Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Персидите, как и къде да ги снимаме
Автор: KAPANECA   
Дата:   11-08-15 21:57

Иска ми се да снимам персидите, някой интересува ли се и ако е така нека да сподели. Мисля да направя нещо като тайм-лапс, някъде извън града. понеже съм от Русе, някои може ли да ми даде съвет, кое място ще е най-подходящо в русенския регион или просто трябва да съм извън града. Също така в коя част на небето да ги търся [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Персидите, как и къде да ги снимаме
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   11-08-15 22:04

Бий в посока Варна и спри там където са "работничките" (има отбивка от страната на посока Варна -> Русе), достатъчно далеко ще си от града... колкото до посока - мисля че от Изток, но нека ме поправят.

Или тръгни в посока Кубрат, би трябвало 10-15 километра от града и гора в негова посока да оправят светлинното замърсяване.

Аз бих се разходил и до моста на Писанец (долу от езерото, примерно), но не съм си в Разград сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Персидите, как и къде да ги снимаме
Автор: MauMyHa   
Дата:   12-08-15 10:31

Снимйте ги на витоша, аз скоро бях там и имах честа да си загубя триножника. Та яко нямате такъв при по голям късмет ще се сдобиете и носете тиксо щото плочката остана на фотоапарата ми!
Успех, кой го намери за негов си е! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Персидите, как и къде да ги снимаме
Автор: realnoncho   
Дата:   12-08-15 11:02

Чети малко преди да ръсиш общи предложения, човекът е от Русе...

Отговори на това съобщение
 Re: Персидите, как и къде да ги снимаме
Автор: KAPANECA   
Дата:   12-08-15 13:19

Начинаещ съм,апарата ми е Сони Рх100 - 1,1 версия. Дайте идея какви режими да избера. Ще затисна бутона за да снимам в таймлапс. Апарата ми не прави добър фокус на далеч [smilie11] (или поне аз) [smilie21] , ще го сложа на ръчен фокус, колко "Ф" да сложа (1.8 - 11) му е диапазона. Баланс на бялото... ??? 20 секунди експонация, на 1600 исо, Мисля да го оставя на 10 мегапикселов жипег [smilie25] , или ще е по добре да е на ров формат, картата памет ми е 32 гб, искам да снимам максимално дълго, като се притеснявам дали ще ми стигне батерията, Как да направя анимацията след това? да използвам ли някакъв гиф компилатор или да пробвам в някакъв видео файл. Ще има ли файда, ако се опитам да снимам в видео режим. Давайте своите съвети и критики [thankyou] :)
Наякой има ли желание да се събираме от русенско?



Публикацията е редактирана (12-08-15 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Персидите, как и къде да ги снимаме
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   12-08-15 13:49

Ръчен фокус на безкрайност?

Отговори на това съобщение
 Re: Персидите, как и къде да ги снимаме
Автор: MauMyHa   
Дата:   12-08-15 15:15

Някъде тук , изгубих триножника

Отговори на това съобщение
 Re: Персидите, как и къде да ги снимаме
Автор: SEURET   
Дата:   12-08-15 17:26

Тръгваш някъде към Дряновец, около кариерата, има възвишения.

Отговори на това съобщение
 Re: Персидите, как и къде да ги снимаме
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-08-15 18:27

В каква посока север, северо-изток?

Отговори на това съобщение
 Re: Персидите, как и къде да ги снимаме
Автор: lamerko   
Дата:   12-08-15 18:33

И да не забравите да изпълните ритуала за разкарване на облаците [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Персидите, как и къде да ги снимаме
Автор: mitku   
Дата:   13-08-15 15:52

fast_eyebrow написа:

> В каква посока север, северо-изток?

Вечер се пада да идват горе-долу от изток-североизток, но високо над хоризонта, по-близо до центъра на небето. Метеорите идват горе-долу между съзвездията Персей и Жираф (от "задника" на жирафа [smilie5] ):

http://bgastronomy.com/images/camelopardus.gif


... и се движат горе-долу към запад-югозапад, в посока към звездата Капела (от съзвездието Колар) и Вега (от съзвездието Лира), които са едни от най-ярките звезди и се виждат дори през смога в София. Но от самите метеори в София се виждат само най-ярките (все пак снощи видях 2 големи, но не съм снимал).

Отговори на това съобщение
 Re: Персидите, как и къде да ги снимаме
Автор: KAPANECA   
Дата:   15-08-15 13:22

Снимах персидите, но успях да сглобя само тези размазани моменти :)
https://www.facebook.com/Photo.grad.ruse/videos/761955070582262/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »