото съм останал с впечатление, че не само, че не е така, ами са и доста по-скъпи

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: chukov   
Дата:   10-10-15 12:20

А на мястото на човека от офиса - бих купил кадъра, а не бих приел подарък. Така демонстрирам уважение към неговия труд.

Но тия неща са за пораснали хора. Ще ги разбереш след време

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: vkk1   
Дата:   10-10-15 13:14

Така е, прав си, пораснал Ганьо винаги трябва да удари кьоравото.
Ще ми слага снимки в офис, не го е срам, капиталист - до кокал де.ба!



Публикацията е редактирана (10-10-15 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: jingov   
Дата:   10-10-15 13:19

chukov [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: vkk1   
Дата:   10-10-15 15:20

само да те питам chukov, какво общо има клиента с "Колко апарата и обектива си счупил", "Колко пари си дал за да финансираш пътешествия, от които си се връщал без нито един смислен кадър?" и "Колко пъти си рискувал здравето си", че трябва да бъде товарен за твоите провали?
Вероятно ако поемеш проект и си строшиш апарата, трябва да се калкулира допълнително към договорената вече цена? Или се калкулира предварително за всеки случай?
Ама че пазарна логика!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »