Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: hrup   
Дата:   13-08-15 08:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   13-08-15 11:27

Който не може да снима, снима на РОУ [smilie7]



Публикацията е редактирана (13-08-15 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: realnoncho   
Дата:   13-08-15 11:33

Чудесно, аз снимам в RAW + JPEG, някаква диагноза за това [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: hrup   
Дата:   13-08-15 11:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   13-08-15 11:43

Снимаш на РОУ, понеже не си сигурен в джипега си [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: realnoncho   
Дата:   13-08-15 11:45

Хм, аз мислех, че като си сигурен снимаш с голям формат и продаваш единични копия от шедьоврите си за милиони. Ти сигурен ли си [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: hrup   
Дата:   13-08-15 11:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   13-08-15 11:48

Говорим за занаятчийска фотография, написал съм по-горе[smilie7] , иначе снимам и 6/6 - ДА! Продавам си копията доста добре, не се притеснявай за мен[smilie7]



Публикацията е редактирана (13-08-15 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: realnoncho   
Дата:   13-08-15 12:00

6/6 не е голям формат, излагация си е [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   13-08-15 12:10

Значи каква формулата за професионализъм, снимаш на РОУ ръчкаш в Лайт рум, оправяш си белия баланс и преекспонираното бяло, понеже не можеш да си го контролираш сам със знания [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: hrup   
Дата:   13-08-15 12:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   13-08-15 12:22

Има и други програми за обработка на роу [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: realnoncho   
Дата:   13-08-15 12:23

Формулата е да предадеш възможно най-доброто на клиента си, без значение от това какво си използвал. Има жанрове с професионалисти, които снимат само JPEG, има такива които снимат само в RAW. Всичко се прави според предназначението и е смешно да се отсича както го правиш ти. Опитах се да ти го покажа с други примери, но явно трудно ще свалиш капаците от очите си [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: imitev   
Дата:   13-08-15 12:25

Трябва да махнат RAW формата от профи камерите...

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   13-08-15 12:58

realnoncho

Прав си, но в този форум и принципно в работата на повечето фотографи е втълпено, че снимането на РОУ е част от професионализма. Специално пък снимането на кръщене или други режисирани събития......ако не можеш да си направиш джипега още при снимането читав, то друго по-добре не се заемай да снимаш [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-08-15 13:25

Аз като прост и неук любител обожавам да си ръчкам РОУ файловете [smilie18]

Това за мен е горе-долу половината от кефа, наред със самото снимане. Но има една дребна подробност - никога не съм снимал или обработвал снимки комерсиално - т.е. никога не съм се правил на професионалист...

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: victory13   
Дата:   13-08-15 13:49

От коментарите на Нончо съм забелязал, че той не само предпочита, а направо изисква снимката да е в диапазона II-VIII зона... което при снимане само от jpeg просто не става в повечето случаи [beer]

И RAW става задължителен. Аз лично съм съгласен, че може и без него, но понеже не се справям добре на терен с настройките, само RAW [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: petrov88   
Дата:   13-08-15 14:10

Maлко включване. Преди малко направих няколко тестови кадъра и като цяло не е зле. 35мм на 1.8 при исо 400 затваря на около 1/60 (на Sony с SLT) Друг е въпросът, че май и 35 е малко дълго.
Както казахте за светкавицата: на 75 градуса е ок с някакъв дифузер или софтбокс[beer]



Публикацията е редактирана (13-08-15 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: Станчев   
Дата:   13-08-15 14:29

Хубаво е да се изгледа и някое клипче от кръщавка, за да е наясно кои са основните моменти. Да не се окаже че 50 цата е малко длъжка. Обикновено слагат някаква маса до купела за кръщаване и хем е грозно, хем мястото става много ограничено.Най-добре наистина да се видят конкретните условия и евентуално проба с отразена светлина/ако няма дифузер и едно бяло изрязано картонче върши работа/

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: quazimodo   
Дата:   13-08-15 14:40

cubanos, аз бих прочел упътването на фотоапарата в частта му за работа с външна светкавица. Щото там най-точно е описано какво как се получава.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-08-15 14:45

А също задължително и ръководството на светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: cubanos   
Дата:   13-08-15 23:26

Опътването в апарата ми съм го чел, но не ми върши достатъчно работа, за съжаление нямам упътването на светкавицата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: uri64   
Дата:   14-08-15 02:34

Предложението за четене на ръководството на апарата и светкавицата точно малко преди човека да отиде да снима кръщене наистина ли е сериозно????
И някой дето е преглеждал по-внимателно такива ръководства наистина ли смята, че те дават добри и смислени указания как се снима при конкретни ситуации -как да снимаме в църква, ресторант и където там ще се снима???

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »