Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Krokus Color 67 въпрос
Автор: da.fo   
Дата:   20-08-15 10:40

И като изкараш снимката ако се окаже , че е съвсем малко по светла я хвърляш - без да правиш опит още с едни 15-20 секунди да постои в проявителя и да я спасиш - какво ще изгубиш [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Krokus Color 67 въпрос
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-08-15 11:34

itilien ,ако хартията е старо Форте, а чорбата е наливна или стара MH28, какво правим? Човека има мерак, а вие го забивате с някакви професионални кописти- айде съвземете се, че сигурно са малко хората, като мен 'въртяли' всички процеси на хартия и филми , но не бия тъпана, колко съм велик.

da.fo , може и между дланите да я подържиш,както е мокра с проявителя и се оправят по-светлите зони, а и като вид маска съм го ползвал. Вярно, че после ръцете ти миришат на "здравейте момичета",но кефа е голям.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Krokus Color 67 въпрос
Автор: my.point.of.view   
Дата:   20-08-15 15:42

Господин,
извинявай.
Не видях клипа. Да, аз работя по същата схема. Засичам си времето за оттичане на проявителя и преценявам като този от клипа копието на нормална светлина. Малко набрах. Простете.

Отговори на това съобщение
 Re: Krokus Color 67 въпрос
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-08-15 18:05

my.point.of.view , [smilie24] Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Krokus Color 67 въпрос
Автор: checho   
Дата:   22-08-15 10:03

Благодаря на всички за включванията, въпреки че дискусията се поизмести, във всеки случай ще е полезна за някого :)

Отговори на това съобщение
 Re: Krokus Color 67 въпрос
Автор: Антивик   
Дата:   22-08-15 10:44

GOSPODIN написа:

> itilien ,ако хартията е старо Форте, а
> чорбата е наливна или стара MH28,
> какво правим? Човека има мерак, а
> вие го забивате с някакви
> професионални кописти- айде
> съвземете се, че сигурно са малко
> хората, като мен 'въртяли' всички
> процеси на хартия и филми , но не
> бия тъпана, колко съм велик.
>
> da.fo , може и между дланите да я подържиш,както е мокра с проявителя и се оправят по-светлите зони, а и като вид маска съм го ползвал. Вярно, че после ръцете ти миришат на "здравейте момичета",но кефа е голям.[shtrak]

[cool] [smilie24]
Ех как ми липсва понякота тази миризма на "чорбите" по ръцете.....[smilie2]



Публикацията е редактирана (22-08-15 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Krokus Color 67 въпрос
Автор: джъмбо   
Дата:   22-08-15 11:11

като се замисля от "скромната" си над четвърт век практика... мултигрейд или така наречената също поликонтрастна хартия се влияе от два вида филтри с различна наситеност - жъл и червен при първите се активира мекия слош при вторите контрастният...

биченето на поликонтрастна хартия на червена лапа е като да я бичиш на дневна светлина създава воал

изкопирал съм наистина много кодашка хартия и то на 113Д фенер без никакви ядове (не активира жълто работещият слой)
иначе да съвременните хартии се работят по време при определена температура на чорбата... ако е дърта фохар то тя си иска не само часовник но и зяпане а тук червената светлина е тотал булшит

и накрая... не указахте точно какъв е увеличителя моята 67 ца бе с цветна глава а тя бе с халогенка - 150 вата и ставаше идеал за копиране на поликонтрастна хартия (филтрите на главата)

с малко повече сръчност може да замениш стъклата които винаги задържат боклул с плексиглас изрязан с размера на кадровото прозорече... аз си бях направи такива за 35 и за 6х6 и нямах никога драми с надраскани стъкла и прах [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »