Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Подходящ обектив
Автор: olyaa   
Дата:   20-05-15 11:38

Здравейте , тъй като съм начинаеща имам нужда от съвет :)
Направих си малко студио вкъщи и искам да се занимавам основно с newborn photography / children and family. Нямам кои знае колко голямо пространнство за снимане.
Апарата ми е канон 700д.
Спяла съм се на обектив : Canоn 16-35/F4
Дали ще ми свърши работа според вас ?
Благодаря предварително :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив
Автор: dekov   
Дата:   20-05-15 14:33

Обективът е твърде широкоъгълен за повечето снимки на хора.


Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив
Автор: fraction   
Дата:   20-05-15 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив
Автор: tzl   
Дата:   20-05-15 14:36

Всеки обектив е направен за снимане, стига фотографът да знае какво изкривяване дава даденото фокусно разстояние. Ако знаеш какво изкривяване дават 16мм и 35мм на твоето тяло и това ти харесва, значи "ще ти свърши работа". Ако не ти харесва, тогава няма да ти свърши работа.

Въпросното "f4" нека да ти е последното, което мислиш. Първо виж дали този диапазон е изкривяването, което харесваш. Ако имаш китов обектив (18-55), виж в посочения диапазон (16-35) как изглеждат нещата, направи примерни снимки и сама прецени.

Купуването на обектив е като купуване на автомобил — всеки работещ върши работа, обаче някои са по-удобни за едни, а по-неудобни за други. Затова друг няма как да отговори на въпроса ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив
Автор: olyaa   
Дата:   20-05-15 15:12

Благодаря за съветите :)
Имам и 50мм /1.8 но той няма да ми свърши работа за всички снимки.
Иска ми се да имам и такъв с който ще мога да правя снимки и в цял ръст , а китовия 18/55 не ми е от любимите така да се каже.
С толкова голяма разновидност на обективи избора ми се затруднява а като прибавим това че съм и доста начинаеща задачата за мен става по-трудна.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив
Автор: fraction   
Дата:   20-05-15 15:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив
Автор: bombata151   
Дата:   20-05-15 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   20-05-15 19:52

Aз мисля, че такъв 16-35/4 няма да свърши работата.
Ако има саомо 50мм обектив някой 24 или надолу мм ще свършат работа за цял ръст.
Например 24/2.8 stm, или китовия 18-55 STM.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив
Автор: realnoncho   
Дата:   20-05-15 21:02

Канон 24 2.8 STM или Сигма 30 1.4 Art.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив
Автор: axlastro   
Дата:   20-05-15 21:15

Аз моето дете го снимах първо с 50 1.8, но фокуса с него си е истинско преживяване. Най-добри резултати имах със сигмата 30 1.4 Art и 22/2 EF-M, така че ще се съглася с Нончо. Все пак не е лошо да се помисли и за дълъг портретен обектив като 85 1.8 или 50 1.4 Също вариант вместо някой от тези двата е някое макро като Канонските 50 2.5, 60 2.8 или Сигма 70 2.8 за снимане на крачета и ръчички и двойна употреба - портрет. Общо взето с в обектива ще си покриеш нуждите, а ако си вземеш примерно Канон 17-55 2.8 може да снимаш и само с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив
Автор: realnoncho   
Дата:   20-05-15 21:16

Е нали има 50-ка ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ обектив
Автор: axlastro   
Дата:   20-05-15 21:23

Има 50 1.8 , т.е. няма 50-ка :) Не съм го видял това - 24 2.8 да сивземе. Тази L-ка няма смисъл. По-добре сигма 18-35 1.8 ако се търси нещо такова. Но кал ще е с фокуса на това тяло...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »