Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор между A-X2, Pl6
Автор: vlado1987   
Дата:   20-04-15 09:48

Чудя се между Това
и Това

На олито ме блазни втория обектив, а на фуджито по-големия и широк сензор.
Преди имах Никон 3100, но бързо беше продаден по ред причини.
Сега искам да си везема безогледалка, карам колело в планината и по-малкия апарат ще ми е далеч по удобен от "дизелара".
На снимките ще се прави обработка, смисъл няма да снимам постоянно в jpeg и да се качват директно.
Моля за съвет, кой от двата да избера.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между A-X2, Pl6
Автор: hemilio   
Дата:   20-04-15 10:19

в твоя случай бих предпочел фуджи:
-по голяма матрица
-по широко

дългия за който се блазниш на олито-едва ли ще ти е толкова от полза в планината(предполага се,че ще снимаш пейзажи)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между A-X2, Pl6
Автор: mbs   
Дата:   20-04-15 10:40

Според мен реалната алтернатива на Х-А2 за цената си към днешна дата е това: ЦЪК

По-лек
По-бърз
Повече фокусни точки
По-голям телевизор
Повече обективи


Отговори на това съобщение
 Re: Избор между A-X2, Pl6
Автор: kery70   
Дата:   20-04-15 10:42

Аз също бих избрал фуджито. По натам винаги можеш да добавиш друго стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между A-X2, Pl6
Автор: kvakioh   
Дата:   20-04-15 11:08

Фуджито. Подобрено спрямо предишния модел. По-добра картинка и екстри.
Олито само заради втория обектив и при условие, че няма повече да се взимат никакви, завършване на системата. Някакси по-крайно и окончателно решение е.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между A-X2, Pl6
Автор: ioana-foto   
Дата:   20-04-15 11:11

Аз съм за олито , 40-150 е страхотен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между A-X2, Pl6
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-04-15 11:30

Както е известно, апетитът идва с яденето [smilie18] Това до голяма степен се отнася и за обективите. Разбира се, има и хора, които като си купят DSLR или безогледалка, занапред карат само с китовия /или двата китови обектива/. Но ако авторът на темата някъде в близкото бъдеще реши да разшири гамата си от обективи към новата безогледалка, трябва да има предвид следното: Фуджи имат страхотни обективи. Но почти всички са на "страхотни" цени...
В това отношение системата микро 4/3 /т.е. Олимпус и Панасоник/ имат също много добри обективи, като някои от тях са с по-поносими цени. Освен това се появяват и сравнително по-често в базара, на още по-демократична цена. Например Панасоник 20/1.7 /първата версия/, Олимпус 45/1.8, Олимпус 17/2.8, Панасоник 14/2.5. Освен това има и три много добри обектива от Сигма за м4/3 с прилична цена - 19/2.8, 30/2.8 и 60/2.8. Разбира се, Олимпус и Панасоник също имат и много качествени и много скъпи обективи...
Така че, ако системата ще се разширява с някой и друг обектив, при Олимпус и Панасоник има избор и на по-бюджетни решения.



Публикацията е редактирана (20-04-15 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между A-X2, Pl6
Автор: kvakioh   
Дата:   20-04-15 11:38

Правилно е, че за Олимпус има по-масови и лесни решения. ЗА Фуджи са по-скъпички (но малко по-скъпички), но по-уникални като система може да се изгради с не повече от 2-3 обектива, докато при м4/3 поради разнообразието точно апетитът идва с яденето. Въпросът е докъде и как иска човек да стигне.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между A-X2, Pl6
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-04-15 12:11

При всички положения бих избрал Фуджито. Да не говорим, че от китовите обективи неговия е най-приличен, сензора си е нормален кроп, а дори само в джипег с обработка снимките са повече от прилични. Аз съм със старата версия Х-А1 с китовия, а с адаптер ползвам всичките си никонски стъкла - доволен съм. Единствено, както вече се спомена, не съм удовлетворен от цената на останалите им стъкла, но не искам отново да изпадам в конфликт с някои хора тук, които смятат, че цената е оправдана и нормална...все пак всеки според чергата си. Ако искаш погледни последните снимки в профила ми, все са с въпросното фуджи и обработен джипег.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между A-X2, Pl6
Автор: vlado1987   
Дата:   20-04-15 15:32

След 2 седмици ще направя кратка почивка в Гърция, и се надявах да съм избрал до тогава.
Сега се замислям дали да не взема един Fz28 от един приятел, и да видя дали въобще ще използвам зуум или не.
Замислям съм се за преходник към никонски обективи, нещо по-светло, макро и по дълго, само дето дългото не знам колко и въобще, дали ще го ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между A-X2, Pl6
Автор: kvakioh   
Дата:   20-04-15 16:26

И аз ползвам преходник към Никонски байонет, главно заради Сигма 20-40/2.8. Мога да кажа, че резултатите с макрото и този обектив Сигма са отлични винаги. Особено след като се разбере пийкинг (подпомагане на фокуса) и основните настройки и нещата са много добри.
Ако се гледа като картинка и двата избрани апарата са отличници в jpeg, без усилия. Което е още един плюс.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между A-X2, Pl6
Автор: tbby   
Дата:   21-04-15 14:18

Най-лошо е като си всякакъв фотограф - макро, нормален, зуум... Тогава избора е най-труден :)
Аз съм достигнал до извода, че мога да живея с един фиксиран 50мм и/или 85мм.
Иначе за апаратите - ако обичаш глезотии и менюта за каквото се сетиш - мерене, скубанье, втръганье, кисело зеле, мохито и т.н. вземи олимпуса :)
Фуджитата са по-спартански, което на мен ми допада повече и джипега им е много, много добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между A-X2, Pl6
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-04-15 14:27

Джипегът на Олимпусите е добър, но задължително трябва да се направят няколко настройки в дълбините на менюто:
шарпнес на -2
контраст на -2
градация на нормал
насищане на 0
нойз редъкшън - изключено

В противен случай /т.е. при стандартни настройки/, поне на мен картинката в ДЖИПЕГ ми изглежда леко прешарпена и леко замазана като от нойз редъкшън.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между A-X2, Pl6
Автор: vlado1987   
Дата:   24-04-15 15:33

А, ако към избора добавим Olympus E-PL7 PEN?
С какво е по-добър от PL6 и Фуджито?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »