Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Apple vs. Samsung в снимки
Автор: georgioiv   
Дата:   29-01-15 22:17

За пръв път от 4 години насам Aplle се изравмява по продажби на смартфони със Samsung.

В класацията за най-добри телефони, на повечето места на първо място е iphone 6, като в различните класации си разменят първите места с HTC Mi8...

Май ще се окажат прави форумните специалисти, които казваха, че Iphone си е върха на сладоледа при телефоните :) :)


Обаче, понеже е фотофорум - предлагам сравненията между телефоните на двете компании, да се правят само със снимки.
Да дадем и ние нещо полезно на хората, търсещи по-добрия телефон, когато се търси качество на камерата и естествено на крайния резултат - снимките :)


Apple vs. Samsung - all models [shtrak]



Аз утре ще се представя от страната на Самсунг,
със снимки от NOTE 4.

Моля коментарите без снимки, да са само по изключение, с коментари за камерите на телефоните на двете компании, тт данни и приложения за фотография, използвани за бърза обработка в телефона [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: victory13   
Дата:   29-01-15 22:27

gorbi [cool]

Лично мен обаче ме поставяш в много нелека ситуация [smilie18] .

Имам почти 3 годишен модел Андроид с камера, дето е слагана и на iфон [smilie5]

В коя половина да слагам кадрите [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: juslen   
Дата:   29-01-15 22:31

Всички смартфони вече са с камерамодули Sony Exmor вкл. и Iphone така че въпроса тук май ще е кой производител най-добре е овладял процесинга на снимките на софтуерно ниво в телефона.

Самсунг засега май водят, Note 4 снима перфектно като за телефон и за Андроид [smile]


http://www.esato.com/phonephotos/cam/samsung/sm_n910c/201501242145HaDRDo.jpg




Публикацията е редактирана (29-01-15 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: Lycan   
Дата:   29-01-15 22:52

Oopsie heh heh

music videos shot with iPhone - 45,400,000 results
music videos shot with samsung - 14,600,000





Публикацията е редактирана (29-01-15 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: Daniel_P   
Дата:   29-01-15 23:47

Аз избрах Samsung назад в времето пред Iphone и до ден днешен се радвам, че направих правилния избор за себе си:) Iphone щеше да ме ограничи доста за разлика от Samsunga и освен това щях да платя повече за телефон който едва сега с новия Iphone 6 предлагат функциите който аз имам в моя тел. от 1г и половина(и все пак имам сменяема батерия и micro sd card)Който при Iphone ги няма като опция, а за мен това е огромен ---! И в крайна сметка плащаш доста повече от колкото струва за да е рекламиран всевъзможно и че уж си най-модерния! Иначе и двата телефона са добри, тук мога да кажа, че iphone хардуерно понякога превъзхожда Samsung с бързина! Иначе от към камери разликата не е голяма така че и с двата ще се постигат добри сходни резултати!
И само да добавя, че Iphone 6 в момента води класацията защото не е дошъл март месец Samsung се очаква да пуснат Galaxy S6 и Iphone пак ще се върнат 2г назад! [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: marrio31   
Дата:   30-01-15 00:13

Битката е неравна,iPhone изостанаха доста най вече с размера на дисплея,аз очаквам нова революция от страна на китайските апарати,вижте xiaomi,цената също е от значение[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: nyamago   
Дата:   30-01-15 00:21

Абе СНИМКИ ви каза човека да пускате, не празни форумни приказки "мойта марка е по-велика, щото..." Има 65443 другит теми за такива приказки.

Дайте СНИМКИ - и нищо друго!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: marrio31   
Дата:   30-01-15 00:29

Това със снимките...може би за някой и да има значение как снима телефона му,за мен не толкова,а иначе новотo xiaomi е с камера на сони и оптична стабилизацияи много пиксели,клиента се лови по многото пиксели:) аз бих искал камера на телефона с два мегапиксела,ама не става,масата народ иска мнооого пиксели:)



Публикацията е редактирана (30-01-15 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-01-15 00:38

Кво ли съм нямал хтц-та,самсунги,айфони,сонита.Истината е,че айфонът беше най-стабилен от всички,обаче доста ме ограничаваше,свикнах доста работа да отмятам,да си организирам седмицата с тях,офис приложения,пощи,някоя книжка,някое филмче.В крайна сметка избрах андроид, защото е най-удобен за нещата,които правя,не ограничава,но няма стабилността на айфон.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: marrio31   
Дата:   30-01-15 00:46

Аифона е стабилен защото не ти позволява да правиш каквото си искаш,имал съм от първия iPhone до ihone 3s и после дойде андройд,но никой не може да отрече,че ако го нямаше iphone още щяхме да шляпаме по клавишите на нокия,но света се променя бързо а техниката още по-бързо,самсунг дръпнаха много напред,iphone изостанаха..и така,сега са на ход китайците и всичко ще приключи,голяма сила са и без това всичко вече там се прави..въпрос на време е.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-01-15 00:54

Това е доста отворен пазар в момента,всеки има шанс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: Lycan   
Дата:   30-01-15 01:04

Че той горби сам не е сложил снимка, да не говорим как има отделна тема за такива снимки.
Не разбрах за ограниченията.. здраве да е :))

Истината е, че производителите на фотоаксесоари споменават ифон нарицателно
например ето едно яко гимбалче за гопро и телефон


Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: marrio31   
Дата:   30-01-15 01:13

Xiaomi Mi4 White Smart Phone Snapdragon 801 Quad Core 2.5GHz 3GB RAM 64GB ROM 5 inch Screen 13.0MP 3080mAh

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: ioana-foto   
Дата:   30-01-15 01:22

Предимства на Samsung пред Shit Apple :

1. сменяема батерия , заден капак и наличие на слот за карта памет.
2 . по лесен за рутване, слагане на кастъм ромове ,по лесно инсталиране на кракнат софтуер,повече официални и неофициални апдейти
3 . повече свобода в настройване на интерфейса.
4 . super amoled full HD екран много по ми допада от HD IPS
5 . пластмаса и стомана по ми харесва от огъващия се алуминий

От андроид телефоните признавам само самнсунг, след първия galaxy s нямат равни .В момента ползвам един стар galaxy S1 и galaxy Note1,купени от мен още при излизането им на пазара .На S1 съм сменил до сега 3 оригинални батерии а на Note 2. Подлагам ги на страшна експлоатация и още държат фронта, мъчил съм ги с кави ли не ромове и не успях да ги убия.

Понеже батериите ми след 2 години бясна експлоатация почват да се надуват , имам въпрос към притежателите на ябълката и останалите собственици на телефони с несменяема батерия....

Какво става с един Iphone когато му се надуе батерията?

За мен телефона е основно средство за комуникация, информация и чат пат забавление и не купувам евтини еднодневки. Моите ветерани са за пенсия но ще ги мъча докрай защото още не съм намерил приложение което да не тръгва на стария ми Note1.
Може би догодина ще купя Note 5 или 6 , макар че и Note4 мисля е перфектния апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: pdimitrov   
Дата:   30-01-15 01:40

Ако човек си купува телефон за едната камера, не му трябва телефон, а примерно Sony RX100 MkX. Освен ако не е някакъв фетиш :) Отделно не знам какво е очаквал авторът освен (леко) умален вариант на Apple vs. Android :D

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: Sassho   
Дата:   30-01-15 01:41

Реални снимки на Galaxy S6

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/162573-image/proto.png


..и рендери

http://i59.fastpic.ru/thumb/2015/0130/0b/74c1bd2f66e0f12d1bbd75b83745910b.jpeg




http://i66.fastpic.ru/thumb/2015/0130/e0/a2dcec6ee7e7cadc43ad8810e5db29e0.jpeg




Публикацията е редактирана (30-01-15 01:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: Daniel_P   
Дата:   30-01-15 02:00

Ioana-foto ти ги питай кво правят ако им се наложи да пътуват от София до Варна с влака 10 часа!?! Аз ще ти кажа стоят в купето и ме гледат как си сменям батерията и гледам 2 филма, гледам клипове и се ровя в нета! След като имам 2 резервни батерии общо 3 и просто никога не оставам без ток! Ни в самолет, ни в влак нито на работа нито в балкана! А да не забравя имам и слот за карта и не след като направя 5 клипа и 50 снимки да ми свършат 16ГБ памет което е безумие да си купиш телефон за 2000лв с уж най модерните телефонии камера и видео заснемане и да нямаш свободно място да ги използваш! Вярно може да ги качвате в нета но има толкова места на който няма обхват, да не говорим че мобилния нет в бг е трагедия! Иначе не е лоша машина но и доста недостатъци, цената просто няма кво да я коментирам! Малко хейтнах ма.....това са факти който за мен са важни![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: Daniel_P   
Дата:   30-01-15 02:20

Sassho сигурен ли си, че тези снимки рендери са автентични? Няма официално представени достоверни снимки точно как ще изглежда още!Дори тези рендери леко се различават от масовия вариант който показват доста сайтове:)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: dimo71   
Дата:   30-01-15 06:05

Първия ми сматрфон беше Samsung Galaxy S... След него - никога повече Samsung. Пък бил и той и със сменяеми батерии. Не съм чул досега притежател на IPhone да се е оплакал че му се е надула батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: Lycan   
Дата:   30-01-15 06:24

Вярно ли им купувате по 2-3 батерии? Много ток! От какво ли изтича?
И ги менкате на 5 часа? Ми как няма да ви гледат сеира във влака?

Единствената подута батерия която съм виждал беше
на съседката от едно устройство [smilie18]



Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: georgioiv   
Дата:   30-01-15 07:53

Дайте по-сериозно, със снимки. Марио 31 вече го блокирах, че почна като в детската градина ) Снимки от телефон Самсунг срещу снимки от телефон Айфон - спам може само при обсъждане на снимки от двата телефона...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: CaracolStudio   
Дата:   30-01-15 09:18

Ето две снимки едната е с iPhone 5 другата с 6ца

https://www.dropbox.com/s/ic0czv7hb1tzn4c/Photo%2013.01.15%2C%2013%2038%2026.jpg?dl=0


https://www.dropbox.com/s/vk7jqoz1b6v8uko/Photo%2028.01.15%2C%2010%2017%2024.png?dl=0



Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: peter73   
Дата:   30-01-15 10:17

Предпочитам да нося един 6000mAh Power Bank, отколкото непрекъснато да си сменям батериите, докато задният капак започна сам да си пада.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: mitku   
Дата:   30-01-15 10:27

ioana-foto написа:


> Понеже батериите ми след 2 години
> бясна експлоатация почват да се
> надуват , имам въпрос към
> притежателите на ябълката и
> останалите собственици на
> телефони с несменяема батерия....
>
> Какво става с един Iphone когато му се
> надуе батерията?
> ...

Познай какво става с един айФон като му се скапе батерията... ами - сменя се... еУементарно. [smilie25]
Т.нар. "несменяема батерия" на айФон се сменя за под 2-3 минути с основни технически умения и една отвертка. И цялата "сложност" по смяната на батерията на айФон се състои в това човек да има тази отвертка (която наистина, нарочно е направена такава, че да не става друга) и да отвинти 4 винтчета (и после като смени батерията, да си ги завинти обратно).
Останалите ти "предимства" няма да ги обсъждам защото са също толкова демонстриращи явно непознаване на нещата (меко казано). [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple vs. Samsung
Автор: marves   
Дата:   30-01-15 10:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »