Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор за статив
Автор: Ahmi   
Дата:   21-05-15 21:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   21-05-15 21:27

Бива, като за тия пари. ПРави всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: Ahmi   
Дата:   21-05-15 21:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: axlastro   
Дата:   21-05-15 21:43

hotsnail май си беше купил такъв. Имаше и ревю в някакъв руски сайт. Май е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   21-05-15 21:57

Tемата е отново странно поставена. Няма избор, има избран статив, няма показатели, по които да се дадат примери и различни стативи. Този ще е, няма как. ЗА тия пари както казах и явно че ще е от чужбина, върши работа добре.
Темата може да се казва: "Избран статив".

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: axlastro   
Дата:   21-05-15 22:33

Ами иска да се похвали човека какво си е избрал. Аз лато написах тема с изисквания и сто варианта и какво? Накупих си сто статива.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   22-05-15 00:11

Gitzo се купува веднъж и стига за един-единствен статив с глава. Ограничението идва само от $$$.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: Ahmi   
Дата:   22-05-15 00:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   22-05-15 01:02

Кажете за статива какво искате от/с него?
Тегло на статива и товароносимост, с каква техника максимална като тегло и размери ще се ползва, изисква ли се лек да е и компактен статива
Максимални височина в отворено, при ползване и сгънато състояние
Краката да са многосекционни, да се разтварят ли под определени ъгли
Централната колона да се обръща ли, да се чупи ли под ъгъл за макро и панорами
Главата да е трипозиционна, ябълковидна, ще се снима ли видео и панорами
В какви условия ще се снима- навън, в студия, в мокро, в горещо, на плаж, в сняг и други
Екстри като чанта, сменяеми накрайници на краката- шипове, гуми и др., нещо специфично
И последно, и важно- до колко пари
Този Manfrotto 190XDB ок, да но с каква глава ще бъде комбиниран? Това е само основа за статив, главата също е важна.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: Ahmi   
Дата:   22-05-15 01:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   22-05-15 07:16

По-скоро този карбоновия от първия линк. Manfrotto Head 484RC2 е малка глава в случая в комбинация с основата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: Bess_bg   
Дата:   22-05-15 08:17

Тъй като и аз сега се ровя за стативи, но не мога твърде добре да се ориентирам. Та притесненията ми са относно тази товароносимост. Каква трябва да бъде, че да може да издържи тяло със завит например 70-200, но не само при нормална позиция на фотоапарата, а при наклон напред, настрани и т.н. Ясно е, че до реални 15 кг няма да го докарам, но когато центъра на тежестта е изместен, нещата са малко по-различни. Та се чудя колко е минимума товароносимост, та да съм сигурна, че фотото със 70-200 или със светкавица ще е стабилно във всичките му позиции.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-05-15 08:58

На лекия карбонов статив единственото му предимство е, че е лек. При завинтен 70-200 става почти излишен, защото ако има и лек вятър няма да можеш да слезеш под 1/125, а за НД филтър и ниски скорости за размазване на вода не може изобщо да се мисли, ако времето е духовито , като на морето например. Ако пък се наложи да снимаш и видео изобщо забрави за лек карбонов статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: Slivenski   
Дата:   22-05-15 09:11

Ако стативът е твърде лек, добре е да има възможност отдолу поне да му се върже една торба с някакви тежести - например камъни, ако се снима сред природата.

Аз никога не съм имал статив с ябълковидна глава. За мен тази концепция е абсурдна. Но за някой може да е по-удобна. Моят статив принципно е за видео камера, но го ползвам за фото.



[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   22-05-15 11:38

Който не е виждал и ползвал качествени карбонови стативи би изказал, че са леки нестабилни. Строго зависи, всъщност карбонът дава повече стабилност ако стативът е добре укрепен и същевременно точно защото е карбон (все пак зависи колко са влакната от общия % материал) има ниска демферност и намалени вибрации при различни условия.
Този от ебей може да не е най-стабилния, но за пейзаж и друго с широк обектив и недълги експозиции (примерно цяла нощ или 4-5 часа) си е отлично решение. Особено както казах, като се укрепи. Има кукички на централна колона, има триъгълни платна за трите крака с въженце, има шипове и добри гуми за накрайници като помощ за стабилността.
Пример за стабилност бих дал на плаж или по-бурна река, пробвали сме стативи алуминий и карбон, с разлика голяма като цена и качество, карбонът печели. Все пак е много важна изработката и начин на употреба.
Befree Carbon и нормалния алуминиев като версия е друг изявен пример. Ами няма голям смисъл за 300-400 грама супер надутата цена на карбоновия да се избере. Не е голямата работа.
Според като авторът на темата ни даде и цена максимална, и още малко данни за това какво ще прави ще се каже точната диагноза. Както казах, Gitzo и подобните стативи се купуват веднъж и много рядко се купува някога друг статив изобщо.
За видео не знам какъв статив би бил добър, не снимам, няма да снимам и не мога да коментирам изобщо.
Ето последните ми предложения в ниския компактен клас и от чужди сайтове, всичките съм ги гледал, изпробвал доколкото мога, ползвам различни стативи, както и различни глави. Все още съм само на Gitzo глава, но и статив знам че ще се намери.
XCSOURCE Q-666C, като след време може да му се смени главата, това дали е възможно да се провери. Това е и най-евтиния вариант. Компромисен в някои случаи.
ZOMEI® Z669C, подобен и има няколко екстрички повече.
Velbon Sherpa 5430D
VANGUARD Espod Plus 233CB SBH-20 Ball Head
Manfrotto 190 И глава 460MG 3-Way

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-05-15 11:49

Да, "ташаци" с пясък, куки, въжета и т.н. - тряба да си носиш сумата и неща допълнително и да се суетиш около тях. Да те видя в морето потопен на 50-60 см. с леки вълнички или в реката, или преди изгрева , когато искаш експонации от минути, а морския бриз е на пориви.

Както Slivenski и аз ползвам тежък видеостатив, е да тежък е, трудно се мъкне, но като сложиш апарата и заспива без всички тези допълнителни гржи и мъки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   22-05-15 12:03

До 120см (10-15см под главата) сме ги топили, дори пред Дяволския мост. Карбонът не вибрира толкова. Няколко кадъра по 2-3 минути.
САмията аз съм пробвал първоначално до 80см. Експонации по 2-3 минути.
По принцип малко ми е трудно да повярвам само на думи, затова пробвам, в някои случаи дори с риск за техника и друго.
Не отричам стабилните стативи, студийните са перфектно стабилни, имам и такъв, но не излизам навън с него.
Ето снимков материал, мисля че показва малко екстремизъм.

http://store.picbg.net/pubpic/F5/03/89ac1e3405a5f503.jpg



http://store.picbg.net/pubpic/10/3B/5a18a88e00c4103b.jpg



http://store.picbg.net/pubpic/BA/09/a021c3bb0e21ba09.jpg


На тази последната се поскрих леко, започването е сутрин в 5 до 8.30ч снимане с частично влизане във водата. Нивото се покачва от 20 до 75 см поне.
За хубави качествени карбонови стативи проблемът, всъщност ограничението идва от $$. Но тъй като до 4-5 години производството на карбон и нишки, влакна и други ще се утрои поне, мисля че ще станат евтини и карбоновите. А и както казах, много важно е да се знае, всъщност само истински добрите производители го показват колко е % на карбона в самият статив.



Публикацията е редактирана (22-05-15 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: Ahmi   
Дата:   22-05-15 12:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   22-05-15 13:37

Този във водата надълбоко е Manfrotto BeFree нормалния с Gitzo глава. Но не съм достатъчно доволен, защото трябва доста дълго след водни преживявания да съхне напълно отворен. И на краката капачетата на винтовете на клипсовете за закопчаване се губят. Гумите на краката също се губят, затова след като загубих 2бр купих нови и ги залепих отвътре. Въпреки че са с винтове, пак падат. Може малко нисък да дойде статива в случая и според изискванията, макар че с още 12см глава е ок за мен. Тя е отличната глава.
Като гледам линковете от Англия, може да се видят марките Mantona, Mantona Scout, Mantona Titanium Carbon, имат интересни модели и са читави.
Induro също са вариант, подвид на Benro са.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: Ahmi   
Дата:   22-05-15 13:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-05-15 14:17

kvakioh , покажи крайния резултат с ексиф, защото на това тънко стативче с извадена централна колона не виждам, как ще снимаш на дълги експонации.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: Ahmi   
Дата:   22-05-15 14:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-05-15 14:54

Честито!Да те слуша и много шедьоври![shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   22-05-15 14:58

Ще излезе, че си измислям, както се реши от публиката, не говоря по принцип празни приказки. Или пък че нямам ботуши до кръста и не влизам в никакви води, дори при минус 5 градуса на въздуха???
Това например е със карбонов статив, достатъчно силен тест.
текст
Meжду 3:15 и 4:30 минути се вижда какво може точно с извадена средна колона докрай надолу и нагоре.
Нямам индулгенция от папата, че съм снимал аз, нямам и кръщелното на баба ми, явно си ги измислям тия тестове и каквото съм правил...
Каквото съм снимал съм показал колкото мога, ще снимам тия дни сериозно и с помощ на някой отстрани за доказателство. Ще снимам и днешния вестник в деня на заснемането, че да не се яви някой да не повярва. Може и екип на някоя телевизия да поканя да ме заснеме, че да не лъжа. Папата ще пие един чай за подкрепа.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор за статив
Автор: Ahmi   
Дата:   22-05-15 15:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »