Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сносен безплатен сайт ?
Автор: etto   
Дата:   25-04-15 01:08

Здравейте! Бих искал да си направя безплатен сайт,който да ми служи просто за показване на портфолиото на определени хора.Един приятел ми предложи wix.com и има доста добри темплейти за фотографи,но уви, това,което не ми допада е ,че впоследствие адреса на сайта е юзър.wix.com/име на сайта,което изглежда страшно непрофесионално.Бих желал да е "име на сайта.едикаквоси.ком".Ако имате опит с тези неща моля споделете!
Благодаря,
Ивайло!

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: Lycan   
Дата:   25-04-15 03:46

домейн.таканеможе.ком
можетака.домейн.ком
домейн.ком/илитака

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: fraction   
Дата:   25-04-15 05:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: iasen2   
Дата:   25-04-15 08:10

безплатен сайт, безплатен хостинг или безплатен домейн - какво точно искаш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: vladis   
Дата:   25-04-15 09:30

weebly.com
Там името на поддомейна е първо, не че и така изглежда "професионално". Има възможност, ако имаш купен домейн да пренасочиш сайта към него безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: etto   
Дата:   25-04-15 11:10

@iasen2 нямам никаква представа каква е разликата.Искам да направя страница за портфолиото ми в безплатен сайт и впоследствие да излиза име.сайт.ком ,а официалния сайт ще го пусна до месец,два.

@fraction Избрал съм .бг и ще ми струва 50лв(г/д)

@vladis Искаш да кажеш ,че мога да настроя домейта така ,че когато хората напишат примерно etto.bg ,то да бъдат пренасочени към etto.weebly.com ? Как мога да постигна това ? Благодаря ти!

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: e-mil   
Дата:   25-04-15 11:23

Автор: etto
Дата: 25-04-15 11:10
"@iasen2 нямам никаква представа каква е разликата."


Щом не правиш разлика между сайт, хостинг и домейн най-добре се обърни към някоя фирма. Има евтини хостинги за по 3-4 лв на месец. Там ще ти помогнат с разполагането, пренасочването и поддръжката.
В противен случай ще изгубиш много време в четене и опитване вместо да си гледаш бизнеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: vkk1   
Дата:   25-04-15 11:28

Извинявай, ама по-голяма простотия от това да си купиш бг домейн и да го пренасочиш към безплатен хост не бях чувал в 25-годишната си кариера на програмист.

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: tzl   
Дата:   25-04-15 11:36

@etto — домейн е името, което се закупува. Резервацията на име се прави към съответни фирми, които държат бази данни с тези имена или с фирми, които са търговци на имена за домейни. На търговците това им струва пари. Собствениците на тези бази данни си имат цена, която предлагат. Това, което се изписва по следния начин
<име>.<com|org|net|bg|...>

се нарича "домейн" или като сравнение го приеми като името на човек. Това е само име. То няма съдържание, няма външен вид. Просто име. Също както на малкото дете му се дава име, но все още няма нищо оставило след себе си като дейност и характер.

Ако имаш <нещо>.<домейн>, тогава <нещо> се нарича "поддомейн" (subdomain). "www." е поддомейн например. Това не струва нищо особено на тези, които продават домейни и обикновено дават неограничен брой поддомейни към даден закупен домейн. Това все още е само име. Да кажем това са прякорите на даден човек с дадено име, но зад тях още няма съдържание.

Хостинг се вика на услугата, която е домакин на съдържанието на сайта. Примерно имаш страничка, на която ти пише контактите и има 10 картинки. Това съдържание се съхранява във файлове. Тези файлове стоят на компютър някъде и този, който държи компютъра е т.нар. "hosting provider" или някой, който предоставя услуга да си сложиш файлчетата там. Ти можеш да си сложиш сам компютър вкъщи и да си го настроиш да държи файловете, които показват съдържанието за даден домейн, но трябва да си сигурен, че имаш интернет през цялото време, няма прекъсвания, спирания на тока и т.н. Иначе хората отиват на сайта ти и той не се отваря, защото енергото решили да правят профилактика или съседният строеж копнал кабела за интернета. Обикновено фирмите, които се занимават с това имат генератори, UPS-и и т.н., с които да поддържат що годе непрекъсваемо енергоподаване.

Сайтът ти е съдържанието, което слагаш. Сайтовете се пишат на специални езици, за които има и визуални програмки ако правиш нещо елементарно. Съдържанието се групира във файлчета и тези файлчета са на компютъра или компютрите на хостинг фирмата.

Като сравнение имаш следното:
<домейн> - нещо като име на човека;
<хостинг> - постоянно местожителство, което можеш да променяш когато си искаш и само се променят настройките на <домейн>-а — към кой хостинг компютър да "сочат". Все едно отиваш в общината и си сменяш постоянното местожителство;
<сайт> — самото съдържание — характерът на човека, който може да стои непроменен независимо дали си сменя местожителството, но с времето може и да се променя;

Сравни цените на .bg домейните с тези .com, .net, .org, ако искаш...



Публикацията е редактирана (25-04-15 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: etto   
Дата:   25-04-15 11:39

@vkk1 съвсем възможно :Д Купувам домейна сега,защото предполагам,че ще е зает след време,а нямам излишни средства за направата на сайт в този момент.Имам достатъчно приятели програмисти(shame on me),които ще ми помогнат,но за сега просто искам да имам някакъв безплатен сайт за известно време,който да ми представя портфолиото.Ако е възможно за известно време да пренасоча безплатния сайт от купения от мен домейн..защо не ? Така или иначе няма да го ползвам още.

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-04-15 11:48

Аз ползвам wix.com и съм рвгистрирал домейн .eu за няма и 20лв. на година. Ако съвсем искаш да ти е фрии, а wix ти допада, тогава си редиректни адреса към www.dot.tk и така ще имаш адрес от сорта на www.име.tk и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: etto   
Дата:   25-04-15 12:23

@tzl ,благодаря за подробното разяснение (: Ами значи ще купувам в крайна сметка домейн с .bg накрая (:

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: petrov88   
Дата:   25-04-15 12:44

Според мен кустюмизацията, която получаваш с Awesome акаунта в 500px е идеална и то за малко над 100лв годишно.



Публикацията е редактирана (25-04-15 12:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-04-15 12:51

Имаш ЛС, провери само дали регистрацията на .bg домей изисква все още да е направен от юридическо лице, защото преди така беше...сега може и да е отпаднало като изискване.

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: vkk1   
Дата:   25-04-15 12:58

не, може и на физическо лице, но не е защитен.

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: lorddemonic   
Дата:   25-04-15 13:44

Безплатен сайт (Почти)? Едиквоси.ком 18-20лв , реално ип домашен http сървър (нета е пълен с инструкции), wordpress + photo theme и готово!

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: SLR   
Дата:   25-04-15 15:23

Като lorddemonic, иначе мятай снимки в Tumblr или Flickr и така ги показвай, ако е само за портфолио.

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: gbdesign   
Дата:   25-04-15 15:52

Ползвай ФБ и не се занимавай с глупости. Не мога да схвана, каква е идеята на сайтове, в които няма и 5 уникални посещения на ден, повечето от ботове или китайски хакери. Във ФБ, каквото и да публикуваш, ще го види маса народ. Ако публикуваното е красиво или интересно, тези дето го видят, ще цъкнат "харесва ми" или "сподели", което ще доведе до това да го види още маса народ. Времето в което беше добра идея да имаш портфолио в собствен сайт, отдавна отмина. Красиво и модерно направен сайт, струва много труд и/или пари. Евтиното, нито ще е оригинално, нито ще е красиво. Тук /ФФ/ отдавна има мода да се хвалят с "новият си сайт", като повечето пускани са потресаващо времеемки за разглеждане, щото някой е решил че красотата и ефектите, трябва да са водещи. ФБ стана толкова популярен и заради възможността, бързо и лесно да разгледаш, голямо количество снимки. Самото име на домейна, също е без особено значение, защото хубавите, кратки и лесни за запомняне, отдавна са изкупени, а хората стигат до сайтове, в не повече от 5% от случаите, чрез директно писане в адрес бара.

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: etto   
Дата:   25-04-15 16:42

@gbdesign ,не се притеснявайте,пускам си снимките и във фб.Не съм искал мнение за това кое е редно и кое не,а за това как да го направя,т.е. решението е взето.Благодаря за отделеното време.

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: iasen2   
Дата:   25-04-15 16:51

Колегата gbdesign е напълно прав, но обикновине клиентите винаги си знаят своето и не слушат съвети.

Няколко електронни магазина така умряха , щото не слушат какво им приказвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: tzl   
Дата:   25-04-15 17:02

@gbdesign не е прав в общия случай.

Това могат да го разберат само хора, които разбират от това как се движи бизнес, който е шир-потреба и как се движи бизнес, който е бутиков. Също така не отчитате факта, че FB са променили политиката си на показване на съдържание драстично. Третото е, че не всички бизнеси във FB имат "приятели", които от самото начало да играят ролята на "рекламни агенти". Четвъртото е, че утре ако FB промени политиката си още повече, че човек трябва да си премести съдържанието от там, трябва да започне да гради всичко от 0, защото никъде другаде не го знаят...

А това, че като било "качествено", щяло да се споделя от много хора, също не е вярно. Виждам много качествени неща, които не се споделят от много хора, както и много некачествени, които се споделят.

И отново се опира до това какъв е бизнес моделът, какви са клиентите — дали са шир потреба, дали са малка ниша, дали са богати, дали са бедни, дали са млади, дали са стари. Но всичко това е много много обширна тема, която не е за този форум.

Просто исках да кажа, че нещата не са такива, каквито ги описва @gbdesign. Може би са такива в няколко частни случая, но не и в един нормален бизнес, който започва от 0 и се развива.

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-04-15 17:12

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: iasen2   
Дата:   25-04-15 17:14

tzl, знаеш много добре как се прави и поддържа сайт и колко време и усилия ти коства, колко статии си написал .

Един сайт, който няма вървежна ключова дума на първамстраница в гугъл има почти никакви посещения. Да оптимизираш фотографски сайт примено по модна фотография на 7мо място ти трябва солиден бюджет. Моя фотографски е на 17 място

Така че ако нямаш ясна идея за какво иде реч просто не се захващай или го дай на професионалисти

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-04-15 17:35

iasen2, той сайта на tzl излиза първи в google, стига да знаеш какво търсиш, а смятам, че той добре се е постарал в това отношение и не е като да има нужда от акъл [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Сносен безплатен сайт ?
Автор: tzl   
Дата:   25-04-15 17:39

Аз отговорих на това, което е писал @gbdesign, а той не е писал за това човек да си прави сам сайта, а за това, че портфолио сайт било вече демоде, но не обясни защо (а аз мога да обясня много подробно защо не е прав, но както казах, не е за този форум).

Повечето хора правят неща, защото виждат другите да ги правят, но нямат идея защо се прави това или защо не трябва да се прави.

Като това изобщо не се отнася само за фотографията, а за всеки производител.

А и още нещо — не им се чака на хората. Смятат, че успехът идва от ден първи, а той може да не дойде и след година трета.

Конкретно за човека, който е пуснал темата, нищо не мога да кажа като съвет, освен обясних кое какво означава. Представа си нямам (а и не ме интересува) колко е добър, какво смята да прави с това, какви клиенти да привлича и т.н. Да си направи портфолио на wordpress ако иска, да си сложи собствен домейн (идея си нямам защо толкова скъпо плаща, а няма пари за плащане на хостинг).



Публикацията е редактирана (25-04-15 18:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »