Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   26-02-15 18:51

Колеги, здравейте! Както всички сте наясно с баловете и т.н. Та помолиха ме снимам завършването на сегашния випуск, отказах моментално, защото нито имам подходящ обектив, нито мога да им създам албум. Проблемът е, че половината са ми познати и са казали, че ще намерят фотограф, който да ги снима. Седнах и им обясних като хората, че това, което имам няма да свърши работа и няма да останат доволни. Някакви идеи как да се измъкна от ситуацията, защото дори и да си купя обективи до тогава, не мога да им издам албум, насочих ги към колеги от моя край, но предполагам сте имали работи с "младежи" [smilie5] [smilie5] . Как процедирате в такъв случай, защото и родителите са ми познати и там също напират. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: lamerko   
Дата:   26-02-15 18:59

Проблема с "познатите" го имах преди време, макар и да не ставаше въпрос за фотографски, а за компютърни услуги. По едно време ми писна и сега вече нямам такива проблеми... а като страничен ефект половината ми познати вече не ме познават от тогава [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   26-02-15 19:17

[smilie18] [smilie18] Да то е ясно, че трябва да реша кое зло е по - малко зло. Да кажа не и да се сърдят няколко месеца или да кажа да и да видят снимките и пак да се сърдят няколко месеца [smilie5] . Лошото е, че са семейни познати и от там още по - голяма беля [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: t.marev   
Дата:   26-02-15 19:21

Сигурен съм, че няма да се сърдят, като ги видят. Ако им откажеш - по-лошо!

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: juslen   
Дата:   26-02-15 19:28

Абе вземи си купи една 35-ца и си готов, наснимай ги там хората и да не е супер качественно няма да се оплачат, понеже роднина ги е снимал, човек от родата-свой човек [smilie5]

Ако им откажеш зависи какви са хората но повечето могат да се обидят сериозно и да се сърдят много време, не е хич приятно защото ги предаваш така един вид, поне някои го приемат точно така за жалост. Аз също съм имал подобни случаи и вече предпочитам да се понапъна но да свърша услугата отколкото да откажа и да ги обидя. Естествено зависи каква услуга искат, но това да ги наснимаш не е много трудно за запален любител.



Публикацията е редактирана (26-02-15 19:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: ilcoin   
Дата:   26-02-15 19:44

Отказвам дирекно с вежлив и нетърпящ възражение тон. Без да се обяснявам и без да се оправдавам. Обикновено работи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: falcon   
Дата:   26-02-15 19:44

Мен ми е лесно, казвам че снимам само хвъркати. Ако литнат ще ги снимам...и те се отказват[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: vAnko0   
Дата:   26-02-15 19:48

Накрая ще платят на някой друг, който е дошъл с китака, вградената светкавица и е обработил снимките с филтри тип Instagram, праснал едно голямо лого в десния ъгъл и ще те е яд, че не си се хванал ти да ги направиш. (истинки случай) [smilie5]
А според мен за албума ще ти помогнат в някое печатно студио.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   26-02-15 19:53

[smilie5] Аз не да снимам на роднините децата,а децата са казали, че ще намерят кой да ги снима и т.н. Демек албуми, снимки в даскало в деня на завършването, след това на бала пак. 32 дяца са и много трудно се получава. Аз проблеми да ги снимам няма да имам, но да не съм им главния фотограф, а да си имат друг, на който са си платили. Аз отказах вежливо и им обясних как стоят нещата, но не ме разбират.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: Pavlov   
Дата:   26-02-15 19:55

Какво значи "нямам подходящ обектив"?... [smilie11]
Правил си хубави портрети с Pentax K-r и стар ръчнофокусен, все нещо ще намериш да завинтиш на 60D-то.
Имаш време и да научиш как се правят и отпечатват албуми, нали за това е форумът.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sherbit   
Дата:   26-02-15 19:57

И на мен ми носят "изгорели" компютри и други джаджи Родата ООД. Досега само "мерси" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-15 20:02

На познати се отказва много лесно, просто им назоваваш реалната цена на услугата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: lamerko   
Дата:   26-02-15 20:05

Да де... след което ти изчезват от списъка с "приятелите" във Фейсбук, а като те видят на улицата - не те познават. Многократно проверено и затвърдено [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-15 20:07

Ами супер, това е добро пролетно почистване [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   26-02-15 20:09

Еми аз цена не знам [smilie5] . 60д-то сега е само 18-55, до тогава сигурно ще има вече 85мм, но най - вече ми е за албумите и отпечатването им. 32 броя албуми, горе долу хубави (моят беше с кожена корица [smilie18]) са доста пари. Аз до колкото си спомням дадох 38лева преди 7 години, снимките бяха в дена на завършването и в денят на бала. Та не искам хората да останат с лошо впечатление [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: falcon   
Дата:   26-02-15 20:10

С фейс приятелите и тези в реалния живот дето са там, се оправих бързо, като пуснах преди време долния пост...рязко намаляха търсенията за "услуги"[cool]

"Винаги ми е било интересно защо хората се търсят основно, когато някой има нужда от нещо. Никой не те търси например с думите - ей имам едни пари в повече и се сетих за теб, я да ти ги дам, или ако е позната жена - ей сетих се за теб, как си, я мини да те изчукам здраво. От учтивост, предложенията би следвало да се откажат, но странно такива няма. Има само - ей ти нали разбираше от това или онова. Това е философско разсъждение, не е упрек към никой:)))))"

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: ATHOM   
Дата:   26-02-15 20:30

Не.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: satansho   
Дата:   26-02-15 20:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: falcon   
Дата:   26-02-15 20:46

Знам, знам[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: satansho   
Дата:   26-02-15 20:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   26-02-15 20:57

На такива ще отказваме ли? [smilie18] [smilie18] . Майтапът на, но наистина има хора където обясняваш им за тяхно добро, но те си знаят тяхното и ти го забиват в гърба яко. Макар, че миналата година фотографът, който снимаше класа на братовчед ми ги беше направил снимките в много неподходящо време, по обяд слънцето директно в лицето и половината изглеждат като петнисти хиени, но си глътна 35лева за услугите. Най - се радвах на една рускиня, която снимаше с филмово тяло, а снимките и бяха чудни.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: falcon   
Дата:   26-02-15 21:04

Ами, ако няма изход направи някакви снимки, то е ясно, че може да не ги харесат и ще спрат да те търсят. Преди около 13-14г едни познати като ме юрнаха да снимам едни хлапета от една вокална група и не се спряха въпреки предупрежденията..после не ме потърсиха, но ме питаха- тук защо не си снимал това, а това? Ами аз ви казах бре джанъм, какво икате, вдигам апарата, поглеждам във визьора и някакви деца щъкат..никаква идея, никакъв стимул, само рефлекс на пръста[smilie18]

Ако не си про, демек щеш не щеш ще носиш, обясняваш, че това не те кефи, или ако те кефи, нямаш необходимото леща и няма да станат снимките респективно, а после нека си носят последствията, като видят резултатите..тъкмо, ще те оставят на мира[smilie3]



Публикацията е редактирана (26-02-15 21:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   26-02-15 21:40

Мда май си прав! Макар, че ако в крайна сметка ги снимам, ще закача хубав обектив да не се посрамим [smilie18] [smilie18] , но нямам желание да снимам мероприятие, което до сега не съм снимал. Смисъл то е ясно, че някога трябва да се почне от нищото, но не по този начин [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: jingov   
Дата:   26-02-15 21:41

sakuraki - от утре да си знаеш цената и да им казваш, че за по малко не го вдигаш, а те да си преценят !
Или да каваш, че точно по това време и на тази дата имаш срещу заплащане и ако са склонни да те изчакат час два , на половин цена /ако се мн близко познати/[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: lorddemonic   
Дата:   26-02-15 21:45

Аз си ги режа директно (дори и за снимането, ама там щото съм некадърен де). Какво има да се офлянква човек ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »