Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Заснемане на кръщене
Автор: cubanos   
Дата:   12-08-15 00:29

Имам нужда от малко съвети! Една позната ме пита дали искам да снимам кръщене на едно дете после и в ресторанта, тъй като с този вид снимки нямам опит а бих искал да натрупам и не знам колко е редно да откажа или да мина през този първи път.За това бих се радвал да ми дадете някви съвети как да подходя в разговорите с хората, да им кажа ли,че нямам опит с този вид заснемане, както цената каква би била подходяща в случая и нещо по-конкретно за заснемането на този вид събитие ако има, ще ви бъда много благодарен?

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: petrov88   
Дата:   12-08-15 00:41

Тук се включвам с интерес, че и мен ме чака бойно кръщение на кръщене в Неделя. Пак така- църква и ресторант. Специално заради него си взех светкавица по- рано, отколкото възнамерявах, защото мисля, че ще е от голяма полза

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: kollev3   
Дата:   12-08-15 01:26

Ако се справиш в църквата...и в ресторанта ще успееш[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: 2metraninja   
Дата:   12-08-15 08:50

Ако нямаш опит и мислиш че може и да не се справиш както се очаква, редно е да информираш хората, като им предложиш да снимаш безплатно или на символична цена (да покрие бензина и телефона). Те вече ще си преценят, но няма да има разочаровани очаквания.

Първите 2-3 пъти е нормално да снимаш така докато не видиш/почувстваш че можеш да се справиш както биха очаквали от профи срещу заплащане. А и ще понатрупаш портфолио, което можеш да покажеш и да кажеш: "ето така снимам кръщенета", и вече да кажеш "толкова и толкова взимам".

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: iavorianev   
Дата:   12-08-15 09:11

Първо кажи каква налична техника имаш (тяло, обективи, светкавица), пък после ще те мислим

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: CDman   
Дата:   12-08-15 09:33

Снимай ги и им дай снимките след 3 месеца.

Така правят профитата [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   12-08-15 09:40

Не е коректно ако нямаш опит да заблуждаваш хората. Кажи им, че нямаш опит в такъв тип снимане, но ако държат да си ти ще направиш всичко за да се справиш успешно и да останат доволни. Кажи им нормалната цена, която взимат в твоя край за кръщене и дай твоя цена, която е по-ниска, като подчертаеш, че правиш това, защото искаш да си коректен към тях. Опитай предварително да снимаш със светкавицата в различни условия, защото на място няма да имаш време да правиш проби и да се опитваш да налучкваш настройките. Попитай в коя църква е кръщенето и отиди да видиш условията, както и да се поинтересуваш дали разрешават светкавица. По принцип хубавата атмосфера в църквата се постига без такава, но ако условията са лоши може да се наложи да я ползваш. Това са моите 5 ст. По този начин аз снимах първия си рожден ден, точно тези клиенти продължават да търсят мен за детето си вече 4 години. Те са ми най-редовните [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   12-08-15 10:12

Най-лесното нещо на света е да се снима кръщене[smile] . 25 минути четири човека ти стаят статично и средния държи едно дете. Въртиш се около тях и щракаш, близки общи планове. Тънкия момент е при светлоната, да се вижда заден план...но това не става със съвети. Нормално е, тази събота има около 50 000 кръщенета, дефицита за фотографи е голям.



Публикацията е редактирана (12-08-15 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: cubanos   
Дата:   12-08-15 11:05

С канон 70Д обективи 50мм 1.8stm,tamron 17-50 2.8 канонска светкавица 50. Но със светкавицата имам малко опит да снимам, ползвал съм на ттл само, но не съм много в час.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: realnoncho   
Дата:   12-08-15 11:09

Аз бих снимал с 50-ката ако има някаква естествена светлина. Това тяло удържа фронта до 3200 ISO. За някоя обща снимка може да се сложи и 17-50.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: hrup   
Дата:   12-08-15 11:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: ss_sgp   
Дата:   12-08-15 11:21

Няма да имаш никакви проблеми с това оборудване. Както ти споменаха по-горе основно с 50ката, постарай се да имаш и по-общи планове с Тамрона.
Задай твърдо ISO например 2000, за да ползваш светкавицата само като запълваща и подпомагаща без да нарушиш атмосферата на мястото. С твърдия пробвай как ще се получи и без светкавица на бленда 2. На Тамрона предполагам малко ще се замисля автофокуса особенно срещу светлина.

Това е основното, останалото зависи от теб - къде ще застанеш, как ще уловиш моментите. Не е кой-знае каква философия, но поне веднъж ако беше снимал нещо подобно щеше да ти е по-лесно.

Говори предварително с попа дали ще разреши да ползваш светкавицата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   12-08-15 11:21

Виж ся, ти ако не им взимаш пари, каквото и да изкараш това ще е. Обаче човека пита за снимане срещу заплащане, така че е хубаво да се отнесе сериозно към задачката и да не мисли "че все ще се вижда нещо". [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: kvakioh   
Дата:   12-08-15 11:26

С проба на каквото има предварително на мястото на събитието- 1-2 дни предварително. И светкавицата не срещу хора директно.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: hrup   
Дата:   12-08-15 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: iavorianev   
Дата:   12-08-15 11:41

Техниката ти е достатъчна за заснемане на такова събитие. 50ката може да ти дойде тясна,затова заложи на 17-50. Исото е достатъчно и 800 да е. Светката нягоре с дифузьор и си готов.Резервни батерии също. Все пак си е репортажно събитие,няма какво толкова да объркаш. Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: realnoncho   
Дата:   12-08-15 11:50

Не всяка църква е подходяща(или е позволено) за "святката нагоре и пуцаш". Трябва да се преценяват някои неща, защото като започне снимането при липса на опит може да не се усети, че нещо не е наред с експонацията или начина по който осветява хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: iavorianev   
Дата:   12-08-15 11:52

realnoncho,не съм бил в храм във Варна където да не са позволявали светкавица. Или е за предпочитане да снимаш на исо 3200 и да имаш издишали детайли?

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: hrup   
Дата:   12-08-15 12:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: iavorianev   
Дата:   12-08-15 12:36

Съвсем теоретично - работи. Нали ползваш дифузьор? Пръска светлина както нагоре,така и настрани



Публикацията е редактирана (12-08-15 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: hrup   
Дата:   12-08-15 12:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: kvakioh   
Дата:   12-08-15 12:44

ЗАвиси от светкавицата и размера и вида на дифузера. Аз го казах това за директната светкавица с цел единствено пазене на очите на хората и детето. 5 пъти съм снимал в църкви, 2 бяха поне 12-15 метра високи таваните.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: iavorianev   
Дата:   12-08-15 12:45

Може и дисперсия да е,зависи как му викате у вашия край [smile] [smile].
И аз не съм,ама съм гледал клипчета как става [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: 2metraninja   
Дата:   12-08-15 12:52

Обикновено наистина са много високи таваните в църквите. И не само високи, ами с извивки към купола, много често тъмно оцветени/изрисувани/опушени, та с отразена директно нагоре светкавица не е много сигурно че изобщо ще може.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: kvakioh   
Дата:   12-08-15 12:58

Дъвчете[smilie23] си бааавно и продължително за светкавицата нагоре. Аз ползвам такива неща, за 5-10лв/бр. Един станиол от шоколад или хартия за печене на сладки, обвити правилно ще направи същото...Човек да не каже нещо, малко въображение имайте.

http://store.picbg.net/pubpic/5D/EE/0ebf9e9c8aa85dee.jpg



http://store.picbg.net/pubpic/98/35/facbb18acc059835.jpg



http://store.picbg.net/pubpic/18/82/af64b370db7c1882.jpg



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »