Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Изграждане на сайт продължение
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-05-15 17:09

Здравейте колеги, от известно време се замислям да си направя личен сайт на който може да се види подбрана част от снимките ми(Така нареченото портфолио). Някой да знае фирма или човек който се занимава с подобна дейност и има добри или е чувал добри отзиви за тях, в региона на Казанлък /Стара Загора? Имам известна представа какво искам като визия и искам да се срещна с някой който се занимава с тази дейност да му обясня какво имам като замисъл и той да ми каже дали може да се получи и колко би струвало начинанието и дали ще мога да си го позволя :) Някой ако има представа колко би струвал такъв сайт споделете ориентировачни цифри,моля? Не знам кое прави сложен или труден за правене един сайт, но аз мисля че това което искам няма да е чак сложно! Начална страница с известен текст , бутон падащо меню, и няколко галерии с снимки, снимките обача държа да са в висока резолюция и да се виждат добре, освен това след изграждането да мога сам да добавям снимки в галериите и да сменям евентуален текст за контакти да речем, ако е възможно![beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: iasen2   
Дата:   02-05-15 18:14

Е що пък от Казанлък :)
Те нещата могат и да станат онлайн вече :)
избираш си име на сайт, регистрираме го , качваме ти една инсталация на WP и една тема по твой избор и си готов :)

Иначе лично мое мнение е че ако нямаш конкретен бизнес с това по добре качвай в някоя социална мрежа , блогър, пинтерест или инстаграм или нещо подобно

В момента едва ли ще ме разбереш защо, но се вслушай в съвета ми :)



Публикацията е редактирана (02-05-15 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: Argo   
Дата:   04-05-15 15:58

Този израз на клиентите ми е любим: "Не знам кое прави сложен или труден за правене един сайт, но аз мисля че това което искам няма да е чак сложно..."

Същото е като: "Как ще ми искат толкова много пари за една снимка, кое му е трудното и аз мога да си го щракна с сапунерката..."

С този лаф вече си ме отказал да помогна!

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: m.djorov   
Дата:   04-05-15 16:20

Е той човека иска да си плати. Не да му помагат безвъзмездно.

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: Johny_Wilde   
Дата:   04-05-15 16:22

Дани не се занимавай да ти правят сайт от нулата.. играл съм го този филм :) Пиши ми и ще ти обясня многоооо по-лесен и сигурен вариант [smilie3] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: Daniel_P   
Дата:   05-05-15 10:28

Argo като гледам какво отношение имаш към бъдещ клиент да ти кажа искрено се радвам че си се отказал да помогнеш!
[smilie24]
Никъде не съм казал че искам да е без пари или супер евтино! По питах как вървят цените за подобна услуга, за да знам дали мога да си позволя начинанието на този етап! А израза 'няма да е чак сложно" е породен от сравнението с различни сайтове! Има доста подробни сайтове с много галерии, блогове, най различна информация, флашове и така нататък!А това което аз търся е леко по семпло, но както съм казаъл не знам кое точно прави един сайт по сложен или не от друг! Така или иначе се свързаха няколко човека с мен, ще разуча още малко как стоят нещата за да съм по в час и ще се видят оферти и ще се вземе решение :)



Публикацията е редактирана (05-05-15 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: Stelcho2   
Дата:   05-05-15 11:38

С wordpress - 50лв е сайта.
Аз обаче все още залагам на html5-цата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: iasen2   
Дата:   05-05-15 12:02

Stelcho2 , всеки си има някакви предпочитание , силата е в разнообразието .

Ако изискването е да не се ползва WP бих заложил на Bootstrap на туитър. Но за къстъм сайт ценита са съвсем други :)
Имайте предвид че един програмист взема по 20- 30лв на час .

Миналия месец един мой WP сайт успя да устои на зверски хакерски атаки , така че лично смятам , че уязвимостта на WP е силно преувеличена, което е основен аргумент да не се ползва тази система за управление на съдържанието.



Публикацията е редактирана (05-05-15 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: koceto82   
Дата:   05-05-15 14:41

Здрасти занимавам се с това, писах ти на лични но не знам дали си го видял. Може да си порвериш съобщенията, ще ти излезе почти безпплатно ;)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: Serbezov   
Дата:   05-05-15 15:08

Подкрепям тезата на iasen2 че сайт не е необходим ако това не ти е бизнес,от този сайт дивиденти едва ли може да се извлекат!
Само по себе си изработката на сайта не е нещо сложно но за да заработи един сайт и да има посещаемост ,е тогава нещата стават сложни,първо трябва да си платиш за хост и домейн,да ти направят сайта и най важната стъпка е адването и сео оптимизацията а качествена такава струва много повече от предните изброени,и на края като сложиш всичко на кантар ще стигнеш до мнението от вторият пост!

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   05-05-15 15:43

http://www.corllete.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: Daniel_P   
Дата:   04-02-16 22:32

Здравейте колеги, стигнах до някаде с разузнаването за направата на сайт и за известно време изоставих начинанието на заден план! Но сега пак го обмислям и вече съм се насочил на някаде и имам малко повече яснота, макар че все още са ми магла някой неща! Та реших, че ще заложа на Тема на World Press! Та набелязал съм си една тема която евентуално да закупя! Знам че хоста и домейна са около 80лева за година! Така знам, че ще ми трябва и човек който да ми помогне за до изграждането на темата с мойте дани, снимки и визия на завършен сайт! Та днес се срещнах с познат програмист който ми даде още малко яснота на някой въпроси, но той не се занимава с дизайн и каза,че ще ме свърже с човек който се занимава с такива неща. Каза ми и колко струва подобно нещо което ме хвана не подготвен и учуден та около 1000лв мисли но може би и 500 в зависимост колко време ще отнеме! Та от 500 до 1000лева, ми се струват доста пари, до колкото си спомням са ми казвали преди, че изработката от 0та до завършен сайт струва подобни пари!?!Аз бях доста изненадан и разочарован понеже не си мислех, че ще струва толкова и не разполагам с такъе бюджет сега! Та бихте ли споделили според вас около колко струва доработката на готова тема? Благодаря :)[shtrak]



Публикацията е редактирана (04-02-16 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: chukov   
Дата:   04-02-16 22:39

Скоро ще ти струваме 9 месеца

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: Daniel_P   
Дата:   04-02-16 22:48

Автор: chukov
Дата: 04-02-16 22:39

Скоро ще ти струваме 9 месеца





Не разбрах намека, би ли дал малко пояснение!?!

И да добавя, не искам да обезценя или умаловажавам работа която трябва да се свърши по дадена тема, 500-1000лв може би е реалната цена! Но понеже не съм в час с цените се допитвам до вас, за да не бъда евентуално подлъган :)



Публикацията е редактирана (04-02-16 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ecobo   
Дата:   04-02-16 22:54

но той не се занимава с дизайн... - той дизайна вече ти е направен и ти си го купуваш с темата.
Повечето хостове предлагат автоматична инсталация на WP, и това може да направиш сам
Ако не можеш да се справиш с управлението на WP, по-добре изобщо не се занимавай да правиш сайт - не може да разчиташ постоянно някой да се занимава със сайта ти. Е може, но но говорим за доста пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: Daniel_P   
Дата:   04-02-16 23:07

Ecobo- ами човека така ми каза, че се занимава с друга дейност и така!
Относно останалото пояснение излиза, че или трябва да седна да уча сам, как да се справям ! Или някой трябва постоянно да се занима с сайта и да му плащам! А колко преблизително е това доста пари за да си имам престава? И ако дизайна на темата на този етап и в близко бъдеще е всичко което търся и след като се попълни с мойте дани и снимки и ако аз мога да си добавям след това,допълнителни снимки с времето и няма да има промени няма ли да съм ок сам освен ако не реша нещо за промяна и тогава да търся отново услугите на човек? Благодаря



Публикацията е редактирана (04-02-16 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ilcoin   
Дата:   04-02-16 23:11

Понеже това ми е работата (проджект-мениджър съм в уеб-студио), малко да разсея мъглата.

Темата сама по себе си не прави сайт. В смисъл - ще я сложиш, ще налееш някакво съдържание, ще ти останат някакви (може би) елементи с лорем-ипсум и до там. Това може един човек с нормална комютърна грамотност да си направи сам с готовата тема. С което не искам да те подценявам, но обикновено се стига до там.

Идеята на темата е да си спестиш писането от нулата, и при ясна концепция какво искаш да стане в крайна сметка да си избереш темата, която съдържа елементите необходими за това и има визията, която търсиш. Оттам нататък да дойдем ние (или някой друг) и да ти помогнем от темата да се получи нещо, което да ти върши работа, евентуално да се допълни/преправи това, което не е съвсем за там.

Това всичко изброено, свършено от професионалисти във фирма, която плаща данъци и осигуровки ще дойде горе-долу на тая цена. В смисъл, ще иде към 1000 пари, като колко под или над тази сума ще е зависи от това, което искаш да стане.

Оставам на разположение, можеш да ми пишеш на лични да се чуем и да обсъдим детайлите ако ти трябва професионална помощ и решиш, че разхода си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ecobo   
Дата:   04-02-16 23:26

Това, което ти казва ilcoin е точно така. Имай предвид обае, че всякаква custom доработка на темата, за която ще платиш естествено, ще изчезне със следващия ъпдейт на темата. А такъв, колкото и да го задържаш, рано или късно ще се наложи, защото да не се ъпдейтва WP не е много умно заради уязвимостта на системата към хакерски атаки. И като се ъпдейтва редовно WP-а, идва един момент, в който трябва да се ъпдейтне и темата, защото тя просто няма да работи с новия WP.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: Daniel_P   
Дата:   04-02-16 23:37

Благодаря Ilcoin, даде доста лесна за възприемане информация която ми даде по ясен поглед върху нещата! Един въпрос смяташ ли, че е добро решение да седна и да се образовам малко след което да закупя тема и да се опитам сам да я попълня и да се подкара за начало и след това като реално знам какво бих искал да променя и как реално искам да изглежда ако нещо не ми харесва, да потърся тогава специалист с който да се доработи след като имам вече ясната престава какво искам и какво не ми допада на този етап ?
Аз като цяло реших да не отделям, време за да се мъча сам да си правя сайт! Ценя на другите хора труда, както обичам да се цени и моя и за това реших да си платя на човек който с това се занимава, а аз да си стоя фокусиран с мойте работи! Но като цяло сам си направил грешна престава колко би струвало подобно нещо и съм заделил 350лв за цялата дейност с хост, домейн тема и услугите на човек! Та ако реалните цени са такива ще трябва да се до обмисли, дали за сега си струва инвестицията и кога ще мога да си го позволя :) Благодаря



Публикацията е редактирана (04-02-16 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: Daniel_P   
Дата:   04-02-16 23:40

Екобо много цена информация, за да се има в предвид, благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: terminator   
Дата:   05-02-16 00:08

Само да вметна още една гореща новина за WP базираните сайтове - Security Alert: Ransomware Delivered by Hundreds of Compromised WordPress Websites покрай нашумелите напоследък крипто-вируси.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: iasen2   
Дата:   05-02-16 08:27

Та цената на сайта ти е най малката грижа.
Колегата вчера ми се "оплака", че дал миналата година за Адуордс 1000лв . Аз съм дал наполовината за тази сума за SEO :)


Иначе малко хора разбират недостатъка на къстъм сайтовете - а основния недостатък е, че като всяко нещо остаряват и трябва да наливаш много пари за ъпдейти , даже за елементарни неща.

На един колега му искаха 1000лв за да му направят сайта респонсив.



Публикацията е редактирана (05-02-16 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   05-02-16 08:35

Адски доволен от http://corllete.com/ Стара Загора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-02-16 10:04

Дайте по някой линк на сайтовте в темата, да стане по-ясно какво са ви сглобили и сте доволни (пък и вид самореклама) [smilie3]

ПП: всъщност с нарастващите лексиконски теми във форума, ще направя нова тема за сайтовете, да видим кой какво има [smilie3]



Публикацията е редактирана (05-02-16 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: iasen2   
Дата:   05-02-16 10:13

моя може да го видите в профила ми и да го оплюете - грозен, бърз, функционален,защитен, респонзив и с реален органичен трафик - стандартна тема на WP .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »