Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Дроните и законите
Автор: jivkojj   
Дата:   20-04-15 17:55

Това с мадамата на фейк прилича.

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: falcon   
Дата:   20-04-15 18:10

Тази пък мацка я разпънаха лошите дрони[cool]
https://www.youtube.com/watch?v=77uK19KxMuI



Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: J0R0   
Дата:   22-04-15 10:28

дрон с бутилка вода на покрива на японския премиер

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-04-15 11:21

falcon , нека не плашим толкова хората. Съвременните дронове от последните модели се стабилизират доста добре с компас и по ГПС, а когато батериите влязат в критичен режим без значение от контролера започват бавно спускане към земята. Разбира се, че може да се направи глупава грешка да се вдигне дрона на 1 км. и като привършат батериите да нямаш тези 4-5 мин да го приземиш нормално. За това системите FPV са задължителни, когато се лети по-надалеч, защото имаш в реално време инфо за полета по всички характеристики - височина, далечина, ниво на разряд на батериите, вятър, посока и хоризонттално положение, а отделно се вижда и какво в момента снима камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: falcon   
Дата:   22-04-15 11:58

Dji Naza за хеликоптер, макар и по-базова алгоритмите са от индустриалната Ace one. Перфектна система, получаваш това, за което плащаш..докато един ден не даде необясним дефект за момент. Добре, че следвам плашливите си идеи и карам където рядко минават хора и затова нямаше такива с отрязани глави, щото тея въртящи се мечове са със линейна скорост над 300км.ч на върха на лопатата. Теорията е хубаво нещо, практиката друго. Примери с подобни случаи и с други системи и за други видове летателни машини, в интернет бол.
Един пич си отряза главата със същия клас хели преди година, добър пилот и с много добър контролер, но е в гроба в момента.[smilie3]



Публикацията е редактирана (22-04-15 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-04-15 13:32

Naza-ТА е за за уж по-висш пилотаж и повече възможности, но и много по- опасна. На мен ми стигат стандартните настройки на автопилота на Фантом 2 V2.0 - държи се прекрасно и стабилно и с Херо 4 имам доста хубава и стабилна картинка. Витлата му в никакъв случай не могат да наранят сериозно - явно говориш за доста по-голяма и тежка машина, която наистина не е безопасна и може да нарани тежко.

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: falcon   
Дата:   22-04-15 13:55

Просто е хубаво човек да има предвид опасностите за другите. Защо да се създават главоболия, като може да се избегнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: aivn   
Дата:   22-04-15 14:04

Да ги забраняват тези дрони, че ето какви работи разкриват:

Кметът на Пазарджик живее в имение с басейн, фитнес, джакузи и изкуствена река

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: imitev   
Дата:   22-04-15 14:42


Кмето го оставете - тва не струва повече от 100000 леа, а тях той си ги е изкарал честно и почтено... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-04-15 14:47

falcon, напълно подкрепям и за това обяснявах, че Не са играчка и трябва да се обучават пилотите за безопасно летене.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: asahi   
Дата:   23-04-15 16:55

Качило се секо на кола и писка.

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: slavun   
Дата:   23-04-15 23:01

"Оркестър без име".

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: marrio31   
Дата:   24-04-15 08:15

GOSPODIN и фантомчето ти е с наза,чат пат тръгват за Китай[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: pmartinov   
Дата:   05-05-15 15:17

GL-10

NASA също си пада по дроновете,предпочита ги летящи ,за да са по-полезни при изпълнение на далечни задачи.


Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: dfxos   
Дата:   06-05-15 09:38

Не са шега и перките на фантома, така че винаги трябва да се внимава много, защото дори с гардове на перките се получават кофти ситуации.



(видеото съдържа кофти кадри предупреждавам)

https://www.youtube.com/watch?v=ji3Hii_LZOc

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: goldstar   
Дата:   06-05-15 14:12

Та забраха ще има ли или няма да има ??? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: pmartinov   
Дата:   06-05-15 14:14

Чакаме първия сериозен атентат...


Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: J0R0   
Дата:   05-03-16 23:33

прихващачът
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: eewf   
Дата:   06-03-16 08:10

"... this portable system ..."
толкова е портабъл, че ми трябва поне "баничарка" [smilie5]
Големи филмари са тия американо[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: Peyu   
Дата:   06-03-16 10:47

Здравейте господа!

1-во Въздушното пространство не е частно, а е държавно. Същото се контролира от ДП РВД.
(не ме разбирайте грешно, аз лично желая да бъдат въведени и приложени закони, като в Германия примерно)
2-ро Всякаква саморазправа е подсъдима така, че успех! Ако имате проблем с някой е много по-добре да отидете и да говорите лично с оператора на машината от колкото да се занимавате с пушки, пистолети, прашки и тн.

п.п. Скоро ми се наложи да снимам много скъп имот в близост до София и въпреки, че цялата охраната беше предупредена ден предварително. Малко след като вдигнах дрона се чуха два изстрела от огнестрелно оръжие. Някой си бай Петко (бивш военен) не бил разбрал, че дорна ще снима имота който пази с цел реклама и така за малко да олекне с над 2000лв глоба от работодателя си. Така мина с мъмрене, а как е отчел гилзите той си знае.

Айде всичко хубаво и първо пробвайте с добро [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: victory13   
Дата:   06-03-16 11:37

Бай Петко е за медал... всъщност май вие трябва да се замислите след случката...

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: e-mil   
Дата:   06-03-16 14:46

Автор: Peyu
Дата: 06-03-16 10:47
"... снимам много скъп имот... цялата охраната беше предупредена ден предварително... бай Петко не бил разбрал, че дорна ще снима имота с цел реклама"


Автор: victory13
Дата: 06-03-16 11:37
"Бай Петко е за медал... вие трябва да се замислите след случката..."



Абе, какво стана с оная тема за бисерите? [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: eewf   
Дата:   06-03-16 15:48

Peyu, не съм съгласен, че всичкото въздушно пространство се регулира от РВД.

...Правомощията на ДП РВД по чл. 53, ал. 2 от Закона за гражданското въздухоплаване се разпростират върху всички въздухоплавателни средства, които излитат и кацат на гражданските летища и прелитат през обслужваното гражданско въздушно пространство на Република България....

Охранявания от бай Петко обект примерно и въздушното над него пространство едва ли са "коридор" ...
Дори и да влезнеш с дрона в зона контролирана от РВД, едва ли ще го засекат...

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: Pif   
Дата:   07-03-16 00:11

Пею,
пусни си дрона да лети над моя имот. Аз ще го сваля. Дрона ще падне в моя имот. Ще ме обвиниш в кражба? Ще вземеш прокурорска заповед за обиск за да намерят дрона ти в моя имот? По кой закон ще влезеш да си го вземеш? А ако дрона падне и убие някой? Причиняване на смърт поради непредпазливост? Ще го излежиш ли? Или тогава дрона не е твой?
Като вземете да се правите на големи тарикати не знаете кога да спрете. Ходи да снимаш другия път Бойко като открива нещо. Да видим дали първо ще стрелят или първо ще те питат колко ти струвал дрона.

Отговори на това съобщение
 Re: Дроните и законите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-03-16 00:16

Нещо такова ако прелети над къщи, свалям го и хич не ми пука. Да ходи да се оплачИ на арменския прокурор ако ще, пилотчето [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »