Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Speedlite 580 ex II - отказа HSS
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-05-15 13:43

За първи път ми се случва високата синхронизация на светкавицата да ми откаже. Както си снимах на HSS на 1/400, установих че в действителност скоростта е 1/200, а HSS не е включено. Натискам копчето, но не отчита - пуска ми само снимане в серия. Нито в TTL режим искаше да се включи, нито в ръчен - не излиза като индикация на дисплея и реално не е включена. на TTL на -3 ми прегаряше тотално. След има няма 10 минути се оправи. След два часа пак се бъгна, извадих батериите за 5 минути и се оправи.
Някакви идеи, от къде може да идва този проблем и имал ли е някой друг подобни преживявания?

Отговори на това съобщение
 Re: Speedlite 580 ex II - отказа HSS
Автор: ivo70   
Дата:   11-05-15 10:27

Здравейте.Има вероятност някой кабел да се е откъснал от пиновете където правят контакт с тялото, или същите да са замърсени.Пробвайте да ги почистите.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedlite 580 ex II - отказа HSS
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-05-15 09:26

Всичко изглежда чисто... Нямам ETTL и не всеки път излиза червената светлина при фокусиране. Май ще ходи на ремонт

Отговори на това съобщение
 Re: Speedlite 580 ex II - отказа HSS
Автор: GOSPODIN   
Дата:   12-05-15 10:18

Изглежда чисто, но понякога не е. Вземи спирт и почисти добре контактите и пластините особено на чехълчето върху апарата, както и на светката. Когато я поставяш погледни позицията до която стига крачето в чехълчето, защото понякога се "разжлембват" пластинките и контактните точки се разминават с под 1мм., но достатъчно за да не работи добре. Личен опит и опита на Наско, Бог да го прости.

Разбира се е възможно да има и друг проблем, който да изисква ремонт.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »