Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Комплект за макро
Автор: uglyipl   
Дата:   06-10-15 07:46

Здравейте,
Бихме желали да правим снимки на зъби при лечение на пациенти за проследяване на етапите в лечението.
Към момента имаме един Никон D60 на който вероятно е подходящо да закачим макро обектив на Никон, но не мога да преценя каква дължина ще ми е ОК - 40, 60, 85 или 105 мм - не ми се иска да се навираме прекалено в устата на пациентите, но и да не се налага да снимам от прекалено далеч.
Още повече ми е чуденето за светкавицата - вероятно трябва да е рингова, но има толкова голям избор, че не мога да се ориентирам какво би било подходящо и тук определено ми трябва помощ - МОЛЯ предложете нещо, което би ми свършило работа.
Ще търся обектив втора ръка тук в базара, а ако намеря и светкавица още по-добре :)

И тъй като всичко изброено по-горе, като се накичи по фотоапарата, ще стане прекалено тежко за нежните ръце на докторката :) Дали може да се намери нещо подходящо от безогледалните камери за същите снимки...плюс съответната светкавица, разбира се? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 09:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: v100ev   
Дата:   06-10-15 10:30

Та лекарката би трябвало да ползва доста силно концентрирано освеление.. дали наистина ще трябва светкавица?

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: realnoncho   
Дата:   06-10-15 10:37

Според мен 40 2.8 е късо.
Хубаво е ако имаш колеги да питаш с какво снимат, аз примерно си спомням, че имаше зъболекар доволен от 100мм макро обектив и рингова светкавица. За навирането не мисля, че е проблем, все пак така и така зъболекарите това им е работата, но все пак нека е поне 60мм макро.

От безогледалките Fuji, Olympus и Samsung имат 60мм обективи, като при Оли идва малко по-дълго заради по-малката матрица, a Фуджи-то не може да осигури 1:1 приближение. Не знам как са оригиналните светкавици за тези системи обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: kvakioh   
Дата:   06-10-15 10:51

Гледах поне 4 кабинета, все от 60 до 150мм обективи стигаха. По-малко не.
ЗА светкавица може да се наложи рингова, неоригигинални има по 80-150лв. И винаги става по-тежко като тегло, но докторките се справят.



Публикацията е редактирана (06-10-15 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: Батко   
Дата:   06-10-15 10:58

Вчера бях на зъболекар. Той прави снимки с канонско кроп-тяло - не видях какво е, обективът е EF 100mm f/2.8 Macro USM. Има оригинална рингова макро светкавица. Използва огледало за да направи снимката. Качеството на снимката е много добро!

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: lamerko   
Дата:   06-10-15 11:06

Имам 100-ка на Канон - дори той ми идва къс. Не смея да си представя какво ще е с 40-ка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: roumen6   
Дата:   06-10-15 13:08

за подобни въпроси се обръщайте към потребител PCHELI

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: uglyipl   
Дата:   06-10-15 16:11

Благодаря ви за мненията и предложенията, очевидно надделява мнение обектива да е минимум 60... до към 105.
А относно светкавицата, дали имате наблюдения, тези които са с лед диодите, дали вършат работа.
В Амазон и Ибей има доста предложения на сравнително ниски цени, но не знам на какво точно да обърна внимание. Знам само, че е добре да е с ТТЛ, ама от там на сетне какви други параметри да гледам и какво водещо число ще ми е достатъчно, не знам.[smilie2]

Относно осветлението, което си го има всеки зъболекар.. не е много удобно, защото винаги се получава така, че като вземеш да снимаш, правиш някаква сянка... а и самата зъболекарска лампа не блести с особена подвижност. :)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: бонд   
Дата:   06-10-15 16:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: lamerko   
Дата:   06-10-15 17:20

Тези диодните няма да свършат работа. За Canon има евтина светкавица от Yongnuo - MR-14EX (сполучливо копие на оригиналната) с цена около 70 паунда, но не знам дали ще запали на Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: kerekovski   
Дата:   07-10-15 10:04

За тази цел си има стоматологични интраорални камери и то от 10+ години. Лично съм си играл с такава още когато излязоха, вършеше чудна работа за проследяване на лечението. Сегашните ще са много по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: El_Fuego   
Дата:   07-10-15 10:43

За ориентир за дентална фотография може да ползвате предложениета на Lester A. Dine .

Гледам, че предлагат комбинации само с 90 мм обектив.
Преди трийсетина години са предлагали Lester Dine 105/2.8 Macro, който може да се купи през еВау и за Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: PCHELI   
Дата:   12-11-15 23:10

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008915490303

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект за макро
Автор: PCHELI   
Дата:   12-11-15 23:11

[smilie24]



Публикацията е редактирана (12-11-15 23:11)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »