Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: yonna   
Дата:   28-08-15 22:26

Пускам темата като предупреждение, защото въпросният продавач от близо 2 седмици "продава" куп неща в базара, но реално просто ги е пуснал да стоят като обяви. Ако видите още обяви с атрактивни цени в тях, не се подвеждайте и не хранете напразни надежди. На мен ми изгуби цяла седмица, в която очаквах да се свърже с мен за продажба на тяло 6д, което беше пуснал в базара в няколко обяви. Свързах се с въпросния R.Kaymakanov преди 7 по facebook, проведохме кратък диалог, в който му обясних, че искам да купя тялото, което продава. Получих обяснение, че тялото ще му трябва през уикенда и го запазва до понеделник, когато да се срещтнем за покупка. Седмица след това обещание от въпросния R.Kaymakanov , ни вест, ни кост - телефон за връзка не остави и не отговаря на лични съобщения.
Сега гледам че всичките обяви ги е спрял.
Имайте едно на ум, ако мислите да купувате неща от този потребител, защото ако още преди седмица ми беше казал, че просто си е пуснал техниката в базара, за да види, колко човека ще му пишат, нямаше да се набутвам да взимам апарати под наем, докато го чакам да ми продаде неговият, а директно щях да търся друг продавач.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: radikyokushin   
Дата:   29-08-15 00:10

Напълно споделям написаното. На мен също ми загуби маса време да му пиша и никакъв отговор.
В интерес на истината той пръв се свърза с мен на ЛС, като ми писа, че иска да купи един обектив от мен, който продавам в тази обява -
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=60001

като видях неговата обява за 6D-то му предложих бартер с доплащане от моя страна и дотук. Писах му няколко пъти - нищо.
Накрая дори му писах, че ако се е отказал да взима моя обектив, да каже, аз просто щях да купя тялото от него и готово. Един ред не можа да драсне...
Абе детска му работа... много несериозен.


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: h_bio   
Дата:   29-08-15 00:13

Баси, а да ви минава през акъла, че може да му се е случило нещо? Да е в болница или да е заминал спешно на някъде.
От разказите на двама ви не виждам до момента някой реално да ощетен.

Извинявам се за включването. Не познавам нито писалите, нито човека от заглавието на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: inotbg   
Дата:   29-08-15 00:15

НЕСЕРИОЗЕН!!!
Не си губете времето с този [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] !!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: radikyokushin   
Дата:   29-08-15 00:24

h_bio написа:

> Баси, а да ви минава през акъла, че
> може да му се е случило нещо? Да е в
> болница или да е заминал спешно на
> някъде.
> От разказите на двама ви не виждам
> до момента някой реално да ощетен.
>
> Извинявам се за включването. Не
> познавам нито писалите, нито
> човека от заглавието на темата.

Минавало ни е през ум, да (поне на мен), но съм сигурен, че не е това причината, защото спря да пише след няколко разменени съобщения и после намери време и начин да си спре обявите, но като гледам не е успял да напише отговор дотук поне на трима души (а съм сигурен, че не е отговорил на много повече).
Карай... да е жив и здрав. Както правилно отбеляза, никой не е ощетен, просто отношението е несериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: uri64   
Дата:   29-08-15 02:44

несериозен и некоректен са две различни неща...в такъв случай темата би трябвало да е озаглавена "Не разчитайте на сериозността на потребителя- R.Kaymakanov"

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: yonna   
Дата:   29-08-15 09:41

Не, темата си е правилно озаглавена, защото става въпрос за коректност. Обещава апарата на някой и е нормално да напише в обявата - "запазен", друг е въпросът, че явно го е обещал на много хора.
В случая аз съм ощетена, защото ми трябваше второ тяло за няколко дни. Докато чакам една седмица отговор, аз плащам за тяло под наем, защото всеки момент очаквам Кайманаков да ми се обади и да ми продаде неговото.
Както беше написал някой по-горе:
"Абе детска му работа... много несериозен."

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: R.Kaymakanov   
Дата:   29-08-15 12:10

Здравейте на всички.Да виновен съм съм,че не ви 1отговарям и се извинявам за което.Сега ще ви обясня защо е така.Аз съм спортен фотограф и обикалям постоянно и навсякъде и нямам особено много време да проверявам постоянно мамка му ...И аз съм човек и трябва да работя и снимам или вие докато снимате си проверявяте faceboo-ци,форуми,мейли и т.н.Дори в момента ви пиша директно от събитието от телефона само заради авторитета си :) Благодаря за разбирането ако има такова.Приятен ден на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: imitev   
Дата:   29-08-15 12:55


Ясна е работата...

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: golded   
Дата:   29-08-15 14:24

R.Kaymakanov , след като си наясно с изключителната си ангажираност, редно е да информираш хората за това още при първия контакт,ти не го правиш, с което създаваш лъжливи очаквания! Не ми се вярва да си чак толкова зает, че не можеш да отделиш 30 сек. да отговориш на хората, както го изискват добрият тон и доброто възпитание, да не говорим за коректността!


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: uri64   
Дата:   29-08-15 15:19

ах, няма по-голяма трагедия на света от разбити очаквания, които се оказват лъжливи...админите трябва да сложат емотикон, изобразяващ метличка и лопатка, които събират парченцата от едно счупено сърце...акълът ми не го побира - как може да ви трябва нещо спешно и важно, но сте склонни да врънкате някого цял месец, вместо да го отсвирите още след втория разговор и да си го вземете това нещо от другаде...или не е толкова необходимо или просто възможността да се спестят 5 лв е в състояние да накара някого да си изгуби трезвата преценка...т.е. пак стигаме до там, че нещото не ни трябва толкова спешно...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: deerstalker   
Дата:   29-08-15 16:11

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Tota   
Дата:   29-08-15 19:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Slivenski   
Дата:   29-08-15 19:22

.



Публикацията е редактирана (29-08-15 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: uri64   
Дата:   29-08-15 19:58

@Tota Въобще не си разбрал какво съм имал предвид с поста си, ама като така - не виждам смисъл да разяснявам подробно...

Slivenski [smilie24]



Публикацията е редактирана (29-08-15 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Tota   
Дата:   29-08-15 20:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: yonna   
Дата:   29-08-15 22:15

uri64, Slivenski, смятам че коментарите родени от повърхностното ви мислене, нямат място в темата. Вие какво си мислите и как бихте постъпили, никого не го е грижа. Явно че за вас коректността в отношенията между потребителите не значи нищо. Моля да подминете темата и да не продължавате с арогантното си поведение.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: axlastro   
Дата:   29-08-15 22:16

Тук стана като в 3-ти клас да се изказваме на другарката. Я по-спокойно бе хора, някой писал на някой и онзи не му отговорил. Нали не ви е завлякъл с пари? Не ви е продал нещо счупено? Аз съм си писал с него преди време във фейсбука по повод негова обява за продажба на едно 5D и не ми направи впечатление да е несериозен. Аз също понякога продавам неща, без да съм на 100% сигурен, че искам да ги продам. Случва се да нямам време и желание да отговарям на запитвания, особено пък като чуя бартер директно трия. Така че малко по-спокойно и зряло разсъждавайте. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: EvaJor   
Дата:   29-08-15 22:54

"Аз също понякога продавам неща, без да съм на 100% сигурен, че искам да ги продам"

Добре, че предупреди [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Argo   
Дата:   29-08-15 23:29

Потвърждавам че нещо не е наред с този, въпросният ми писа някакви съобщения в базара, до колкото разбрах нещо се пробва да се подиграва с обявите ми. След това без да знае на кого е попаднал, ми праща покана за приятелство в ФБ, копирах и му пратих съобщението му от базара и млъкна. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: uri64   
Дата:   29-08-15 23:47

yonna написа:

> uri64, Slivenski, смятам че коментарите
> родени от повърхностното ви
> мислене, нямат място в темата. Вие
> какво си мислите и как бихте
> постъпили, никого не го е грижа.
> Явно че за вас коректността в
> отношенията между потребителите
> не значи нищо. Моля да подминете
> темата и да не продължавате с
> арогантното си поведение.

Разбира се, че коректността значи много. Както и сериозността. Аз също съм попадал и на несериозни и на некоректни продавачи в този базар. И през ум не ми минава да защитавам някой, който е некоретнен и/или несериозен, нито да заставам на негова страна, но може би е хубаво най-малкото да се внимава с квалификациите, които се използват. Все пак, тук макар и зад ник, никой не е напълно и гарантирано анонимен и при желание от отсрещната страна може лесно се сдобие с някое дело.
А за това, че сте си губили времето да чакате безрезултатно вината си е само Ваша.



Публикацията е редактирана (29-08-15 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: radikyokushin   
Дата:   30-08-15 02:44

Ури, аре прЕстани. Не може да продаваш техника за няколко бона -
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=59917

да водиш няколко часов чат на лични и когато се стигне до нещо конкретно да се скриеш в миша дупка и десет дена по-късно да обясняваш в настоящата тема колко си зает да напишеш два реда за трийсет секунди.
Айде мани...
Радослав (R.Kaimakanov) - язък, че ми е адаш, много добре знае за какво говорим и да не се прави на "дръж ми шапката" с тия обяснения, че освен несериозен става и смешен!
Тук не става въпрос за това, че е "завлякъл някого с пари", нито дори за "разбити очаквания", а за елементарна култура във взаимоотношенията между сериозни хора в такъв форум. Това мисля, би трябвало да е понятно дори и на десетокласникът герой в тази тема!
Аз за себе си, съм вече наясно с този човек и въпросът е приключен - не бих му продал и този сенник -
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=48022

та камо ли обектива, за който ме пита.
Айде, лека нощ!



Публикацията е редактирана (30-08-15 02:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: bpavlov   
Дата:   30-08-15 03:57



Аз също понякога продавам неща, без да съм на 100% сигурен, че искам да ги продам.


Това си звучи точно като "Аз също разтварям краката понякога, ама не съм сигурна, повече ли ме сърби или повече гъделичка..."

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: iliyanb   
Дата:   30-08-15 09:04

"Случва се да нямам време и желание да отговарям на запитвания..."[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: bg2014   
Дата:   30-08-15 09:26

Благодаря за предупреждението! Очаквах темата да приключи по-набързо, но явно да клеветим другите е форма на общуване. Има сделка или няма сделка. Това е. Пари никой не е загубил. В случая няма сделка и толкова. Голяма работа, че ви е накърнено егото. Айде стига сте мрънкали.... голямата драма. Темата си изпълни ролята.
Както беше казал един човек:"Ако се сбъдваха поне 5% от нещата, които желаем, животът щеше да е прекрасен".

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »