Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения относно няколко фотоапарата
Автор: freewater   
Дата:   17-03-15 19:59

Здравейте,
Имам нужда от съвет и мнение относно няколко апарата, тъй като ситуацията, в която се намирам, не е особено благоприятна за закупуването на това, което искам.
Фотоапаратът ми Канон 350 Д след 8 години изключително интензивна употреба, се развали (затворът на апарата). Намирам се в чилийска Патагония, където за съжаление надали ще намеря подходящ сервиз за смяна на затвора, а и честно казано ме е страх да го давам на кой да е, фотоапаратът е изключително ценен за мен и смятам да се ремонтира в България, за да мога да го ползвам и в бъдеще. Проблемът е, че не мога да продължа да пътувам без апарат. Втори проблем е, че искам друго 350 Д или подобен стар модел, а такива тук не се продават. Проверих какви апарати на Канон се продават в Чили, ще трябва да взема някой от тях ако не намеря нищо втора ръка. Моделите, на които се спрях и които сякаш са най-близки до моя:
EOS Rebel T5
EOS Rebel T5i
EOS Rebel SL1

Никой от тези апарати не ми харесва особено, защото искам фотоапарат, който е стар модел, който е само апарат за снимане и няма десетки функции от типа на ГПС, уайфай, подвижен дисплей и прочее...
Но много се надявам на мнения относно тези конкретни модели, защото само това се продава тук за под 1000 долара, всичко друго е много скъпо.

Всякакви коментари за апаратите са добре дошли, трудно ми е да реша.
Благодаря предварително на всеки отзовал се!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения относно няколко фотоапарата
Автор: h_bio   
Дата:   17-03-15 20:06

Дай кординати и да ти пратя едно 350Д. На мен не ми е много ценно.

По темата Т5 (EOS 1200D) е най-евтин и аз бих взел него. Отличава се и с много добър живот на батерията. Ще бъдеш доволен/а поне колкото със 350д-то + ако се наложи можеш да правиш видео във формат Full HD. Като казах видео, най-добър в този аспект от изброените е последни (SL1, a.k.a. EOS 100D).



Публикацията е редактирана (17-03-15 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения относно няколко фотоапарата
Автор: axlastro   
Дата:   17-03-15 20:18

100D или 1200D

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения относно няколко фотоапарата
Автор: freewater   
Дата:   17-03-15 20:47

h_bio,
сериозно ли имаш 350 Д което не ти трябва? Продаваш ли го или подаряваш, или пък даваш назаем :) И евентуално би ли могъл да го пратиш до адрес в България, след което родителите ми да го препратят по някакъв начин към мен? Ако успея да се сдобия с него, ще е просто върхът! Много искам същия апарат, обичам с цялото си сърце Канон 350 Д, това е най-здравият апарат на света, предният оцеля при ужасни условия в 94 държави по света, ако се сдобия с още един такъв, ще ми е много спокоен живота занапред. Лошото е, че в тези държави като Чили, стари стоки просто няма, всичко се изхвърля като се развали.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения относно няколко фотоапарата
Автор: h_bio   
Дата:   17-03-15 20:57

Ами нямам, но понеже цената им тук (употребявани) е доста ниска може лесно да се намери и изпрати.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения относно няколко фотоапарата
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   17-03-15 22:29

В olx са по около 150-200 лева. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения относно няколко фотоапарата
Автор: h_bio   
Дата:   17-03-15 22:36

Именно, казвай ако ти е толкова важно да е 350д да ти взимаме един и да ти го пращаме, а ти ще ни подариш по един хубав принт от някое от пътешествията си :)

Ако си се насочил към покупка втора употреба там намясто силно те съветвам да се оглеждаш за някое ЕОС 20Д, 30Д, а защо не и 40д. Ще ти излезе по-евтино от нов Т5(1200д) и ще получиш много повече апарата за парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения относно няколко фотоапарата
Автор: freewater   
Дата:   18-03-15 01:37

Проверих и се оказа, че в Чили е невъзможно да се изпрати каквато и да е техника от друга страна, връща се автоматично [smilie23]
Така че вариантът за изпращане от България отпада. Тук има сайт като olx (меркадо либре), само че ми е нервно да купувам втора ръка в държава, в която не говоря пълноценно езика и не мога да комуникирам на сто процента с продавача.
Не ми се купува нов апарат, но не знам какво друго остава като опция. Най-опростен ми се вижда този 1200Д, може би на него ще се спра. Ще мисля за още варианти, а междувременно ако някой има път насам и би желал да ми донесе едно 350 Д или подобен, обещавам голяма черпня! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »