Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Избор на безогледалка
Автор: marianmumu   
Дата:   29-06-15 19:14

Здравейте съфорумци.Решил съм да си взема безогледалка.Не съм съвсем бос във фотографията,но ми липсва практика.Преди имах Никон д5100 с 18-105,и съм щракал,но не много/Може би теглото и размера все ми идваха в повече/.Затова съм се насочил към нещо по-компактно.Предимно ще се снима семейството,излети,нощни снимки,пейзажи.Държа на качеството на JPEG`.ROW едва ли ще снимам.Харесах си:

Sony a6000-18-50 1:3,5-5,6
Fujifilm X-E1-18-55 1:2,8-4/за този модел съм чел все хубави неща/
Fujifilm X-Т10
Samsung NX500

Ако можете да ми препоръчате нещо,било то различно ще се радвам.Търся най-доброто до 1000 евро.След време мога да инвестирам в друг обектив.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: kvakioh   
Дата:   29-06-15 19:20

X-E2 нека да е Фуджито и да е честито с 18-55!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: blind_photographer   
Дата:   29-06-15 19:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: serjy   
Дата:   29-06-15 20:12

бих препоръчал този

http://magazin.photosynthesis.bg/img/220x165/200404012060_18717.jpg


Olympus E-PL7 PEN (сребрист) + обектив Olympus ZD Micro 14-42mm f/3.5-5.6 II R MSC (сребрист) + обектив Olympus ZD Micro 45MM F/1.8 MSC
щом се тъси директен джипег, олимпусите са много добре, още повече, ако се снимат хора и се търсят приятни и точни цветове. горният комплект има китов обектив и много приятен портретник, според мен, няма да те разочарова!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: kvakioh   
Дата:   29-06-15 20:15

В случая Х-Е1/Х-Е2 е по-добрия вариант. Дори от Олимпуса и Панасоника.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: h_bio   
Дата:   29-06-15 20:20

Каквото и да вземеш все тая. Други неща са важни за хубавите снимки. В този смисъл, избери си го на цвят, форма и усещане и със сигуност няма да съжаляваш за покупката. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: blind_photographer   
Дата:   29-06-15 20:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: marianmumu   
Дата:   29-06-15 20:38

Мислил съм за компактните от рода на;Sony RX100 III,Canon G7X,Panasonic LX100,но предпочитам по-големия сензор и възможноста за смяна на обектива.Незнам като качество дали са сходни с по-горе изброените.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: kvakioh   
Дата:   29-06-15 20:47

Toва, че някаква си сапунерка е със светлосилен обектив в никакъв случай не я нарежда сред безогледалните. Единствено бих отличил като конкурентни Fuji X100T/X100S, Sony RX1 и евентуално RX100mk3.
Стигат парите от 1000 евро за обектив и тяло Фуджи. Даже ще остане.
А и човекът е писал точно кои модели, като някой ги ползва сапунерките със светли уж обективи и малки матрички, не значи че трябва да ги навира на всички. И 4к видео ще има да се почака, докато се стигне да бъде някакво изискване, то не е приоритет ЯВНО тук.
ЗА показания Олимпус единствено предимство е, че идва с два обектива. Фуджи доказано вече изкарва доста добър jpeg директен (без да гледаме с избождане на очите графики, цифри и болни пиксели).
Единствено ако е Фуджи по-добре да е Х-Е2, защото Х-Е1 има един единствен кусур и това е визьора. Но само дотам с недостатъците. САмо дотам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: photostoykov   
Дата:   29-06-15 20:56

Нека Мариан да изчака появата по магазините на Fujifilm Х-Т10 и тогава да решава на място дали той или Fujifilm Х-Е2.
Единственият конкурент на тялото Fujifilm Х-Т10 е SONY a6000 като параметри и функционалност, без да засягаме оптиката!
Визирам само апарати с APS-C матрица...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: blind_photographer   
Дата:   29-06-15 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: blind_photographer   
Дата:   29-06-15 21:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: kvakioh   
Дата:   29-06-15 21:19

Писан е 18-55 на Фуджи, чети повече, аз видях всичко.
18-55 на Фуджи е 2.8-4, стига с компенсацията от размер на матрицата и възможности. Освен това 18-55 на Фуджи е отличен като оптика, далеч назад са вградените лещи...
Само неснимал с такива обективи и техника бил предложил сапунерките в изказаните три силни безогледални апарата.
"Компактността" и "удобствата" са мода и насадено псевдомнение, масово прехвалвано тук, което няма нищо общо с реалните и силни възможности на по-големите апарати. Като втори, трети, десети апарат сапунерките може донякъде да правят допълнение. Също така е неправилно насадено мнението за това, че като са с фиксирани обективи, дори и най-светлосилните са като безогледалните тия сапунерки. Драскат се в джоба, пукат екранчета, мажат обективи и визьори, това не е компактност. За компактност има Никон S02 или Gopro с пръчка за селфита.
Сонито А6000 има предимства на фокуса и по-евтин и размерите донякъде, но по-лош оптически китов обектив като 18-55 и 16-50. Но пък има благи твърди обективи като 16, 20, 30 макро, 50, които са достатъчно добри оптически. Малко зле са като телеобективи, само с 55-210, но и той стига.
LX100 за 600 паунда/700 долара хич не покрива каквото може да се направи с реална безогледалка.



Публикацията е редактирана (29-06-15 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: blind_photographer   
Дата:   29-06-15 21:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: rimohit   
Дата:   29-06-15 21:35

Ако не ти е нужен визьор , то самсунга е най разумния избор , като цена-качество и предлагани обективи ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: kvakioh   
Дата:   29-06-15 21:39

Знам какво е LX100, следя техниката. По принцип не са добре твърди и натискащи мнения от типа: "Аз това имам, това ме кефи, само моето е яко".
Х10/20/30 на Фуджи е по-добре, и много по-евтинко. RX100мк1 се намира за 500лв. Панасоникът е прескъп и след кратко време ще омръзне.
Масово тук се изказва мнението, че трябва "апарата да влиза в джоб". Това е компактност, но не и функционалност. Джобовете често са пълни и с други неща.
1.5 >>>>> 2х кроп, и смяна на обективи, достатъчно срещу всичко.
САмсунг също е опция, като има време да се доближи поне до Сонитата. Макар че имат хубави твърди обективи. Но пак цената им е висока.
Фуджи Х-Е2 и 18-55 си остава топ в цялата тази групичка.



Публикацията е редактирана (29-06-15 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: blind_photographer   
Дата:   29-06-15 22:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: kvakioh   
Дата:   29-06-15 22:42

18-55 на Фуджи си е най-добрия китов изобщо. Твърдя го не само аз и не с някакси ей така лековато.
Lx100 е прескъп, това му е проблема. Няма как да се намери втора ръка, няма да предостави достатъчно дълговечно във времето. Развитието спира.
Сони R1...щом не си го ползвал LX100 и да кажеш, че от виждането и ползването на апарат преди 10 години сега нещата да имат някаква меродавност, сложна работа.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-06-15 01:32

До автора на темата:Пич,не ги слушай,всеки ще си похвали стоката и ще оплюе чуждата.Ако си сериозен към парите си,отиди в някой от дилърите и пробвай набелязаните от теб опции. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: marianmumu   
Дата:   30-06-15 14:07

Благодаря ви за съветите,ще отида в магазина,и който ми е най-удобен него ще взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-06-15 14:27

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: blind_photographer   
Дата:   30-06-15 14:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: kvakioh   
Дата:   30-06-15 14:49

Fuji Или Сони, това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: джъмбо   
Дата:   30-06-15 15:01

не подценявам нито една марка
както се казва иди и виж, усети камерата... прибери се, помисли... в нета има ревюта... прочети иди и виж пак...

не съществува само тази или само онази фирма... всяка има достойнства и някакви недостатъци
лоша съвременна камера няма... има проблемно ЗАУ

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледалка
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-06-15 15:08

"Точно така , разгледай го , подуши го , и без да се съобразяваш със нищо направо го купи пък после ще му мислиш !"

Викаш да се съобрази с теб, нищо, че парите са си негови. Явно си много смел, да искаш, някой да се съобразява с теб, как да си изхарчи собствените пари.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »