Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Watch The Weather...
Автор: krist   
Дата:   11-06-15 11:29

Една полезна статийка за всички пейзажисти и други, снимащи навън:

Watch The Weather

Само не ми става ясно какво точно да гледам, за да предскажа появата на такива драматични облаци, каквито имаше например снощи над София - движението на периферията на студения фронт? Къде е най-голямата драма - по периферията, или в центъра на студения фронт?


Отговори на това съобщение
 Re: Watch The Weather...
Автор: e-mil   
Дата:   11-06-15 11:54

Фронтът е граница, не област. Той самият е периферия, затова няма център.

Отговори на това съобщение
 Re: Watch The Weather...
Автор: krist   
Дата:   12-06-15 12:31

Добре, де, може би трябваше да напиша "циклон" - това имах пред вид - в коя точка е най-интересно небето? Също така, има ли сайт, който да дава достатъчно детайлна карта за България в реално време и няколко дни назад? Сайта на НИМХ има едни картинки, които ми изглеждат твърде дребни и не мога да разбера от анимацията кой от кадрите за кой момент се отнася..

Отговори на това съобщение
 Re: Watch The Weather...
Автор: asahi   
Дата:   12-06-15 17:05

Google -> Weather Radar Live Europe
Първият отговор


Отговори на това съобщение
 Re: Watch The Weather...
Автор: e-mil   
Дата:   12-06-15 18:06

Ами естествено там където има промяна, там ще е най-интересно. Тоест по периферията, където се сблъскват различни области. Затова човекът говори за идващ фронт, иначе щеше да чака първо да се смени времето, а после да снима.

За карта аз от време на време ползвам това.
http://earth.nullschool.net/#current/wind/surface/level/orthographic=26.32,41.22,1997
Добро е, в един моряшки форум попаднах на него. Чукни бутона Earth за повече опции, назад-напред и т.н!

Отговори на това съобщение
 Re: Watch The Weather...
Автор: asahi   
Дата:   16-06-15 08:55

Днес е удобно да наблюдаваме движението на облаците тук . Например след час над Бургас и района ще се изсипе един напоителен дъжд, който мина и над мен. Също така се наблюдава размиването на фронта.

Отговори на това съобщение
 Re: Watch The Weather...
Автор: krist   
Дата:   16-06-15 09:46

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »