Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: Ghost4o   
Дата:   26-03-15 21:11

Кажете някой безплатен облак над 50ГБ, ползвам маил.ру но искам в още някой да си кача снимките

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-03-15 21:21

Маил.ру безплатен до 50ГБ ли е? И безплатното за винаги ли е или за срок от година-две?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: Ghost4o   
Дата:   26-03-15 21:25

Маил ру е безплатен до 100гб и до 2гб размер на фаил, за винаги е фрии

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: mirmiracle   
Дата:   26-03-15 21:27

Ами нормално, преди 2 дена си взех флашка 500 ГБ от Китай за 10 Евра.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: lamerko   
Дата:   26-03-15 21:30

mega.co.nz - безплатен клауд до 50 Gb, нагоре - с платени планове.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: Ghost4o   
Дата:   26-03-15 21:32

Някой ползвал ли е Ozibox да даде инфо

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: gbdesign   
Дата:   26-03-15 21:52

Автор: mirmiracle
Дата: 26-03-15 21:27

Ами нормално, преди 2 дена си взех флашка 500 ГБ от Китай за 10 Евра.


Пробвай да запишеш 50 Гб на нея и после да прочетеш файловете и ще разбереш простата истина, че на китайци не трябва да имаш вяра! За 10 евро повече от 32GB каквото и да купиш, все ще е менте... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: vuvi   
Дата:   26-03-15 23:07

Да ментета са.Моята беше 2ТБ и след като я пусках през някви програми дето смятат реалната стойност на Гб се оказа 32гб ;)
Тя записва , записва и след като премине тези 32Гб започва да слага новата информация на мястото на досега записалите се и става.... Мазало :)
Иначе звучи супер за 22$ 2ТБ HP. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: mirmiracle   
Дата:   27-03-15 07:03

Още не е пристигнала, но съм купувал и далеч по-скъпи неща и съм много доволен. Когато я тествам, ще ви кажа как е. Нека не прибързваме с изводите.Щом Сандиск могат тук да съберат 64 ГБ ... значи има недежда.
https://photo-forum.net/static/forum/2015-03/fznl6110.JPG


http://ecx.images-amazon.com/images/I/61EvwZuZMuL._SL1100_.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: mirmiracle   
Дата:   27-03-15 07:11

А и зависи дали ще я форматирате в НТФС или ФАТ 32.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: rlk   
Дата:   27-03-15 09:05

www.box.com имаха по 50гб на акаунт промоция от време на време или ако им пишеш. Правиш си няколко и си готов. Незнам дали все още става номера.


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: e-mil   
Дата:   27-03-15 09:17

Автор: mirmiracle
Дата: 27-03-15 07:03
Още не е пристигнала, но съм купувал и далеч по-скъпи неща и съм много доволен. Когато я тествам, ще ви кажа как е. Нека не прибързваме с изводите.Щом Сандиск могат тук да съберат 64 ГБ ... значи има недежда.


И аз така - поръчах си зимни ботуши за 20 лв, понеже съм носил далеч по-скъпи и съм много доволен. [smilie5]

Сериозно: не е въпросът дали могат да вкарат 500 гб във флашка, а дали могат да ги вкарат на тази цена. Не си първият, който тества евтини флашки с голям обем, така че изобщо не прибързваме с изводите.


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: gbdesign   
Дата:   27-03-15 10:38

mirmiracle, големи флашки съществуват отдавна, но се продават на 50-100 пъти по-висока цена . Освен това са си проблематични устройства. Това, FAT32 го няма в големите флашки. Те ползват exFAT. В зависимост от фирмуара в тях, често това е единствената файлова система, която поддържат. Проблема с ментетата е че чайниците са им счупили фирмуара и записа върви в цикъл, като презаписва най-старите сектори. Така флашките са неизползваеми, дори с истинският им капацитет.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: rx   
Дата:   27-03-15 10:43

Нещо не мога да го разбера това с флашките и "безплатните" пинизи - даваме 2-3-4-5-10 хилядарки за камери и стъклария, но ни свиди да дадем 500лв за кадърно бекъп решение. Дори и хората дето не се занимаваме професионално с фотография - ами това са спомени най-малкото - един ден като одъртееш, да може да покажеш на децата си какви си ги вършил на млади години, какво е било.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: hose   
Дата:   27-03-15 11:26

аз чакам да поевтинеят 128Gb -овите, но ще трябва да почакам поне година като гледам

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: lamerko   
Дата:   27-03-15 11:36

Взех си преди време от САЩ Lexar 128GB USB3 - поредната промоция, през Saviry. Излезе ми около $26 с таксите за NY. Корпуса е пластмасов - прилича на евтина играчка, но всъщност се оказа страхотна джаджа. По-бърза от преносимия ми 2.5" външен диск на Seagate и реално наистина си е 128GB. Става въпрос за тази играчка . И съвсем между другото - скоростта на запис при големи файлове държи стабилно на 70МБ/с :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: mirmiracle   
Дата:   27-03-15 13:17

gbdesign == Реалната цена на тази флашка е 90 Евро, но я продаваха на промоция. Като сте големи експерти, кажете ми тогава къде се правят повечето Качествени и скъпи флашки ... пак в Китай. И АйФон се прави в Китай в заводите на ФоксТрон и много други неща. Така, че ... след 2 седмици ще ви пиша какво е станало.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: rx   
Дата:   27-03-15 13:21

mirmiracle пазарът не работи по начина, по който си го представяш. В най-лошия случай ще изгориш с това:

https://photo-forum.net/static/forum/2015-03/mppm6796.JPG


http://walyou.com/img/fake-usb-flash-drive.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: imitev   
Дата:   27-03-15 13:24

Това последното не е флашка, а усб вифи адаптер на длинк.

А заводите са фокскон (Foxconn)...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: mirmiracle   
Дата:   27-03-15 13:26

Така ли , защото аз за китайския пазар нищо не съм чел, но съм поръчвал доста неща. И тук в Германия същите се продават двойно от разни фирми с гаранция и всичко. И аз преди година, когато имах фирма продавах китайски стоки и проблеми съм нямал. Разбира се за тези, които не знаят откъде да пазаруват може и да е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: imitev   
Дата:   27-03-15 13:31

500 gig флашки за 10 еуро е невъзможна цена в момента...

500 гига външен диск също.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: rx   
Дата:   27-03-15 13:35

mirmiracle щом си вярваш, че за 10 евра ще вземеш толкова памет, сполай ти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: gbdesign   
Дата:   27-03-15 13:38

mirmiracle, тотално не си в час с това, кой какво, къде и как се прави. Първо е Foxconn, а не "ФоксТрон" и в него "произвежда" Айшитовете с компоненти, правени по целият свят. Освен това, фирмата е тайванска, но големите и заводи за асемблиране /асемблиране, не означава производство/ са в Китай, защото там не е голяма драма наемането на роби, в буквалният смисъл на думата. Но да се върнем на флашките. Това че чайниците правят корпуса и връзват чипа, не означава че той е Мейд ин Чайна. Напротив! Почти никакви чипове не се правят в Китай, още по-малко пък памети и то с голям капацитет. Правят се в Самсунг, АМД, Тексас Инструментс и т.н. Чипа си има цена. Чайника, нито може да го изкопира, нито може да го купи чак толкова евтино. Цените на флаш чиповете, през последната година са на практика в застой, тъй като търсенето на големи флашки е символично, а малките няма на къде да падат. Даже, заради курсовите разлики, в момента примерно 16-гигабайтовите в лв., са по-скъпи от преди година.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: mirmiracle   
Дата:   27-03-15 13:45

Хаха експерт по китайски стоки. Скоро май не си гледал цени. Микро СД Ултра на Сандиск в момента в каталога на Реал 64Гб струва 22 евро /тук е до мен/. Преди година беше около 2 пъти повече. Цените на паметите падат много бързо. Вероятно бъркаш с кризата за хардове преди няколко години, заради наводненията в Япония. [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-03-15 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен облак над 50ГБ?
Автор: gbdesign   
Дата:   27-03-15 13:55

Наводненията бяха във Тайланд. Миккро SD картите, са друга бира...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »