Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За двойния стандарт....
Автор: nsirakov   
Дата:   23-09-15 14:43

Колегата deminman, който се изявява като критик, явно е забравил за кого си е давал гласа ;)

Кадър на Миро Момински получава "!!!" от колегата demiman, за същия кадър при мен колегата демиман пише "16. demiman
(11.09.2015 | 22:39) Аз тоя кадър го трия от апарата още ..."


"Колега" demiman, решете в крайна сметка, вие кадъра ли коментирате или автора направил кадъра.... щот е ясно за всички що за фурнаджийска лопата сте... След като се въртите в мнението си за еднаквки кадри като стара лачена чанта на Околовръстното то за мен мнението ви няма НИКАКВО покритие.. вие сте въздух под налягане...

всъщност повечето форумци са същите като "колегата", доказателство за това е "трафика" предизвикал двете снимки :).. та драги съфорумци, докато гласувате за хората направили снимките, а не за симките, които виждате - така ще е в нашия любим форум... От вас звиси да промените нещата, ако искате да има повече хубави снимки тук....

А кадъра на Миро Момински е наистина много добър! Признавам си, видях го на апарата на Миро и снимах същия ракурс, само за да си направя този експеримент, иначе аз не обичам да "копирам" композиции и местенца, както някои заслужили "майстори" тук... И Миро и Цончо могат да потвърдят, че въпреки, че за мен нямаше нищо по-хубаво да сме рамо до рамо в онази сутрин аз предпочетох да потърся друго място за изгрева, само и само да не копирам майсторите дошли много преди мен... заслугата за този кадър е изцяло на Миро Момински и Цончо (ЗАТОВА И СЪМ УБЕДЕН, ЧЕ МНЕНИЕТО НА DEMIMAN СИ Е ПЪЛЕН ХЕЙТ СПРЯМО МЕН)... аз съм си просто любител, който обича изгревите на Широка поляна и хубавата компания :)

До скоро виждане и на двама ви през Ноември... Ще дойдем, както се уговорихме...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: serjy   
Дата:   23-09-15 15:22

ако трябва да съм честен твоята снимка е по-сполучлива и като кадриране и като обработка. мое мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: pstoev   
Дата:   23-09-15 15:24

дай линк към този на Миро Момински..

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: serjy   
Дата:   23-09-15 15:24

на Миро снимката:

https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1440948549_95.jpg



твоята:

https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1441878291_IMG_1579.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: hrup   
Дата:   23-09-15 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: pstoev   
Дата:   23-09-15 15:28

не бих казала че са еднакви, за да очакваш еднакви коментари:)

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: Бонд   
Дата:   23-09-15 15:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: realnoncho   
Дата:   23-09-15 15:30

Предполагам, че е имал предвид замазването, за което и аз съм писал под кадъра ти, при другия кадър го няма.

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: serjy   
Дата:   23-09-15 15:32

... и въпреки това на Наско снимката е по-хубава [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: rimohit   
Дата:   23-09-15 15:34

Мойте уважения , авторе , че точно заради твоя снимка тук във форума се запалих и се замислих , че фотографията не е само цъкане с апаратчето а има и нещо друго .
Но ако не виждаш , че твоята снимка е омазана (дали е фокус , мокус или е нещо свързано с ресайзването или обработката , нямам идея ) то тежко ни на нас , по-долните автори .Нали именно такива б-та ,като теб би трябвало да ни насочват в правилната посока и ние да си изграждаме добра визуална култура с ваша помощ ?! Нали красотата на пейзажа е и в красотата на детайла , който той успява да предаде.
Накрая да не излезе , че стандарта е троен , защото ако някой простограф беше качил снимката то надали щеше да събере и половината ти точки .

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: marrio31   
Дата:   23-09-15 15:34

Да,или фокуса е избягал или е мръднал апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: realnoncho   
Дата:   23-09-15 15:35

Не съм съгласен, според мен е трябвало да има на ум, че 0.3 сек за това фокусно разстояние може и да са твърде много и да компенсира като свали бленда(от 22). А може и проблема да е дошъл от включен стабилизатор.

Абе въобще да се вдига тема за кадър, който видимо има проблем е малко в повече [beer]

П.П. Иначе обработката на nsirakov ми харесва повече, но при такъв проблем с началния файл няма на кой да се сърди освен на себе си :)



Публикацията е редактирана (23-09-15 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: hrup   
Дата:   23-09-15 15:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: Бонд   
Дата:   23-09-15 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: hrup   
Дата:   23-09-15 15:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: itilien   
Дата:   23-09-15 15:40

Ами те двете снимки се различават доста в композицията си. И двете не ми харесват особено, но ако се абстрахираме от остротата, на Сираков композицията ми харесва повече. Другата ми идва твърде симетрична.

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: hrup   
Дата:   23-09-15 15:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: uri64   
Дата:   23-09-15 15:45

не били компоти, а компютри...Радини вълнения....

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: jivkojj   
Дата:   23-09-15 15:46

Съжалявам, но на мен повече ми допада на Миро снимката. Създава ми повече усещане на уют. Отделно, техническата част, ми се струва, че е по-добре изпълнена, поне обработка.


И да, която и от 2-те снимки, ако беше качена от "простосмърните", щеше да е най-вероятно с рейтинг нещо като 46/0.


Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: victory13   
Дата:   23-09-15 15:47

технически [smilie18]

техничарите преди половин година погребаха дслр-ите, а в една тема наскоро обърнаха лопатите и почнаха да подкопават безогледалните [smilie18] [smilie18]


авторе, поздравления за кадъра [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: serjy   
Дата:   23-09-15 15:50

технически, ако Наско е шарпнал къщичката на големия размер, на малкия нямаше да има проблем... а проблема с точките си седи и няма да се промени никога. просто за някои хора са важни точките, те затова снимат въобще...

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: hrup   
Дата:   23-09-15 15:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: EvaJor   
Дата:   23-09-15 15:54

jivkojj, [smilie24].

Сега се сещам, че и аз съм повдигала подобни теми. Само че, за рисунки, не за фотография. Това беше през миналия век, в детската градина [cool].

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: Slivenski   
Дата:   23-09-15 15:55

За мен лично горната снимка е по-добрата. Има повече детайл и композиционно е по-добре. Втората е леко замазана и няма достатъчно дълбочина и обем... Нищо лично към авторите. А Сираков е достатъчно добър фотограф, най-вече в пейзажите, за да се притеснява от подобни критики... ;-)


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За двойния стандарт....
Автор: iliyanb   
Дата:   23-09-15 15:57

seriy, крайно време е на автора да му купиш една риза[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »