Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: shagy   
Дата:   03-08-15 20:45

Интересно ми е,има ли тук пенсионирани фотографи и ако не е тайна, каква е пенсията, която получават от държавата. Непрекъснато има упреци, че фотографите масово не плащали осигуровки, укривали данъци, тъкмо затова ми е интересно, като накрая им се тегли чертата на фотографите, какви пенсии взимат.
Ясно че всичко зависи от осигурителния праг, но не може да няма някаква ориентировъчна сума, която може да бъде споделена.
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   03-08-15 21:21

Пълно е с такива .....но за жалост нямат регистрация тук и няма как да пишат :)
Познавам дузина ...но нямам идея какви стотинки им дава Татковината ни родна за да преживяват !

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: kvakioh   
Дата:   03-08-15 21:23

Питай бат Рафи, той знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: raffito   
Дата:   03-08-15 22:37

"fotorafi "-отдавна е пенсионер...да е жив и здрав.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: raffito   
Дата:   03-08-15 22:40

Да е жив и здрав да ходи по света и да пуска хубави снимки...

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOSTORY&request=read&id=160


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: leitz   
Дата:   03-08-15 23:45

Правете разлика между "Форумци и "фотографи",
фотографията не е от вчера .
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: fotorafi   
Дата:   04-08-15 09:21

От старото ни Фотографско дружество, което наброяваше 70-80 човека, останахме 32. Ежегодно намаляваме...В годините на "реалния,българския и измислен социализъм" заплатите на фотографите бяха унизително малки и смешни. Най-високата заплата беше 210 лв. при звание "фотограф-художник". Призумпцията на големите началници беше:"Вие фотографите работите много частно и затова заплатите ви ще бъдат такива"....
Сега пенсийте ни са от 160 до 300 лв. Моята пенсия е 280 лв...По-високи пенсии имат фотографите работили във вестниците: "Работническо дело", "Народна младеж", "Земеделско знаме", "Отечествен фронт", МВР и армията,защото бяха органи на управляващите...
Малко сме регистрираните Форумци, защото повечето пенсионирани фотографи нямат компютри и не могат да си служат с тях. Както казва един колега: "Не е важно каква пенсия получаваш, а колко години..."
[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: asahi   
Дата:   04-08-15 09:36

Пенсията е според внесените осигуровки.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: Marten   
Дата:   04-08-15 10:10

asahi написа:

> Пенсията е според внесените
> осигуровки.

Така е, но какви да са осигуровките при заплата 210 лв..

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: impuls   
Дата:   04-08-15 13:04

Ето още един фотограф-пенсионер, за пенсиите да не говорим. Добре, че с ръководството бехме гъсти та ни водеха като работници, та вземахме премии + вредни, за тъмно и за научна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: asahi   
Дата:   04-08-15 13:35

Мартен, въпросът ти може да е отнесен към държавно/общинско предприятие/служба. В частните фирми това се договаря, а можеш и да се доосигуряваш, ако държиш. Стига пенсията да ти е приоритет.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: 798099   
Дата:   04-08-15 15:45

asahi, хайде да поспреш малко с менторския тон, а? Баща ми е пенсиониран редовно през 1986 година. Какви частни фирми, какво досигуряване?

Или, може би, според теб е грехота човек да доживее до 90 години? Или на тези години няма право на нормален живот, а трябва да яде само хляб с кисело мляко, веднъж седмично сирене или кашкавал и веднъж месечно месо?


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: realnoncho   
Дата:   04-08-15 15:51

798099,

impuls ти каза как - гъсти с ръководството и други далавери. Да живей комунизЪма...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: fotorafi   
Дата:   05-08-15 13:02

Главен редактор на ежедневник със собственик-Шиши, Дилян Пеевски, събира редакционния колектив. И казва:" В криза сме, намаляват тиражите, няма реклами. От този месец заплатите намалявам и няма да има хонорари...Който е недоволен, може веднага да напусне..." След време един фотограф напуска и разбира, че здравни и пенсионни осигуровки не са плащани дълго време...
Сега бъди "гъст" с ръководството...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: Nazarov   
Дата:   06-08-15 10:18

Ставаш "гъст" със социалното, съда и прокуратурата... Така и така друга работа нямаш. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: impuls   
Дата:   07-08-15 17:38

Когато преди дни писах, че бехме "гъсти" с ръководството. Имах в предвид, че съгластно щатната таблица на фотографията трябва да получаваш толкоз (някаква сума,като месечна заплата) но ти не си фотограф във Фотографията, а работиш в институт, занимаващ се с учебна и научна дейност. Обслужвания хабилитиран клиент вижда, че заслужаваш повече, но щатната таблица му вързва ръцете и затова търси начини, за да ти възнагради труда, не виждам конфликт с съд и прокуратура.В края на краищата и сега в частния сектор заплащането на труда е субективно.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: asahi   
Дата:   07-08-15 18:10

798099, да е жив и здрав баща ти поне до 100! За размера на неговата пенсия са отговорни другарите, които са му събирали осигурителните вноски. Сети са кои са били и какво са направили с тези пари.
Моят баща продължава да работи, а е на 79. Чувства се добре и не се оплаква от размера на пенсията си.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: 798099   
Дата:   09-08-15 21:33

asahi написа:

> 798099, да е жив и здрав баща ти поне
> до 100! За размера на неговата
> пенсия са отговорни другарите,
> които са му събирали
> осигурителните вноски. Сети са кои
> са били и какво са направили с тези
> пари.
> Моят баща продължава да работи, а е
> на 79. Чувства се добре и не се
> оплаква от размера на пенсията си.

Благодаря за пожеланията относно баща ми! И той "поработва". Е, повече като консултант, но се случва и да си изцапа ръцете.

Аз нямам нужда да се сещам за това кои са били другарите, веднъж, защото съм пред пенсия, втори път, защото ми е по-интересно кой е "КОЙ", по-точно кои са "КОЙ". Но това е друга тема и не е за тизи форум.

Само си помисли, тези, за които работиш, дали не са част от "КОЙ"... Защото аз имам доста сериозно основание да мисля, че това е така...

Не обвинявам никого, просто събирам 2+2. А, понеже съм "прост инженер" когато 2+2 не е 4, търся къде е грешката, а не се опитвам да доказвам, че в определени ситуации е възможно да бъде 3,98 или 4,01

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: MauMyHa   
Дата:   09-08-15 23:13


https://photo-forum.net/static/site_pics/131/1439048325_SVR_5713.jpg


Ето ти пенсиониран фотограф със близо 160 лева пенсия[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: mihalo   
Дата:   10-08-15 03:44

Харта на основните права на Европейския съюз. Чл. 25 [smilie9] (само за любопитни) Обичам вицовете! [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли пенсионирани фотографи?
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-08-15 11:30

ДЯЛ III
РАВЕНСТВО

Член 20
Равенство пред закона
Всички хора са равни пред закона.


то това с равенството е само на ментално ниво, не знам физиологически кой дял от сивото ми вещество е номер 3 [smilie18]

Член 17
Право на собственост

2. Интелектуалната собственост е защитена.


кооо, викаааш?! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »