Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sunstars
Автор: axlastro   
Дата:   05-04-15 11:51

Важни ли са за Вас и може ли да се замени способността на един обектив да прави лъчи при затворена бленда с ефектен филтър? Как мислите?

Отговори на това съобщение
 Re: Sunstars
Автор: dekov   
Дата:   05-04-15 12:18

Може да се замени и това не е от вчера, с ефектните филтри могат да се получат различен брой лъчи, докато при ефекта от блендата зависи от броя на ламелите, а доколко е важно зависи от това имат ли лъчите смисъл в снимката или нямат.


Отговори на това съобщение
 Re: Sunstars
Автор: lamerko   
Дата:   05-04-15 12:58

Веднъж бях тествал един такъв филтър - кадрите излязоха като за реклама на куклена къща Барби - появи се лек воал на целия кадър, а "звездите" се получиха не само на светлинните източници, но ни на всеки отблясък и по-светъл детайл. Колкото за броя на лъчите - интересен ефект се наблюдава, когато ламелите на диафрагмата са нечетен брой [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sunstars
Автор: axlastro   
Дата:   05-04-15 13:22

Въпроса не е толкова тривиален, колкото си мисли Деков, с цялото ми уважение към него.

Забелязал съм, че от обективите, които притежавам Сигма 30 1.4 Арт прави наистина красиви дифузни звезди и е с 9 ламелна диафрагма, т.е. броят на лъчите е 18. Най-скъпите канонски широки стъкла например правят уникални звезди от слънцето с остри и силно изразени лъчи. Смисъла от звездите в снимката разбира се е в ръцете и главата на фотографа. Аз примерно обичам да го има при снимане на нощна архитектура или при снимане на залез, като разбира се трябва да се гледа да не разсейва прекалено много. Всички снимки с ефектни филтри, които съм виждал, изглеждат изкуствено и определено веднага се набива на очи. Затова и питам дали има начин да се имитира този ефект при широките обективи или има защо скъпите такива да го правят без нуждата от допълнителен филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Sunstars
Автор: victory13   
Дата:   05-04-15 14:10

Лъчи ако се искат, Оли [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sunstars
Автор: axlastro   
Дата:   05-04-15 14:37

Всички обективи на олимпус ли?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »