Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   04-07-15 17:00

Здравейте, приятели имам нужда от вашата помощ. Занимавам се от скоро с любителска фотография,някъде от 4 години.Моя първи фотоапарат беше Canon powershot a3150is, тогава ми беше достатъчен,но се появи грешка ... и така останах без него. Стоях 1 година без фотоапарат, но накрая се реших ,че пак ще си купя. Преди 7-8 месеца си закупих полупрофесионален фотоапарат Sony DSC-Х300. За това време успях да го разуча ,но не напълно (липса на време). Решила съм да си закупя UV-филтър, но не съм наясно с много неща, и се обръщам към вас за помощ! Трябва ли да си купувам преходник и колко мм трябва да бъде този филтър [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-07-15 17:32

Такъв модел няма. Има Sony DSC-HX300 и Sony DSC-H300.

Sony DSC-HX300 - 55 mm, без преходник.
Продават се и китайски адаптери за 72 мм филтри, но нямам представа колко са успешни.
Обективът на тази камера едва ли е предвиден да носи тежки аксесоари пред челната леща, затова и Сони не споменават нищо в спесификациите.

За Sony DSC-H300 нищо не мога да кажа.



Публикацията е редактирана (04-07-15 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   04-07-15 18:05

Извинявам се! Апарата е Sony DSC-H300.Търсих в youtube клип, дали може да се сложи филтър,но не намерих за моя модел, а за Sony DSC-HX300.
Преди да си закупя моя фотоапарат (Sony DSC-H300) търсих мнения за него,но не открих. Доволна съм от него,но искам максимума!Не е професионален, но не съм на такова ниво и мисля ,че това ми стига :)
Не съм много наясно, затова питам по- опитните от мен :)



Публикацията е редактирана (04-07-15 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: axlastro   
Дата:   04-07-15 18:13

Отиваш в някой магазин за фот техника и си купуваш. Там трябва да знаят какъв да ти дадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: icovalchev   
Дата:   04-07-15 18:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   04-07-15 18:18

Живея в малък град, и тук такива магазини няма! Мисля да си направя поръчка от някой сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   04-07-15 18:23

Не всеки разполага с 2000-3000 лева за професионален фотоапарат! :)
Просто питам хора с опит, които са използвали филтър дали е полезен и наистина дали има полза от него. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: icovalchev   
Дата:   04-07-15 18:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   04-07-15 18:34

Ясно, благодаря ти за отговора! Просто искам да го подобря по някакъв начин. Знам, няма да стане професионален ,но просто с малко да стане по-добър :) Благодаря за бързия отговор [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: ZENON   
Дата:   04-07-15 18:42

С точно този филтър по-добър няма как да стане.
Ако искаш нещо да подобриш в техническо отношение, помисли за читав фотоапарат. Тук във форума има 1001 теми за избори на фотоапарат, можеш да ги попрегледаш.
Просто не давай пари за нещо, което не прави нищо, само защото някой е казал, а ти си чула.

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   04-07-15 18:49

Да, ясно ми е ,че няма да се подобри много фотоапарата. За читав апарат ми е рано, а сега не е възможно ,защото всичко е до пари. Ами реших по-добре ВАС да попитам, отколкото да давам излишни пари за нищо. По-добре сенник да си купя, поне от него ще има полза :)

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: quazimodo   
Дата:   04-07-15 19:02

Ако предположим, че е възможно качването на филтър на този обектив, по-смислената покупка би била тази на поляризационен филтър.


Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   04-07-15 19:15

Не знам, искам съвет от вас, кой филтър ще е по- добре и дали има смисъл. Не съм наясно, затова и искам помощ от вас !

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: Don_Diego   
Дата:   04-07-15 19:23

За да си наясно, прочети малко за филтрите- кой за какво ти е необходим. Има материали в интернет колкото искаш.
Задаваш си въпроса, какво искаш да постигнеш с този филтър, какъв резултат търсиш? След като си отговориш на този въпрос, може да се насочиш и към съответния филтър...

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1046088&i=1046088&offset=all


https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1422010&i=1422010&offset=all


https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1329797&i=1329797&offset=all

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: quazimodo   
Дата:   04-07-15 19:25

SVKPHOTO написа:

> Не знам, искам съвет от вас, кой
> филтър ще е по- добре и дали има
> смисъл. Не съм наясно, затова и
> искам помощ от вас !

Според мен, първо трябва да си изясниш дали изобщо е възможно монтирането на каквото и да е на този обектив. Гледайки снимките на апарата мисля, че няма такава възможност. В упътването би трябвало всичко да е описано и даже да са посочени нещата, които могат да се закупят допълнително.


Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: Don_Diego   
Дата:   04-07-15 19:26

Намирам ти разни теми на прима виста... от тези ще ти стане ясно, какви филтри каква функция имат и защо се използват...

https://www.facebook.com/notes/10151235876898666/


http://stefanovaart.com/book/export/html/257

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: blind_photographer   
Дата:   04-07-15 19:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   04-07-15 20:33

Еха, благодаря Ви !!! Ще прочета всичко,но за фотоапарата не съм съгласна ,че е ГОЛЯМА съпунерка! Фотоапарата има много силни и слаби страни!! Аз съм доволна от него, прави наистина страхотни снимки,има си експозиция , но аз искам да го направя идеален. Приемам съветите, критиките и т.н ,но това апаратче си е супер. Всичко нужно събрано в 1! На този етап е достатъчно за мен. След години ако имам възможността, бих обмислила покупка на професионален. Благодаря Ви !!! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: tzl   
Дата:   04-07-15 20:59

Фотоапаратът гледам, че има ръчен режим. Това означава, че може да заснеме кадър в контролирана среда, стига да знаеш какво правиш.

Фотоапаратите преди 20 години са имали същите настройки и хората са правили пак шедьоври. Сегашната техника и това, което имаш е напълно достатъчно да се направят много кадри, които ще ти се сторят "професионални", защото биха се направили от човек, който разбира. Разбиращият няма да знае какво прави всичко във фотоапарата ти, но ще използва 3-4 настройки в ръчен режим. Друго не е нужно.

Това, което ти казват, че трябвало RAW да снима или някой ти е казал, че трябва филтър, са заблуждаващи неща. Професионално изглеждащи кадри могат да се направят и с телефон стига да знаеш как се работи със светлината (а не с фотоапарата).

Ти все още гледаш на техниката като източникът на шедьовъра, но всъщност техниката просто записва това, към което я насочиш. Няма да промени нито посоката на светлината, нито ще ти позира хората, нито ще махне пъпките от лицата или сенките под очите.

Тук във форума има много хора, които са любители и са с по-скъпа техника от много професионалисти и пак кадрите им са посредствени.

За начало се научи да снимаш в ръчен режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   04-07-15 21:52

tzl Благодаря, наистина много добър отговор! Много си прав и ще те послушам ! Има хора с професионална техника и една кадърна не могат да направят, свидетел съм на това... Обичам си апаратчето, това ми е хобито, когато снимам аз си почивам и се наслаждавам. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: misho   
Дата:   04-07-15 22:01

Ще ти мине![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Полупрофесионален фотоапарат и филтър
Автор: deerstalker   
Дата:   04-07-15 22:19

SVKPHOTO - напълно си прав,

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »