Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за кръщене
Автор: marto325   
Дата:   07-09-15 22:26

Предстои първото ми заснемане на кръщене[shtrak] Мисля да наема техника, защото не разполагам с нужната. Разполагам с тяло Canon 1100D, но мисля да наема 60D и светкавица Canon 430EX II . Някой по-запознат би ли ме посъветвал за обектив? Благодаря предварително :)


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: realnoncho   
Дата:   07-09-15 22:33

17-55 IS 2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: BOZO   
Дата:   08-09-15 00:36

ISО 3200, къстъм бял баланс и 17-55 IS 2.8. Пуцай смело. Ако може RAW

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: jebediah   
Дата:   08-09-15 19:13

Аз лично винаги съм бил привърженик на високото исо пред използването на светкавица за подобни събития, защото дискомфорта от това да те снимат със светкавица няма да го има, което си е голяма предпоставка за по-реална снимка и по-добро предаване на събитието, но това си е лично мнение де :)
Иначе бих заложил на ФФ тяло и светъл обектив, ако събитието е вътре в църквата през по-голямата част.

Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: quazimodo   
Дата:   08-09-15 20:03

Аз пък, в неделя гледах как наперена девойка с Никон 5200 + 16-85 + СБ 910, пуца смело с глава на около 60 градуса нагоре и извадено картонче. Никой не изявяваше желание да я плеска по дупето[smilie5] [smilie5] [smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: ilcoin   
Дата:   08-09-15 22:04

Дълго е за писане, но като цяло - пляскането с директна светкавица на ниско исо ще ти направи снимките като от сапунерка. С много светли обекти на тъмен фон. Ако ще снимаш така, по-добре с китака и вградената светкавица. И да не се харчиш.

Иначе обектива са ти го казали. Може и друг подобен, стига да е светлосилен достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   08-09-15 22:15

На бебешки и детски празници без светкавица!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: quazimodo   
Дата:   08-09-15 22:35

gaco.bacov45 написа:

> На бебешки и детски празници без
> светкавица!!!

Тогава трябва да наеме 6 а не 60Д[smilie21].


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: deerstalker   
Дата:   08-09-15 22:45

На много високо исо с кропка и без светкавица - нещата не са много положителни, при отворена бленда рискуваш една част от снимките да с фокус не точно там където си искал. При китов обектив на по затворена бледна дори със светкавица крайния резултат е пак незадоволителен. Най добрия вариант за обектив е 17-55 IS 2.8, и предварително да направиш пробни снимки в църквата, но във всички случай със слаба светкавица насочена към тавана ще имаш по добри резултати. :) Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: nikons93   
Дата:   08-09-15 22:50

Аз съм с 1100д. Снимал съм на сватба, скоро ще снимам и на кръщене. Ползвам обективи 17-40 и 85мм. Въпреки, че 85 е много дълъг за портретен на открито е убиец (но това е друга тема). 17-40 е брутален обектив, върши си повече от отлично работата на това смотано тяло 1100д. За светкавица използвам yn 565 II TTL. В църквата иначе и без светкавица на ISO 800 си пуца без грешка. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: iasen2   
Дата:   08-09-15 22:54

понеже сте почнали да давате акъл и аз да дам
Ilford Delta 3200/135-36
плюс лентов апарат и си готов и 50мм обектив и си готов
Нищо друго не ти трябва

Най голямото предимство на 50мм обектив пред широките е, че няма да хванеш заспалите и лапащи мухи в отегчение роднини . По скучно нещо от кръщене и сватба в църква няма.

Лично аз си изнасям моноблок в църквата си я правя на фотостудио , ама това не е по възможностите на повечето колеги да работят с такава техника и снимам на исо 200-400 , и затова не го давам като решение


Иначе колегите са полудяли в манията да купуват безумно скъпа техника, която не оправдава резултатите и ги разорява , но то си е техен проблем. Фулфрейм любителски апарати е поредната глупост, която наблюдавам
Също така снимането на събития за по 80лв с техника , направена за снимане на спортни събития и продаваща снимки за по няколко стотин евро едната също е лудост за мен :)


Най-големия проблем е да се научиш да не те е страх от шума по снимките. След това всичко е наред



Публикацията е редактирана (08-09-15 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: Бонд   
Дата:   09-09-15 14:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: deerstalker   
Дата:   09-09-15 14:41

Всички съветват за raw, но дали след това снимките ще могат да бъдат обработени добре? Много познати започвайки да снимат, чули не дочули за raw формат се хвърлят да снимат така, а след това берат ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: Бонд   
Дата:   09-09-15 14:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   09-09-15 14:47

.....а аз да добавя че мноооого отдавна фокуса като фокус изобщо не е на мода във фотографията като такава ! Снимай си спокойно и готово....кой търси фокус в днешно време ....народя иска Количество файлове.....колкото са повече толкова по добре за фотаджията ! Ти им дай над 1000 файла.....па яла да видим кой ща пита де е Фокуса....или де е Шума .... !
Успех от мен !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: petrov88   
Дата:   09-09-15 14:49

Привет. Пиша ти като новак към новак. Преди близо месец и аз снимах кръщенето на внучката на една моя колежка. В началото се дърпах, но хората настояваха та се престраших.
Взех си светкавица само, че нямах никаква, а и без това обмислях покупка. Няколко дни преди кръщенето отидох в църквата, казах им, че ще снимам и искам да направя няколко пробни снимки, и нямаше проблем.
Самото кръщене го изкарах цялото с 35мм обектив / на кроп тяло/ със затворена бленда до f4 /за по- голям dof и острота/ и светкавицата. С други думи реших да заложа на по- сигурното. След потапянето във водата се престраших, отворих на 1.8-2 и с по- високо ISO поснимах, и без светкавица. Резултатът беше добър, а най- важното е, че хората останаха много доволни.
Дори и за момент не съм си помислял да слагам петдесетката още повече, че на няколко пъти дори и 35мм ми се струваха тесни.
В този ред на мисли се чудя дали Sigma 18-35 1.8 на кроп не би бил перфектния обектив за подобни поводи.



Публикацията е редактирана (09-09-15 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: mbtutu   
Дата:   09-09-15 14:59

petrov88 ти ми върна надеждата приятелю

За първи път от години насам, някой да отговори кратко, точно и ясно на питащия и най-вече ЧОВЕЧНО.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: agop4o   
Дата:   09-09-15 14:59

Някой пак ще го хванат на местопрестъплението[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: marto325   
Дата:   09-09-15 15:30

Благодаря на всички за съветите. До сега съм снимал само два бала като единия път беше с 1100D и китовия а другия с 1100D плюс 16-35mm f/4L. Винаги снимам в RAW и ги обработвам с Lightroom ако има нужда.
Техниката на която реших да наема е Canon 60D, обектив Canon EF-S 17-55mm f/2.8 и светкавица Canon 430EX II. Мисля да предварително да направя тестови снимки с моята си техника а в самия ден преди кръщенето до колкото е възможно и с наетата.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: Бонд   
Дата:   09-09-15 15:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за кръщене
Автор: marto325   
Дата:   09-09-15 22:53

Мерси :)


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »