Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотосесия в мол
Автор: exeqt   
Дата:   01-08-15 05:51

Здравейте, искам да направя фотосесия в столичен мол (не в магазините а в пространството извън тях) но не съм сигурен дали не е забранено снимането там, та бихте ли ми разяснили?
Предварително благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: InnerSelf   
Дата:   01-08-15 08:03

Ами аз лично един път исках да снимам в пловдивски мол, не хора, не магазини, а част от декорацията (помислих, че ще изглежда интересно в черно и бяло) и тъкмо да натисна спусъка, дойде охраната и ми каза, че снимането в мола било забранено. Може би трябва да съм щастлив, че не ме пребиха, не ме вкараха в спешното отделение и не ме заплашиха с публичен разстрел например.
Още един абсурд на малоумната ни страна - във века, в който всеки носи камера в джоба си и прави N брой снимки на ден, ние забраняваме все още снимането на разни места, че и носенето на камери дори...
Така че може би е редно да говориш с някой от управата на мола според мен предварително, за да си спестиш един куп ядове (и евентуален бой, че виж във Варна какво правят...)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: realnoncho   
Дата:   01-08-15 08:12

Молът е частна собственост и трябва да питаш. И най-добре да питаш някой от управата, а не охраната.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   01-08-15 08:17

Забранено е :)
Уреди си среща с мениджъра на МОЛа :)
От него зависи :)
Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: kukumichin   
Дата:   01-08-15 09:49

Забранено? Селфи к...?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   01-08-15 09:56

За такива моменти се разхожда не с DSLR ами с някой Olympus Pen или нещо друго яко и по-компактно... ако приемем, че не е комерсиална фотосесия. Иначе за комерсиална трябва да се търси МОЛ-а на МОЛ-а за разрешение [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: da.fo   
Дата:   01-08-15 11:14

И ако извадиш някой дълъг обектив ... [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: pmartinov   
Дата:   01-08-15 11:17

Ще дойдат униформени охранители и ще ти обяснят,че снимките на територията на мола могат да се случат само след специално разрешение на мениджърския екип.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: exeqt   
Дата:   01-08-15 11:54

Разбрано, благодаря за отговорите!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: alext   
Дата:   01-08-15 21:42

Да и при мен имаше проблем, пазели се от журналисти дрън, дрън, та на повечето места си трябва разрешение, виж по терасите и атракции не би трябвало да има проблем като всеки си цъка с телефона

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: kvakioh   
Дата:   01-08-15 21:48

САмо с разрешения от високо. Иначе-не.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: justalittlesign   
Дата:   01-08-15 22:32

Зависи каква фотосесия искате. В мола в Краков с жена ми се снимахме , където ни падне. В Бургас в Галерия също съм снимал приятели с 200 мм обектив. Предполагам, че ако разпънете стативи и осветление ще Ви трябва разрешение, дори и заплащане

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: exeqt   
Дата:   02-08-15 03:14

Ще снимам две моделки носещи различни дамски аксесоари - осветление не смятам да разпъвам, най-много статив ако се наложи.
В Понеделник ще се развъня или ще пусна запитване по мейла, пък да видим какво ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: Тед   
Дата:   02-08-15 08:37

На Цариградско шосе Сф имах фото сесия в МОЛ-а. Разговарях с охраната, те бяха наясно с отговорите си - може да се снима около ескалаторите, района на магазините - не. И наблюдаваха постоянно какво правим.
Въпреки че с телефон можеш да си щракаш където си поискаш.....докато не те забележат.



Публикацията е редактирана (02-08-15 08:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: Twingo   
Дата:   02-08-15 23:28

На мен пък ми казаха, че не можело с фотоапарат, само с телефон. Странна работа [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: pachok   
Дата:   04-08-15 13:24

В общите помещения не са ми правили проблем, но мисля, че просто не са забелязали, че снимам. Веднъж се наврях и в един от магазините и нащраках няколко кадъра с ДСЛР-а, по едно време продавачката ме видя и вика - 'забранено е да се снима тук', а аз - 'оле не знаех, прибирам апарата'. Та го прибрах, но вече си бях заснел каквото искам, та снимките си ми останаха :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: teodor73   
Дата:   06-08-15 14:53

Разхождам се аз с жена ми и сина ми в ТХЕ мал, с моя CANON на връта.Бях сложил 55-250мм. обектив и тя докато е в магазините, аз от общите площи я снимам. Стават много яки папарашки снимки.Но не съм злоупотребявал .Само нея съм снимал. Това в порядъка на 30-40 мин. По едно време се появиха двама хилариуми ( охрана) и ме попитаха за коя медия снимам. Много забавно стана.Отговорих им, че за мен си снимам, а те най-учтиво ме помолиха да престана, защото било забранено.На въпроса ми каква е разликата между хората които снимат с телефона( защото с телефон можело) и моя фотоапарат, те ми отговориха, че моя бил професионален. При което ме напуши пак на смях [cool] .
P.S. Никъде на входа и в самия мол не е упоменато, че снимането с фотоапарат е забранено.[shtrak]



Публикацията е редактирана (06-08-15 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: petrov88   
Дата:   06-08-15 15:27

Някъде бях чел като определение /покрай някой концерт/, че под професионален в подобни случаи всъщност се разбира апарат, който може да направи технически достатъчно добри кадри, които впоследствие могат да бъдат продадени.



Публикацията е редактирана (06-08-15 16:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотосесия в мол
Автор: realnoncho   
Дата:   06-08-15 15:47

Да бе, аз съм чувал от промоутър на концерти, че не давал акредитации за снимане на непознати хора, защото можело да продадат снимките за много пари. И това за концерт с 500 души публика и група, която обикаля на турне из Европа и не прави някакво уникално невиждано и различно нещо тук.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »