Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сватба на филм без светкавици.
Автор: momo81   
Дата:   15-05-15 09:48

Началото на юни съм на сватба на добри приятели. Наели са си фотограф за хиляди левове, но ме помолиха да им направя снимки и на филм. Знаам, знаам в каква каша се забърквам - хем трябва да не преча на фотографа, хем да снимам, а и сигурно нищо няма да разбера от сватбата :)!
Мисля да ги снимам черно-бяло! Цветни ще получат много.
Разполагам със следните фотоапарати:
Nikon F3 с обектив 50/1.8 и 35/2.8
Olympus Om1n с Zuiko 50/1.8

Мисля да взема(може да звучи несериаозно) "най-големият си коз" Oly Mju2 в джоба за всеки случай - даже май ми се струва, че той е най-подходящ(бърз автофокус и вградена светкавичка) ;)

Вие как мислите: Никона + Мю2?.... За филми си мисля за HP5+ за ситуациите на дневна светлина и Delta 3200 за ресторанта, макар че доколкото знам HP5+ може да се снима на 1600 АСА.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: D.S   
Дата:   15-05-15 11:15

Според мен и двата с 35 и 50 обектив. И един 105 ако си намериш екстра. За през деня по - добре нещо от рода на Tmax, Ilford FP4. Относно Delta - какъв е тоз ресторант, че да ти трябва 3200 и нагоре [smilie11] Той филма реално е около 1000 аса, направен да се пушва. Та ака наистина е някаква пълна тъмница ОК, но иначе с Ilford HP+ мисля ще се справиш

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: iasen2   
Дата:   15-05-15 11:38

Бас държа, че накрая ще харесат повече твоите снимки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-05-15 11:38

Да снимаш на филм в кръчмата е странно. Ако искат добри ч/б кадри им направи една сесия навън в парк, пред/около черква и улиците, а после в ресторанта се весели и си пий. Техниката я имаш и е добра. Едно време и аз носех винаги едно Мю1 в джоба аварийно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: satyno   
Дата:   15-05-15 12:10

Не бих използвал вградената на Oly в ресторанта, по-скоро с него само навън за издебнати моменти. Ако ще снимаш със светкавица в помещение, то бих сложил външна на F3, дори може да се намери SB-28, но според това, което прочетох ще ти е нужен и AS-17 адаптер за да имаш пълна функционалност. Но съм донякъде съгласен, че да снимаш на филм в кръчмата е леко странно.


Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: hose   
Дата:   15-05-15 12:12

аз бих разчитал на никон-а

105 или 85 е добра идея, 50-ката ще ти е добра повечето време

относно филма - защо точно HP5+ ?
честно казано не съм спец по ЧБ-то, но може би Тмакс е по-добре наистина - 100 за навън и 400 вътре, може да вземеш 3200 за всеки случай, ако е много тъмно… или за църквата
ще ти трябват поне 10-на филма

някога съм снимал сватба на лента, с практика МТЛ5 и само 50-ка [smilie5] ех спомени… ръчния фокус тогава най-много ме мъчеше - помня че взимах от воалите на булката [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: hose   
Дата:   15-05-15 12:13

да - пиянските снимки си е направо грехота да са на лента…

аз бих направил и една серия на портра или диапозитив

между другото това начинание ще ти излезе към 2-300лв само като лента и проявяване…



Публикацията е редактирана (15-05-15 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: momo81   
Дата:   15-05-15 12:20

Имам оригинална светкавица за Никона, но не искама да се товаря и с нея, като добавим и батериите... ще стане 5 кила.Все пак те си имат нает фотограф - моите снимки ще са нещо, като допълнение. Казвате, че ви се вижда странно да се снима на филм в кръчма/ресторант. Това малко ме обърква? Кое е странното? - преди 15 години сватбите само на филм са се снимали :).

Относно това защо съм избрал HP5+.. .На мен сякаш повече ми харесва този филм отколкото Тмакс. Иначе съм съгласен с D.S, че за навън може да взема и FP4

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: tbby   
Дата:   15-05-15 12:25

И аз другия месец съм на сватба и мисля да взема само една единствена ч/б лента и една 50-ка на 1.7. Няма светкациви, няма ала-бала.

Каквото стане - такова!
Има си официален фотограф, така че ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: D.S   
Дата:   15-05-15 13:25

Нищо странно няма да поснимаш в кръчмата. То и там сигурно си има моменти, освен пияни гости. Но Delta 3200 си и малко специфичен филм и я стане, я не стане ( особено ако не си снимал с него преди ). И бая зърно ще има на 35мм. Аз съм снимал през нощта с нея, по концерти, абе в пълна тъмница и картинка има. Това й е предимството. А в ресторант и твоята техника мисля и с HP5+ на около 1200-1600 аса и готово



Публикацията е редактирана (15-05-15 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: camelasign   
Дата:   15-05-15 13:49

400asa 35/2.8 на скорост 60 или 30 за ресторанта, там се снимат танците, наздравиците, поздравленията...

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: uri64   
Дата:   15-05-15 21:24

delta 3200 може да се снима на 6400 и после да се прояви с Илфотек Ддх концетрация 1+4....ще даде зърно ама нищо....

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: asahi   
Дата:   16-05-15 01:44

Каквото и да избереш първо си тествай филма и проявяването.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: Станчев   
Дата:   16-05-15 16:15

Аз бих снимал и един цветен Fujifilm PRO 400H, после след сканиране и двата варианта са възможни.Важното е да не го "сварят"после в някой филм процесор.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: my.point.of.view   
Дата:   16-05-15 19:04

Може би...
НР5+ проявен в Микрофен, сниман като 800 АСА - така да започнеш.
И когато не ти стигнат, вадиш филма, зареждаш друг и го подпукваш като 1600 АСА.

Делта 3200 е скъп и няма смисъл от него. Така или иначе той не е 3200 АСА : )

За навън... НР5 като 400 АСА? Ще му сложиш един филтър, ако ти идва много светлината. Поне бъркаш в чантата смело и вадиш един вид филмчета, едно флумастерче си носиш да ги надписваш и това е.

Така снимах една сватба преди време, че даже с много прост фотоапарат, но станаха снимки. Мога да пусна, ако искате.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба на филм без светкавици.
Автор: uri64   
Дата:   17-05-15 00:44

my.point.of.view написа:

> Делта 3200 е скъп и няма смисъл от
> него. Така или иначе той не е 3200 АСА
> : )


нда...само дето НР5 е още по-малко 3200 от делтата[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »