Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon d5300 + nikkor 35mm 1.8g dx
Автор: rotva   
Дата:   13-03-15 09:07

От скоро имам д5300,този http://olx.bg/makro-adapter-obrschasch-prsten-za-nikon-52mm-i71187466 обръщач "52mm" ще стане ли за него и никор 35mm 1.8 g dx?И с този обектив може ли да се снима макро с обръщач?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5300 + nikkor 35mm 1.8g dx
Автор: rumm   
Дата:   13-03-15 09:15

Става , но трябва да се задържи по някакъв начин лостчето за блендата да е отворено.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5300 + nikkor 35mm 1.8g dx
Автор: rotva   
Дата:   13-03-15 09:25

Да,гледах клип за това.А то има ли начин да се затвори на определена бленда или с това лостче се отваря докрай?
Имам и още едно питане за този апарат.Мога ли докато снимам видео.да имам автофокус като при камерите и има ли опция за пауза при снимане на видео? Имам от скоро никон...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5300 + nikkor 35mm 1.8g dx
Автор: kvakioh   
Дата:   13-03-15 09:39

Обръщаници на обективи става най-често с по-старите, при които има точки за блендата да се сменят ръчно и заключване при снимане нормално при качен при байонета обектив.
Най-добре 18-55 и 50/1.8Д да се ползват с обръщащ пръстен. 35/1.8 има вариант как да му се настрои точно бленда и да се ползва, но е по-най-странния начин- задава се от тялото, примерно на Аperture priority и след това се откачва и ползва обърнат само на тази бленда.
Най-добре макро пръстени, екстендер с контакти/без контакти за макро, с 18-55 е нужен само 1 пръстен 12 или 13мм, като се ползва обектива реално между 35 и 55мм, за да се постигне резултат. G oбективи при Никон много по-лесно е с екстендери.
ЗА видеото не мога да кажа нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5300 + nikkor 35mm 1.8g dx
Автор: rotva   
Дата:   14-03-15 01:31

Мерси за информацията .А нещо по тези въпроси?Мога ли докато снимам видео.да имам автофокус като при камерите и има ли опция за пауза при снимане на видео?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5300 + nikkor 35mm 1.8g dx
Автор: io_bs   
Дата:   14-03-15 16:41

kvakioh написа:
> 35/1.8 има вариант как да му се настрои точно бленда и
> да се ползва, но е по-най-странния начин- задава се от тялото,
> примерно на Аperture priority и след това се откачва и ползва
> обърнат само на тази бленда.

Това не е вярно. При откачен обектив блендата му остава на f/22 (в случая) и тя може да се смени единствено чрез преместване на лостчето.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »