Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: marvves   
Дата:   27-09-15 21:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: pstoev   
Дата:   27-09-15 21:29

проблема на тези адаптери не е скоростта на фокус, а точността. от видеото не става ясно има ли фокус:) същите пичове бяха пуснали слух че разработват адаптер с полупрозрачно огледало, там вече ще има скорост и точност като на дслр[cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-15 21:34

Да си купиш апарат за няколко хиляди евро за да следиш с трепет новините за преходници към обективи мислени за други апарати не си е работа за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-15 21:37

РЕално все повече Канон потребители от гледна точка на интерес и забава си взимат Алфи ФФ, защото имат стъкла Канонски бол.
Идеята е да се направи адаптор като хората, но може би ще е над 199 долара, може би 399 е реалната цена. Някой ден...

Отговори на това съобщение
 Re: DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: s_dyakov   
Дата:   27-09-15 23:53

Това с фазовият автофокус на Део адаптерите е много добро и го пуснаха като фърмуерен ъпдейт преди 20-тина дни но май работи само на А7R2. Същият ъпрейт го има и за последната версия на Contax G адаптера им.
Засега не се знае дали ще работи на някой от другите по стари модели на Сони с тази скорост.

За митницата трябва да няма грижи - пишат го като фото аксесоар с ниска стойност.



Публикацията е редактирана (27-09-15 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-09-15 04:19

kvakioh:
"Идеята е да се направи адаптор като хората, но може би ще е над 199 долара, може би 399 е реалната цена. Някой ден..."

Ти откъде разбра, че DEO Saker Falcon адаптерът не е "като хората"? Имаш ли някакво инфо или пак си писал общи приказки, преди да разбереш за какво точно иде реч?

pstoev:
"проблема на тези адаптери не е скоростта на фокус, а точността. от видеото не става ясно има ли фокус:)"

Нещо си се объркал! Точността не зависи от адаптера, а от тялото. Комбинацията от фазов и контрастен фокус работи безпогрешно - особено когато данните идват директно от сензора, както е при въпросното тяло на Сони. Точността на фазовия фокус при класическите DSLR-и е по-малка, а и грешките не липсват - заради сложната система от хлопащи огледала и допълнителни сензори. Решенията с полупрозрачно огледало си имат своите предимства, но имат и недостатъци, а като точност и грешки стоят някъде по средата.

Отговори на това съобщение
 Re: DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: pstoev   
Дата:   28-09-15 09:57

аман от разбирачи, chrisnoch ти колко адпатера за некс към какон аф си ползувал. щото аз съм имал всички марки, без скъпия метабоунс! позлвал съм ги на всички тела без новите алфи, е какво тяло търсиш?

Отговори на това съобщение
 Re: DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: marvves   
Дата:   28-09-15 10:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: pstoev   
Дата:   28-09-15 10:30

marvves, не ме разбирай грешно:) надявам се да е добре! но казвам също така че се съмнявам, защото знам каква е разликата между този тип адаптер и такъв с полупр. огледало. аз с такъв и минолта обективи. обективи разработени за фазов фокус, трудно ще се конкурират с такива за контрастен на безогледално тяло!

Отговори на това съобщение
 Re: DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-15 11:44

На разпенения chrisnoch няма да му обръщам внимание, той сам си се е задавил в нещата Сони.
Скоростта на предаване е важна. ЗА момента всички се оплакват от доста бавене при телеобективи Канон на Сони телата.
Аз лично ще следя темата, не съм казал, че този адаптор е лош.
ЗА справка, макар че се говори за други адаптори: Fotodiox Pro Lens е бавен фокуса, CAmera plus също е бавен. Това с EF обективи на А7 първа версия. При 3 обектива като Сигма 150 макро, Сигма 24/1.4, Токина 24-70/2.8 е най-бавен фокуса.



Публикацията е редактирана (28-09-15 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: chrisnoch   
Дата:   05-10-15 02:03

Ако щеш ми обръщай внимание! То си е за твоя сметка!
Кой те пита за други адаптери? Става дума за един конкретен. Няма нужда да преписваш от разни сайтове безсмислена информация за адаптери, които никога не си виждал. Ама нали си на всяка манджа мерудия ...
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: kvakioh   
Дата:   05-10-15 11:04

С толкова много Канонски обективи и малко тела, мислиш ли че не съм намерил и едно А7? И че го и ползвам даже.
Всяко едно мое мнение се базира на ЛИЧНИ впечатления, аз не копирам сайтчета.



Публикацията е редактирана (05-10-15 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-10-15 02:43

Ха! Ква-ква си е купил Сони и се спотайва, вместо да почерпи! [smilie5]
Както вече споменах темата е за конкретен адаптер, създаден за тяло, което НЕ е А7. Що не отвориш друга тема, в която да изливаш личните си впечатления, ами спамиш тази?

Отговори на това съобщение
 Re: DEO Saker Falcon - AF адаптер за 199$ (Canon обективи на Sony безогледалки)
Автор: kvakioh   
Дата:   06-10-15 11:05

Ще черпя, само да има кога.
Имаме Сони в семейството доста- сестри, майки, бащи снимат все с такава техника.
Адапторите винаги трябва да се сравняват, докато не излезе най-добрия, на изгодна цена. Иначе ще си стоим на ръчен фокус, което не е толкова зле.



Публикацията е редактирана (06-10-15 13:42)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »