Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: slaviancho   
Дата:   27-08-15 19:53

Приятели дайте ми съвет. Не разбирам от фотография и съм абсолютно начинаещ. Имам страст и желание в мен да направя велики снимки и с последствие да заснемам и видео. Бюджета ми е до 1000 лв, спрял съм се на SONY ILC-E5000 YB в комплект с обективи 16-50 мм и 55-210 мм, другата ми опция е SONY SLT-A58K в комплект с обектив 18-55 мм. Това е което имам като база. Дайте ми съвети какво да търся, почитател съм на Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: slaviancho   
Дата:   27-08-15 19:55

И двата фотоапарата съм ги харесал от техномаркет, но не съм им фен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: hrup   
Дата:   27-08-15 20:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: bborisov   
Дата:   27-08-15 22:21

Canon 700d [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: slaviancho   
Дата:   27-08-15 22:44

Ще събера още малко мнения и утре ще действам. За сега ILC 5000 и Canon 700d като мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: yakumo   
Дата:   27-08-15 22:56

Според мен - ако ще използваш 1-2 обектива - няма никакво значение какво ще си купиш, стига да е с читав размер на сензора (4/3 или по-голям). Актуалните тела са вече толкова добри, че ако не им пречим много, се справят перфектно с почти всичко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: icovalchev   
Дата:   27-08-15 23:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: slaviancho   
Дата:   28-08-15 10:06

Благодаря за съветите, наистина ми харесва 5000 защото е компактен и доста нов като модел. А и наистина това с кютуците си е проблем. ЩЕ се преборя и журналистическа карта да си изкарам някой ден, да не ме гонят докато снимам, дори и полицаите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-08-15 10:10

Щом си начинаещ - Fuji е твоята марка. Ще имаш страхотни цветове и може би най-добрия jpeg. В бюджета е Fuji X-A2 със 16-50, който пък може би е най-добрия китов обектив сред безогледалките.
Ако все пак държиш да е Sony, аз лично бих се насочил дитектно към A6000, та ако ще да е само с китака. Избора си е твой, това е моето мнение!

ПП: А5000 не е много нов модел. [smilie3]



Публикацията е редактирана (28-08-15 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: hrup   
Дата:   28-08-15 10:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: opice   
Дата:   28-08-15 11:00

Въпросният Olympus OM-D E-M10 до края на август ще ти излезе пак 1000 лева, понеже имат промоция кеш бек и без приблем връщат по банковата ти сметка част от сумата, за този Олимпус е 200 лева.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-08-15 11:43

Олито е супер, и аз забелязах въпросната пферта! Също е вариант, не знам обаче кой ще реши вместо питащия какъв сензор му трябва 4/3 или APS-C. Нека се има в предвид и малко по-различния (близък до квадрат) формат на изображението при 4/3, както и 14-те мм в широката част на китака, реално приравнени са "по-къси" от тези при нотмалния кроп, като при Сони и Фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: hrup   
Дата:   28-08-15 11:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: R.A.W   
Дата:   28-08-15 12:00

Макар и безогледалки, тези, които му препоръчвате са хубави и съвсем не са само за начинаещи :) което е хубаво - един ден като влезе в материята, ще има бая опции за ръчни настройки и достойно експериментиране, с чудесни резултати!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: tweeg   
Дата:   28-08-15 12:00

Извади 250 лева от бюджета и иди на курса за начинаещи от 7-ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: hrup   
Дата:   28-08-15 12:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: Бонд   
Дата:   28-08-15 12:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: lamerko   
Дата:   28-08-15 12:28

Мълчай си за 4/3, ама щом вече стана дума за него... отскоро и аз започнах да се интересувам от безогледалките - просто така, без нищо конкретно да съм си наумил. Олитата ми бяха предложени като вариант - много красиви играчки, но формата на сензора е супер гърбава. При кроп до 3:2 нещата се поорязват малко - лично аз бих предпочел APS-C.

И между другото какво е апарат "за абсолютно начинаещ"? Предполагам да има опция за лайв вю, пълен автоматик и свръх-супер-мега-гига зуум [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: slaviancho   
Дата:   28-08-15 12:48

Да ви призная нямам идея какво означава 4/3 и APS-C. В много сфери съм на ти с този език ама във фотографията ме няма. Виждам доста различни мнения. Фотоси и видео ще правя за удоволствие и за разследвания, понякога ще се наложи и екстремна ситуация. Винаги ходя въоръжен, но понякога може да ми се наложи да скрия някой кадър набързо, в случая безжичното прехвърляне мисля че ще ми помогне при сонито, прехвърляйки на телефона. За съжаление съм ограничил бюджета, тъй като мисля по натам да си купя и камера Сони специално за видео материали, а за видеото пак има подробности. Каквото и да споделите ще е полезно за мен. SONY ILC-E5000 YB съм го харесал че има два обектива, компактно е, има уай фай, и прави прилични снимки и видео, но това е от моя гледна точка разбира се [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: hrup   
Дата:   28-08-15 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-08-15 13:07

Мда, мислех и аз да се включа с някой и друг съвет, но в областта на шпионажа, националната сигурност и частните детективски агенции съм абсолютно бос... [smilie18]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: slaviancho   
Дата:   28-08-15 13:18

Шегата настрани, остави трудностите на мен! Доста изчетох днес за фотографията... ама се позатрудних, може би варианта втора ръка ще е по добре. Сега прегледам OLX, но като не разбирам е много забавно да гледам обявите [smilie5] тая вашата работа не е лесна хич, сензори, обективи, огледала, различи марки [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: hrup   
Дата:   28-08-15 13:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: slaviancho   
Дата:   28-08-15 13:34

Ще снимам полицаи, политици, измамници, фирми източващи здравната каса, протестиращи, продаващи на оръжия, превозващи бежанци, ислямисти, наркомани и още няколко други вида. Това ми е общия план, и поетапно се подготвям с нужната ми техника. Доста неща ще са ми необходими, но ще ги набавя лека полека, фотоапарата обаче е важна и съставна част от плана ми. А тука съм бос, изумявам се как в ОЛХ се продават втора ръка апарати на цена като на нови [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на Фото апарат, за абсолютно начинаещ
Автор: vkk1   
Дата:   28-08-15 13:41

абе като като гледам, си за теле и dslr, ама хайде да не давам акъли ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »